Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

Подписываем
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Предоплата всего
Подписываем
ЗМІСТ
Вступ. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 4
Робота №1. Частина 1. Обємні гідравлічні та пневматичні двигуни. .6
Робота №1. Частина II. Обємні гідравлічні насоси. . . . . . . . . . . . . 11
Робота №2. Клапани тиску. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .16
Робота №3. Дроселі і регулятори витрати . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .20
Робота №4. Розподільники. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .23
Додатки . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .. 26
ВСТУП
Систематичне та повне опрацювання матеріалу лабораторного практикуму забезпечує більш глибоке засвоєння окремих розділів теоретичної частини курсу та успішне виконання окремих частин розрахункової роботи.
Передбачається, що студент, як правило, приходить на лабораторні заняття без попереднього вивчення планової теми.
На початку кожного заняття викладач, користуючись плакатами, слайдами, компютерними матеріалами, схемами гідравлічними та пневматичними принциповими, макетами, розрізами, промисловими зразками гідравлічних та пневматичних апаратів і машин, що застосовуються в різноманітних галузях техніки, на протязі близько одніє академічної години пояснює матеріал планової теми.
Студент, користуючись цими ж наочними засобами, підручниками, навчальними посібниками і довідковою літературою та консультаціями викладача і учбового майстра, виконує розбирання та складання, регулювання апаратів і машин, що вивчаються.
В період аудиторного часу, що залишився після вказаного опрацювання матеріалу, та в період поза аудиторного часу, який передбачено на самостійне опрацювання цього матеріалу по підручниках, навчальних посібниках і довідковій літературі, студент, з метою поглиблення та закріплення отриманих знань, систематизує їх і, виконуючи вимоги методичних вказівок, стисло записує в звіт лабораторної роботи.
Якщо студент пропустив планове заняття, зміст та обєм методичних вказівок по кожній темі є достатніми і для самостійного вивчення всього матеріалу кожної з лабораторних робіт по рекомендованій літературі з обовязковим наступним вивченням відповідних допоміжних наочних засобів навчання (плакати, слайди, компютерні матеріали, схеми гідравлічні та пневматичні принципові, макети, розрізи, промислові зразки гідравлічних та пневматичних апаратів і машин, що використовуються в різноманітних галузях техніки) в лабораторії під час найближчого консультаційного заняття.
Така форма організації учбового процесу забезпечує можливість успішного засвоєння учбового матеріалу переважною більшістю студентів, які відвідують заняття, отримання навиків ефективної роботи з підручниками та довідковою літературою, з апаратами та машинами гідравлічних та пневматичних приводів різноманітних технологічних та транспортних систем.
Самостійно оформлений звіт по кожній лабораторній роботі студент захищає на одному з консультаційних занять до початку екзаменаційної сесії.
Звіти по лабораторних роботах оформлюються як текстові конструкторські документи на аркушах формату А4. Аркуш № 1 звіту першої лабораторної роботи має основний напис по формі № 2, наступні аркуші звіту по першій лабораторній роботі і всі аркуші звітів по наступних лабораторних роботах по формі № 2а по
ГОСТ 2.104 68* (додаток № 2)..
Після захисту звіти по всіх лабораторних роботах зшиваються в збірку, яка має титульний лист, оформлений з урахуванням вимог ГОСТ 2.105 79 (додаток № 1). На титульному листі ставить свій підпис студент, яким він засвідчує, що всі роботи виконані ним самостійно і в установленому обсязі, і викладач, яким він засвідчує , що студент виконав роботи в установленому обсязі і володіє установленим обємом знань по матеріалу кожної з лабораторних робіт. Підписаний викладачем звіт є підставою для допуску студента до екзамену по дисципліні.
В одному з додатків наведені контрольні запитання, якими слід користуватись при підготовці до екзамену.
Лабораторна робота №1
(Частина I)
Обємні гідравлічні та пневматичні двигуни.
Мета роботи вивчення принципу дії, конструкції та застосування гідравлічних та пневматичних двигунів
1. Зясуйте та стисло опишіть в звіті по лабораторній роботі призначення обємних гідравлічних та пневматичних машин, їх класифікацію, особливості перетворення механічної енергії руху вхідної ланки насоса в особливий вид механічної енергії енергію стиснутої рідини (гідравлічну), особливості перетворення енергії стиснутої рідини в механічну енергію руху вихідної ланки двигуна.
2. Зясуйте та стисло опишіть в звіті класифікацію обємних гідравлічних та пневматичних двигунів, дайте визначення основних параметрів гідравлічних двигунів.
3. Розгляньте принцип дії та будову, виконайте розбирання і складання гідромотора Г15-21Н (або Г15-21М). Зверніть увагу на забезпечення ущільнень нерухомих та рухомих зєднань деталей. Виконайте спрощене напівконструктивне зображення і опишіть принцип дії та конструкцію гідромотора.
Ознайомтесь зі значеннями основних параметрів гідромоторів типу Г15.
Ознайомтесь з позначеннями умовними графічними нерегульованих та регульованих гідравлічних моторів.
Накресліть схему застосування мотора в складі гідравлічного привода.
4. Розгляньте принцип дії, класифікацію і будову гідравлічних та пневматичних циліндрів, виконайте розбирання і складання гідравлічного чи пневматичного циліндра за вказівкою викладача, виконайте його напівконструктивне зображення, стисло опишіть конструкцію. Зверніть увагу на забезпечення ущільнень нерухомих зєднань деталей циліндрів окремих типів.
Ознайомтесь з типовими конструкціями гідравлічних та пневматичних циліндрів, що застосовуються в гірничому машинобудуванні, верстатобудуванні, робототехніці, та інших галузях машинобудування, виконайте їх схеми і стисло опишіть їх особливості.
Ознайомтесь з позначеннями умовними графічними циліндрів.
Опишіть особливості монтажу та експлуатації циліндрів.
5. Розгляньте принцип дії, класифікацію і будову гідравлічних та пневматичних поворотних двигунів, виконайте розбирання і складання гідравлічного чи пневматичного поворотного двигуна за вказівкою викладача.
Зверніть увагу на забезпечення ущільнень нерухомих та рухомих зєднань деталей двигунів окремих типів.
Виконайте спрощені напівконструктивні зображення і опишіть принцип дії та конструкції одношиберного, двошиберного та поршневого з кінематичним зубчастим перетворювачем поворотних двигунів.
Ознайомтесь з позначеннями умовними графічними поворотних двигунів.
Самостійна робота
Розгляньте конструкцію, виконайте спрощене напівконструктивне зображення, опишіть конструкцію та принцип дії обертового гідравлічного (пневматичного) циліндра. Зверніть увагу на забезпечення ущільнень нерухомих та рухомих зєднань деталей.
Ознайомтесь з позначеннями умовними графічними обертових циліндрів.
Запитання для контролю засвоєння матеріалу.
Запитання для контролю самостійної роботи
Література
Лабораторна робота № 1
(Частина II )
Обємні гідравлічні насоси
Мета роботи вивчення принципу дії, конструкції та застосування гідравлічних обємних насосів.
Зміст роботи
1. Зясуйте та стисло опишіть в звіті по лабораторній роботі призначення, принцип дії, класифікацію обємних гідравлічних насосів, дайте визначення основних параметрів.
Ознайомтесь з загальним позначенням умовним графічним нерегульованих та регульованих гідравлічних насосів, компресорів.
2. Запишіть значення основних параметрів пластинчастих гідромашин.
Вивчіть конструкцію, виконайте розбирання та складання, виконайте напівконструктивне зображення, опишіть конструкцію і принцип дії нерегульованого пластинчастого насоса дворазової дії БГ12-41 А.
Вивчить конструкцію, виконайте розбирання та складання, виконайте напівконструктивне зображення, опишіть конструкцію і принцип дії регульованого пластинчастого насоса Г12-5М.
Зверніть увагу на забезпечення ущільнень нерухомих та рухомих зєднань деталей насоса.
Ознайомтесь з позначенням умовним графічним нерегульованих та регульованих пластинчатих гідравлічних насосів.
3. Запишіть значення основних параметрів аксиально-поршневих машин.
Вивчіть конструкцію, виконайте розбирання та складання, виконайте напівконструктивне зображення, опишіть конструкцію і принцип дії регульованого аксіально-поршневого насоса 2Г15-14. Зверніть увагу на забезпечення ущільнень нерухомих та рухомих
зєднань деталей насоса.
Ознайомтесь з позначеннями умовними графічними гідравлічних аксіально-поршневих насосів.
Ознайомтесь із схемою гідросистеми насосної установки Г48-44. Виконайте схему підключення насоса 2Г15-14 до гідросистеми установки в складі напірної, зливної та всмоктувальної ліній та лінії підживлення, стисло опишіть її.
4. Ознайомтесь з основними параметрами шестеренних насосів.
Ознайомтесь з конструкцією та принципом дії шестеренного насоса Г11-25, виконайте розбирання та складання насоса, зверніть увагу на забезпечення ущільнень нерухомих та рухомих зєднань деталей насоса. Опишіть конструкцію і принцип дії насоса.
Ознайомтесь з позначеннями умовними графічними гідравлічних шестеренних насосів.
Самостійна робота
Ознайомтесь з конструкціями, виконайте спрощені напівконструктивні зображення, стисло опишіть конструкцію та принцип дії аксіально- поршневого з похилим блоком та
радіально-поршневого насосів.
Питання для контролю засвоєння матеріалу
Питання для контролю самостійної роботи
Література
Лабораторна робота № 2
Клапани тиску
Мета роботи вивчення принципу дії, конструкції та застосування гідравлічних та пневматичних клапанів тиску
Зміст роботи.
Накресліть напівконструктивне зображення, опишить конструкцію та принцип дії клапана тиску прямої дії типу Г54, який використовується як регулюючий і як направляючий апарат. Зверніть увагу на забезпечення ущільнень нерухомих та рухомих зєднань деталей клапана.
Ознайомтесь з позначеннями умовними графічними клапанів тиску прямої дії запобіжних та напірних (переливних) в принципових схемах.
Накресліть дві схеми використання клапанів тиску прямої дії типу Г54.
Ознайомтесь з позначеннями умовними графічними запобіжних клапанів тиску непрямої дії в принципових схемах.
Накресліть та опишіть дві схеми використання клапанів непрямої дії: а) в режимі роботи переливного і запобіжного клапана (без розподільника з електричним керуванням в складі клапана),
б) в режимі розвантаження насоса (з розподільником з електричним керуванням в складі клапана).
Ознайомтесь з шифром позначення клапанів.
4. Розгляньте принцип дії та будову, виконайте розбирання і складання редукційного пневматичного клапана прямої дії типу В-57. Накресліть напівконструктивне зображення‚ опишіть конструкцію та принцип дії редукційних пневматичних клапанів
В57-1‚ зверніть увагу на забезпечення ущільнень нерухомих та рухомих зєднань деталей клапанів.
Ознайомтесь з позначеннями умовними графічними гідравлічних та пневматичних редукційних клапанів прямої та непрямої дії в принципових схемах.
Накресліть та опишіть схему використання редукційного пневматичного клапана В57-1 (наприклад‚ схему блока підготовки повітря).
5. Прочитайте схему стенда для дослідження роботи гідроприводів автооператора‚ знайдіть в схемі клапани тиску типу ПГ54, установіть їх функціональне призначення.
Ознайомтесь з призначенням, особливостями конструкції та роботи реле тиску типу ПГ62.
Під керівництвом учбового майстра налаштуйте клапан тиску прямої дії ПГ54 на заданий рівень тиску в напірній магістралі насосної установки Г48-2‚ яка входить до складу стенду, та на рівень тиску, при якому спрацьовує реле тиску ПГ62-21М.
Операції по регулюванню тиску в напірній магістралі установки опишіть в звіті по лабораторній роботі.
Самостійна робота
Ознайомтесь з особливостями конструкції гідравлічних клапанів тиску типу Г-66, стисло опишіть їх, використовуючи напівконструктивне зображення та позначення умовне графічне.
Ознайомтесь з особливостями конструкції гідроклапанів редукційних непрямої дії по ТУ2-053-1747-85, стисло опишіть їх, використовуючи напівконструктивне зображення та позначення умовне графічне клапана.
Питання для контролю засвоєння матеріалу
Питання для контролю самостійної роботи
Література
1. Технічна гідромеханіка. Гідравліка та гідропневмопривод: Підручник /В.О. Федорець, М.Н. Педченко, О.О. Федорець,
В.Б. Струтинській, О.М. Яхно, Ю.В. Єлисеєв; За ред. В.О. Федорця. - Житомир: ЖІТІ, 1998. - 412 с.: іл.. 178. - Табл..: 7. - Бібл.: 27 назв.(розділ 9: §§ 9.2, 11.4).
2. Свешников В.К., Усов А.А. Станочные гидроприводы. Справочник. - 2-е изд., пере раб. и доп. - М.: Машиностроение, 1988. - 512 с.: ил. (глава 5: § 5.1).
3.Трифонов О.Н., Иванов В.И., Трифонова Г.О. Приводи автоматизированеного оборудования: Учебник для машиностроительних техникумов. - М.: Машиностроение,
1991. - 336 с.: ил. (глава 3: § 3.6).
Лабораторна робота №3
Дроселі і регулятори витрати.
Мета роботи - вивчення принципу дії, конструкції та застосування дроселів і регуляторів витрати робочої рідини.
Зміст роботи
1. Зясуйте та стисло опишіть в звіті по лабораторній роботі призначення, принцип дії та класифікацію дроселів і регуляторів витрати.
2. Вивчіть конструкцію, виконайте розбирання та складання, виконайте напівконструктивне зображення, опишіть конструкцію та принцип дії, накресліть і опишіть схему застосування дроселя типу ПГ77.
Зверніть увагу на забезпечення ущільнення нерухомих та рухомих зєднань деталей дроселів та регуляторів витрати.
3. Вивчіть конструкцію, виконайте розбирання та складання, виконайте напівконструктивне зображення, опишіть конструкцію та принцип дії регулятора витрати типу Г55-2 , ознайомтесь з особливостями конструкції регулятора витрати типу МПГ55-3, накресліть і опишіть схеми застосування регуляторів витрати типів МПГ55-2 і МпГ55-3.
4. Визначіть і стисло опишіть в звіті лабораторної роботи особливості конструкції і застосування гідроапаратури модульного монтажу.
Вивчіть конструкцію, виконайте розбирання та складання, виконайте напівконструктивне зображення, опишіть конструкцію та принцип дії, накресліть і опишіть схему застосування здвоєних дроселів зі зворотними клапанами типу ДКМ 102.
5. Прочитайте схему гідравлічну принципову стенда для дослідження роботи гідроприводів автооператора ЖЗВА, знайдіть в системі здвоєні дроселі зі зворотними клапанами ДКМ 102. Визначте їх функціональне призначення.
Під керівництвом учбового майстра виконайте регулювання швидкості вихідної ланки приводу механізму поворотів захоплювальних присторів.
Самостійна робота
Ознайомтесь з конструкцією, виконайте напівконструктивне зображення, стисло опишіть конструкцію та принцип дії регулятора витрати типу МПГ55-1, накресліть і стисло опишіть схему застосування регулятора.
Ознайомтесь з особливостями конструкції і застосування регуляторів витрати 2МПГ55-1, ПГ55-62, ПГ55-72.
Питання для контролю засвоєння матеріалу:
Запитання для контролю самостійної роботи
3. В яких випадках доцільно використовувати регулятор витрати 2МПГ55-1?
4. В яких випадках доцільно використовувати регулятори витрати ПГ55-62?
5. В яких випадках доцільно використовувати регулятори витрати ПГ55-72?
Література
Лабораторна робота № 4
Розподільні (направляючі) апарати.
Мета роботи вивчення принципу дії, конструкції і застосування розподільних (направляючих) гідравлічних та пневматичних апаратів.
Зміст роботи
1. Зясуйте призначення розподільних апаратів,
класифікуйте апарати, що виконують функції керування
рухом потоку робочого тіла (середовища). Класифікуйте
виконання розподільників за конструкцією, типом керування,
діаметрами умовного проходу, гідравлічними схемами,
кількістю позицій, основних ліній, способами встановлення
золотника в позицію, типу проміжної плити.
Ознайомтесь з величинами втрат робочої рідини і тиску в розподільниках.
Інформацію занесіть в звіт по лабораторній роботі.
Вивчаючи та аналізуючи інформацію по п.п. 2-4 та розділу самостійної роботи, познайомтесь з позначеннями умовними графічними розподільних апаратів.
2. Вивчіть конструкцію, виконайте розбирання та складання, виконайте напівконструктивне зображення, опишіть конструкцію і принцип дії гідравлічного розподільника типу РХ1044, РХ1034. РХ1024, РХ1014. Зверніть увагу на забезпечення ущільнень нерухомих та рухомих зєднань деталей в розподільниках по п.п. 2, 3,4.
Розшифруйте позначення розподільника РХ20 574А З АВ ХУ ОФ 110/50 А М.
3. Вивчіть конструкцію, виконайте розбирання та складання, виконайте напівконструктивне зображення у складі гідравлічної схеми і опишіть конструкцію, принцип дії та особливості застосування кранового гідравлічного розподільника типу Г71-3 ( або іншого).
Зверніть увагу на ущільнення рухомих та нерухомих деталей конструкції.
4. Вивчіть конструкцію, виконайте розбирання та складання, виконайте напівконструктивне зображення, опишіть конструкцію і принцип дії, виконайте і опишіть схему застосування пневматичного розподільника В63-І. Ознайомтесь з особливостями конструкції розподільника В64-13.
Самостійна робота
Питання для контролю засвоєння матеріалу
Питання для контролю самостійної роботи
1. Як реалізується електрогідравлічне керування розподільником?
2. Опишіть принцип дії зворотного клапана.
3.Накресліть схему застосування зворотного клапана.
4. Опишіть принцип дії гідравлічного замка (керованого зворотного клапана). Накресліть типову схему застосування гідравлічного замка.
Література
Кафедра геотехнологій
Виконав: Ковалевич К.Г.
Перевірив: Колодій М.А.
2012
Додаток № 2
Приклади оформлення основних написів на аркушах звіту по лабораторним роботам студента заочної форми навчання
Аркуш звіту № 1 (основний напис по формі № 2)
Аркуш звіту № 2 і наступні (основний напис по
формі № 2а)
Додаток №3
Питання для підсумкового контролю засвоєння матеріалу по предмету
Атмосферний, надмірний, абсолютний тиск. Вакуум. Вимірювання тиску.
Кінематика рідини. Види руху рідини, основні поняття кінематики.
Потік рідини: витрата, середня швидкість, рівняння нерозривності для потоку рідини.
Динаміка рідини. Диференціальні рівняння руху невязкої рідини Л.Ейлера.
Рівняння Бернуллі для елементарної струминки ідеальної рідини, вязкої рідини, потоку реальної рідини.
Загальні відомості про гідравлічні втрати енергії. Втрати напору на місцевих опорах.
Витікання рідини через отвори та насадки. Витікання рідини через малий отвір в тонкій стінці при постійному напорі.
Гідравлічні та пневматичні приводи: загальна характеристика, класифікація, застосування.
Принцип дії об'ємного гідравлічного приводу (ГП), основні параметри.
Регулювання швидкості вихідної ланки гідроприводу, загальна характеристика.
.Дросельне регулювання швидкості вихідної ланки ГП: дросель установлений послідовно на вході.
.Дросельне регулювання швидкості вихідної ланки ГП: дросель установлений послідовно на виході.
Дросельне регулювання швидкості вихідної ланки ГП: дросель установлений паралельно.
Машинне регулювання швидкості вихідної ланки ГП, загальна характеристика.
Поняття про технологічний цикл машин різноманітного призначення.
Гідравлічні схеми приводів для реалізації окремих технологічних циклів.
Машинне регулювання швидкості вихідної ланки ГП: система з насосом, що регулюється.
Порівняння різних способів регулювання швидкості вихідної ланки гідроприводів.
Гідравлічні слідкуючі приводи, загальна характеристика.
Гідравлічні підсилювачі: загальна арактеристика.
Золотникові гідравлічні підсилювачі: принцип дії, статичні характеристики, к.к.д., особливості конструкції.
Золотниковий гідравлічний підсилювачі з чотирокромочним золотником.
Гідравлічний підсилювач типу сопло - заслінка: принцип дії, особливості конструкції, статичні характеристики.
Гідравлічний підсилювачі із струминною трубкою: принцип дії, особливості конструкції, статичні характеристики.
Двокаскадний слідкуючий гідропривід з зворотним зв'язком по положенню та швидкості вихідної ланки.
Двокаскадний слідкуючий верстатний гідропривід.
Конструкція, принцип дії клапана тиску прямої дії типу Г54, схемні особливості виконань клапана 1-4. Наведіть приклади застосування.
Конструкція, принцип дії запобіжного клапана непрямої дії по ТУ2-053-1748-85. Наведіть приклади застосування.
Конструкція, принцип дії редукційного пневматичного клапана В57-1. Наведіть приклади застосування.
Дроселі та регулятори витрати рідини: класифікація по призначенню, принципу дії, схемах установки в гідро та пневмосистемах, діаметрам умовного проходу, приєднанню, номінальному тиску.
Додаток № 4
Літерні позиційні позначення основних елементів систем гідравлічних та пневматичних принципових
Пристрій (загальне позначення) |
А |
Гідроакумулятор (пневмоакумулятор) |
АК |
Апарат теплообмінний |
АТ |
Гідробак |
Б |
Вологовідділювач |
ВВ |
Вентиль |
ВН |
Пневмоглушник |
Г |
Гідродвигун (пневмодвигун) поворотний |
Д |
Подільник потоку |
пп |
Гідродросель (пневмодросель) |
др |
Гідрозамок (пневмозамок) |
зм |
Гідроклапан (пневмоклапан) |
к |
Гідроклапан (пневмоклапан) витримки часу |
кв |
Гідроклапан (пневмоклапан) тиску |
кт |
Гідроклапан (пневмоклапан) зворотний |
кз |
Гідроклапан (пневмоклапан) запобіжний |
зк |
Гідроклапан (пневмоклапан) редукційний |
КР |
Компресор |
км |
Гідромотор (пневмотор) |
м |
Монометр |
мн |
Гідродинамічна передача |
мп |
Маслорозпилювач |
МР |
Маслянка |
мс |
Гідродинамічна муфта |
МФ |
Насос |
н |
Насос аксіально-поршневий |
НА |
Насос- мотор |
нм |
Насос пластинчастий |
нп |
Насос радіально поршневий |
НР |
Пневмогідроперетворювач ПГ
Гідророзподільник (пневморозподільник) Р
Реле тиску РД
Гідроапарат (пневмоапарат) золотниковий РЗ
Гідроапарат (пневмоапарат) клапанний РК
Регулятор потоку РП
Ресивер РС
Сепаратор С
Суматор потоку СП
Термометр Т
Гідродинамічний трансформатор ТР
Пристрій спуску повітря ПВ
Гідропідсилювач ГП
Гідроциліндр (пневмоциліндр) Ц
Фільтр Ф
Перемикач манометра ПМ
Реле рівня РР
Реле температури РТ
№ |
Змістовний модуль |
Джерело літератури |
1 |
2 |
3 |
Кредитний модуль №1 |
Лекції |
|
Основні фізичні властивості рідин. |
1 с.612 5 с. 623 |
|
Елементи теорії плаваючих тіл. Закон Архімеда. |
1 с. 26 5 с. 61 63 |
|
Кінематика та динаміка рідини. Основні поняття. Параметри потоку рідини. |
1 с. 28 39 |
|
Побудова епюр ГСТ на плоскі та криволінійні поверхні. |
5 с. 58 61 |
|
Практичні заняття |
||
Особливості конструкції приладів для вимірювання тиску. |
2 с. 319 325 |
|
Визначення геометричних параметрів технічних систем, що знаходяться під дією ГСТ. |
7 с. 22 23, пр. 1.8, с. 27 пр. 1.16 |
|
Визначення кінематичних параметрів потоку рідини. |
1 с. 29 36; 5 с. 74 88 |
|
Лабораторні роботи |
||
Виконати спрощене напівконструктивне зображення, описати конструкцію та принцип дії обертового гідравлічного (пневматичного) циліндра. Ознайомитись з позначеннями умовними графічними обертових циліндрів. |
5 с. 587 589 |
|
Ознайомитись з особливостями конструкції гідравлічних клапанів тиску типу Г-66, стисло описати їх роботу. Ознайомитись з позначеннями умовними графічними. |
1 с. 258259 |
|
Вивчити особливості конструкцій та застосування приладів для вимірювання швидкостей та витрати потоків рідини. |
6 с. 79 81 |
|
Лекції |
|
Досліди О. Рейнольдса. Число Рейнольдса. Особливості ламінарного та турбулентного режимів руху рідини по трубопроводу. |
1 с. 64 74 |
|
Витікання рідини через отвори. |
1 с. 77 88 |
|
Гідравлічний удар. |
1 с. 99 103 |
|
Основи теорії фільтрації. |
6 с. 233 248 |
|
Практичні заняття |
||
Застосування рівняння Д.Бернуллі для визначення параметрів технічних систем. |
6 с. 79 82 |
|
Визначення параметрів систем з рухом ґрунтових вод. |
6 с. 250 |
|
Лабораторні роботи |
||
Ознайомитись з рекомендаціями по монтажу та експлуатації розподільників, стисло описати їх. |
1 с. 291 302 |
|
Ознайомитись з особливостями конструкції зворотних клапанів типу ПГ51-2, стисло описати їх. |
1 с. 299 300 |
|
Ознайомитись з особливостями конструкції та застосуванням гідравлічних замків, стисло описати їх. Навести схему гідросистеми, де застосовується гідравлічний замок. |
1 с. 300 302 |
|
Ознайомитись та описати конструкції пневмогідравлічних акумуляторів. Ознайомитись з позначеннями умовними графічними акумуляторів, шифром позначень. Накреслити схему використання акумулятора в гідросистемі привода. |
1 с. 305 312 |
50
PAGE 32