У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ МЕНЕДЖМЕНТУ

Работа добавлена на сайт samzan.net: 2015-07-10

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 6.4.2025

МІЖРЕГІОНАЛЬНА

АКАДЕМІЯ УПРАВЛІННЯ ПЕРСОНАЛОМ

НАВЧАЛЬНА ПРОГРАМА

дисципліни

"АКТУАЛЬНІ  ПРОБЛЕМИ  МЕНЕДЖМЕНТУ"

(для магістрів)

Київ 2004

Підготовлена кандидатом економічних наук, доцентом Згалат-Лозинською Л.О.,

 Затверджено на засіданні кафедри менеджменту

 (Протокол №3 від  6.12.04)

Згалат-Лозинська Л.О. Навчальна програма дисципліни "Актуальні проблеми менеджменту" (для магістрів). – К.: МАУП, 2004. – 18 с.

Навчальна програма містить пояснювальну записку, навчально-тематичний план, програмний матеріал до вивчення дисципліни "Актуальні проблеми менеджменту", вказівки до виконання контрольної роботи, завдання для контрольних робіт, контрольні питання, а також список рекомендованої літератури.

Міжрегіональна Академія

управління персоналом (МАУП), 2004


ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА

Стрімкі зміни зовнішнього середовища організацій обумовлюють необхідність підвищення рівня адаптації підприємств до нових умов функціонування. Зараз практика управління вже не може оперувати винятково тією теоретико-методологічною базою, що складає основи менеджменту. У сучасних умовах організації усе більше зіштовхуються зі сполученням методологій, принципів, прийомів, винайдених у практиці спеціальних галузей управління, зокрема у практиці стратегічного, ситуаційного, інноваційного, кадрового, екологічного менеджменту тощо.

Створення нових підходів до утворення і функціонування організацій обумовлено, насамперед, формуванням нової парадигми менеджменту, заснованої на реаліях нинішнього часу. У центрі цього нового світогляду постає людина, її мотиви поведінки, потреби, інтелект. Нова парадигма менеджменту окреслює нові погляди на вирішення таких важливих проблем, як створення сучасних організаційних структур та нових форм підприємств, прийомів поведінки суб'єктів господарювання по відношенню до перемінних організації, психологічні аспекти діяльності менеджерів тощо.

Основна мета вивчення дисципліни "Актуальні проблеми менеджменту" – допомогти студентам більш детально ознайомитись з особливостями сучасного процесу управління, опанувати знаннями побудови ефективної організації, виявити новітні фактори, які здійснюють визначальний вплив на діяльність організацій різних форм власності, а також опанувати знаннями аналізу, оцінки впливу цих факторів на основі використання теорії і практики менеджменту.

Предметом дисципліни є сучасний менеджмент як наука і мистецтво управління відкритими соціально-економічними системами (якими і є організації), що діють і розвиваються в нинішніх умовах. Представлений матеріал є результатом збору і синтезу існуючої інформації вітчизняних і закордонних фахівців в області управління.

Основні задачі дисципліни:

формування нового погляду на проблеми менеджменту у світлі останніх тенденцій розвитку науки і переосмислення соціально-економічних реалій сьогодення;

представлення проблем менеджменту як системи з виокремленням ознак і зв'язків на різних рівнях;

аналіз підходів до процесів управління з позицій принципів  сучасного менеджменту;

вивчення основ менеджменту якості й екологічного менеджменту;

діагностика найбільш проблемних напрямків упровадження  менеджменту в умовах України.

Контрольні питання і завдання, запропоновані студентам, дозволяють проконтролювати ступінь засвоєння ними знань.

НАВЧАЛЬНО-ТЕМАТИЧНИЙ ПЛАН

вивчення дисципліни

"АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ МЕНЕДЖМЕНТУ"

№ п/п

Назва модулю і теми

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

Модуль 1. Особливості функціонування організацій за сучасних умов

Нова парадигма менеджменту

Сучасні аспекти управління змінами на підприємстві

Стратегічний менеджмент у розрізі сучасних тенденцій

Підходи до розробки стратегій організацій в кризових та особливих умовах

Сучасні тенденції у формуванні мотивації

Робота з персоналом і формування мотивації

Методологічні основи управління якістю

Сертифікація продукції і систем якості

Модуль 2.  Новітні фактори впливу на ефективність ведення бізнесу в Україні та світі

Реалізація принципів ділової етики в сучасному бізнесі

Етика корпорацій

Екологічний менеджмент

Досвід запровадження концепції екологічного менеджменту в Україні та світі

Сучасні технології управління

Інжиніринг і реінжиніринг бізнесу

Методологічні аспекти самоменеджменту

Самоменеджмент в горизонтальних структурах

Сучасні проблеми організації Інтернет-бізнесу і управління Інтернет-підприємством

Світовий досвід менеджменту

ПРОГРАМНИЙ МАТЕРІАЛ

до вивчення дисципліни

"АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ МЕНЕДЖМЕНТУ"

Модуль 1.  Особливості функціонування організацій за сучасних умов

Тема 1.  Нова парадигма менеджменту

Системи уявлень про реалії менеджменту. Менеджмент  є специфічною і визначальною структурою всіх організацій. "Принципи" формування організаційної структури. Людьми не треба "керувати", задача – спрямовувати людей. Орієнтація управління на якість продукції та послуг. Юридичні та політичні обмеження менеджменту. Професіоналізм менеджера – базис ефективного менеджменту. Основні принципи нової парадигми менеджменту.

Література [3, 6, 10, 17-19, 37, 38, 53]

Тема 2. Сучасні аспекти управління змінами на підприємстві.

Центральна задача менеджменту в XXI столітті. "Лідер змін" – образ організації майбутнього. Політика, спрямована на створення майбутнього. Проведення політики планової, організованої ліквідації. Методика пошуку і прогнозування змін. Політика планового, організованого поліпшення ("кайзен"). Політика використання успіху. Стратегія ініціювання змін. Пілотний проект. Фінансовий бюджет "лідера змін". Політика, що дозволяє врівноважити зміни та стабільність. Тактика подолання опору змінам в організації.

Література [5, 9, 12, 18-20,  40, 44, 48, 58, 60, 61]

Тема 3. Стратегічний менеджмент у розрізі сучасних тенденцій.

Сутність стратегічного менеджменту, класифікація стратегій організації і їхніх особливостей. ефективність реалізації теорії бізнесу в практичній діяльності. Вплив соціально-економічних тенденцій на вибір і реалізацію стратегії організації. Зміна визначення ефективності, глобалізація конкуренції, Зростання невідповідності між економічною глобалізацією і політичною роз'єднаністю.

Література [1, 18-21, 27, 29, 32, 39, 57, 59]

Тема 4. Підходи до розробки стратегій організацій в кризових та осбливих  умовах.

Сутність антикризового управління. Виявлення проблем та джерел кризи. Схеми реструктуризації виробництва для виходу з кризи. Стратегічне планування,  його базис, типи та напрямки. Горизонт стратегічного планування. Інструменти стратегічного планування: модель "продукт-ринок", матриця BCG, модель Томсона- Стрикланда, портфельна модель "Мак-Кінсі", модель комплексного ділового аналізу ПІМС.

Література [1, 18-21, 29, 32, 39, 57, 59]

Тема 5. Сучасні тенденції у формуванні мотивації.

Альтернативи традиційної оплати праці. Багатофакторні і всефакторні системи заробітної плати. Система участі в прибутках. Система участі в результатах роботи фірми. Специфічні форми оплати праці. Аналіз сучасних форм оплати праці. Концепції "якості трудового життя", "забезпечення змістовності праці", "гуманізації праці", "співучасті трудящих".

Література [4, 30, 39, 41, 50, 51]

Тема 6. Робота з персоналом і формування мотивації.

Комплексний підхід до управління персоналом: глобальний аспект і проблеми. Визначення рівня оплати праці. Оплата через оцінку праці. Приклади методів оцінки праці. Сучасні тенденції у виплаті винагороди. Перспективи оплати праці. Сучасні тенденції у формуванні мотивації. Проблема співставлення і тайна оплати праці. Проблема інфляції  і різниця у вартості життя при управлінні винагородою. Управління трудовими ресурсами: глобальний аспект. Вирішення питання про винагороду працівників за кордоном.   Закордонні схеми роботи з персоналом. Методи  атестації та оцінки персоналу. Досвід кадрової політики закордонних компаній.

Література [4, 30, 39, 41, 50, 51]

Тема 7. Методологічні основи управління якістю.

Менеджмент якості. Методологія TQM. Комплексна система управління якістю продукції, її функції. Цикл Демінга. Забезпечення,  поліпшення якості продукції. Політика у сфері якості. Планування якості. Контроль якості, статистичні методи контролю якості, статистичний приймальний контроль по альтернативній ознаці, контрольні карти контролю якості, діаграми причин і результатів.

Література [4, 42, 52]

Тема 8. Сертифікація продукції і систем якості.

Сутність сертифікації і стандартизації продукції підприємства. Етапи проведення сертифікації систем якості. Міжнародна практика сертифікації. Етапи формування та види витрат на якість продукції. Методи аналізу витрат на якість продукції. Аналіз браку та втрат від браку. Економічна ефективність нової продукції. Управління витратами на якість в процесі проведення проектного аналізу.

Література [4, 42, 52]

Модуль 2.  Новітні фактори впливу на ефективність ведення бізнесу в Україні та світі.

Тема 9. Реалізація принципів ділової етики в сучасному бізнесі.

Етика і моральність. Сучасні загальні етичні принципи ділової етики Л. Хосмера. Принципи етики міжнародного бізнесу. Чесність, порядність і надійність ділових відносин, повага до права власності, колегіальність, право на критику, виправлення етичних помилок, безконфліктність, корпоративна соціальна відповідальність, професіоналізм, компетентність та інформованість. Екологічний принцип та інформована згода. Конфіденційність і професійна таємниця. Правила дій в умовах конфлікту інтересів. Захист і належне використання активів корпорації. Боротьба з правопорушеннями проти інтересів служби в комерційних організаціях.

Література [7, 13-15, 31, 47, 49]

Тема 10. Етика корпорацій.

Моральний статус корпорації та інших офіційних організацій. Моральна відповідальність всередині корпорації. Моральний та соціальний контроль. Культура корпорації та моральність фірми. Безпека продуктів та обов’язки корпорації. Безпека виробничого процесу. Забруднення навколишнього середовища та боротьба з ним. Моральна відповідальність і правдивість реклами. Захист інтелектуальної власності, розкриття корпоративної інформації та угоди з використанням внутрішньо фірмової конфіденційної інформації. Промисловий шпіонаж. Міжнародна система бізнесу, транснаціональні корпорації та моральність.

Література [7, 13-15, 31, 47, 49]

Тема 11. Екологічний менеджмент.

Причини складної екологічної ситуації в Україні. Сутність екологічного управління й екологічного менеджменту, їх відмінності. Принципи і задачі екологічного менеджменту. Концепція екоефективності.

Література [2, 8, 16, 22, 34, 36]

Тема 12. Досвід запровадження концепції екологічного менеджменту в Україні та світі.

Стандарти і міжнародні рекомендації в області систем екологічного менеджменту. Серія міжнародних стандартів систем екологічного менеджменту ISO 14000. Роль екологічного менеджменту у формуванні конкурентноздатності. Шляхи формування екологічного менеджменту в Україні. Упровадження системи екологічного менеджменту.

Література [2, 8, 16, 22, 34, 36]

Тема 13. Сучасні технології управління.

Планування ресурсів підприємства в залежності від потреб клієнта. Структура інформаційної системи управління групуванням робіт навколо уніфікованих функціональних областей і процесів. Концепція процесного матричного управління. Концепція процесного матричного управління з розбивкою на функціональні області.

Література [4, 43,  46]

Тема 14. Інжинирінг і реінжинирінг бізнесу.

Сутність та сфери застосування інжинірінгу і реінжинирінгу бізнесу Основні етапи проекту по реінжинирінгу бізнесу. Особливості, властиві перепроектованим у ході реінжинирінгу бізнес-процесам. Концепція навчання і самонавчання підприємств із матричною структурою.

Література [4, 43,  46]

Тема 15. Методологічні аспекти самоменедждменту.

Сутність, причини виникнення та мета самоменеджменту. Процес самоменеджменту в аспекті послідовностей виконання конкретних функцій. Функціональна модель самоменеджменту. Методологія самоменеджменту. Предметні галузі самоменеджменту. Шляхи формування самоменеджменту в практиці організацій, що діють в ринкових умовах України. Повсякденний самоменеджмент. Концептуальні підходи для самооцінки та саморозвитку ділових якостей менеджера. Управління психологічною та творчою компонентою. Оптимізація ведення ділових телефонних переговорів, тренування пам’яті, раціональне читання.

Література [11, 25, 28, 33, 39, 45, 56]

Тема 16. Самоменеджмент в горизонтальних структурах

Призначення та загальні проблеми самоменеджменту. Функціонування самоменеджменту при обмеженнях. Організаційний аспект самоменеджменту. Принципи самоорганізації. Горизонтальні структури як нова якість самоуправління. Тривимірна модель самоорганізації – нова якість самоменеджменту, її характеристика.

Література [11, 25, 28, 33, 39, 45, 56]

Тема 17. Сучасні проблеми організації Інтернет-бізнесу і управління Інтернет-підприємством

Залучення споживача в процес виробництва вартості. Електронне підприємство (@-підприємство). Електронний бізнес (@-бізнес). Інтернет-бізнес системи. Роль @-підприємства в бізнесі-системі. Транзакційні витрати бізнесу. Максимальна функціональна сумісність елементів бізнесу-системи. Платіжні системи в Інтернет.

Література [23, 24, 26, 54, 55]

Тема 18. Світовий досвід  менеджменту.

Особливості менеджменту на Заході і на Сході. Управління в японських корпораціях. Умови досягнення успіху в японському суспільстві. Рівні управління на японських підприємствах. Особливості прийняття управлінських рішень в японських компаніях. Загальні принципи і специфіка управління в американських фірмах. Особливості європейської системи менеджменту. Особливі  відмінності провідних компаній світу.

Література [4, 31]

ВКАЗІВКИ ДО ВИКОНАННЯ КОНТРОЛЬНОЇ РОБОТИ

Варіант контрольної роботи студент вибирає за першою літерою свого прізвища (див. таблицю).

Перша літера прізвища студента

Номер варіанта

контрольної  роботи

А, Б, В

1

Г, Д, Е, Є

2

Ж, 3, І

3

й, к, л

4

м, н, о

5

П, Р, С

6

Т, У, Ф

7

X, Ц, Ч

8

ш, щ

9

ю, я

10

Виконання контрольної роботи студентами заочної форми навчання є складовою навчального процесу та активною формою самостійної роботи студентів.

Мета контрольної роботи — поглибити та розширити спектр знань в галузі менеджменту на основі визначення та аналізу його проблемних аспектів, а також сформувати вміння самостійно працювати з навчальною спеціальною літературою, законодавчими актами і статистичними матеріалами, та з матеріалами власних досліджень в організаціях.

ЗАВДАННЯ ДЛЯ КОНТРОЛЬНИХ РОБІТ

Варіант 1

  1.  Новітні принципи сучасної парадигми менеджменту, їх характеристика.
  2.  Розробіть програму створення Інтернет-бізнес-системи з виробництва конкретної продукції.
  3.  Фактори, які необхідно враховувати при виборі конкурентної стратегії. Визначте конкурентну стратегію та назвіть конкурентні переваги організації, в якій Ви працюєте.

Варіант 2

  1.  Обґрунтуйте необхідність використання стратегічного менеджменту в практичній діяльності українських підприємств.
  2.  Охарактеризуйте обставини, що виправдують, які є підставою для пом’якшення або зняття моральної відповідальності. Наведіть приклади.
  3.  Визначите які системи матеріального і нематеріального стимулювання доцільно було б упровадити у Вашій організації. Поясніть свою  відповідь.

Варіант 3

  1.  Економічна сутність та принципи організації кейрецу. Причини успіху та приклади запровадження цієї системи менеджменту.
  2.  Гуманізація праці як провідна ланка нематеріальної мотивації трудової діяльності.
  3.  Обґрунтуйте необхідність запровадження на українських підприємствах  методології TQM. Охарактеризуйте складові цієї методології. Застосуйте дану методологію до підприємства, на якому Ви працюєте.

Варіант 4

  1.  Багатофакторні та всефакторні системи організації оплати праці: їх сутність, приклади застосування.
  2.  Статистичні методи контролю якості продукції. Діаграми причин і результатів (схеми Ісікава).
  3.  Поясніть необхідність запровадження на українських підприємствах принципів ділової етики.

Варіант 5

  1.  Сутність  та  роль пілотного проекту в діяльності організацій.
  2.  Загальні принципи і специфіка управління в американських фірмах.
  3.  Розробіть анкету та проведіть опитування співробітників організації, в якій Ви працюєте, з метою оцінювання існуючої системи мотивації персоналу та визначте засоби стимулювання, які доцільно було б запровадити.

Варіант 6

  1.  Умови успіху при здійсненні змін в організації. Причини опору змінам на вітчизняних підприємствах та методи його подолання.  
  2.  Дослідіть схему планування робочого часу менеджера, використовуючи метод "Альпи", принципи Парето та Ейзенхауера.
  3.  Проаналізуйте можливість залучення працівників до прийняття рішень в умовах України. Екстраполюйте ці можливості на організацію, де Ви працюєте.

Варіант 7

  1.  Сутність, механізм створення та функціонування Інтернет-підприємства. Особливості діяльності менеджера в такій організації.
  2.  Вплив екологічного фактору на забезпечення конкурентоспроможності підприємства.
  3.  Розробіть схему документообігу в організації, яка б дозволила запровадити складові політики, спрямованої на створення майбутнього, та методики пошуку та прогнозування змін.

Варіант 8

  1.  Економічні методи стимулювання. Проблеми запровадження нематеріальних методів стимулювання на підприємствах України.
  2.  Реінжинирінг. Зазначте випадки, коли застосування реинжиниринга бізнесу є ефективним і актуальним. Наведіть приклади.
  3.  Охарактеризуйте переваги і недоліки різних структур управління організацією та відповідно до принципів побудови організаційної структури розробіть оптимальну організаційну структуру підприємства, на якому Ви працюєте. Поясніть свій вибір.

Варіант 9

  1.  Особливості методології загального  менеджменту якості TQM.
  2.  Проаналізуйте з позицій ділової етики сфери потенційного конфлікту інтересів для директора, менеджера, працівника та охарактеризуйте їх.
  3.  Переваги введення системи екологічного менеджменту в організаціях різних сфер та галузей економічної діяльності. Розробіть програму запровадження системи екологічного менеджменту на підприємстві, якому Ви працюєте.

Варіант 10 

  1.  Дайте оцінку існуючим платіжним системам в Інтернет. Обґрунтуйте випадки доцільності застосування тих чи інших систем.
  2.  Основні концептуальні технології управління. "Планування ресурсів підприємства" (ERP), "Планування ресурсів у залежності від потреб клієнта" (CSRP), "Принцип США" та реінжинрінг.
  3.  Охарактеризуйте основні складові японського менеджменту та можливості їх застосування на українських підприємствах (на прикладі підприємства, на якому Ви працюєте).

Контрольні питання

  1.  Наукові уявлення про реалії менеджменту  минулого століття.
  2.  Принципи побудови організаційної структури  П. Друкера.
  3.  Економічна сутність та принципи організації кейрецу.
  4.  Новітні принципи сучасної парадигми менеджменту.
  5.  Сутність та переваги організацій – "лідерів змін", підґрунтя їх успішності.
  6.  Основні визначальні особливості політики організацій – "лідерів змін".
  7.  Обґрунтуйте необхідність здійснення політики організованої ліквідації на провідних підприємствах. Дайте фінансово-економічну оцінку випадкам, в яких повна ліквідація товару (послуги) абсолютно виправдана.
  8.  Пілотний проект: сутність, значення. Необхідність поєднання інноваційних зусиль виробника та споживача нововведення.
  9.  Політика ініціювання змін. Вікна можливостей. Сутність політики, що дозволяє врівноважити зміни і стабільність.
  10.  Тактика політики подолання опору змінам на вітчизняних підприємствах.
  11.  Конкурентні стратегії організації: їх сутність, класифікація та сфера застосування.
  12.  Реалізація методології стратегічного менеджменту в сучасній організації.
  13.  Основні інструменти стратегічного планування. Модель "продукт – рынок" (GАР-анализ).
  14.  Новітні соціально-економічні тенденції, необхідність врахування їх впливу на діяльність та стратегію сучасних організацій.
  15.  Обґрунтуйте зміни критерію ефективності в сучасних організаціях.
  16.  Мотивація персоналу: її сутність та роль в підвищенні продуктивності праці та ефективності діяльності організації. Класифікація методів стимулювання персоналу.
  17.  Багатофакторні та всефакторні системи організації оплати праці: їх сутність, приклади застосування.
  18.  Методи матеріального та нематеріального стимулювання персоналу.
  19.  Значення гуманізації праці в практиці нематеріальної мотивації трудової діяльності.
  20.  Методи залучення працівників до управління виробництвом.
  21.  Кар'єра: сутність та види. Необхідність планування кар’єри.
  22.  Якість: сутність та роль у підвищенні конкурентоспроможності продукції. Схема управління якістю продукції.
  23.  Методологія загального  менеджменту якості TQM: ідея та складові.
  24.  Комплексна система управління якістю продукції. Цикл Демінга.
  25.  Статистичні методи контролю якості. Контрольні карти: приклади застосування.
  26.  Етапи формування та види витрат на якість продукції. Методи аналізу витрат на якість продукції.
  27.  Аналіз браку та втрат від браку. Основні чинники зниження абсолютного та відносного розміру втрат від браку.
  28.  Діаграми причин і результатів (схеми Ісікава): сутність, методологія, етапи побудови.
  29.  Роль стандартизації в управлінні якістю.
  30.  Сертифікація: сутність та процедура проведення.
  31.  Загальні етичні принципи бізнесу за американським соціологом     Л. Хосмером.
  32.  Принципи етики міжнародного бізнесу (декларації Ко).
  33.  Сфери потенційного конфлікту інтересів для директора, менеджера, працівника, їх характеристика.  
  34.  Здійснення захисту інтелектуальної власності, корпоративної інформації. Сфера і можливості застосування авторського та патентного прав.
  35.  Обставини, що виправдують, які є підставою для пом’якшення або зняття моральної відповідальності з позиції принципів ділової етики.
  36.  "Екологічне управління" і "екологічний менеджмент": визначення, розбіжності у значенні.
  37.  Охарактеризуйте етапи впровадження системи екологічного менеджменту на підприємстві.
  38.  Концепція екоефективності.
  39.  Розрахунок розміру збору за скиди у водні об’єкти.
  40.  Розрахунок розміру збору за забруднення навколишнього природного середовища стаціонарними та пересувними джерелами забруднення.  
  41.  Визначте вплив екологічного фактору на забезпечення конкурентоспроможності підприємства.
  42.  Основні концептуальні технології управління.
  43.  Планування ресурсів в залежності від потреб споживача (CSRP).
  44.  Принцип США як альтернатива реінжинирінгу на підприємствах з технологією ERP - Планування ресурсів підприємства.
  45.  Інжинирінг та реінжинирінг: суть та значення.
  46.  Вітчизняні комп'ютерні технології управлінського консультування: їх сутність та призначення.
  47.  Сутність та предмет самоменеджменту. Методологія самоменеджменту.
  48.  Переваги оволодінням мистецтвом самоменеджменту.
  49.  Концептуальні підходи для самооцінки та саморозвитку ділових якостей менеджера.
  50.  Управління психологічною та творчою компонентою в процесі самоменеджменту.
  51.  Схеми планування робочого часу менеджера з використанням методу "Альпи", принципів Парето та Ейзенхауера.
  52.  Особливості Інтернет-бізнес-систем. Причину розмивання границь між виробником і споживачем споживчої вартості.
  53.  Інтернет-бізнес-системи : сутність та механізм створення.
  54.  Роль Інтернет-підприємства в бізнесі-системі.
  55.  Платіжні системи в Інтернет: класифікація та принцип дії
  56.  Типи платежів у системі оплати електронними чеками, їх відмінності.
  57.  Основні особливості технології менеджменту в японських корпораціях.
  58.  Характеристика японських методів менеджменту.
  59.  Сутність і призначення "гуртків якості".
  60.  Специфіка управління в американських фірмах.

сПИСОК РЕКОМЕНДОВАНОЇ ЛітературИ

  1.  Ансофф И. Стратегическое управление: Пер. с англ. – М.: Экономика, 1989. – 397 с.
    1.  Балацький Г., Лук’янихін С. Екологічний менеджмент: проблеми і перспективи становлення та розвитку // Економіка України - 2000.- №5
    2.  Большаков А. В.  Моделирование в менеджменте: Учеб. пособие. — Г.: Информ.-издат. дом "Филинь", Рилант. 2000.
    3.  Большаков А.С., Михайлов В.И. Современный менеджмент: теория и практика. – СПб: Питер, 2002. – 416 с.:ил.
    4.  Виссема Х. Менеджмент в подразделениях фирмы: Пер. с англ. – М.: ИНФРА–М., 1996. – 395 с.
    5.  Виханский О. С., Наумов А.И. Менеджмент. – М.: Гардарики, 1996. – 496 с.
    6.  Вудкок М., Фрэнсис Л. Раскрепощенный менеджер: Для руководителя–практика: Пер. с англ. – М.: Дело, 1994. – 320 с.
    7.  Галушкина Л., Харичков С. Экологический менеджмент в Украине: реалии и перспективы.- Одесса, 1998.
    8.  Гермонова О. Е. Производительность: экономическое содержание и проблемы измерения. – М.: Наука, 1996. – 188 с.
    9.  Герчикова И. Менеджмент. – М.: ЮНИТИ, 1997. – 485 с.
    10.  Гибсон Дж.Л., Иванцевич Д.М., Доннелли Д.Х.-мл. Организации: поведение, структура, процессы: Пер. с англ. — 8-е изд. — М.: ИНФРА-М, 2000. – 662 с.
    11.  Гроув Э. С. Высокоэффективный менеджмент. – М.: Филинъ, 1996. – 280 с.
    12.  Де Джордж Р.Т. Деловая этика / Пер. с англ. Р.И. Столпера. – СПб., "Экономическая школа", М., Издательская группа "Прогресс", 2001. Т. 1. – 496с.
    13.  Де Джордж Р.Т. Деловая этика / Пер. с англ. Р.И. Столпера. – СПб., "Экономическая школа", М., Издательская группа "Прогресс", 2001. Т. 2. – 560с.
    14.  Деловая этика: методические рекомендации для российских компаний. – М.: Ассоциация независимых директоров и Российский институт директоров, 2004. – 67с.
    15.  Дементьева А.Г. Конкурентоспособность международных компаний. - М: Библиотека финансового менеджера, 2001.
    16.  Дойль П. Менеджмент: Стратегия и тактика. – СПб. Питер, 1999. – 560 с.
    17.  Друкер Питер Ф. Задачи менеджмента в XXI веке : Учеб. пособие. Пер. с англ. – М.: Издательский дом "Вильямс", 2000.
    18.  Друкер П. Управление, нацеленное на результаты: Пер. с англ. – М.: Технолог. шк. бизнеса, 1993. – 132 с.
    19.  Друкер Питер Ф. Энциклопедия менеджмента : Пер. с англ. – М.: Издательский дом "Вильямс", 2004. – 432 с.
    20.  Дункан У. Дж. Основополагающие цели в менеджменте: Пер. с англ. – М.: Дело, 1996. – 272 с.
    21.  Екологічний менеджмент: Навчальний посібник / За ред. В.Ф. Семенова, О.Л. Михайлик. – Київ, Центр навчальної літератури, 2004. – 407с.
    22.  Ефремов В.С., Зудов Д.В. Проблемы экономики и организации @-бизнеса //Менеджмент в России и за рубежом. – 2000. –№4.
    23.  Ефремов В.С. Бизнес-системы постиндустриального мира // Менеджмент в России и за рубежом. – 1999. – № 5. – С. 3–24.
    24.  Зайверт Л. Ваше время — в Ваших руках: (Советы деловым людям как эффективно использовать рабочее время): Пер. с нем. — М.: Интерэксперт, ИНФРА-М, 1995. — 267 с.Интернет: справочная книга руководителя. – М.: ФИОРД, 1998. – 303 с.
    25.  Как добиться успеха: Практические советы деловым людям. / Под ред. В.Е.Хруцкого. – М.: Экономика, 1991. – 223 с.
    26.  Кинг У., Климанд Д. Стратегическое планирование и хозяйственная политика: Пер. с англ. – М.: Прогресс, 1982. – 410 с.
    27.  Кови Стивен Р. Семь навыков высокоэффективных людей. Возврат к этике Характера (Self-Help)./Пер. с англ. — М.: Вече, Персей, АСТ, 1997. – 480 с.
    28.  Колот А. М. Мотивация, стимулирования и оценка персонала : Учебное пособие. К. КНЕУ 1998 . - 244с.
    29.  Кузьмін О.Є., Мельник О.Г. Основи менеджменту: Підручник. – К.: "Академвидав", 2003. – 416с. (Альма-матер)
    30.  Кунц Г., О’Доннел С. Управление: системный ситуационный анализ управленческих функций. Пер. с англ. – М.: Прогресс, 1981. – 398 с.
    31.  Лукашевич Н.П. Теория и практика самоменеджмента: Учебное пособие – 2-е изд., испр. – К.: МАУП, 2002.
    32.  Мельник Л. Принципи екологобезпечного розвитку // Економіка України – 1996.- №2.
    33.  Менеджмент и рынок: германская модель. Учебное пособие. / Под ред. У.Рофа и С.Долгова. – М.: Изд-во БЕК, 1995. – 112 с.
    34.  Менеджмент організацій: Підручник / За заг. ред. Л.І. Федулової. – К.: Либідь, 2004. – 448с.
    35.  Менеджмент, предпринимательская деятельность в рыночной экономике / Борманн Д., Федерманн Р., Воронина Л. – Гамбург, 1992. – 906 с.
    36.  Менеджмент (серия «Мастерство»). – М.: ОЛИМП-БИЗНЕС, 1999. – 704 с.
    37.  Мескон М. Х., Альберт М., Хедоури Ф. Основы менеджмента: Пер. с англ. – М.: Дело, 1992. – 620 с.
    38.  Мильнер Б. Теория организации: Учебник. – М.: Инфра–М.: 1999. – 477 с.
    39.  Назаралиев И.Р. Необходимость усиления мотивационных аспектов менеджмента для стран с трансформирующейся экономикой // Менеджмент в России и за рубежом – 2000. –№5.
    40.  Окрепилов В. В.  Управление качеством: Учебник . – СПб : Изд-во Санкт-Петербургского  Университета экономики и финансов, 1996. – 235с.
    41.  Питерс Т., Уотерман Д. В поисках эффективного управления: Опыт лучших компаний. – М.: Прогресс, 1986. – 418 с.
    42.  Попов В. М. и др. Ситуационный анализ бизнеса и практика принятия решений: Учеб. пособие. — Г.: Кнорус, 2001.
    43.  Русинов Ф.М., Никулин Л.Ф., Фаткин Л. В. Менеджмент и самоменедждмент в системе рыночных отношений: Учебное пособие. – М., 1996. – 354с.
    44.  Санталайнен Т., Водтилайнен Э. И др. Управление по результатам: Пер. с фин. – М.: Прогресс, 1993. – 352 с.
    45.  Сацков Н. Я. Методы и приёмы деятельности менеджеров и бизнесменов. – К.: Ин-т праксеологии, 1994. – 399 с.
    46.  Сиднев С. Принятие решений в условиях неопределенности // Биснес-информ. – 1996. – №15. – С.41–42.
    47.  Семенов А. Психология и этика менеджмента и бизнеса. – М.: Маркетинг, 1999. – 200 с.
    48.  Скот Синк Д. Управление производительностью. – М.: Прогресс, 1989. – 537 с.
    49.  Теория и практика управления персоналом: Учеб.-метод. пособие. / Авт.-сост. Г.В.Щёкин. – К.: МАУП, 1998.
    50.  Управление качеством: Учебник / С. Д. Ильенкова, Н. Д. Ильенкова, С. Ю. Ягудин и др.; Под ред. Ильенковой С. Д.–  М.: ЮНИТИ , 1998 – 198с.
    51.  Управление – это наука и искусство: А.Файоль, Г.Эмерсон, Ф.Тейлор, Г.Форд. – М.: Экономика, 1992. – 397 с.
    52.  Устинова Г. М. Информационные системы менеджмента: основные аналитические технологии в поддержке принятия решений: Учеб. пособие. — Спб.: ОіаЗоЙ ЦР, 2000. — 386 с.
    53.  Федулова Л. І. Інформаційне та програмне забезпечення функціонування системи стратегічного менеджменту «АДІС» (Адміністративна Інформаційна Система). –Миколаїв: Вид-во УДМТУ, 1997. – 32с.
    54.  Филонович С.Р. Лидерство и практические навыки менеджера: 17-модульная программа для менеджеров «Управление развитием организации». Модуль 9. – М.: ИНФРА-М, 2000. – 288 с.
    55.  Черкасов В. Проблемы риска в управленческой деятельности. – М.: Рефл.-бух. 1999. – 288 с.
    56.  Чернявский А. Д. Антикризисный менеджмент. – К.: МАУП, 2000.
    57.  Чернявский А. Д. Организация управления. – К.: МАУП, 1998. – 210 с.
    58.  Штеманн П. Секреты преуспевающего менеджера. – М.: Интеэксперт, 1998. – 128 с.
    59.  Шуванов В. Социальная психология менеджера. – М.: Интел.-синтез, 1997. – 256 с.

ЗМІСТ

 стр.

Пояснювальна записка 3

Навчально-тематичний план вивчення дисципліни 4

Програмний матеріал до вивчення дисципліни 5

Вказівки до виконання контрольної роботи 9

Завдання для контрольних робіт 9

Контрольні питання  12

Список рекомендованої літератури 13




1. Тема Інтерфейс та основи роботи в Photoshop Вікно програми dobe Photoshop складається з Меню Панелі парамет
2. ориентируюсь на местности.html
3. Источником энергии здоровья и трудоспособности человека по праву являются продукты питания
4. схемы фонтанов 73.
5. Соловьев Николай Феопемптович.html
6. ТЕМА- Витамины. Нормы питания
7. темами 1 Порядок избрания членов Совета педагогов и вопросы его компетенции определяются 1 Положением о
8. Реферат- Людвиг Витгенштейн
9. Доклада об экологической ситуации в Псковской области за 20092010 годы
10. С чего начинается право 2013 г