У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

ТЕМА 6 ПРАВООХОРОННА ДІЯЛЬНІСТЬ ОРГАНІВ ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ лекція 2 години

Работа добавлена на сайт samzan.net:

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 28.12.2024

міністерство внутрішніх справ УКРАЇНИ

Дніпропетровський державний університет внутрішніх справ

Кафедра господарсько-правових дисциплін

лекція

з навчальної дисципліни "Митне право"

ТЕМА № 6

ПРАВООХОРОННА ДІЯЛЬНІСТЬ ОРГАНІВ  

ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

(лекція 2 години)

Для студентів, слухачів юридичного факультету ННІ права

Дніпропетровськ 2013


ПЛАН

Вступ

  1.  Поняття, зміст і форми правоохоронної діяльності митних органів.
  2.  Контрабанда та боротьба з нею митних органів. Особливі, контрольні поставки через митний кордон контрабандних наркотичних засобів та інших подібних речовин.
  3.  Поняття та загальна характеристика порушення митних правил. Відповідальність за порушення митних правил.

Висновки


РЕКОМЕНДОВАНА Література:

  1.  Конституція України від 28.06.1996 №254к/96-ВР
  2.  Конвенція про спрощення митних формальностей (Женева, 3 листопада 1923 р.);
  3.  Конвенція про оцінку товарів в митних цілях (Брюссель, 15 грудня 1950 р.);
  4.  Генеральна угода про Тарифи і Торгівлю (ГАТТ) (Женева, 30 жовтня  1947 р.);
  5.  Міжнародна конвенція про гармонізацію та спрощення митних процедур. (Кіото, 18 травня 1973 р.);
  6.  Конвенція про спрощення митних формальностей (Женева, 3 листопада 1923 р.);
  7.  Конвенція про оцінку товарів в митних цілях (Брюссель, 15 грудня 1950 р.);
  8.  Генеральна угода про Тарифи і Торгівлю (ГАТТ) (Женева, 30 жовтня  1947 р.);
  9.  Митна конвенція про міжнародний транзит товарів (Конвенція ІТІ) (Відень, 7 червня 1971 р.);
  10.  Міжнародна конвенція про гармонізацію та спрощення митних процедур. (Кіото, 18 травня 1973 р.);
  11.  Гребельник О.П. Митне регулювання зовнішньоекономічної діяльності: підручник / О.П.Гребльник. - К.: Центр навчальної літератури, 2005. – 696 с.
  12.  Курило Т.В. Митне право України : підручник / Т.В.Курило. – К.: Кондор, 2007. – 452 с.
  13.  Ківалов С.В., Кормич Б.А. Митна політика України: Підручник. – Одеса: Юридична література, 2001. – С.26-27.
  14.  Основа митної справи в Україні : підручник / За ред. П.В.Пашка. – К.: Знання, 2008. – 651 с.
  15.  Сандровский К.К. Международное таможенное право: учебник / К.К.Сандровский. - К.: Знання, 2007. – 457 с.
  16.  Голомовзий В.М. Митне регулювання: навч.посіб. / В.М.Голомовзий, Л.А.Панкова, О.Ю.Григорєв, А.О.Босак, Н.Л.Калиновська, В.Г.Саяпіна. – Львів: Вид-во Нац.університету «Львівська Політтехніка», 2004. – 240 с.

Навчальна література

  1.  Жорін Ф.Л. Правові основи митної справи в Україні: навч. посіб. – 2007. – 248 с.
  2.  Ківалов С.В. Митна політика України : навч. посіб. / С.В.Ківалов / Серія: Митна справа. – Одеса: ПЛАСКЕ, 2001.  – 256 с.
  3.  Курило Т.В. Митне право України : навч. посіб. / Т.В.Курило. – Львів.: Новий світ - 2000, видавець Краснощоких А.А., 2007. – 240 с.
  4.  Митне право України : навч.посіб. / за аг.ред. В.В.Ченцова та Д.В.Приймаченка / вид. 2. - . К.: Істина, 2008. – 328 с.
  5.  Митне право України : навч.посіб. / Ю.В.Іщенко, В.П.Чабан, В.М.Дорогих та ін.; керів. Авт..кол.Ю.В.Іщенко, В.П.Чабан. - . К.: Юрінком Інтер, 2010. – 296 с.
  6.  Основи митної справи : навч. посіб. /під ред. П.В. Пашка. 2007. – 318 с.
  7.  Пазуха М.Д. Зовнішньоекономічна діяльність (загальні положенн): навч.мето. посіб. / М.Д Пазуха. – К.: Центр учбової літератури, 2008. – 230 с.
  8.  Савченко Л. А. Правові основи фінансового контролю : навч. посібник / Л. А. Савченко. – К. : Юрінком Інтер, 2008. – 504 c.
  9.   Шаркун А.А. Митне оформлення товарів та транспортнтх засобів: навч. посіб. – Кондор, 2007. – 384с.

Вступ

Митні органи є структурною складовою системи державного управління, які мають спеціальну компетенцію, особливість якої полягає в тому, що вони як виконавчо-розпоряджувальні органи, уповноважені вищими державними органами видавати акти управління і регулювання з питань митної справи, обов'язкові до виконання іншими відомствами, юридичними та фізичними особами, причетними до експортно - імпортних поставок.

Правоохоронна діяльність митних органів України здійснюється в сфері реалізації фактично всіх функцій, покладених на митні органи.

Мета лекції розглянути: Поняття, зміст і форми правоохоронної діяльності митних органів. Контрабанда та боротьба з нею митних органів. Особливі, контрольні поставки через митний кордон контрабандних наркотичних засобів та інших подібних речовин. Поняття та загальна характеристика порушення митних правил. Відповідальність за порушення митних правил.


1. Поняття, зміст і форми правоохоронної діяльності митних органів

Митні органи є структурною складовою системи державного управління, які мають спеціальну компетенцію, особливість якої полягає в тому, що вони як виконавчо-розпоряджувальні органи, уповноважені вищими державними органами видавати акти управління і регулювання з питань митної справи, обов'язкові до виконання іншими відомствами, юридичними та фізичними особами, причетними до експортно - імпортних поставок.

Правоохоронна діяльність митних органів України здійснюється в сфері реалізації фактично всіх функцій, покладених на митні органи.

Правоохоронна діяльність митних органів здійснюється в різних формах:

1) адміністративно-правова форма (проявляється у виявленні ознак або фактів адміністративних порушень і порушень кримінального, митного, валютного, податкового та інших видів законодавства, шляхом здійснення митного оформлення, митного і валютного контролю, підтримання контактів з іншими державними органами);

2) адміністративно-процесуальна форма (полягає в здійсненні адміністративно-процесуальних дій, які мають наметі перевірку виявлених фактів відхилення від адміністративно-правових норм і митних правил, а також виявлення причетних до цих порушень осіб і визначення міри відповідальності цих осіб за скоєні порушення, прийняття заходів для попередження або зменшення збитків, нанесених державі в результаті протиправних дій);

3) кримінально-процесуальна форма (проявляється в діях цих органів, спрямованих на порушення кримінальних справ за фактами або ознаками кримінальних злочинів, боротьба з якими віднесена до компетенції митних органів, наприклад контрабанда товарів, порушення митних правил);

4) оперативно-пошукова робота (забезпечення підвищення ефективності митного контролю, виявлення ознак і фактів підготовки до скоєння злочинів і порушень митних правил, виявлення причетності до цих правопорушень осіб, з'ясування причин та умов, що сприяють здійсненню таких правопорушень, а також попередити нанесення збитків державі).

Ці форми діяльності тісно пов'язані між собою, доповнюють одна одну і є засобами досягнення цілей, поставлених перед митними органами.

ВИСНОВКИ З ПЕРШОГО ПИТАННЯ

Отже, таким чином, правоохоронна діяльність митних органів є специфічним різновидом державної діяльності, проявом внутрішніх і зовнішніх функцій держави в сфері митних правопорушень.

Мета цієї діяльності митних органів полягає в забезпеченні дотримання, використання, виконання, застосування норм державного, цивільного. Адміністративного, митного та інших галузей права в сфері діяльності цих органів [ 1 ].

2. Контрабанда та боротьба з нею митних органів. Особливі, контрольні поставки через митний кордон контрабандних наркотичних засобів та інших подібних речовин

Контрабанда - це незаконне переміщення через митний кордон України, поза митним контролем або з приховуванням від митного контролю історичних та культурних цінностей, наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів, отруйних, сильнодіючих, радіоактивних або вибухових речовин, зброї та боєприпасів (крім гладко ствольної мисливської зброї бойових припасів до неї), вибухових пристроїв, військового озброєння та майна, матеріалів та обладнання до зброї масового знищення (ураження), щодо яких встановлено відповідні правила вивезення за межі України, та ті самі дії, вчинені організованою групою. Відповідальність за контрабанду передбачена ст. 201 Кримінального кодексу України і карається позбавленням волі на термін від трьох до дванадцяти років з конфіскацією майна.

Порушниками митних правил можуть вважатися як громадяни України, так і іноземні громадяни та особи без громадянства, які досягли 16-річного віку, або ж посадові особи, які вчинили контрабанду з використанням свого службового становища занаявності ознак контрабанди, визначених Кримінальним кодексом України.

Кримінальні справи про контрабанду порушує начальник митного органу (як органу дізнання) шляхом винесення відповідної постанови, особисто проводить дізнання, або доручає його провадження окремому дізнавачу або групі дізнавачів, здійснює контроль за процесом і результатами дізнання, дає відповідні письмові вказівки або доручення, в тому числі іншим органам дізнання в кримінальних справах.

Начальник митного органу, в межах своєї компетенції, забезпечує виконання доручень прокурора і слідчого у справах про контрабанду.

Якщо не були отримані необхідні підстави для порушення кримінальної справи про контрабанду, начальник митного органу своєю постановою відмовляє в порушенні кримінальної справи, про що повідомляє заінтересованих осіб. У постанові повинні бути обгрунтовані причини цієї відмови.

Доказами в кримінальній справі про контрабанду є фактичні дані, зібрані в результаті процесуальної діяльності. Процесуальними джерелами доказів в кримінальній справі про контрабанду є показання свідків, підозрюваного, висновки експертизи, речові докази, протоколи слідчих дій та інші документи.

Дізнання у справах про контрабанду закінчується складанням постанови про передання справи слідчому для провадження попереднього слідства. Ця постанова повинна бути затверджена прокурором.

З метою виявлення, попередження та розкриття контрабанди, виявлення та взяття під контроль осіб, причетних до її вчинення, здійснюється система гласних і таємних пошукових заходів, тобто оперативно-пошукова діяльність. Безпосередньо оперативно-пошукові заходи здійснює Управління організації боротьби з контрабандою та порушеннями митних правил Державної митної служби України та підпорядковані йому підрозділи в регіональних митницях. Інші підрозділи митних органів до проведення Оперативно-розшукової роботи не допускаються [2].

Особливі, контрольні поставки через митний кордон контрабандних наркотичних засобів та інших подібних речовин

Небезпека неконтрольованого обігу наркотичних засобів і психотропних речовин загальновідома. Збільшення масштабів їх незаконного виробництва, попиту й обігу, виявлені при цьому антисоціальні тенденції зумовили необхідність застосування на національному і міжнародному рівнях відповідної системи контролю.

З метою припинення незаконного обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів та виявлення осіб, які беруть участь у наркообігу, митні органи України (за участю інших правоохоронних органів, якщо це потрібно) за домовленістю з митними та іншими органами іноземних країн або ж на підставі міжнародних угод України можуть використовувати метод контрольованої поставки, тобто допускають під своїм контролем ввезення в Україну, вивезення з України або транзит через її територію наркотичних засобів, психотропних та інших подібних речовин або контрабандних товарів. Рішення про здійснення такої контрольованої поставки наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів приймає голова Державної митної служби України або його перший заступник. Порядок організації і проведення такої контрольованої поставки визначається законодавчими актами Митним кодексом України, нормативними документами Державної митної служби, МВС України, Служби безпеки України, Державного комітету у справах охорони державного кордону України.

Проведення негласного супроводження контрабандних товарів митними органами погоджується з іншими правоохоронними органами України і, в разі необхідності, за їх участю або без такої. Рішення про переміщення товарів під негласним контролем приймає голова Державної митної служби України, його перший заступник, начальник Управління організації боротьби з контрабандою та порушеннями митних правил Державної митної служби України. У виключних випадках таке рішення може приймати начальник регіональної митниці.

Якщо під негласним контролем переміщуються товари, вилучені з цивільного обігу, то про прийняття рішення щодо проведення негласного контролю негайно сповіщається відповідному прокуророві.

ВИСНОВКИ З другОГО ПИТАННЯ

Отже, контрабанда - це незаконне переміщення через митний кордон України, поза митним контролем або з приховуванням від митного контролю валютних цінностей у великих розмірах, історичних та культурних цінностей, наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів, отруйних, сильнодіючих, радіоактивних або вибухових речовин, зброї та боєприпасів (крім гладкоствольноїмисливської зброї бойових припасів до неї), вибухових пристроїв, військового озброєння та майна, матеріалів та обладнання до зброї масового знищення (ураження), а також стратегічно важливих сировинних товарів (матеріалів), щодо яких встановлено відповідні правила вивезення за межі України, та ті самі дії, вчинені організованою групою. Відповідальність за контрабанду передбачена ст. 201 Кримінального кодексу України і карається позбавленням волі на термін від трьох до дванадцяти років з конфіскацією майна.

3. Поняття та загальна характеристика порушення митних правил. Відповідальність за порушення митних правил

Порушення митних, правил - це протиправна, винна (навмисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на встановлений порядок:

  •  переміщення через митний кордон України товарів і транспортних засобів;
    •  здійснення митного оформлення і митного контролю за ними;
      •  обкладання митом, податками та митними зборами товарів і транспортних засобів.

Порушення митних правил є адміністративним правопорушенням, якщо вчинене не тягне за собою кримінальної відповідальності. Шкідливе або суспільне небезпечне порушення митних правил може полягати в здійсненні певних дій або в пасивній поведінці - відмові від тих чи інших дій, які учасник зовнішньоекономічної діяльності зобов'язаний був здійснити.

Відповідальності за порушення митних правил підлягають особи, які досягли на момент вчинення правопорушення 16-річного віку, а також юридичні особи, посадові особи підприємств, організацій України та іноземних держав.

Не є порушенням митних правил дія, яка вчинена в стані крайньої необхідності, тобто для усунення небезпеки, що загрожує встановленому порядку управління, якщо ця небезпека за даних обставин не могла бути усунена іншими засобами і якщо заподіяна шкода менш значна, ніж відвернена.

Не є порушенням митних правил дія, яка вчинена в стані необхідної оборони, тобто при захисті встановленого порядку управління від протиправного посягання шляхом заподіяння посягаючому шкоди, якщо при цьому не було допущено перевищення меж необхідної оборони.

Не підлягає адміністративній відповідальності особа, яка під час вчинення протиправної дії чи бездіяльності була в стані неосудності, тобто не могла усвідомлювати свої дії або керувати ними внаслідок хронічної душевної хвороби, тимчасового розладу душевної діяльності, слабоумства чи іншого хворобливого стану.

При малозначності вчиненого порушення митних правил службова особа митного органу України, яка розглядає справу, може звільнити порушника від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням [3].

Відповідальність за порушення митних правил

Відповідальність за порушення митних правил встановлюється ст.320 Митного кодексу України.

Суб'єктами відповідальності за порушення митних правил можуть бути громадяни, які на момент вчинення такого правопорушення досягли 16-річного віку, а також посадові особи підприємств.

Притягнення до відповідальності за порушення митних правил не звільняє зазначених осіб від обов'язку сплати мита та інших податків і зборів.

За порушення митних правил можуть бути застосовуватись такі стягнення:

- попередження (офіційне попередження порушника про недопустимість у майбутньому таких порушень);

- штраф (грошове стягнення);

- конфіскація товарів - безпосередніх предметів порушення митних правил, товарів із спеціально виготовленими сховищами (тайниками), що використовувалися для приховування безпосередніх предметів порушення митних правил від митного контролю, транспортних засобів, що використовувалися для переміщення безпосередніх предметів порушення митних правил через митний кордон України (ст. 322 Митного кодексу України).

Обставини, що пом'якшують відповідальність за порушення митних правил:

  •  щире розкаяння винного;
    •  активне сприяння вирішенню справи;
    •  відвернення винним шкідливих наслідків;
    •  добровільне відшкодування збитків або усунення заподіяної шкоди;
    •  вчинення правопорушення внаслідок збігу тяжких особистих або сімейних обставин;
    •  вчинення правопорушення неповнолітнім, вагітною жінкою або жінкою, яка має дитину віком до одного року.

Обставини, що обтяжують відповідальність за порушеннямитних правил:

- протиправна подальша поведінка всупереч вимогам посадової особи митного органу про припинення таких дій;

- повторне протягом року вчинення порушення митних правил;

- порушення митних правил особою, яка раніше вже вчинила злочин, розслідування якого відноситься до компетенції митних органів;

- втягнення неповнолітніх у дії, пов'язані з порушеннями митних правил;

- вчинення порушення митних правил групою осіб;

-вчинення порушень митних правил з використанням обставин стихійного лиха або інших надзвичайних ситуацій;

- вчинення порушень митних правил у стані алкогольного сп'яніння або під впливом вжитих наркотичних засобів, психотропних або токсичних речовин, прекурсорів.

Залежно від характеру правопорушення посадова особа митного органу, яка розглядає справу про порушення митних правил, може не визнати певну обставину такою, що обтяжує відповідальність.

ВИСНОВКИ З третьОГО ПИТАННЯ

Отже, порушення митних правил є адміністративним правопорушенням, якщо вчинене не тягне за собою кримінальної відповідальності. Шкідливе або суспільне небезпечне порушення митних правил може полягати в здійсненні певних дій або в пасивній поведінці - відмові від тих чи інших дій, які учасник зовнішньоекономічної діяльності зобов'язаний був здійснити.


Висновок

Правоохоронна діяльність митних органів є специфічним різновидом державної діяльності, проявом внутрішніх і зовнішніх функцій держави в сфері митних правопорушень.

Мета цієї діяльності митних органів полягає в забезпеченні дотримання, використання, виконання, застосування норм державного, цивільного. Адміністративного, митного та інших галузей права в сфері діяльності цих органів.

Порушниками митних правил можуть вважатися як громадяни України, так і іноземні громадяни та особи без громадянства, які досягли 16-річного віку, або ж посадові особи, які вчинили контрабанду з використанням свого службового становища занаявності ознак контрабанди, визначених Кримінальним кодексом України.

Кримінальні справи про контрабанду порушує начальник митного органу (як органу дізнання) шляхом винесення відповідної постанови, особисто проводить дізнання, або доручає його провадження окремому дізнавачу або групі дізнавачів, здійснює контроль за процесом і результатами дізнання, дає відповідні письмові вказівки або доручення, в тому числі іншим органам дізнання в кримінальних справах.

Начальник митного органу, в межах своєї компетенції, забезпечує виконання доручень прокурора і слідчого у справах про контрабанду.

Порушення митних, правил - це протиправна, винна (навмисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на встановлений порядок:

  •  переміщення через митний кордон України товарів і транспортних засобів;
  •  здійснення митного оформлення і митного контролю за ними;
  •  обкладання митом, податками та митними зборами товарів і транспортних засобів.

ПИТАННЯ ДЛЯ САМОКОНТРОЛЮ

  1.  Поняття, зміст і форми правоохоронної діяльності митних органів.
    1.  Контрабанда та боротьба з нею митних органів.
    2.  Особливі, контрольні поставки через митний кордон контрабандних наркотичних засобів та інших подібних речовин.
    3.  Поняття та загальна характеристика порушення митних правил.
    4.  Відповідальність за порушення митних правил.




1. .З. 20 Создание отчетов В СУБД MS ccess отчет четвертый тип объекта
2. Варіант 18 Виконав- Студ
3. Лекция 1 Аспекты представления информации
4. Тема занятия Дата План занятия Домашнее задание П
5. Сознательный разум отколовшийся от своих начал и не способный осознавать смысл нового состояния
6. на тему Периферийные устройства компьютера
7. статьям расходов Статьи расходов ГОД
8. тема уголовного права
9. консультанта психотерапевта тренера и специалиста других помогающих профессий
10. тема маркетинговой информации постоянно действующая система взаимосвязи людей оборудования и методически
11. вовлеченность членов данной общности на индивидуальной классовогрупповой национальноэтнической религи
12. Технологическая подготовка предприятия
13. Доклад комиссии экспертов Всемирного банка изучавших проблемы приватизации государственных предприятий в
14. реферат дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата біологічних наук Київ 2004 Дис
15.  Абсолютные техникоэкономические показатели [3]
16. Кембриджской истории ядерного века под новое издание важнейшего документа автором которого является про
17. Контрольная работа- Технология выращивания сельскохозяйственных культур
18. КОНСПЕКТ ЛЕКЦИЙ ФИЛОСОФИЯ ЧАСТЬ 3 те
19. Статистическое наблюдение в правовой статистике
20. Дипломная работа- Сельскохозяйственное страхование от чрезвычайных ситуаций