Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Лекція 5. Основи адміністративного права України.
План
1. Адміністративне правопорушення та адміністративна відповідальність.
Адміністративна відповідальність - це специфічне реагування держави на адміністративне правопорушення, що полягає в застосуванні уповноваженим органом або посадовою особою передбаченого законом стягнення до суб'єкта правопорушення.
Основні ознаки адміністративної відповідальності:
Підстава адміністративної відповідальності - протиправна, винна дія, або бездіяльність, що порушує встановлене адміністративно-правовою нормою правило, але за своїм характером і наслідками не тягне кримінальної відповідальності.
За скоєння адміністративного правопорушення можливе застосування адміністративного стягнення
Ст. 24 КпАП установлює такі види адміністративних стягнень:
Оплатне вилучення та конфіскація - це основні і додаткові адміністративні стягнення, решта - тільки основні. За одне порушення може бути накладено основне або основне і додаткове стягнення.
Для неповнолітніх (16-18 років), які скоїли адміністративне правопорушення, можуть застосовуватися такі заходи впливу:
До осіб, які не є громадянами України, може бути застосоване адміністративне видворення за межі України (ст. 24 КпАП і ст. 32 Закону "Про правовий статус іноземців").
Адміністративні стягнення накладаються компетентними органами і посадовими особами шляхом видання спеціальних індивідуальних актів управління, що мають примусовий характер. Примусовий вплив повинен бути справедливим, відповідати характеру проступку й особи правопорушника. Його тяжкість залежить від тяжкості проступку.
3а чинним законодавством адміністративний арешт передбачається за вчинення таких видів правопорушень:
Крім цього, адміністративний арешт передбачений як наслідок ухилення особи від відбування виправних робіт, застосованих за вчинення дрібного хуліганства.
Адміністративним правопорушення (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність права і свободи громадян на встановлений порядок управління, і за яку законом передбачено адміністративна відповідальність.
Структуру складу адміністративного правопорушення складають - обєкт, обєктивна сторона, субєкт, субєктивна сторона.
Адміністративне стягнення може бути накладено на пізніш як через 2 місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - 2 міс. з дня його виявлення.
При відмові від порушення кримінальної справи або закриття кримінальної справи (при наявності в діях порушника ознак адміністративного правопорушення) адміністративне стягнення може бути накладено не пізніш як через 1 міс. з дня прийняття рішення про відмову в порушенні кримінальної справи або про її закриття.
Якщо особа, яка вчинила адміністративне правопорушення і притягнута до відповідальності, протягом року з дня закінчення виконання стягнення не вчинила нового порушення, то ця особа вважається такою, що не була піддана адміністративному стягненню.
2. Управління в галузі агропромислового комплексу.
Державно-правове регулювання агропромислового комплексу становить собою сукупність заходів щодо визначення системи органів державного управління, прийняття і належного виконання аграрних законів і нормативно-правових актів про сільське господарство, закріплення кола повноважень (компе-тенції) цих органів.
Верховна Рада України визначає державну політику в сфері агропромислового комплексу, встановлює правові основи його функціонування, затверджує національні та інші програми економічного, науково-технічного, соціального та культурного розвитку села, визначає обєми бюджетного фінансування, направлення інвестиційної політики.
Президент України здійснює політику підтримки вітчизняного виробника сільськогосподарської продукції, захист внутрішнього ринку та ін. Він в межах своєї компетенції та бюджетного фінансування створює, реорганізує та ліквідує центральні та місцеві органи державного управління агропромисловим комплексом.
Загальне управління агропромисловим комплексом здійснює Кабінет Міністрів України через створену систему центральних та місцевих органів виконавчої влади.
Систему органів управління агропромисловим комплексом очолює Міністерство аграрної політики України.
Міністерство аграрної політики України (Мінагрополітики) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України. Мінагрополітики є головним органом у системі центральних органів виконавчої влади з питань забезпечення реалізації державної аграрної політики, продовольчої безпеки держави, державного управління у сфері сільського господарства, садівництва, виноградарства, харчової і переробної промисловості, рибного господарства та комплексного розвитку сільських територій.
Мінагрополітики у своїй діяльності керується Конституцією та законами України, а також указами Президента України і постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції та законів України, актами Кабінету Міністрів України, « Положення про Міністерство аграрної політики України» затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 1 листопада 2006 р. N 1541.
Мінагрополітики організовує і здійснює у межах своїх повноважень систематичний контроль за виконанням актів законодавства.
Мінагрополітики узагальнює практику застосування законодавства з питань, що належать до його компетенції, розробляє пропозиції щодо вдосконалення законодавства та в установленому порядку вносить їх на розгляд Кабінету Міністрів України.
Основними завданнями Мінагрополітики є:
Місцевими органами управління агропромисловим комплексом є Головні управління обласної, управління агропромислового розвитку Севастопольської міської державних адміністрацій, які діють на підставі Типового положення про Головне управління агропромислового розвитку обласної, управління агропромислового розвитку Севастопольської міської, районної державних адміністрацій затверджене Постановою Кабінету Міністрів України за № 967 від 25 липня 2007 року.
Головне управління агропромислового розвитку обласної, управління агропромислового розвитку Севастопольської міської державних адміністрацій є структурним підрозділом обласної, Севастопольської міської держадміністрацій, підзвітним та підконтрольним голові відповідної держадміністрації та Мінагрополітики.
Основними завданнями управління є:
В районах такі функції виконують Управління агропромислового розвитку районної держадміністрації які є її структурним підрозділом, підзвіт-ним та підконтрольним голові районної держадміністрації, Головному управлінню агропромислового розвитку обласної держадміністрації і Мінагрополітики.
Важливі функції в управлінні аграрним комплексом здійснюють Державний департамент ветеринарної медицини, Головна державна інспекція по карантину рослин та Державний комітет України з земельних ресурсів
Літературні джерела.
1. Нормативно-правові акти:
2. Основна література: