Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Відповіді записувати в цьому документі, залишаючи питання. В 22:00 чекаю відповіді вконакті цим же документом.
Модульні питання
Риновіруси належать до родини Picornaviridae, роду Rhinovirus.До останнього входять понад 100 серотипів риновірусів, з яких 18 серотипів риновіруси людини А, 3 серотипи - риновіруси людини В та 82 некласифіковані серотипи. Риновіруси належать до провідних збудників гострих респіраторних захворювань ВДХ. Не розмножуються в організмі лаб. тв., здатні до культивування у первинно трипсинізованих та диплоїгих культурах клітин нирок і легенів ембріона людини.
Інкуб. період 2-5 діб, починається гостро і реєструється як ГРВІ або ГРЗ. Особливістю клін. перебігу риновірусної інфекції є ринорея, висока температура тіла, тривалість захворюваня складає 7-14 діб. Можливі ускладнення: отити, гострий синусит, трахеоброхіт, пневмонія.
Діагностика шляхом виділення вірусів із носоглоткових змивів, серологічна діагностика шляхом дослідження парних сироваток крові у РН, прое через велику к-ть серотипів майже не застосовується, експрес діагностика методом імунофлюорисценції(змивки з носоглотки, порожнини носа, молекулярно генетичні методи дослідження(ЗТ-ПЛР, ПЛР)
Розрізняють «дикий» (вуличний) і «фіксований» віруси сказу. Вуличний вірус сказу циркулює в природних умовах і характеризується високою патогенністю для людей і тварин, утворює в мозкових клітинах специфічні тільця Бабеша-Негрі. Фіксований вірус був одержаний Л. Пастером.
Арбовіруси (Arboviruses, скорочення англійського вираження arthropod borne viruses віруси, що породжуються членистоногими), віруси хребетних тварин і людини, переносимі членистоногими (кліщі, комарі, москіти, мокреці), в організмі яких вони активно розмножуються, але хвороботворної дії не надають. А. збудники різного енцефаліту, геморагічних лихоманок і інших захворювань, природні вогнища яких збігаються з місцями проживання переносників А. Ізвестно більше 200 А., що підрозділяються на основі їх антигенних властивостей на ряд груп (А, В, З); св. 50 А. хвороботворні для людини. Розміри А. від 30 до 180 нм , форма сферична або палочковидна; містять рибонуклеїнову кислоту, білок і багату ліпідами оболонку.
Родина Herpesviridae (herpes - повзучий) включає три підродини: альфагерпесвіруси, бетагерпесвіруси і гамагерпесвіруси. До альфагерпесвірусів відносять віруси простого герпесу і вітряної віспи - оперізуючого герпесу, до бетагерпесвірусів - вірус цитомегалії, до гамагерпесвірусів - вірус Епштейна-Барр і вірус герпесу людини. Окремим представникам цієї родини притаманні онкогенні властивості. Герпесвіруси мають досить великі розміри (150-210 нм), містять двониткову ДНК, яка оточена капсидом і суперкапсидною оболонкою. Капсид складається із 162 капсомерів і має форму ікосаедра. Для виявлення збудника інфекцій вірусів простого герпесу використовують вірусоскоспіческій, вірусологічний, біологічний і серологічні методи.
лабораторні методи
патогенез
Патогенез
Проникнувши через шкіру або слизові, вірус починає циркулювати у крові; при вкоріненні його у клітини шкіри або слизових оболонок на них утворюються характерні висипання. Вірус викликає глибокі порушення діяльності серцево-судинної системи.
гепатит а
гепатит в
гепатит с
гепатит д
гепатит е
Специфічна профілактика гамма-глобулін, вакцинація проти HBV i HDV
роль в патології
Рід: Cardiovirus (Кардіовіруси) входить до родини Пікорнавіруси (Picornaviridae)
Практичні навички
Висновок: в результаті обліку реакції гальмування гемаглютинації поставленої з парними сироватками хворого відбулось збільшення титру в 4 рази.
вірусу у клітинних культурах, інфікованих матеріалом від хворого, за цитопатогенною дією (ЦПД) і феномен бляшкоутворення. Зробити висновок.
Незмінений моношар ЦПД вірусу поліомієліту
Вірус |
ЦПД |
Поліовірус |
+ |
Коксакі А |
|
Коксакі В |
+ |
ЕСНО |
+ |