Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

Подписываем
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Предоплата всего
Подписываем
Економіка праці й соціально-трудові відносини це галузь економічної науки, яка синтезує висновки наук, що вивчають окремі аспекти праці та використовують їх для розробки конкретних методів політики господарювання для здійснення ефективної трудової діяльності.
Економіку праці й соціально-трудові відносини слід розглядати як навчальну дисципліну та галузь наукових знань, що забезпечує цілісне уявлення про ринок праці, зайнятість, безробіття, загальні принципи соціального захисту населення в умовах ринкових відносин; про стан та розвиток трудового потенціалу держави, про систему управління працею, про механізм регулювання доходів та заробітної плати, про міжнародні важелі регулювання соціально-трудових відносин.
Обєктом дисципліни „Економіка праці й соціально-трудові відносини” є система економічних, соціальних і організаційних відносин між людьми щодо відтворення та ефективного використання людських продуктивних сил у процесі праці.
Предметом курсу “Економіка праці й соціально-трудові відносини” є праця, закономірності та способи формування і продуктивного використання ресурсів праці, функціонування, розвиток і регулювання соціально-трудових відносин, підвищення ефективності і доходності праці.
Розкриття питань предмета навчальної дисципліни доцільно розглядати крізь призму наступних напрямків:
§ § розкриття змісту соціально-трудових відносин, ринку праці і зайнятості, їх регулювання, яке спрямоване на створення умов ефективного використання людських ресурсів та трудового потенціалу суспільства;
§ § визначення економічних передумов підвищення ефективності трудової діяльності (факторів, умов, резервів, показників) при формуванні ринкових принципів управління економікою;
§ § дослідження стимулів, які забезпечують ефективну трудову діяльність в умовах ринкових відносин, їх державного та колективно-договірного регулювання;
§ § визначення напрямків, які повязані з кількісними та якісними аспектами, а також принципами управління працею, а саме: продуктивність, організація і нормування, оплата праці, формування трудових доходів працівників, їх соціальний захист, соціальне страхування і обслуговування.
2. Рівні вивчення економіки праці й соціально