Будь умным!


У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

Правове регулювання страхової діяльності Галузь знань-0304 ПРАВО Спеціаль

Работа добавлена на сайт samzan.net:

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 9.11.2024

МВС УКРАЇНИ

ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ВНУТРІШНІХ СПРАВ

Факультет права та масових комунікацій

Кафедра правового забезпечення господарської діяльності

МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ ТА ЗАВДАННЯ ДЛЯ НАПИСАННЯ КОНТРОЛЬНИХ РОБІТ

з дисципліни

«Правове регулювання страхової діяльності»

Галузь знань: 0304 ПРАВО

Спеціальність: 7.03040101  ПРАВОЗНАВСТВО

Спеціалізація: ГОСПОДАРСЬКО-ПРАВОВА

Освітньо-кваліфікаційний рівень:       СПЕЦІАЛІСТ

Форма навчання:            ЗАОЧНА

м. Харків

2013

СХВАЛЕНО

Науково-методичною радою

Харківського національного

університету внутрішніх справ  

30.08.2013р. Протокол № 2

__________

ЗАТВЕРДЖЕНО

Вченою радою факультету

права та масових комунікацій

28.08.2013р. Протокол № 1

_______   В.І. Московець

ПОГОДЖЕНО

Секцією науково-методичної ради з гуманітарних, соціальних та економічних дисциплін

Харківського національного

університету внутрішніх справ  

29.08.2013р. Протокол № 2

__________

ЗАТВЕРДЖЕНО

На засіданні кафедри  правового забезпечення господарської діяльності

27.08.2013р. Протокол № 1

__________  О.П. Гетманець

Рецензенти:

Сергієнко В.В., канд. юрид. наук, доцент, завідувач кафедрою правового регулювання економіки Харківського національного економічного університету 

Кройтор В.А., канд. юрид. наук, професор, завідувач кафедри цивільного права та процесу факультету права та масових комунікацій Харківського національного університету внутрішніх справ

Розробник: Кириченко Ю.М. доцент кафедри правового забезпечення господарської діяльності факультету права та масових комунікацій ХНУВС, кандидат юридичних наук, доцент – Харків: Харківський національний університет внутрішніх справ, 2013. –  9 с.

© Кириченко Ю.М.

© Харківський національний університет внутрішніх справ, 2013.

                                                         

  1.  ЦІЛЬОВА НАСТАНОВА

Серед найважливіших форм самостійної роботи студентів над освоєнням дисципліни «Правове регулювання страхової діяльності» важливе місце займає написання контрольної роботи. Процес написання контрольної роботи сприяє освоєнню студентами пройденого матеріалу, формуванню навичок самостійного наукового осмислення. Контрольна  робота дозволяє судити про придбані студентами знання, про вміння аналізувати і вирішувати проблемні ситуації тощо.

Основною метою написання роботи є: розширення та поглиблення теоретичних знань студента з питань правового регулювання страхової діяльності, придбання навичок аналізу теоретичного і практичного матеріалу, логічного і стислого викладення власних поглядів у письмовому виді тощо. При написанні контрольної роботи студенти повинні продемонструвати уміння самостійно аналізувати конкретні ситуації, повно та аргументовано відповідати  на питання, поставлені в задачах, використовувати при їх вирішенні відповідні нормативно-правові акти.

Написання контрольної роботи є також формою контролю за самостійною роботою студента у навчальному процесі, виконання ним програми вищої школи і є одним із способів перевірки підготовленості майбутнього фахівця.

ІІ. ВИМОГИ ДО НАПИСАННЯ КОНТРОЛЬНОЇ РОБОТИ

Загальні вимоги до контрольної роботи

Контрольна робота являє собою виклад результатів дослідження студентом питань теорії і практики правового регулювання страхової діяльності, галузей національного законодавства з питань правового регулювання виникнення, зміни і припинення правовідносин у сфері організації та здійснення страхової діяльності. Контрольна робота є показом уміння логічно, аргументовано, ясно, послідовно і коротко викладати свої погляди з поставлених питань.

Під час написання контрольної роботи варто уважно слідкувати за змінами чинного законодавства та публікаціями в періодичних виданнях з проблемних питань  даної дисципліни.

Контрольна робота є авторською працею, тобто результатом самостійної творчості студента. У ній викладається особиста позиція слухача. У разі необхідності консультація з питань написання, а також рецензування роботи здійснюється викладачами кафедри правового регулювання господарської діяльності. Викладацьким складом кафедри надається науково-консультаційна і методична допомога слухачеві у написанні контрольної роботи.  

Вимоги до порядку написання і оформлення контрольної роботи

Написання контрольної роботи - процес, що включає в себе ряд взаємозалежних етапів:

1) отримання завдання;

2) збір, аналіз і узагальнення матеріалів необхідних для написання роботи;

3) оформлення контрольної роботи.

  1.  Отримання завдання.

Написання контрольних робіт починається із отримання завдання. Завдання обирається відповідно до варіанту.

Розподіл тем проводиться за списком згідно алфавіту: слухачі, прізвища яких розпочинаються з букви А до букви Г, повинні виконувати роботу за варіантом № 1, букви Д-Ж – варіант № 2, букви З-Ї – варіант № 3, букви Й-М – варіант № 4, букви Н-Р – варіант № 5, букви С-Ф –  варіант № 6, Х-Ш– варіант № 7, Щ-Я– варіант № 8.

Завчасний вибір теми контрольної роботи дозволить студенту  своєчасно отримати консультацію викладача.

Заміна варіантів не допускається.

Роботи, що не відповідають вказаним варіантам, рецензуванню не підлягають. 

2. Збір, аналіз і узагальнення матеріалів необхідних для написання роботи.

Збір, аналіз і узагальнення матеріалів, необхідних для написання контрольної роботи, є одним із основних етапів, тому студент має ознайомитися не тільки з нормативно-правовим матеріалом, але й з науковою літературою. Необхідним для цього є уважне ознайомлення слухача з методичним забезпеченням дисципліни «Правове регулювання страхової діяльності», зокрема, з тематичним планом, навчальною робочою програмою, методичними вказівками для проведення семінарських занять, у яких запропонований перелік рекомендованої до вивчення юридичної літератури та нормативних джерел.

3. Оформлення контрольної роботи.

Контрольна робота повинна відповідати наступним вимогам:

  1.  робота повинна бути виконана на достатньо високому теоретичному. Студент повинен усебічно вивчити теоретичні та практичні аспекти питань завдання;  
  2.  у контрольній роботі повинне використовуватися чинне законодавство;
  3.  текст контрольної роботи повинен легко сприйматися та читатися. Якщо написаний від руки текст буде неохайним і некаліграфічним, що ускладнюватиме його сприймання, то рецензент вправі повернути роботу на доопрацювання і усунення недоліків;
  4.  контрольна робота повинна бути оформлена наступним чином і мати наступну структуру:
  •  титульний лист. На титульному листі повинно зазначатися: найменування університету, факультету, кафедри; позначення характеру роботи; варіант контрольної роботи; прізвище, ім'я, по батькові студента; номер навчальної групи; прізвище, ім’я та по батькові, посада, вчене звання особи, що перевіряє; назва міста, в якому знаходиться навчальний заклад; рік написання роботи;
  •  план. У плані слід вказувати конкретно питання які досліджуються при написанні реферату;
  •  вступ. У вступі розкривається проблематика та актуальність теми реферату, а також рівень її дослідження у наукових статтях, монографіях, проводиться їх аналіз та оцінка;
  •  основний зміст теоретичних питань. Питання необхідно розкрити з урахуванням чинного законодавства та юридичної літератури. Розкриваючи питання, студентам забороняється використовувати джерела без посилання на них.
  •  висновки. Стосовно кожного питання завдання має бути зроблений короткий висновок. У висновку наводяться підсумки проведеної роботи, узагальнюються основні положення стосовно зазначеного питання, по можливості вказується його практична значимість.
  •  перелік використаної літератури. У кінці роботи наводиться перелік використаної літератури. Кожне наукове чи нормативне джерело, яке було використане у роботі, повинне бути відповідним чином описане відповідно до бібліографічного опису.  При першому посиланні на джерело – нормативно-правовий акт у тексті зноски вказується його повне найменування, номер, ким і коли прийнятий. При посиланні можна використовувати коротку назву, однак обов'язково варто вказати на статті, пункти нормативного акту.

Обсяг роботи – 20-25 сторінок шкільного зошита, або 18-20 сторінок паперу формату А4, близько 30 рядків на кожній сторінці. Робота може бути виконана у рукописному варіанті або на комп’ютері (у текстовому редакторі Word). При комп’ютерному наборі використовується шрифт Times New Roman, висота кегля – 14, міжрядковий інтервал – полуторний, поля: верхнє і нижнє – 20 мм, ліве – 25 мм, праве – 15 мм. Сторінки роботи нумеруються у верхньому правому куті.

В кінці роботи необхідно вказати дату завершення і  оформлення роботи та поставити свій підпис.

Невідповідність роботи вказаним вище вимогам може бути підставою для повернення її на доопрацювання.

Умови рецензування контрольної роботи

Рецензуванню підлягає робота, подана у встановлений для цього термін. У разі порушення терміну подання роботи її автор може бути недопущений до форм контролю знань (складання іспиту чи заліку).

Робота не може бути зарахована  у наступних випадках:

  1.  Відсутність ознак самостійності написання. Виявлення ідентичних за змістом робіт, при цьому не зараховуються всі тотожні роботи.
  2.  Виконання роботи не за своїм варіантом.
  3.  Висвітлення питань завдання неналежним чином.
  4.  Невірне застосування нормативних актів, застосування нормативних актів, що втратили чинність, невірне відзначення відповідних статей та пунктів нормативних актів.   
  5.  Відсутність посилань на норми права та наукові джерела.
  6.  Суперечність та логічна неузгодженості аргументації і висновків.  

Після усунення зауважень робота разом із негативною рецензією повертається на кафедру для повторного рецензування. На рецензування контрольна робота подається через відповідний підрозділ методично-навчального забезпечення.

ІІІ. ЗАВДАННЯ ДЛЯ КОНТРОЛЬНИХ РОБІТ

Надання завдання для контрольної роботи відбувається на настановній лекції або через навчально-методичний відділ чи кафедру. Завдання контрольної роботи надається відповідно до варіанту. Заміна варіантів не допускається. Роботи, що не відповідають вказаним варіантам, рецензуванню не підлягають. 

ЗМІСТ ВАРІАНТІВ КОНТРОЛЬНИХ РОБІТ

ВАРІАНТ № 1

Теоретичне питання № 1. Передумови, історичні коріння появи і розвитку страхування в Україні.

Теоретичне питання № 2. Поняття і види посередницької діяльності у страхуванні.

Практичне завдання. Складіть проект договору страхування відповідальності перед третіми особами

ВАРІАНТ №2

Теоретичне питання № 1. Види та форми контролю за страховою діяльністю в Україні.

Теоретичне питання № 2. Поняття, правова сутність і види страховиків.

Практичне завдання. Складіть проект договору страхування здоров'я на випадок хвороби

ВАРІАНТ № 3

Теоретичне питання № 1. Правовий статус, повноваження спеціально уповноваженого органу з питань страхування.

Теоретичне питання № 2. Розвиток особистого страхування в Україні.

Практичне завдання. Складіть проект договору страхування фінансових ризиків при здійсненні підприємницької діяльності.

ВАРІАНТ № 4

Теоретичне питання № 1. Легалізація діяльності страхових компаній в Україні.

Теоретичне питання № 2. Страховий випадок та його наслідки.

Практичне завдання. Складіть проект договору страхування вантажів та багажу (вантажобагажу).

ВАРІАНТ № 5

Теоретичне питання № 1. Правовий статус страхових брокерів.

Теоретичне питання № 2. Специфіка ризиків в особистому страхуванні.

Практичне завдання. Складіть проект договору страхування цивільної відповідальності власників наземного транспорту

ВАРІАНТ № 6

Теоретичне питання № 1. Класифікація страхування за об’єктами страхування.

Теоретичне питання № 2. Поняття та особливості перестрахування.

Практичне завдання. Складіть проект договору страхування від вогневих ризиків та ризиків стихійних явищ при здійсненні підприємницької діяльності.

ВАРІАНТ № 7

Теоретичне питання № 1. Виникнення та розвиток страхування в Україні.

Теоретичне питання № 2. Особливості та послідовність укладення договору страхування.

Практичне завдання. Складіть проект договору страхування від нещасних випадків.

ВАРІАНТ № 8

Теоретичне питання № 1. Правосуб'єктність страхової компанії.

Теоретичне питання № 2. Страхування як ефективний засіб мінімізації ризиків.

Практичне завдання. Складіть проект договору страхування особистого майна фізичної особи.

Інформаційне та методичне забезпечення навчальної дисципліни

Нормативно правові акти:

Конституція України // ВВР України. – 1996. – № 30. – Ст.141.

Цивільний кодекс України // Офіційний вісник України. – 2003. – №11. – Ст. 461.

Господарський кодекс України // Офіційний вісник України. – 2003. – №11. – Ст. 462.

Про страхування: Закон України  від 7 березня 1996р. (у новій редакції від 4 жовтня 2001 року) // ВВР України. –  1996. – №18. – Ст.78.  

Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг: Закон України від 12 липня 2001р. // ВВР України. – 2002. – №1. – Ст.1.

Навчально-наукова література:

Абрамов В.Ю.  Страховое право: Очерки –М., 2004.- 184с.

Ахвледиани Ю.Т.  Имущественное страхование.- М.:Юнити, 2002.-286с.      

Александров Л.  Страхування особисте, майнове, обов'язкове, цивільної відповідальності. Приблизні правила і умови страхування.-М., 1998.—185 с.

Базилевич В. Д. Страховий ринок України.— К.: «Знання».- 1998- 374с.                          

Балабанов И.Т. Балабанов А.И.  Страхование. Организация. Структура. Практика.-Санкт-Петербург, 2001.

Бондаренко М.И. Духов В.Е. Страхование. Учебное пособие – Х: ХИБМ., 2000.- 288с.

Брагинский М.И. Договор страхования. М.: “Статут”, 2000.-174с.

Гинзбург А.И. Страхование.- СПб: “Питер”, 2002.-176с.

Грищенко Н.Б. Основы страховой деятельности: Учеб.пособие.-М.:Финансы и статистика, 2004.-352с.

Духов В.Е. Страховые услуги. Харьков, 2002.

Журавлев Ю.М., Секкерж И. Г. Страхование и перестрахование (Теория и практика).—М.: Анкил, 1993.

Жилкина М.С. Государственное регулирование страхового рынка.-М.: “Спутник +”, 2002.-301с.

Клапків М.С. Страхування фінансових ризиків.- Тернопіль: Екон. думка, 2002.-570с.

Кудрявцев А.А., Плам Р.Г., Чернова Г.В. Страхование здоровья: опыт Великобритании.-М.:Анкил, 2003.-216с.

Лиричев В.Д. Мошенничество в сфере страхования. М. 1998.-158с.

Личное страхование в России. Опыт. Проблемы. Перспективы. –М.: Дайджест, 2001.-220с.

Нечипорук Л.В. Закон Украины “О страховании”: Научно-практический комментарий. Х., “Одиссей” 2006.-384с.

Перестрахование 2003: Потенциал развития: Материалы VII Всероссийской конференции по перестрахованию.-М: Пульс, 2003.-752с.

Плешков А.П., Орлова И.В. Очерки зарубежного страхования.— М.: Анкил, 1997.

Райхер В.К. Общественно-исторические типы страхования – М.: ЮКИС.1992.- 284с.

Рудницкий В.В., Федорова. Т.А.  Основы страховой деятельности. — СПб.: Изд-во Петербург, 1992.

Скамай Л.Г. Страхование: учебное пособие.- М.: ИНФРА – М, 2001- 160с.

Страхование от А до Я (книга для страхователей) / Под ред. Л. И. Корчевской, К.Е. Турбиной. – М.: Инфрв-М, 1996. – 624с.

Страхове право України за ред. Д.П. Біленчук, П.Д. Біленчук, О.М. Залетов, Н.І. Клименко.- К “Атіка” –1999- 366с.

Страхування: Підручник / Керівник автор. колективу і науковий ред. С.С. Осадець.- К.: КНЕУ, 1998.

Турбина К.Е. Тенденции развития мирового рынка страхования.- М.: Анкил, 2000.- 320с.

Чапичадзе Я.А. Правовое регулирование страховой деятельности в Украине. Учебное пособие. Харьков., 2004.  

Шахов В.В. Введение в страхование –М. –2000.- 287с.

Шиминова М.Я. Страхование: история, действующее законодательство, перспективы. - М.: Наука, 1989.

Юлдашев Р.Т. Организационно-экономические основы страхового бизнеса.-М.:Анкил, 2002.-248с.




1. совокупность физических электромагнитные факторы физические свойства воздушной среды механические факт
2. ЗАДАНИЕ для выполнения расчетнографической работы студентами 5го курса ЗНТУ ОБЩАЯ ОБСТАНОВКА По кат
3. ИО Телефоны Адрес проживания ИИН 1 Абзалбек
4. Лучше синица в руке чем журавль в небе
5. тема мер обеспечивающих безопасность и защиту в том числе физическую активов мелких инвесторов на рынке це
6. тематике ППП общего назначения универсальные программные продукты предназначенные для автоматизации раз
7. ТЕМА 3 МАРКЕТИНГОВА ІНФОРМАЦІЯ ТА МАРКЕТИНГОВІ ДОСЛІДЖЕННЯ 1
8. Реферат- Формирование и развитие памяти в онтогенезе
9. Уроки по Access
10. Статья- Проблемы эффективности внешнеэкономической деятельности
11. Обитаемый остров рассказывает о судьбе молодого землянина человека XXII века попавшего на неизвестную план
12. Палеоазиатские языки и письменност
13. Реферат- Метил [2-аминофенил] сульфона
14. темах с МП i80х86 Григорьев ~ Билет4 Основные сигналы
15. О НЕКОТОРЫХ ВОПРОСАХВОЗНИКШИХ ПРИ РАССМОТРЕНИИ ДЕЛ О ПРИСУЖДЕНИИ КОМПЕНСАЦИИЗА НАРУШЕНИЕ ПРАВА НА СУДОПРО
16. технический прогресс и перспективы постиндустриальной цивилизации
17. Scooter вызывают настолько двоякую реакцию как никакой другой коллектив одни их восхваляют и возводят в куль
18. Материальный баланс холодильника-конденсатор
19. Б В Г Недостаточное число выдач локомотивов депо 1 на это указывает малое среднее число лок
20. Проектування блоку обробки сигналів