Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

Подписываем
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Предоплата всего
Подписываем
Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України
Одеська національна академія зв'язку ім. А.С. Попова
Реферат на тему:
«Аналіз ринку сучасних датчиків руху»
Виконала:
студентка 5 курсу
групи ПЗ 5.16 б.м.
Мельник Марія
Перевірив:
Русу О. П.
Одеса 2013
На сьогоднішній день енергозберігаючі технології займають вагоме місце у житті людей. Для того , щоб електроенергія використовувалася за призначенням без зайвих витрат потрібно використовувати спеціальні прилади , одним з яких є датчики руху для освітлення. Само собою зрозуміло, що зниження витрат електроенергії не повинно знижувати рівень безпеки, комфорту і т.п. Встановлення датчиків руху може знизити витрати електроенергії на освітлення на 30-80%.
Датчик руху це пристрій, який визначає рух об'єкта в зоні виявлення. За типом використання датчики руху бувають охоронні (застосовуються в охоронні сигналізації) і побутові (застосовуються в побуті зазвичай для автоматичного включення освітлення).
Охоронні датчики руху (сповіщувачі) за принципом дії бувають:
‒ інфрачервоні;
‒ радіохвильові;
‒ ультразвукові;
‒ комбінований в одному корпусі датчики (наприклад інфрачервоний + радіохвильової).[1]
Принцип роботи датчиків руху простий: датчики автоматично включають і виключають освітлення в приміщенні залежно від інтенсивності природного потоку світла та присутності людей. Можливим це робить пасивна технологія інфрачервоного випромінювання : вбудовані IR- датчики відстежують теплову енергію і перетворюють її в вимірюваний електричний сигнал. Люди випромінюють теплову енергію, спектр якої знаходиться в інфрачервоному діапазоні.
Головна перевага датчиків руху - це проста установка та їх налаштування для подальшої роботи : не потрібно встановлювати спеціальні мережі управління або застосовувати додаткове дороге обладнання. Датчики встановлюються в розрив електричного кола і відразу готові до експлуатації.
Основна проблема полягає в тому, що люди не замислюються про економію енергії, помилково вважаючи, що ціни на електроенергію мізерно малі.[3]
Для того щоб датчик руху спрацював потрібно, щоб людина рухалася , і щоб температура його тіла відрізнялася від температури навколишнього середовища мінімум на п'ять градусів. За допомогою такого датчика руху можна управляти різними електронними пристроями ( системи освітлення , кондиціонування , різні охоронні системи).
У будь-якому датчику руху можна змінити налаштування , яких зазвичай три [2]:
1 . Часовий інтервал відключення. Ця функція необхідна для того , щоб задати час з моменту останнього виявлення рухів , яке може коливатися від 5 секунд до 10 хвилин.
2 . Рівень освітленості. Ця функція необхідна для того , щоб контролювати роботу датчика в світлий і темний час доби. Датчик сам визначає рівень освітленості і спрацьовує , якщо рівень нижче порогового .
3 . Рівень чутливості . Чим вище чутливість датчика , тим краще він реагує на рухи .
Головна мета даного обладнання - забезпечити користувачеві комфорт і економію енергії. Датчики руху є енергозберігаючою технологією, так як працює в автоматичному режимі вмикання світла, і реагує на рух людини або тварини, і це дає змогу заощадити 70-80% електричної енергії, що витрачається на освітлення в будівлі.
Встановивши датчики руху у житлових будівлях вдається домогтися 90% економії витрат на освітленні в громадських місцях (зазвичай це коридори - від ліфтів до квартир і сходів), в готелях економія складе близько 80% коштів власника на освітлення і для офісів економія складе близько 70% (так як в офісах люди працюють певну кількість часу).[3]