У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

___ ________________2013 р

Работа добавлена на сайт samzan.net:

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 29.12.2024

                                                                                      Керівник практики_______  _____________

                                                                                                                          (Підпис)             (П.І.П.)

                                                                                                                  «___» ________________2013 р.

                                                                                      Вчитель школи  ________   ______________

                                                                                                                        (Підпис)            (П.І.П.)

                                                                                                                  «___»  _______________2013 р.

КОНСПЕКТ УРОКУ

         Тема: Глобальні проблеми людства.

             Мета: охарактеризувати поняття «глобальні проблеми людства»; визначити причини виникнення, особливості кожної з проблем, можливі шляхи розв’язання; розвивати уміння оцінювати наслідки прояву глобальних проблем на сучасному етапі розвитку людства, уміння самостійно опрацьовувати різноманітні джерела географічних знань, працювати в групах, захищати свою точку зору; виховувати толерантність, культуру мовлення, екологічне мислення. 

    Обладнання: підручник, карта, додаткова література

        Тип уроку: засвоєння нових знань, умінь та навичок.

Хід уроку

        І.  Організаційний момент. (1 хв.)

        II.  Актуалізація опорних знань. (3 хв.)

1.  З якими проблемами стикалися народи світу в минулому?

2.  З якими глобальними проблемами стикається сучасне людство?

3.  Чому економічні проблеми вийшли за рамки окремо взятої країни?

        III. Мотивація навчальної діяльності. (3хв.)

         Процес взаємодії суспільства і природи дійшов такої кількісної і якісної межі, коли виник феномен взаємодії всього людського суспільства з усією природою планети. НТР привела, з одного боку, до формування у людства всеохопної системи знань і технологій, з другого - до збільшення антропогенного впливу на природу. Сформувалися складні господарські системи, вплив яких поширюється на весь світ. Як результат - зростає взаємозв’язок і взаємозалежність господарського та політичного життя країн і народів світу. Сутність цих процесів і явищ породжує глобальні проблеми, тобто проблеми, що стосуються всього людства. Вони охоплюють усі аспекти відносин між державами світового співтовариства, між суспільством і природою, формування умов життєдіяльності людства. 

       Науковці налічують кілька десятків проблем, які за своєю всеосяжністю можна вважати глобальними. Їх можна поділити на політичні, економічні, демографічні, соціальні та екологічні. Сьогодні на уроці ми з вами розглянемо глобальні проблеми.

     IV.  Повідомлення нової теми. (1 хв.)

    Отже, сьогодні на уроці ми з вами будемо розглядати тему «Глобальні проблеми людства.»

    V.  Вивчення нового матеріалу. (25 хв.)

                         План

  1.  Загальна характеристика глобальних проблем. (розповідь вчителя).   
  2.  Глобальні проблеми, які проявляються на території України. (розповідь вчителя).

       1.Загальна характеристика глобальних проблем.

       На ранніх етапах свого розвитку нечисленне людство не могло породити жодної глобальної проблеми, тобто проблеми, яка б торкалася будь-якої людини в будь-якому куточку Землі. Унаслідок заселення людством майже всього суходолу та небачених доти масштабів господарського освоєння довкілля почали виникати і дедалі загострюватися глобальні проблеми. Кожна з них і особливо всі вони разом здатні спричинити знищення всього живого на нашій планеті.

       Нині до всеосяжних, тобто глобальних, проблем людства відносять: 1) демографічну проблему, яку спричинило швидке зростання населення в найбідніших країнах світу; 2) екологічну проблему - вона пов'язана з інтенсивним руйнуванням довкілля, що робить нашу планету непридатною для життя; 3) проблему забезпечення розвитку людства всіма видами ресурсів, у тому числі й продовольчими; 4) геополітичні проблеми, які породжують воєнні конфлікти і загрожують людству самовбивчою світовою війною; 5) проблему поглиблення нерівності й нерівномірності розвитку різних націй, країн, регіонів тощо, що постійно створює регіональну і світову напруженість.

        Це найголовніші комплексні проблеми людства, а розвиток цивілізації на планеті постійно породжує нові й нові. Так, людству почала загрожувати страшна хвороба СНІД. Поширюються наркоманія, злочинність, тероризм, відмирають традиційні духовні цінності. Краще технічно озброюючись, людина не стає кращою морально. У цьому, напевно, криються причини виникнення всіх глобальних проблем людства.

       2.Глобальні проблеми, які проявляються на території України.

      Розглянемо, як глобальні проблеми проявляються на території України.

Проблема війни і миру вкрай загострилася внаслідок різкого зростання потужності зброї, насамперед ядерної. Подальша гонка озброєнь ставить під загрозу існування життя на Землі. У зв'язку з цим дуже важливим є крок, зроблений Україною з моменту проголошення незалежності,- відмова в односторонньому порядку від розміщення атомної зброї на своїй території. Тепер Україна належить до без'ядерних держав світу.

       Актуальною для України є енергосировинна проблема. Життєдіяльність країни залежить від імпорту нафти і природного газу загалом на 43 %.

Подорожчання цін на енергоносії призвело до подорожчання товарів та послуг, у тому числі комунальних і транспортних.

        Демографічна проблема (криза) загострилася в Україні в останнє десятиліття. Для країни характерна інтенсивна депопуляція (близько 240 тис. чоловік на рік), тобто відбувається вимирання населення країни. Відсутнє просте заміщення поколінь (смертність майже удвічі перевищує народжуваність); спостерігається погіршення стану здоров'я населення. Середня тривалість життя в Україні у 2006 р. становила 65 років: 58 - чоловіки, 71 - жінки. Таким чином, має місце процес старіння нації (частка осіб старше 65 років досягає 11 %).

         Екологічна криза вибухнула на планеті услід за енергосировинною і викликала глобальні проблеми забруднення повітря, Світового океану, поверхневих вод, ґрунтів тощо.

         В Україні екологічні проблеми є найбільш загостреними, тому що для країни характерні: а) високий рівень концентрації виробництва; б) застарілі технології переробки сировини; в) наслідки аварії на ЧАЕС; г) тривалий період експлуатації мінерально-сировинних ресурсів.

        Основними джерелами забруднення природного середовища в Україні є хімічна, металургійна, гірничодобувна галузі промисловості, атомні і теплові електростанції, цукрові заводи, автотранспорт, сільськогосподарське виробництво з надмірним використанням мінеральних добрив, пестицидів тощо. Екологічний стан окремих територій відображає господарську спеціалізацію районів. Виділяється особлива територія тридцятикілометрова зона Чорнобильської АЕС, де порушення природного комплексу пов'язане з радіоактивним забрудненням.

         На території України наочно представлене «спільне» забруднення вод і повітря. Шкідливі викиди в атмосферу із країн Західної і Центральної Європи з повітряними потоками переносяться до Західної України, а забруднене повітря зі східної частини України - до Росії. Транскордонне перенесення забруднюючих речовин постійними водотоками згубно впливає на стан навколишнього середовища України. Наприклад: Румунія є «експортером» сполук: фосфатів, марганцю, нафтопродуктів, цинку, фенолів; значна частина забруднення хромом надходить з дніпровською водою з Білорусі. Таким чином екологічні проблеми України перекликаються з аналогічними проблемами сусідніх держав і Європи загалом.

          Глобальні проблеми людства, незалежно від міри їх гостроти в тій чи іншій країні, вимагають глобальних рішень, що передбачають широку міжнародну співпрацю і координацію зусиль у сферах політики, економіки, науки тощо.

        VI. Узагальнення і систематизація знань. (5 хв.)

  1.  Якою мірою глобальні проблеми відбивають єдність людства, а якою-його роз'єднаність?
  2.  Чому, на вашу думку, глобальні проблеми взаємозалежні одна від одної?Як може вплинути наука на вирішення глобальних проблем сучасності?
  3.  У рамках яких міжнародних організацій сьогодні систематично і широко обговорюються глобальні проблеми?
  4.  У яких міжнародних організаціях бере участь Україна?

     VII. Повідомлення домашнього завдання. (2 хв.)

Прочитати і запам’ятати §26. Дати відповіді на запитання після параграфа.

   VIII. Підсумки уроку. (3 хв.)

Оцінка      _______________________

Вчитель школи _______________     __________________________________

                               (Підпис)                                (прізвище, ім’я, по батькові)

Керівник практики ___________      ___________________________________

                                         (Підпис)                                (прізвище, ім’я, по батькові)




1. реферат дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук Харків ~
2. Смерть Сталина 5 марта 1953 г
3. Желаю бороться с фашистскими разбойниками писал технорук Бильхов я не имею военной специальности но вы
4. Контрольная работа- Процесс восприятия и решения проблем личностью в организационном пространстве
5. Рассмотрим наиболее характерные неисправности оборудования ГРП и способы их устранения
6. первых в древней Греции впервые попытались объяснить происхождение небесных явлений не прибегая к помощи м
7. тематичний запис тобто групування господарських операцій на рахунках бухгалтерського обліку за якого дані
8. Мировая пресс
9. Лечение Хирургическое лечение абсцесса твердого неба заключается в раннем разрезе до кости
10. Subjects who re exposed to n independent vrible introduced by resercher clled Experimentl group 2 terms ldquo;mechnicl solidrityrdquo; nd ldquo;orgnic solidrityrdquo; were coined by E
11. Задание Найдите площадь прямоугольной трапеции основания которой равн
12. Правила гри Виконав- Учень группи ТВ КВППУ Науменко Ілля
13. тема гражданского права1
14. О вакцинации и прививках
15. МЕТОДИЧЕСКИЕ РЕКОМЕНДАЦИИ К НАПИСАНИЮ И ЗАЩИТЕ ВЫПУСКНОЙ КВАЛИФИКАЦИОНННОЙ РАБОТЫ для студенто
16. РЕФЕРАТ дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата філологічних наук Доне
17. Реферат- Типологии индивидуальности
18. 2К. Электровозы приписаны к основному депо А где производятся все виды деповского ремонта.1
19. Реферат- Философия активной материи
20. вариант 5 Какое количество первичной мочи в среднем образуется за сутки- а 6070 л; б 601