Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

Подписываем
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Предоплата всего
Подписываем
Робота з поняттям
Перебудова політичний курс реформаторської частини радянського керівництва, що реалізувався в СРСР протягом 19851991 рр. Його суть полягала у спробі шляхом «революції згори» здійснити системну модернізацію суспільства.
Перебудова мала охопити пять провідних сфер життєдіяльності
суспільства:
до інтенсивних, прискорити науково-технічний процес, удосконалювати управління народним господарством, зміцнити виконавчу дисципліну);
спільного європейського дому);
Теоретично ідеї перебудови мали шанс на реалізацію, але, як показало подальше життя, крім загальних декларацій, М. Горбачов протягом шести років так і не зміг висунути будь-яку практичну концепцію реформування радянського суспільства.
Перебудова швидко зайшла в глухий кут, поглибила суспільно-політичну, економічну та національну кризи, завершилася розпадом СРСР. Партійне керівництво України на словах однозначно виконувало «маневри» кремлівського керівництва, а насправді певний час блокувало перебудовчі процеси в Україні.
Перебудова мала чотири етапи:
гаслом «Більше соціалізму!»;
перебудови;
Перебудовчі процеси в Україні контролювала управлінська номенклатура тоталітарної держави. Протягом 19851987 рр. в Україні не було значних політичних сил у вигляді громадських обєднань та народних фронтів, які виникли в Прибалтиці та Росії. На тлі загального розвалу ситуація в Україні залишилася відносно стабільною.
Існував ще один важливий субєктивний чинник. Гласність у союзних республіках почалася з гострої критики перших партійних керівників і партноменклатур різного рангу. В. Щербицький, який 17 років очолював Компартію України, залишився ортодоксальним комуністом і перетворився на одного з основних опонентів М. Горбачова.