Будь умным!


У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

Методичний аналіз уроку із всесвітньої історії 8 клас ldquo;Китай у ХVІ ~ ХVІІІ століттіrdquo; Основні

Работа добавлена на сайт samzan.net:

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 25.11.2024

-1-

Методичний аналіз уроку із всесвітньої історії 8 класКитай у ХVІ – ХVІІІ столітті

  1.  Основні змістові акценти даного уроку:

на уроці треба звернути увагу на розвиток культури Китаю, взаємозвязок релігії та традицій китайського народу.

  1.  Модель уроку – віртуальна мандрівна. Ця модель дає змогу використовувати найбільш продуктивні методи (інтерактивні та традиційні), побачити та уявити себе в ролі дослідника та мандрівника.
  2.  На уроці були використані наступні технології: робота з картою, що дає змогу уявити себе на території країни, елементи ділової гри, робота з підручником,

метод “мікрофон”, розробка презентацій, складання таблиць з культури, малюнок – асоціація, “лист до себе” (розвиток самоаналізу роботи), складання тез (“щоденник мандрівника”), активне завдання – гра “вірю – не вірю”, диференц. д/з.

  1.  На уроці формуються наступні компетенції учнів:

а) хронологічні – вивчення періоду правління династії Мин, Цин, повстання (характеристика політичного розвитку, робота з підручником та картою)

б) просторові – робота з електр. Атласом

в) інформаційні – робота з підручником, підготовка презентацій та їх аналіз

г) логічні – робота над проблемним питанням які фактори сприяли збереженню традицій та культури Китаю, метод мікрофон.


-2-

д) аксеологічні – робота з терміном конфуціанство, його характеристики, вплив на менталітет народу

е) загальнокультурні вивчення культури, складання таблиць, презентація

ж) здоровязберігаючі – гра – руханка вірю – не вірю.

5. Всі методи, які використані на уроці дають можливість уявити себе частиною історії, розуміти дану епоху та її основні цінності.

  1.  До уроку було підготовлено: історичний диктант вірю не вірю, презентація, картки для оцінювання учнів.
  2.  На уроці використовується електр. атлас для характеристики геополітичного положення Китаю.
  3.  Навчально-методичне забезпечення уроку – презентація, ілюстрації з історії Китаю, підручники, робочі зошити.


Китай у ХVІ – ХVІІІ столітті

Мета: 1. Розглянути особливості економічного та політичного стану Китаю в епоху нового часу.

2. Ознайомити учнів із досягненнями культури країни.

3. Удосконалювати вміння учнів встановлювати причино-наслідкові зв'язки, працювати з історичною мапою та термінами.

4. Виховувати повагу до народу, який зумів зберегти самобутність в умовах багатовікового гніту.

Терміни: династія Мин, династія Цин,деспотична монархія, конфуціанське.

Тип уроку: вивчення нового матеріалу.

Форма: віртуальна подорож.

Очікувані результати: після уроку учні зуміють:

  1.  назвати початок правління династії Цин у Китаї, загальні досягнення культури, характерні особливості державного устрою;
  2.  показати на мапі територію Китаю;
  3.  пояснювати терміни конфуціа”;
  4.  описувати памятники культури Китаю;
  5.  наводити приклади високого рівня розвитку культури, вплив європейців на країни Сходу, вплив східної культури на європейську.
  6.  висловлювати думки про особливості розвитку Китаю.


Структура уроку

  1.  Організаційні моменти.
  2.  Актуалізація опорних знань.
  3.  Вивчення нового матеріалу:

а) країна та суспільство;

б) Китай та світ;

в) релігійне та культурне життя.

4. Узагальнення та систематизація знань учнів.

5. Підсумки уроку.

6. Домашнє завдання.

План уроку

1. Географічні особливості Китаю. Основні занятті населення.

2. Політичний розвиток Китаю. Встановлення династії Цин.

  1.  Розвиток культури Китаю у ХV - ХVІІІ ст.

Ход уроку

1. Організаційний момент 1-2 хв.

- привітання,

- організація уроку,

- план уроку.

2. Етап перевірки виконання домашнього завданнявірю - не вірю(за темою “Османська імперія”) 3-4 хв.

3. Мотивація навчальної діяльності.

Чай, папір, порох, рис, шовк, китайські палички – що об’єднує ці предмети?

Все це винайдено та вирощено в Китаї в різні часи.

Ми сьогодні вирушаємо у віртуальну подорож до Китаю Нового часу. Традиції цієї країни йдуть далеко в історію, та не дивлячись на багатовікову залежність, китайський народ зумів зберегти та вдосконалити свою культуру.

Сьогодні на уроці ми маємо вивчити різні сторони економічного та політичного життя Китаю 16-18 ст., розвиток культури та менталітету китайців, пояснити, які фактори сприяли збереженню традицій та особливостей китайського народу. Протягом уроку ми будемо вести щоденник мандрівника.

1) Працюючи з мапою, опишіть географічне розташування Китаю, кордони, заняття – фронтальне опитування.

2) Ми запросили вчених, які досліджують історію та культуру Китаю. Я даю слово вченому, який вивчає східну культуру (підсумки з економічного розвитку Китаю Нового часу).

3) Робота з підручником ст. 230-232. Політична історія країни: зміна династій, взаємовідносини із сусідами (зовнішня політика), повстання Лі Цзи-гена:

а) причини

б) хід подій

в) підсумки

Яку роль зіграла країна в житті людини?

4) Вчений – релігіовед знайомить подорожніх з релігійними засадами конфуціанства.

Завдання № 1 ст. 137 мікрофон.

5) Презентація культури Китаю (складаємо записник мандрівника).

Заповнити таблицю Культура під час фільму та коментарів (вчений – культуролог)

  •  література
  •  письменництво
  •  архітектура
  •  живопис.

6) Надходить вечір, подорожні знайомляться із програмою новин. Політика закриття країни – вчений політолог (причини, послідовність, застосування політики закриття династією Цин)

4. Етап узагальнення та систематизації знань.

Наша подорож підходить до логічного завершення.

- Які династії керували в Китаї у 16 – 18 ст.?

- Поняття терміна “конфуціанство”. Які основні засади цієї релігії?

- Що спричинило введення політики закриття країни?

- Наслідки такої політики.

- Які фактори дали можливість зберегти культуру,

залишиться вірними власним традиціям?

5. Д/з п. 28, ст. 228 – 232

а) Китай очима європейця (скласти звіт про це).

б) словникова мозаїка (значення терміна богдихан, династія)

в) підготувати повідомлення про чайну церемонію (завдання на вибір).

6. Підсумки 1 – 2 хв.

- оцінювання учнів

Презентація роботи групи художників.

7. Рефлексія 3 хв.

Лист самому собі

  •  Мені більш за все сподобалось...
  •  Мені на зрозуміло...
  •  Я хотів би більше знати...

Щоденник мандрівника (під час уроку всі учні)

Група з 3-х учнів – Китай очима мандрівника (малюнки).


Лист оценивание

Содерж.

задание

Балы за задание

Твои балы

Верю - не верю

5

Работа с атласом

3

Работа с учебником

(ответы на вопросы)

3

Задание№1

Стр.137

5

Работа с таблицей.

3

Индивидуальная

работа

5

Всего балов 24

Перевод балов в оценку

23-24 - - - 12б

21-22 - - - 11б

19-20 - - - 10б

17-18 - - -

15-16 - - - 8б

13-14 - - - 7б

10-12 - - - 6б

8-9 - - - - - 5б

6-7 - - - - - 4б

4-5 - - - - - 3б

2-3 - - - - - 2б




1. а максимальне відхилення від стану рівноваги б тривалість одного повного коливання в кількість колива
2. Задание Ответ 1 Каждый из двух рабочих одинаковой квалификации може
3. 1; экспорта ~ в таблице 1
4. КУБАНСКИЙ ГОСУДАРСТВЕННЫЙ АГРАРНЫЙ УНИВЕРСИТЕТ Кафедра Элек
5. Семейная политика РАЗДЕЛ V
6. Тема 9. Осуществление гражданских прав и исполнение обязанностей.
7. Дети Место проведения- д
8. тема 52 Абсолют
9.  Процесс расчистки создаёт новые направления
10. реферат дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата хімічних наук Київ 2005
11. Реферат- Пути укрепления денежной системы
12. Статья 1. Аудиторская деятельность 1
13. Директива PPE стала частью законодательства Великобритании 30 июня 1995 года
14. Коломенский аграрный колледж Рассмотрено У
15. Корабельные электроэнергетические установки
16. Динамика численности населения в странах ЕС
17. Петербурга Храмы разных кон 4 7 11 3 Моя родосло
18. Использование аудиовизуальных форм как нетрадиционных методов обучения английскому языку
19. Методики оценки кредитоспособности заемщика
20.  Предмет и метод экономики АПК Под экономикой в широком смысле этого слова понимается совокупность обще