У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

Тема. Закріплення звука [п] вивчення букви Пп пе

Работа добавлена на сайт samzan.net: 2016-03-05

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 27.4.2025

7

Тема. Закріплення звука [п], вивчення букви Пп («пе»). Формування аудіативних умінь за віршем Л. Біленької. Звуко-буквені зіставлення

Мета: ознайомити дітей з новою буквою Пп («пе») та її звуковим значенням; вчити дітей правильно вимовляти звук [п] та виділяти його з різних позицій у словах, читати склади та слова з новою буквою; закріплювати навички звукового аналізу слів;

розвивати зв’язне мовлення учнів, увагу, спостережливість, мислення, збагачувати їх словниковий запас;

виховувати почуття товаристськості, взаємодопомоги, співчуття, співпереживання, інтерес до читання.

Обладнання: підручник, картки зі складами, предметні малюнки, мультимедійна презентація, кришталева туфелька, 3 тарілочки.

Тип уроку: урок ознайомлення з новою буквою.

Форма проведення: урок-казка.

Хід уроку

І. Організація класу

1. Вірш для піднесення емоційного настрою

- Сядьте, дітки, всі тихенько,

Спинки підтягніть рівненько,

Один одному всміхніться –

І до мене поверніться.

2. Представлення

- Звати мене Оксана Михайлівна і сьогоднішній урок читання з вами проведу я.

3. Зустріч з Попелюшкою

- Дітки, сьогодні у нас буде незвичайний урок – до нас  завітала гостя. Але вона десь заховалась і сказала, що покажеться, якщо ви відгадаєте про неї загадку.

Працювала я у хатці,

Танцювала у палаці.

Є така у мене звичка —

Десь губити черевички. (Попелюшка)    (слайд 1)

ІІ. Повторення вивченого матеріалу

Гра «Розсипанка»    (слайд 2)

- Попелюшка, збираючись у гості, готувала для вас подарунок – вона склала з розрізної азбуки слова, але зла мачуха знову їй все змішала докупи.

(діти виходять до дошки й викладають по складах слова калина, кавун, коса)

ІІІ. Опрацювання нового матеріалу

1. Формування аудіативних умінь за текстом В. Поліщука

- Мачуха с сестрами збираються на бал, а Попелюшці пообіцяли, що дозволять поїхати і їй, якщо вона поприбирає в кімнатах та розбере їх домашнє завдання.    (слайд 3)

- Я вам прочитаю вірш, а ви слухайте уважно, та дайте відповідь на запитання: «Що робив Павлик?»

- У вірші зустрінеться нове для вас слово піддашок. Хто знає, що воно означає?   (слайд 4)

- Піддашок – виступ даху над порогом.   

- Що пік Павлик?

- Із чого?

- Як називають людину, яка пече смачні вироби із тіста?

- Що спільного в словах пиріжки, паски, пампушки?

2. Спостереження за вимовою звука [п]

- Який він?

- Чому ви так вважаєте?

3. Звуковий аналіз слова пекар

- Як називають людину, яка пече смачні вироби з тіста?

- Давайте складемо звукову схему слова пекар   (слайд 5)

- А зараз давайте прикладемо долоньки до підборіддя і поділимо слово пекар на склади.

- Повторіть перший склад.

- Повторіть другий склад.

- Не вистачає лише наголосу. Давайте ще раз промовимо це слово.

- Який склад вимовляємо голосніше і довше?

4. Дихально-артикуляційні вправи

- Тепер можна і на бал збиратися! Та треба вибрати транспорт, бо до королівського замку далеко.

-Можна повпливти пароплавом. Давайте зробимо вдих, а на видих промовимо, як пароплав «у у у у у у у у».

- Можна добратися і потягом. Знову зробимо вдих, а на видих промовимо  «чух, чух, чух».

-Чи краще все ж каретою? Робимо вдих, а на видих повторюйте за мною  «цок, цок, цок, цок».

- Попелюшці дуже сподобалась карета!   (слайд 6)

5. Виділення звука [п] у словах

- Як ви гадаєте, чому до нас сьогодні завітала саме Попелюшка?

- Скільки звуків [п] слові Попелюшка?

- А де знаходиться звук [п] у слові… (показую предметні малюнки)

5. Самостійний добір слів зі звуком [п]

- Назвіть слова, в яких звук [п] на початку (по середині, в кінці).

6. Фізхвилинка

- Домашнє завдання сестер ми розібрали, але ж зовсім забулися за прибирання! (імітація підмітання, витирання пилу, миття підлоги)

7.  Аналітико-синтетичні вправи зі звуком [п]

- А якщо об’єднати наш звук  [п] і звуком [а, о, у, і], то який склад вийде?

- Назвіть звуки у складі [пе, пи, по]?

8. Ознайомлення з буквою Пп

- Звук [п] на письмі позначається буквою Пп.   (слайд 7)

- Давайте порівняємо велику і маленьку букви Пп. Які вони за формою?

- А за розміром?

- З яких елементів складається буква Пп?

- На що вона схожа?

Гарні хлопці-молодці

Закопали два стовпці.

Третій їм допомагав-

Перекладинку поклав.

Втіха нашій дітворі:

Буква П вже у дворі!

9. Повідомлення теми уроку

- Отже, сьогодні ми з вами вчимо нову букву Пп, яка позначає звук [п].

10. Вправи на розчитування

- Карета є, та не може ж Попелюшка поїхати на бал в такому вигляді! А фея пообіцяла гарну сукню та черевички за виконане завдання.   

(читаємо на одному видиху)   (слайди 8, 9, 10)

11. Читання слів, поданих у променевій таблиці

(за підручником; в перервах між стовпчиками уявляємо, що надуваємо кульку, дмухаємо на кульбабку; Попелюшка змінює одяг)   (слайд 10)

11. Розминка для очей (слайд 11)

- Попелюшка так вам вдячна, що теж хоче зробити подарунок – цікаві вправи для оченят.

- А зараз наша гостя відправляється на бал!   (слайд 12)

ІV. Закріплення вивченого

1. Читання стовпчиків слів

- Щоб не нудно було чекати Попелюшку з балу, ми з вами трошки почитаємо.

2. Робота над текстом за О. Єфімовим

а) читання тексту вчителем

- Хто захворів?

в) аналіз тексту

- Що зробив Єгорко, поки бабуся спала?

- Що відповів Єгорко, коли бабуся запитала його про те, хто підігрів обід?

- Серйозною, чи жартівливою була відповідь хлопчика?

3. Складання речень за схемами

- Та ось повернулася з балу наша Попелюшка.   (слайд 13)

Вона в одній туфельці і тепер засмучена, адже думає, що прекрасний принц ніколи її не знайде.

V. Підсумок уроку   (слайд 14)

- Попелюшка з принцом дякують вам за допомогу і просять нагадати, а яку ж букву ми сьогодні вивчили? Який звук вона позначає?

- А чому вони вважають, що це їхня буква?

-Які ви ще знаєте слова з буквою «пе»?

- Наші гості кажуть вам: «До побачення! Ви нам дуже сподобались і ми обіцяємо повернутися ще!»




1. Склепа который будет здесь в Занудвилле
2. Контрольна робота з дисципліни Англійська мова Студентки 4 курсу заочного відділення Янковенко А
3. Лукойл. ОАО ЛУКОЙЛ одна из крупнейших международных вертикально интегрирован
4. Права и обязанности потребителя и изготовителя
5.  Входной контроль марки материала по маркировке и документации; на наличие внешних дефектов;
6. Вариант - Заголовок УТВЕРЖДАЮ Руководитель Фед
7. Тема 12 Инвестиционная политика государства и механизмы ее реализации Сущность государственных инвест
8. Экономическая теория налогообложения Налоговая политика
9. х годов прошедшего века когда еще не было столь популярно понятие глобализации внимание социальных мыслите
10. темам в условиях временных ограничений ориентированное на школьников направленное на продвижение любитель