Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

Подписываем
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Предоплата всего
Подписываем
2.3. Рахунки в банках в іноземній валюті: види, порядок відкриття, відображення операцій в бухгалтерському обліку.
Підприємства, що здійснюють зовнішньоекономічну діяльність, поряд з рахунками в національній валюті міють право на відкриття рахунків в іноземній валюті, де повинні зберігатись тимчасово вільні грошові кошти підприємства в іноземній валюті (власні та позикові).
Обовязковими рахунками для підприємств, які здійснюють зовнішньоекономічну діяльність, є транзитний та паточний валютні рахунки.
Транзитний валютний рахунок це рахунок, призначений для зарахування валютної виручки підприємства.
Використання цього рахунку є обовязковим у звязку з необхідністю розподілу валютної виручки, що находить від нерезидента в валюті першої групи Класифікатора іноземних валют.
Поточний валютний рахунок призначений для проведення безготівкових і готівкових розрахунків в іноземній валюті при здійсненні поточних операцій, визначених законодавством України.
Позиковий валютний рахунок рахунок, що відкривається для отримання банківських позик в іноземній валюті незалежно від наявності поточного рахунку в банку кредитора.
Депозитний валютний рахунок відкривається фізичним та юридичним особам (резидентам та нерезидентам) для зарахування на нього валютних депозитів з поточного рахунку з наступним поверненням суми основного депозиту та нарахованих відсотків по закінченню строку депозитного договору.
Поточні операції в іноземній валюті бувають торговельні та неторгівельні.
Торговельні операції це такі, які відбуваються:
Неторговельні операції це такі, як:
Облік операцій по валютному рахунку організовується в наступному порядку:
Рис.1 Організація бухгалтерського обліку на валютному рахунку.
Особливістю документального оформлення операцій по валютних рахунках для переказу коштів за кордон є оформлення платіжних документів на англійській мові. Платіжні документи виписуються в 2-х примірниках: один банку, другий власнику рахунку.
Про всі здійснені операції банк повідомляє власників валютних рахунків шляхів видачі йому виписок банку. Виписки банку даються окремо по кожному валютному рахунку. Облік на валютних рахунках ведеться на підставі виписок банку і доданих до них розрахунково-платіжних документів, які отримані від інших підприємств і організацій, виписані самим власником рахунку, або банком.
Записи у виписці відображаються в тій грошовій одиниці, у якій фактично здійснювалася операція, а також у гривневому еквіваленті, перерахунок якого проводиться за курсом НБУ на дату здійснення операції.
Підприємство отримує виписки банку періодично, в міру здійснення валютних операцій, або в інші встановлені банком строки. Обробка виписки банку з поточного валютного рахунку проводиться у порядку, аналогічному для виписок з поточного рахунку в національній валюті.
Для систематизації і узангальнення інформації про господарські операції в різних валютах в бухалтерському обліку проводиться перерахунок іноземних валют в національну валюту України по курсу, встановленому НБУ на дату оформлення розрахунково-платіжних документів. Такою датою вважається дата виписки платіжного доручення на перерахування іноземної валюти зарубіжному партнеу, дата виписки прибуткових і видаткових касових ордерів, дата митного оформлення матеріальних цінностей (робіт, послуг) по експортно-імпортних операціях тощо.
Для обліку валютних коштів на рахунках в банку Планом рахунків передбачено рахунок 31 «Рахунки в банках»: субрахунки 312 «Поточні рахунки в іноземній валюті» та 314 «Інші рахунки в банку в іноземній валюті».
Рахунок 312 «Поточні рахунки в іноземній валюті» використовується для обліку валютних коштів на поточному валютному рахунку, тобто для обліку надходжень та витрачання валютних коштів в результаті здійснення поточних торговельних та неторговельних операцій.
На рахунку 314 «Інші рахунки в банку в іноземній валюті» обліковуються кошти на транзитному, депозитному та інших (крім поточного) рахунках в іноземній валюті.
Підприємство
татут
Відкриття рахунку в іноземній валюті
Вибір банку
Банківські операції
Надходження
Витрати
Від нерезидентів
Продаж іноземної валюти
Перерахування нерезидентам
Купівля іноземної валюти
Первинні документи
Виписки банку з доданими документами або меморіальні ордери
Регістри обліку
Синтетичні
Аналітичні
Облік курсових різниць
Головна книга
Звітність