Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України
Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна
Геолого-географічний факультет
Кафедра фізичної географії та картографії
Історія географії України
Практична робота № 1
Тема: «Загальний огляд дослідження території України»
Виконала Шуліка І. О.
студентка гр. ГГ-51
Перевірив Черваньов І. Г.
д. техн.. н.
Харків 2012
Життя і діяльність Птоломея
Клавдій Птолемей (близько 87 165 р. н. е. ) давньогрецький вчений (математик, астроном, географ, астролог), який мав великий вплив на розвиток астрономії, географії та оптики. Жив у римській провінції Єгипет і працював у Олександрії. Птолемей був матеріально забезпеченим людиною і міг повністю присвятити себе науці: спочатку її вивчення, і потім науковим дослідженням. Не відомо про джерела його доходів. Чи був він власником якогось господарства, котрий приносив доход, чи, як багато вчених епохи еллінізму, отримував постійні кошти від влади?
У 27 років він розпочав свої астрономічні спостереження і вів їх протягом 14 років. Потім близько 9 років він працював над головною працею свого життя «Альмагест». На момент закінчення роботи над «Альмагест» Птолемею майже виповнилося 50 років. Але він ще продовжував працювати: швидше за все, саме у цей період написав свої «Оптику» і «Географію», також декілька дрібних творів, які не дійшли до нас
Широко відомим був твір Птолемея «Посібник з географії» у восьми книгах. У 1475 1600 роках побачили світ 42 видання цього твору. В ньому дано повне, добре систематизоване зведення тогочасних географічних знань.
Птолемей особливо багато зробив для розвитку та застосування теорії картографічних проекцій. Він навів координати восьми тисяч пунктів (по широті від Скандинавії до верхівя Нілу, по довготі від Атлантичного океану до Індокитаю). Ці дані базувалися майже винятково на відомостях про маршрути купців і мандрівників, а не на астрономічних розрахунках. До трактату додано одну загальну та 26 спеціальних карт земної поверхні.
. Помер Птоломей під час епідемії чуми.