Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Тема: Урок узагальнення вивченого матеріалу по темі «Структури клітинного рівня: біомолекули та органели клітини».
Мета: узагальнити та систематизувати знання учнів про основні положення клітинної теорії, особливості будови клітини її функції, структуру клітинного рівня; формувати уміння пояснювати особливості забезпечення взаємозвязку між життєвими функціями в клітині; розвивати в учнів матеріалістичний погляд на процеси роботи клітин; уміти: робити висновки.
Тип уроку: комбінований з елементами інтеграції та проектної діяльності.
Обладнання: інтерактивна дошка,
Хід уроку:
І. Організаційний момент (привітання учнів, готовність до уроку)
ІІ. Актуалізація опорних знань: (біологічний диктант)
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів
Життя це багаторівнева структура. Перший ступень нами вже пройдено. (Діти згадують про молекулярний ступінь.) Наступний вивчення клітини та її властивостей. Для того щоб зрозуміти, як функціонує цілісний організм, потрібно звернути увагу на особливості будови його клітин, на процеси, що в них відбуваються.
Що ж таке клітина? (Найменша структурна та функціональна одиниця живого організму) Як побудована клітина? (Робота біля дошки з презентацією «Структура клітинного рівня» розглядається загальний план будови клітини з поглибленим вивченням функцій органоїдів.)
Яким чином можна дізнатися про будову такого малого об'єкта? (Учні згадують будову та основні принципи роботи світового мікроскопу.)
На уроці ми повинні зясувати:
1.
2.
3.
ІУ. Робота з новим матеріалом:
Слайд 5- 19
У. Робота в парах (рішення задач)
УІ. Самостійна робота (підписати клітину)
IV. Узагальнення і систематизація знань з вивченої теми
Що об'єднує різноманітні одномембрані органели в єдину систему? (Усі одномембранні органели зв'язані з гранулярною ЕПС та об'єднуються ними процесами, що в них відбуваються: синтез, дозрівання, сортування, упаковка, транспорт та виділення речовин)
У клітинах яких організмів відсутні одномембранні органели? (Прокаріоти не мають одномембранних органел, функції таких органел виконує плазмалема)
Які сполуки можуть розщеплювати ферменти лізосом? (Біополімери
до мономерів)
За деяких спадкових хвороб у клітинах людини можуть накопичуватися продукти її життєдіяльності. З чим це може бути пов'язано?
(Порушення функцій лізосом)
У клітинах печінки активно синтезується глікоген і білки. Які органели добре розвинені в цих клітинах? (Ендоплазматична сітка)
V. Домашнє завдання
Вивчити § 13. Зошит, с. 36.
У жирових чи нервових клітинах краще розвинена гранулярна ЕПС? Які хвороби пов'язані з пошкодженням лізосомальних мембран? Чому буряк чим червоніший тим солодший?