Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
КИЇВСЬКИЙ УНІВЕРСИТЕТ РИНКОВИХ ВІДНОСИН
Кафедра фінансів і банківської справи
ПРОГРАМА І МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ
проходження переддипломної практики студентів
освітньо-кваліфікаційного рівня "Спеціаліст" і "Магістр"
зі спеціальностей:
7.03050801, 8.03050801 "Фінанси і кредит",
.03050802, 8.03050802 "Банківська справа"
ЗАТВЕРДЖЕНО
на засіданні кафедри фінансів і банківської справи
Протокол № 6 від 06 березня 2013 р.
Київ 2013
Програма і методичні вказівки проходження переддипломної практики студентів освітньо-кваліфікаційного рівня "Спеціаліст" і "Магістр" зі спеціальностей 7. 03050801, 8.03050801 «Фінанси і кредит», 7.03050802, 8.03050802 «Банківська справа» розроблена на кафедрі фінансів і банківської справи.
Програма практики розглянута і затверджена на засіданні кафедри фінансів і банківської справи. Протокол № 6 від 06 березня 2013 р.
ЗМІСТ
Переддипломна практика проводиться з метою закріплення знань студентів, отриманих під час їх навчання по магістерській програмі, а також отримання навичок самостійної практичної діяльності за професією, підготування і збір матеріалу для написання дипломної роботи магістра.
Завдання: При проходженні практики на підприємстві (установі) студент повинен:
Практика розрахована на 10 тижнів і проходить на підприємствах (установах, організаціях) різних галузей і сфер діяльності, різних форм власності. Для проходження практики можуть бути обрані:
Підприємства можуть бути державні, акціонерні, спільні, кооперативні і приватні, які здійснюють підприємницьку діяльність. Базу для проходження практики студентам визначає університет за згодою керівництва підприємства (установи, організації).
Під час проходження практики студент може бути тимчасово зарахований на вакантну посаду і виконувати роботу, що відповідає фаху "Фінансовий менеджмент" та "Банківський менеджмент".
Керівництво і контроль проходження практики здійснюють як провідні викладачі кафедри наукові керівники дипломних магістерських робіт, так і провідні працівники підприємств (установ, організацій), які призначаються наказом керуючого підприємством.
Відповідальність за організацію проходження практики покладається на керівника підприємства, який повинен:
Студент-практикант повинен своєчасно у визначений наказом по інституту строк приступити до проходження практики.
Студенти зобов'язані дотримуватись правил внутрішнього розпорядку, що діють на підприємстві. У разі їх порушення керівник практики від підприємства інформує про це інститут (кафедру) для прийняття необхідних заходів.
Студент-практикант веде щоденник проходження практики, в якому за кожний робочий день повинен записувати короткий зміст виконаної роботи. Керівники від кафедри і підприємства періодично перевіряють хід виконання програми практики, про що роблять відповідні помітки, зауваження і рекомендації в щоденниках студентів.
По заврешенню строку проходження практики студент-практикант повинен отримати характеристику від керівника практики з підприємства. В характеристиці визначається оцінка роботи студента-практиканта за чотирьох-бальною системою ("відмінно", "добре", "задовільно", "незадовільно") та за шкалою ECTS.
Після виконання програми практики і закінчення терміну проходження практики. Він складається з текстової частини та додатків. Текстова частина звіту повинна відповідати програмі і включати зміст виконаної роботи у відповідності з календарним планом і використаною інформацією. Текстова частина звіту повинна бути написана українською мовою (власноручно або оформлена на комп'ютері) на аркушах паперу формату А4. Обсяг звіту - 30-40 сторінок. Всі сторінки звіту нумерують, починаючи з титульної сторінки (але номер на титульній сторінці не помічається). Після титульної сторінки визначається перелік розділів та питань, вивчених в період проходження практики.
Текст роботи необхідно друкувати через півтора інтервали; з розрахунку не більше 40 рядків на сторінці, за умови рівномірного її заповнення, розмір шрифту 14мм, шрифт “Times New Roman”. Абзац 1 см, Вирівнювання по ширині. Відступ першого рядка справа, зліва 0 см; інтервал міжрядковий ,5 пт, перед, після рядка пт.
Текст роботи необхідно друкувати, залишаючи береги таких розмірів: лівий не менш 30 мм, правий не менш 10 мм, верхній не менш 20 мм, нижній не менш 20 мм.
В текстовій частині студент повинен давати відповіді на питання, поставлені програмою практики, використовуючи цифрові дані.
У звіті обов'язкові розділи:
Інші розділи визначаються змістом конкретної програми практики, включаючи індивідуальні завдання. Додатки до звіту слід оформити належним чином, тобто форми, розрахункові таблиці повинні бути заповнені цифрами. При написанні текстової частини студент повинен посилатися на додатки до звіту.
Завершений звіт про практику перевіряє і підписує керівник практики від підприємства. До звіту підшивається щоденник, характеристика керівника від підприємства на студента-практиканта із зазначенням оцінки. Звіт у повному обсязі подається на кафедру на протязі трьох днів по закінченню практики. Формою підсумкового контролю практики є захист звіту. Після перевірки і рецензування керівником практики від інституту звіт приймається до захисту. Захист звітів проводиться на кафедрі перед комісією, призначеною завідувачем кафедри. За результатами захисту й узагальненням необхідних документів (щоденника студента-практиканта, висновків керівника) виставляється диференційована оцінка, що проставляється в залікову книжку, екзаменаційну відомість і журнал обліку успішності.
Вивчити документи:
Звітність:
Повторний захист звіту у випадку незадовільної оцінки не припускається.
Студенти, що не виконали програму практики і отримали незадовільну оцінку, повторно направляються на практику в період студентських канікул або відраховуються з Університету. Витрати, пов'язані з проходженням повторної практики несе студент. Тільки після повторного проходження практики здійснюється захист звіту.
СТУДЕНТАМИ В УСТАНОВІ БАНКУ
Практика проходить на робочому місці відповідного спеціаліста банку. Мета практики полягає у тому, щоб студенти закріпили свої теоретичні знання на практичному досвіді та здобули навички самостійної практичної роботи в сфері банківської діяльності. Практиканти повинні безпосередньо ознайомитися з організацією і методами роботи спеціаліста банку на різних дільницях з основних напрямків його діяльності, зміст яких визначається переліком і тематикою навчальних дисциплін, які вивчаються на освітньо-кваліфікаційному рівні "спеціаліст" та "магістр".
Кількість часу, відведеного на опрацювання питань з банківської діяльності, встановлюється керівником практики від банку разом із практикантом відповідно до наявного на базі практики матеріального і нормативного забезпечення, напрямів діяльності банківської установи та кількості банківських продуктів тощо. Складений план проходження практики студенти подають до університету, де він перевіряється та узгоджується з керівником практики від університету.
Конкретний перелік питань, за якими студент повинен пройти практику визначається університетом і може корегуватися з урахуванням змін, що відбуваються у діючій банківській практиці.
Перелік питань при проходженні практики студентами повинен включати:
У період практики в банку студент працює над темою диплмоної роботи, збираючи для неї відповідний фактичний та статистичний матеріал.
Практикант, складаючи звіт про практику, висвітлює у ньому виконану роботу. Цей звіт повинен являти якомога повну, але лаконічну характеристику самостійної роботи практиканта банку. Переказ у звіті матеріалів, що викладені в інструкціях, підручниках, посібниках і лекціях не допускається.
Якщо за час практики студент не зміг ознайомитися з тим чи іншим питанням програми практики, слід зазначити причину (наприклад, відсутність матеріалу в банку, де проходить практику студент) та зробити посилання у звіті на опрацювання цього питання за відповідними нормативними актами. Переписувати до звіту матеріали з цих нормативних інструкцій (положень) не слід.
Інші вимоги та рекомендації щодо проходження практики студентами викладені у відповідних розділах "Програми і методичних вказівок проходження переддипломної практики студентів освітньо-кваліфікаційного рівня "спеціаліст" та "магістр" зі спеціальностей "Фінанси і кредит" та "Банківська справа".
Додаток 1
Зразок титульного аркуша
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
КИЇВСЬКИЙ УНІВЕРСИТЕТ РИНКОВИХ ВІДНОСИН
Кафедра фінансів і банківської справи
ЗВІТ
про проходження практики
за програмою "Фінансовий менеджмент"
з__________________по_________________
база практики __________________________________
студента факультету економіки і менеджменту
_________________________________________
(Прізвище, імя, по батькові, підпис)
Керівники практики:
від кафедри фінансів і банківської справи ___________________________________
(підпис, прізвище, посада)
від підприємства ________________________________________________________
(підпис, прізвище, посада)
Київ 2013
Додаток 2
Зразок титульного аркуша
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
КИЇВСЬКИЙ УНІВЕРСИТЕТ РИНКОВИХ ВІДНОСИН
Кафедра фінансів і банківської справи
ЗВІТ
про проходження практики
за програмою "Банківський менеджмент"
з__________________по_________________
база практики __________________________________
студента факультету економіки і менеджменту
_________________________________________
(Прізвище, імя, по батькові, підпис)
Керівники практики:
від кафедри фінансів і банківської справи ___________________________________
(підпис, прізвище, посада)
від підприємства ________________________________________________________
(підпис, прізвище, посада)
Київ 2013