У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

ХЕРСОНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІНСТИТУТ ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ОСВІТИ ТА ДОРАДНИЦТВА Кафед

Работа добавлена на сайт samzan.net: 2015-07-10

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 2.2.2025

PAGE  51

МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПРОДОВОЛЬСТВА УКРАЇНИ

ДВНЗ «ХЕРСОНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ»

ІНСТИТУТ ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ОСВІТИ ТА ДОРАДНИЦТВА

Кафедра обліку і аудиту та фінансів

МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕДАЦІЇ

ЩОДО ПІДГОТОВКИ І ЗАХИСТУ ДИПЛОМНОЇ РОБОТИ

за освітньо-кваліфікаційним рівнем «спеціаліст»

для студентів спеціальності 7.03050901 – «Облік і аудит»

за напрямком 0305 «Економіка і підприємництво»

ХЕРСОН - 2013

Танклевська Н.С., Скрипник С.В., Сакун А.Ж., Шепель І.В., Руснак А.В. Методичні рекомендації щодо підготовки і захисту дипломної роботи за освітньо-кваліфікаційним рівнем «спеціаліст» для студентів спеціальності 7.03050901 – «Облік і аудит» за напрямком 0305 «Економіка і підприємництво». – 2013. – 52 с.

Рецензент: Мохненко А.С. – д.е.н., професор, зав. кафедри економіки підприємства Херсонського державного університету

Методичні рекомендації розглянуто та ухвалено навчально-методичною комісією Інституту післядипломної освіти та дорадництва ДВНЗ «Херсонський ДАУ»

Протокол № _____ від «____» ___________________ 2013 р.

ЗМІСТ

   Вступ

4

I. Мета і завдання дипломної роботи

5

II. Порядок підготовки і захисту дипломної роботи

6

     2.1. Дослідження з вибору теми дипломних робіт

6

     2.2. Вибір і затвердження теми дипломної роботи

9

III. Вимоги до змісту та структури дипломної роботи

11

     3.1. Вимоги до структури

11

     3.2. Вимоги до вступу

14

     3.3. Вимоги до теоретичного розділу

16

     3.4. Вимоги до аналітичного розділу

17

     3.5. Вимоги до конструктивного розділу

19

     3.6. Вимоги до висновків, списку використаних джерел та додатків

21

IV. Вимоги до оформлення дипломної роботи

21

     4.1. Загальні вимоги

21

     4.2. Нумерація

24

     4.3. Загальні правила цитування та посилання на використані джерела, ілюстрації, формули, таблиці

26

     4.4. Оформлення списку використаних джерел

27

     4.5. Оформлення додатків

28

V. Контроль виконання дипломної роботи

29

VI. Підготовка відгуку, рецензії і допуск до захисту дипломної роботи

29

VII. Організація захисту дипломної роботи

31

VIII. Критерії оцінювання дипломної роботи

32

IХ. Нормоконтроль виконання дипломної роботи

34

    Додатки

40

Вступ

Відповідно до навчального плану з підготовки фахівців за освітньо-кваліфікаційним рівнем «спеціаліст» за фахом 7.03050901 «Облік і аудит» передбачено виконання студентами дипломної роботи та її захист перед Державною екзаменаційною комісією.

Дипломна робота завершує навчання студентів ДВНЗ «Херсонський державний аграрний університет», виконує кваліфікаційну функцію, демонструє рівень опанування студентом нормативної програми у галузі бухгалтерського обліку, аналізу та аудиту та відображає вміння спеціаліста вести науковий пошук, а також самостійно вирішувати поставлену наукову проблему.

Дипломна робота – це самостійно виконана науково-дослідна робота, яка засвідчує ступінь підготовки випускника до проведення самостійного наукового дослідження з обраної теми та вміння застосовувати здобуті теоретичні знання за умов діяльності конкретного підприємства. Вона має відображати знання загальнонаукових, спеціальних дисциплін і економічних законів, навички застосування цих знань у практичній та науково-дослідній роботі, показувати високий моральний рівень студента. Вона має бути спрямована на вирішення основних завдань, поставлених перед вищою школою, і основних проблем, які склалися при вивченні економічної ефективності суспільного виробництва.

Студенти за фахом 7.03050901 «Облік і аудит» виконують дипломні роботи за спрямуванням – науково-практична робота.

Науково-практична дипломна робота обов’язково базується на матеріалах діючих підприємств різних галузей економіки і повинна бути спрямована на удосконалення обліку, аналізу та аудиту суб’єктів господарювання.

Випускова кафедра дозволяє виконання індивідуальних проблемно-дослідницьких робіт.

Усі дипломні роботи повинні мати наукову новизну.

Методичні рекомендації включають:

- мету та завдання дипломної роботи;

- вибір і затвердження теми дипломної роботи;

- структуру, обсяг і зміст дипломної роботи;

- оформлення дипломної роботи;

- контроль виконання дипломної роботи;

- підготовку відзиву, рецензії і допуск до захисту дипломної роботи;

- організацію захисту дипломної роботи;

- критерії оцінювання дипломної роботи;

- нормо-контроль виконання дипломної роботи.

Тематика дипломних робіт має охоплювати актуальні питання обліково-аналітичного спрямування з відображенням теоретичних проблем і конкретних питань обліку, аналізу і аудиту.

Теми дипломних робіт можуть бути рекомендовані кафедрою, вибрані самим студентом або запропоновані підприємствами і об'єднаннями.

Тема дипломної роботи має бути затверджена на засіданні кафедри бухгалтерського обліку і аудиту.

I. Мета і завдання дипломної роботи

Дипломна робота є самостійним, закінченим науковим дослідженням студента з проблем бухгалтерського обліку, аналізу та аудиту; має внутрішню єдність, сукупність теоретичних і практичних положень, висновків, що виносяться на прилюдний захист.

Дипломна робота є кваліфікаційним документом, на підставі якого у процесі захисту Державна екзаменаційна комісія визначає відповідність знань студента професійно-кваліфікаційному рівню спеціаліста, його здатність до самостійної роботи в галузі обліку, аналізу та аудиту.

Мета дипломної роботи полягає у закріпленні здобутих студентами знань та адаптація їх до умов діяльності підприємств різних форм власності.

До основних завдань, що вирішуються під час виконання дипломної роботи відносяться:

- науковий пошук та визначення теоретичних основ проблеми, яка розглядається, з обов’язковим урахуванням сучасного вітчизняного та зарубіжного досвіду;

- систематизація, закріплення та розширення теоретичних і практичних знань у галузі обліку, аналізу та аудиту, а також використання їх при вирішенні конкретних науково-дослідних завдань;

- розвиток навичок самостійної роботи та опанування методики наукових досліджень контрольно-аналітичних проблем з обов’язковим використанням економіко-математичних методів і комп’ютерних програм;

- виявлення підготовленості студента для самостійної роботи у практичній, навчальній або науково-дослідній діяльності.

Зміст роботи повинні складати результати досліджень студентами теорії та практики обліку, аналізу та аудиту за визначеними напрямами; розробка нових методів і методичних підходів поставленого завдання. Дипломна робота повинна показати вміння студента коротко, логічно та аргументовано викладати матеріал дослідження.

Дипломна робота повинна бути виконана державною мовою, стиль – науковий, чіткий, без орфографічних і синтаксичних помилок, послідовність викладення матеріалу повинна бути логічна.

II. Порядок підготовки і захисту дипломної роботи

2.1. Дослідження з вибору теми дипломних робіт

Тема дипломної роботи має охоплювати актуальну проблему сьогодення, ґрунтуватися на раніше проведених дослідженнях, які знайшли своє відображення в курсових роботах з бухгалтерського обліку, аудиту і економічного аналізу виробничо-господарської діяльності аграрних, промислових і торгівельних підприємств, підприємств – суб’єктів малого бізнесу, банківських і бюджетних установ.

Випускаюча кафедра стимулює комплексний підхід студента до вибору теми дипломної роботи, в основі якого лежить взаємозв'язок наукових досліджень, виконаних дипломником протягом усього періоду навчання.

З метою раціонального використання часу свою роботу студент повинен розпочати з розробки плану дипломної роботи. План має бути логічним. Це означає, що назви розділів обов'язково мають відповідати назві теми, а окремих питань - назві відповідних розділів.

Увесь процес написання і захисту дипломної роботи складається з кількох етапів, основні з яких:

♦ вибір теми дипломної роботи і узгодження її з науковим керівником від кафедри;

♦ визначення завдань дослідження і складання плану дипломної роботи;

♦ добір літератури та документів (законів України, постанов уряду тощо), які регламентують відповідну діяльність підприємств;

♦ вивчення літературних джерел і матеріалів періодичного друку з теми дипломної роботи;

♦ накопичення та попередня обробка практичного матеріалу з теми;

♦ узагальнення теоретичного і прикладного матеріалу з теми й узгодження його з науковим керівником;

♦ визначення обсягу та змісту графічного матеріалу;

♦ написання і рецензування дипломної роботи;

♦ захист дипломної роботи.

Після вибору та погодження теми необхідно скласти орієнтовний план дипломної роботи, потім відшукати літературні джерела: закони України й постанови уряду, інші нормативні акти, підручники і навчальні посібники, монографії та іншу спеціальну літературу, журнали і газети, що висвітлюють проблеми бухгалтерського обліку та аудиту. Книжковий літопис має охоплювати період з моменту узаконення державності України.

Після систематизації й вивчення літературних джерел і матеріалів періодичного друку слід детальніше попрацювати над планом дипломної роботи, що сприятиме поліпшенню структури роботи й підвищенню якості дослідження.

У процесі написання дипломної роботи критично вивчається і узагальнюється діюча практика обліку, літературні джерела. Це означає, що необхідно не тільки описувати діючу практику і теорію питання, але й бачити їх недоліки і пропонувати шляхи їх усунення, а для цього необхідно вивчити з усіх боків і в усіх взаємозв'язках те або інше явище таким, яким воно було в минулому, яким стало в теперішній час і які перетворення очікуються в майбутньому.

До дипломної роботи ставляться такі вимоги: самостійність виконання, високий ідейно-теоретичний рівень, критичний підхід до діючої практики організації облікового процесу, повнота викладу, використання ілюстрованого матеріалу. У процесі виконання мають бути використані матеріали, літературні джерела і дані з практики роботи підприємств, але слід робити необхідні посилання на використаний матеріал. Не дозволяється переписування матеріалу без посилання на джерела.

В роботі всебічно розглядаються питання, наводяться різні точки зору на ту чи іншу проблему, вказуються позитивні і негативні моменти діючої методології обліку, даються висновки і пропозиції щодо поліпшення методології і організації обліку з досліджуваної теми.

При виконанні роботи звертається увага на виклад матеріалу (граматика, синтаксис, редагування, стиль). Відповідальність за грамотний і чіткий виклад повністю покладається на автора роботи. До дипломних робіт ставляться відповідні вимоги щодо оформлення (титульна сторінка, зміст, нумерація сторінок, таблиць, ілюстрацій, бібліографічний список). В роботі мають бути поля. Оформлення проводиться відповідно до розробленого стандарту.

До дипломної роботи можуть додаватися заповнені документи, бланки облікових реєстрів, машинограми, програми, алгоритми та інші матеріали, які через їх громіздкість недоцільно включати в основний текст

Важливе значення при написанні дипломної роботи має узгодженість зібраного теоретичного й практичного матеріалу. З цією метою доцільно разом з науковим керівником обговорити результати аналізу зібраного матеріалу, що допоможе студенту сконцентрувати свою увагу на головних проблемах написання дипломної роботи.

Узгодження теоретичного й прикладного матеріалу має знайти своє відображення в логіці побудови дипломної роботи та взаємозв'язку окремих розділів з додатками та ілюстраціями.

При написанні дипломної роботи важливе значення має вміле розмежування предмета та об'єкта досліджень. При цьому слід пам'ятати, що предметом досліджень найчастіше бувають питання теорії й практики обліку, аудиту й аналізу. Об'єкти дослідження вивчають з метою поліпшення використання наявних виробничих ресурсів і підвищення на цій основі ефективності виробництва.

За основу досліджень необхідно взяти діалектичний метод, який передбачає вивчення реальних явищ і процесів у тісному взаємозв'язку з явищами живого споглядання, абстрактного мислення та повернення в узагальненому вигляді до практики. Системний перехід до об'єктів дослідження передбачає широке використання різних прийомів аналізу і синтезу, статистичних методів обробки економічної інформації.

Джерелом інформації про наявність з тієї чи іншої проблеми літератури є каталоги бібліотек, читальних залів, а також кафедр університету. При доборі літератури можна консультуватись у працівників бібліотек. Значну допомогу в доборі необхідної літератури дипломнику надає науковий керівник роботи, а також керівники практики від університету і підприємства.

Необхідно користуватись систематичним і алфавітним каталогами. Крім літературних джерел, слід вивчити відповідні інструктивні і нормативні матеріали з обраної теми. У процесі добору і вивчення літератури треба робити відповідні виписки і орієнтуватися на питання дипломної роботи, які будуть досліджуватись. На цьому етапі слід обдумувати основні питання роботи, порівнювати, шукати протиріччя між власними і чужими думками, робити відповідні записи цих думок, складати перші варіанти плану дипломної роботи.

При складанні списку використаної літератури слід зазначити прізвище й ініціали автора, назву, місто видання, видавництво, рік видання, кількість сторінок. При посиланні у тексті на будь-який матеріал або джерело слід вказувати порядковий номер використаної літератури зі складеного в алфавітному порядку списку і відповідно сторінку з конкретної праці.

Необхідний матеріал, особливо дискусійний і критичний, дипломник може одержати з відповідних науково-практичних і теоретичних журналів. Особливу увагу слід приділяти галузевим журналам.

В останньому номері кожного з журналів наводиться перелік усіх статей, які друкувалися протягом року, що значно полегшує пошук необхідного матеріалу.

2.2. Вибір і затвердження теми дипломної роботи

Виконання дипломної роботи починається з вибору об'єкта дослідження, тобто теми. Темою дипломної обирається одна з актуальних проблем бухгалтерського обліку, аналізу та аудиту фінансово-господарської діяльності підприємств та організацій.

Тема дипломної роботи повинна включати основні питання теорії і практики, з якими випускник зустрічатиметься в процесі своєї практичної діяльності після закінчення вузу, мати постановку наукової проблеми і висвітлювати шляхи їх розв'язання.

Вибір теми має бути пов'язаний з місцем проходження практики (для студентів заочної форми навчання - з місцем роботи), з темами наукових досліджень, які студенти виконували в групах, при підготовці і написанні курсових робіт, у процесі самостійної роботи, виступах на конференціях, виконанні науково-дослідних робіт.

Теми обираються студентами, погоджуються з кафедрою на початку випускного курсу і остаточно затверджуються наказом. Студент має право самостійно обирати тему дипломної роботи відповідно до затвердженої кафедрою бухгалтерського обліку і аудиту тематикою і напрямком дослідження, що сформувалося у студента за роки навчання.

При виборі теми слід урахувати її актуальність, ступінь розкриття у фаховій літературі, можливість використання інформації з різних джерел: статистичних спостережень, бухгалтерської і податкової звітності, на базі яких буде виконуватися робота, і можливість впровадження результатів дослідження в практичну діяльність.

Тема дипломної роботи не повинна бути надто складною, багатогранною, з розглядом значного кола питань, оскільки висвітлення кожного з них може бути поверхневим. Вона не може також охоплювати надто вузький напрям, оскільки практично неможливо при цьому зробити обґрунтовані висновки і внести конкретні пропозиції.

Вибір теми доцільно здійснювати з урахуванням не тільки особистих напрацювань студента, але і потреб підприємств (установ), на базі яких виконується аналітична і конструктивна частина роботи. Бажано, щоб підприємство (установа) було замовником розробки, що підвищить її якісний рівень та практичну значущість.

Студент може запропонувати власну тему дослідження за умови відповідного обґрунтування доцільності її розробки.

Важливо, щоб дипломник, обираючи тему і починаючи працювати над нею, чітко уявляв її місце в загальній системі організації бухгалтерського обліку і аналізу господарської діяльності, удосконаленні господарського механізму, вирішенні економічних і соціальних завдань, що стоять перед економікою країни, щоб він вирішував свої конкретні питання, спираючись на загальні теоретичні основи економіки. У виборі теми студенту повинен допомогти викладач, який веде профільні дисципліни, керівник студентської наукової роботи кафедри, науковий керівник дипломної роботи.

Не допускається дублювання студентами обраних тем.

Не дозволяється виконувати дипломні роботи декільком студентам з однієї і тієї ж самої теми на базі одного підприємства.

В додатку А даних методичних вказівок наведено тематику дипломних робіт, яка враховує актуальність і перспективи розвитку економіки країни. Кожна тема охоплює комплекс проблем, пов'язаних із бухгалтерським обліком, аудитом і аналізом господарської діяльності. Однак це не означає, що кожна тема з переліку може бути темою дипломної роботи - вони потребують уточнення і конкретизації залежно від бази переддипломної практики (місця роботи), об'єкта дослідження, нахилів і здібностей студента, мети дипломної роботи і замовлень підприємств. Даний перелік є орієнтиром, довідковим рекомендаційним методичним матеріалом для студента.

Тематика дипломних робіт розробляється і щорічно оновлюється кафедрою обліку і аудиту у відповідності до вимог кваліфікаційної характеристики спеціаліста та стандарту освіти із спеціальності “Облік і аудит” (додаток А).

Враховуючи здібності й успішність студента, його наукові нахили, інтереси, базу практики (місце роботи) і характер майбутньої роботи, керівник допомагає зробити вибір основного аспекту роботи - теоретично-історичного, організаційного, практично-прикладного, облікового або аналітичного.

Після остаточного узгодження теми дипломної роботи та підприємства, на базі якого виконуватиметься дослідження, студент подає заяву на ім’я завідувача кафедри обліку і аудиту та фінансів.

Дипломна робота виконується під керівництвом провідного викладача кафедри, який має вчений ступень та звання і веде наукові дослідження відповідного спрямування.

Закріплення оформлюється наказом ректора за поданням директора ІПОД не пізніше, ніж за півроку до закінчення навчання. Після затвердження наказу ректором ДВНЗ «ХДАУ» науковий керівник видає студенту завдання з календарним планом виконання роботи і затверджує план дипломної роботи.

 

III. Вимоги до змісту та структури дипломної роботи

3.1. Вимоги до структури

Правильне визначення мети дипломної роботи дозволяє поставити завдання, які мають вирішуватися в процесі її виконання.

Діяльність висококваліфікованого спеціаліста в сучасних умовах потребує від нього вміння вчасно і якісно вирішувати економічні та організаційні питання, які виникають на практиці в керівництва підприємством.

Для студентів, які навчаються за спеціальністю "Облік і аудит", виконання дипломної роботи зводиться до таких завдань:

а) систематизація, закріплення і розширення теоретичних і практичних навичок, вміння аналізувати господарську діяльність;

б) вміння використовувати отримані знання при вирішенні конкретних наукових, технічних, економічних і виробничих завдань у галузі бухгалтерського обліку, аналізу й аудит;

в) набуття навичок самостійної роботи і оволодіння методологією дослідження й експериментування при вирішенні поставлених проблем;

г) самостійне вирішення практичних завдань;

д) виявлення рівня підготовки студентів до самостійної роботи в сучасних умовах господарювання на підприємствах з різними формами власності.

Відповідно до мети і завдань досліджень дипломної роботи студент під керівництвом наукового керівника складає план і визначає терміни написання основних розділів і захисту роботи. Від уміння правильно скласти план залежать структура і зміст, наукова і практична цінність роботи.

План - основа роботи, він показує, наскільки глибоко студент вивчив літературу, засвоїв необхідний матеріал, вміє вибирати основне і суттєве.

Кожна дипломна робота має свої відмінні особливості, які випливають із своєрідності теми, об'єкта дослідження, структури роботи, вимог наукового керівника, наявності і повноти джерел інформації, глибини знань дипломником основних та спеціальних курсів, навичок і вміння висвітлювати теоретичні і практичні питання. Разом з тим, кожна дипломна робота має бути побудована за загальною схемою, на основі єдиних методичних вказівок, які відображають сучасний рівень вимог до завершальної стадії підготовки спеціаліста. Вимоги єдиної методики стосуються форми побудови складових частин, але не їх змісту.

План має бути послідовним і охоплювати всі основні напрями досліджень теми. Назви розділів і параграфів мають бути короткими, але відображати суть того, що необхідно викласти. Розміщувати питання плану треба послідовно, без повторень, з логічними переходами від одного розділу до іншого.

Підготовлений самостійно студентом план дипломної роботи дозволяє керівнику скласти уяву про рівень підготовки, ступінь ознайомлення з літературою, логіку і творчий потенціал студента.

Керівник дипломної роботи може корегувати складений план, спрямовуючи студента на відповідне коло питань, роблячи роботу більш конкретною і цілеспрямованою.

Після узгодження плану з керівником складається календарний план виконання дипломної роботи, в якому зазначається термін виконання окремих розділів і параграфів.

Структура дипломної роботи багато в чому залежить від обраної теми; але, в основному, складається із вступу, трьох розділів, які мають два-три підрозділи, висновків, списку використаних джерел і додатків.

Дипломна робота виконується студентом на підставі глибокого вивчення фахової літератури, передового досвіду з обраної проблеми, а також результатів власних досліджень матеріалів конкретних підприємств, організацій і установ з метою вирішення певних професійних завдань.

Дипломна робота повинна показати вміння її автора самостійно вести науковий пошук і вирішувати конкретні наукові завдання. Вона повинна містити дискусійний і полемічний матеріал, відображати точку зору дослідника з проблеми, що розглядається.

Робота повинна бути логічно побудованим, цілісним і завершеним самостійним дослідженням. У роботі необхідно стисло, логічно і аргументовано викласти зміст та результати дослідження, уникаючи загальних фраз, бездоказових тверджень, тавтології і повторень.

Дипломна робота повинна:

- мати наукову новизну, повинна бути побудована в логічній послідовності питань, що висвітлюються, і мати завершений вигляд;

- носити дискусійний характер з формулюванням аргументованої позиції студента щодо питань, що розглядаються у роботі;

- містити власні пропозиції з питань, що досліджуються, з можливою апробацією на діючих підприємствах (установах);

- мати практичну значимість, що підтверджується можливістю впровадження розроблених пропозицій, методичних підходів до розв’язання проблем, удосконалення фінансово-господарської діяльності конкретних підприємств (установ);

- містити конкретні аргументовані організаційно-економічні, організаційно-технічні заходи щодо прийняття відповідних управлінських рішень;

- може виконуватися у формі реального проекту відповідно до замовлення підприємств (установ).

Робота повинна бути виконана на основі:

- реальних даних підприємств, організацій та установ за останні 3 роки,

-  аналізу нормативних актів та літературних джерел за останні 5 років.

Відповідно до теми дослідження у роботі обов’язкове використання:

- статистичних даних (за останні 3 роки);

- економіко-математичних, економіко-статистичних методів;

- Міжнародних стандартів фінансової звітності (МСФЗ) та національних Положень (стандартів) бухгалтерського обліку (НП(С)БО),

- Міжнародних стандартів аудиту, надання впевненості та етики;

- комп’ютерних програм.

Рекомендується така логічна побудова:

- титульний аркуш;

- завдання та календарний план виконання роботи;

- зміст роботи;

- вступ;

- основна частина, що складається із трьох розділів та визначених автором підрозділів;

- висновки;

- список використаних джерел;

- додатки;

- відгук наукового керівника;

- довідка про прийняття, впровадження і використання результатів дослідження (за наявності);

- зовнішня рецензія.

Відгук наукового керівника (додаток Б), довідка про прийняття, впровадження і використання результатів дослідження, зовнішня рецензія (додаток В) вкладаються у конверт, який прикріплюється на звороті обкладинки роботи.

Загальний обсяг дипломної роботи складає орієнтовно 90 - 100 сторінок комп’ютерного тексту (допускається відхилення ±5 сторінок).

Титульний аркуш, завдання та календарний план виконання роботи, складаються за затвердженою формою та включаються у загальну нумерацію дипломної роботи.

3.2. Вимоги до вступу

У вступі необхідно обґрунтувати актуальність обраної теми дипломної роботи, її наукову і практичну значущість для базового підприємства, так і для економіки України в цілому; дати коротку характеристику стану проблеми; сформулювати мету і поставити завдання дослідження, що розкривають зміст дипломної роботи; визначити об’єкт, предмет та методи дослідження, які будуть використані при вирішенні поставлених завдань, інформаційну базу дослідження. Визначити суб’єкт дослідження, на базі якого буде виконуватись дипломна робота. Дипломник мусить відобразити у вступі новий підхід до теми або її дослідження чи вирішення. Необхідно визначити певну практичну спрямованість роботи, вказати її структуру.

Обсяг вступу 2 сторінки.

Актуальність теми. Шляхом критичного аналізу та порівняння з відомими підходами до вирішення проблеми необхідно обґрунтувати актуальність і доцільність роботи.

Мета і завдання роботи. Формулюють мету роботи та завдання, які необхідно вирішити для досягнення поставленої мети. Не слід формулювати мету як «дослідження…», «вивчення…», оскільки ці слова вказують на засіб досягнення мети, а не саму мету. Доцільно розпочинати визначення мети як «теоретичне обґрунтування ... та надання пропозицій і рекомендацій з удосконалення…».

Реалізація завдань сприяє досягненню мети дослідження.

Об’єкт дослідження – це процес або явище, що обрано для дослідження.

Предмет дослідження міститься в межах об’єкта.

Об’єкт і предмет дослідження співвідносяться між собою як загальне і часткове. В об’єкті виділяється та його частина, яка є предметом дослідження і визначає тему дипломної роботи.

Методи дослідження. Подають перелік використаних методів дослідження для досягнення поставленої у роботі мети, коротко та змістовно визначаючи, що саме досліджувалось за допомогою того чи іншого методу. Це надає змогу пересвідчитись у логічності та прийнятності вибору методів дослідження.

Інформаційною базою дослідження є нормативно-правові акти України, фінансова та статистична звітність суб’єкта господарювання за 3 роки за темою дослідження.

Методологічною основою дослідження є наукові праці вітчизняних та зарубіжних вчених у сфері економічної теорії, обліку, аналізу та аудиту, довідково-інформаційні видання, матеріали науково-практичних конференцій.

В основній частині може міститися декілька розділів. Цю частину роботи рекомендовано поділити на три розділи.

Розділи дипломної роботи складаються із підрозділів. У кінці кожного підрозділу дипломної роботи необхідно сформулювати висновки з викладеного у підрозділу матеріалу, що починаються словами «Таким чином…», «Отже...», «Виходячи із викладеного...» тощо.

3.3. Вимоги до теоретичного розділу

Так, перший розділ «Теоретичні і методичні основи обліку та аудиту об’єкта дослідження» має теоретичний характер і прикладні аспекти проблеми, яка досліджується. У ньому розкриваються основи теорії обраної теми дипломної роботи, необхідність реформування бухгалтерського обліку в Україні відповідно до потреб ринкової економіки. Оскільки облік, аналіз і аудит є складовими економічної теорії в цілому, студент, розкриваючи тему дипломної роботи, повинен продемонструвати власні знання з економічної теорії, філософії, інших суміжних соціально-економічних дисциплін у тісному зв'язку з обраною темою.

У першому розділі рекомендується викласти суть проблеми, що досліджується, ступінь її розробки, здійснити аналіз і узагальнення існуючих концепцій, дати критичний огляд наукових інформаційних джерел та нормативно-правової бази, розкрити теоретичні положення з організації і методики обліку, аналізу та аудиту у відповідності до обраної теми дослідження, розглянути стан та розвиток галузі економіки і базових підприємств, організацій і установ.

У розділі розкриваються загальні теоретичні положення дипломної роботи, економічний зміст об’єкту дослідження, його роль і місце в господарській діяльності, а також вплив на результати роботи підприємства.

Надається характеристика нормативно-правових документів, які регламентують здійснення бухгалтерського обліку, аналізу та аудиту об’єкта дослідження, визначається облікова політика підприємства.

У розділі подається критичний огляд літературних джерел за темою дослідження, на підставі чого обґрунтовується організаційно-методичні засади обліку, аналізу та аудиту об’єкта дослідження.

Саме тому перший розділ має стати основою для подальших досліджень, що знайдуть своє відображення в наступних розділах.

Слід критично оцінити опубліковані в пресі праці авторів з питання, що досліджується, якщо вони мають суперечності.

Якщо з теми дипломної роботи існують різні позиції вчених або є дані про різні шляхи практичного вирішення цієї проблеми, то дипломник повинен визначити власне ставлення, сформулювати чітку позицію, обґрунтувати свою точку зору, яка може збігатися з будь-якою думкою або бути оригінальною, В цьому випадку обґрунтування має бути розгорнутим, базуватися на теоретичній основі і мати практичне підтвердження.

Розділ може мати полемічне забарвлення, однак головне його призначення: визначити теоретичні або методичні основи вирішення проблеми, взятої як тема дипломної роботи, і розкрити її зміст відповідно до плану. Розділ може містити до 25 сторінок.

3.4. Вимоги до аналітичного розділу

Центральним розділом дипломної роботи є другий, який містить до 35 сторінок. У ньому треба дати детальну техніко-економічну характеристику підприємства, організації чи іншого об'єкта, на базі якого виконується дипломна робота. Крім цього, матеріали розділу мають висвітлювати проблеми теорії й практики обліку, аналізу й аудиту. Студент мусить критично оцінити стан обліку і контролю на підприємстві, висвітлити методологію і організацію обліку з теми дипломної роботи, охопивши організацію роботи відповідних структурних служб бухгалтерії підприємства. Основна увага при цьому має бути сконцентрована на впровадженні передових форм і методів організації обліку, використанні комп'ютерних технологій.

У другому розділі дипломної роботи вказують окремий підрозділ «Фінансово-економічне середовище діяльності господарства», у якому надається характеристика базового підприємства, де вказується форма власності, основний вид діяльності, його галузеві особливості, які впливають на побудову обліку, аналізу та аудиту, а також аналіз основних показників фінансово-господарської діяльності за три роки, аналізується виробнича, фінансова та загальноекономічна інформація, на підставі якої визначається рівень ефективності діяльності підприємства; подається характеристика майна підприємства та джерел його формування; розраховуються показники, що характеризують фінансову стійкість та ліквідність, ділову активність та рентабельність діяльності, виявляються тенденції їх розвитку; надається комплексна оцінка фінансового стану.

У цьому ж розділі описується організація та постановка бухгалтерського обліку, аналізу та аудиту на підприємстві, облікова політика; надається їх критична оцінка та їх вплив на показники фінансової звітності підприємства, методика аналізу та аудиту за темою дослідження.

При висвітленні організації бухгалтерського обліку необхідно надати інформацію та охарактеризувати:

- форму організації бухгалтерського обліку;

- форму бухгалтерського обліку;

- системи і форми внутрішньогосподарського обліку, звітності та контролю господарських операцій;

- особливості облікової політики;

- графіки документообігу;

- недоліки в організації обліку та їх вплив на результати роботи підприємства;

- порядок проведення інвентаризації та здійснення контролю.

Характеристику стану обліку об’єкту дослідження доцільно розкривати, виходячи з послідовності:

- характеристика положень (стандартів) бухгалтерського обліку з об’єкту дослідження та інших нормативних документів з обліку (із порівнянням норм НП(С)БО та МСФЗ);

- порядок документування господарських операцій за об’єктом дослідження;

- організація і методика синтетичного та аналітичного обліку;

- порядок проведення інвентаризації об’єкту дослідження;

- розкриття інформації про об’єкт дослідження в облікових регістрах та фінансовій звітності.

При розкритті питань розділу необхідно посилатись на наведені в додатках приклади первинних документів, облікових регістрів, форми фінансової звітності.

Слід зауважити, що не обов’язково обмежуватись наведеною послідовністю розрахунків та обґрунтувань. Можуть бути використані різні моделі, які дають можливість простежити динаміку розвитку підприємства і на підставі проведених досліджень прийняти рішення.

Зміст аналізу об’єкта дослідження залежить від теми, затвердженого плану та методики, яку обрано для дослідження. Роботу виконують на методичних засадах, визначених у теоретичній частині, на прикладі практичних матеріалів базового підприємства.

У висновках необхідно надати загальну оцінку системі обліку, аналізу та аудиту та фінансовому стану суб’єкта дослідження із зазначенням недоліків та позитивних рис.

3.5. Вимоги до конструктивного розділу

Третій конструктивний розділ присвячується напрямам покращення організації і методики обліку об’єкта дослідження, шляхам вирішення проблем щодо підвищення рівня і якості управління; питанням комп'ютеризації обліку, аналізу, контролю і аудиту та пошуку шляхів їх удосконалення. Він має містити до 30 сторінок.

Особливу увагу слід приділити виявленим у процесі дослідження недолікам, обґрунтуванню пропозицій по вдосконаленню методики та організації обліку. Теоретичні положення слід підтвердити практичними матеріалами підприємства, що досліджується. При висвітленні організації обліку об’єкта дослідження необхідно описати послідовність облікових робіт, розробити облікові номенклатури, представити графік документообігу.

Обов’язково необхідно розкрити організацію і методику обліку об’єкта дослідження в умовах автоматизації. При цьому увага також повинна бути сконцентрована на впровадженні передових ефективних форм і методів аналізу та аудиту на основі використанні сучасних комп’ютерних технологій.

Розглядаючи шляхи вдосконалення обліку, доцільно визначити мету, призначення запропонованих заходів, критерії зростання ефективності роботи підприємства внаслідок реалізації пропозицій, при цьому насичувати текст роботи табличним та/або графічним матеріалом.

Особливу увагу при написанні роботи слід приділити застосуванню в аналізі графічних методів, які у поєднанні з комп’ютерною обробкою забезпечать більшу наочність результатів аналізу.

Реальне практичне значення пропозицій і рекомендацій доцільно підтвердити розрахунками та визначенням розміру очікуваного економічного ефекту, який буде отриманий в результаті впровадження запропонованих методик у практику підприємства.

У розділі також розглядається організація та методика аудиторської перевірки. Вивчення об’єкту дослідження доречно провести на основі складених студентом тестів та анкет, визначити суттєвість та оцінити аудиторський ризик. Необхідно особливу увагу приділити складанню плану, програми аудиту та бюджету часу. Розглядаючи узагальнення матеріалів аудиту студент повинен скласти аудиторський висновок; сформулювати рекомендації щодо усунення виявлених недоліків, прогнозування показників, внесення змін у фінансову звітність на основі суттєвих помилок, факторів шахрайства тощо.

У цьому розділі також треба дати критичну оцінку стану автоматизації обліку, контролю, аналізу і аудиту на підприємстві взагалі, оцінити стан автоматизації цих робіт з конкретної теми дипломної роботи.

На основі такого критичного аналізу автор має розробити конкретні заходи, спрямовані на впровадження сучасної обчислювальної техніки на об'єкті.

Ці заходи мають охоплювати вирішення таких проблем:

- застосування сучасної комп'ютерної техніки при реєстрації господарських операцій та підготовці первинних документів з одночасною фіксацією змісту цих документів на машинних носіях;

- розробка методів контролю достовірності первинної інформації, виходячи з необхідності застосування.

Завдання до підготовки комп'ютерної технології обробки облікової інформації:

- обґрунтування розробки нових чи застосування існуючих пакетів прикладних програм і комп'ютерних технологій обробки облікової інформації з теми дипломної роботи;

- машинне формування допоміжних таблиць, оперативної та бухгалтерської звітності й балансу.

Висвітлення питань організації комп'ютерної обробки обліково-економічної інформації в дипломній роботі є обов'язковим і випливає з вимог, поставлених до комп'ютерної грамотності фахівців з обліку і аудиту.

Метою підготовки цього розділу є систематизація і закріплення теоретичних знань та практичних навичок у сфері впровадження комп'ютерних технологій для вирішення облікових завдань; розвиток і відпрацювання навичок самостійної розробки, оформлення проектних рішень з організації комп'ютерної обробки економічної інформації; визначення підготовленості випускників до самостійної роботи в умовах широкого використання комп'ютерних технологій обробки облікової інформації.

Даючи опис постановки, слід визначити: мету, призначення та організаційно-економічну суть завдання; перелік структурних підрозділів, які виступають користувачами завдання; періодичність вирішення завдання та обмеження за термінами випуску вихідної інформації; вимоги до організації  збирання і передачі на обробку вхідної інформації (з визначення термінів надходження), а також до її контролю та коректування; зв'язки цього завдання з іншими.

Крім того, необхідно описати алгоритм вирішення завдання та дати перелік вихідної інформації; загальний опис апаратних і програмних засобів, на основі яких передбачається комп'ютеризація обліку з теми.

3.6. Вимоги до висновків, списку використаних джерел та додатків

Висновки випливають зі змісту дипломної роботи (обсяг - 4-6 сторінок). У них концентруються найсуттєвіші узагальнення та пропозиції з теми дипломної роботи, дається характеристика отриманим результатам дослідження з удосконалення обліку, аналізу і контролю на підприємстві й відповідної галузі промисловості. У висновках чітко і послідовно, у стислій формі викладаються основні результати дослідження теоретичного, аналітично-практичного та науково-методичного спрямування. Висновки повинні узгоджуватись із поставленими у вступі завданнями дослідження.

Список використаних джерел містить перелік усіх першоджерел, на які є посилання у тексті роботи, або які було використано під час виконання дослідження (не менше 50 джерел).

Додатки включають первинні документи, облікові регістри, машинограми, звітність за темою дослідження, робочі документи аудитора, аудиторський висновок, графіки, громіздкі таблиці, схеми, рисунки тощо.

IV. Вимоги до оформлення дипломної роботи

4.1. Загальні вимоги

Дипломна робота має бути виконана комп’ютерним способом, надрукована на одному стороні аркушів стандартного білого паперу формату А4 (210х297 мм) через 1,5 міжрядкових інтервали з використанням шрифту Times New Roman, розмір – 14, в таблицях необхідно використовувати шрифт розміру – 12, міжрядковий інтервал – 1,0. Абзацний відступ – 1,25 см.

Текст розміщується на сторінці з дотриманням розмірів полів: верхнє і нижнє – 20 мм, ліве – 30 мм, праве – 1,5 мм.

Шрифт друку повинен бути чітким з однаковою щільністю тексту, стрічка чорного кольору середньої жирності.

Текст основної частини поділяють на розділи, підрозділи.

Заголовки структурних частин дипломної роботи: «ЗМІСТ», «ВСТУП», «РОЗДІЛ» (та назва розділу), «ВИСНОВКИ», «СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ», «ДОДАТКИ» друкують великими літерами симетрично до набору (вирівнювання по центру) напівжирним шрифтом. Заголовки підрозділів друкують маленькими літерами (крім першої великої літери) з абзацного відступу. Крапку в кінці заголовку не ставлять. Якщо заголовок складається з двох або більше речень, їх розділяють крапкою.

Заголовки пунктів друкують маленькими літерами (крім першої великої) з абзацного відступу в розбивку в підбір до тексту. В кінці заголовка, набраного в підбір до тексту, ставиться крапка.

Відстань між назвою розділу та підрозділу має складати 1 рядок при міжрядковому інтервалі 1,5. Відстань між заголовком підрозділу (за винятком заголовку пункту) та текстом повинна дорівнювати 3 інтервали (2 рядки при міжрядковому інтервалі 1,5).

Для тих випадків, коли кінець одного і початок іншого підрозділу розміщуються на одній сторінці відстань між текстом і заголовком наступного підрозділу дорівнює чотирьом міжрядковим інтервалам (4 рядки при міжрядковому інтервалі 1,0).

Кожну структурну частину дипломної роботи: «ЗМІСТ», «ВСТУП», «РОЗДІЛ», «ВИСНОВКИ», «СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ», «ДОДАТКИ» починають з нової сторінки.

Титульна сторінка дипломної роботи має містити всі реквізити й підписи, передбачені формою (зразок оформлення див. у додатку ).

Завдання та календарний план до дипломної роботи (додаток Г) заповнюється на початку переддипломної практики і підшивається до дипломної роботи.

Зміст повинен містити найменування та номери початкових сторінок кожного розділу та підрозділу. Назви розділів і підрозділів у змісті тексту повинні бути однаковими.

Наприклад,

Тема: Облік та аудит основних засобів в умовах ринкової економіки.

ЗМІСТ

РОЗДІЛ 1. Теоретичні та методичні основи обліку  та аудиту основних засобів

               1.1. Нормативна та інформаційна база обліку та аудиту основних засобів

1.2. Методологія обліку та аудиту основних засобів підприємства

1.3. Зарубіжний досвід обліку основних засобів

РОЗДІЛ 2. Сучасний стан (або Практичні аспекти) обліку та аудиту основних засобів у СТОВ «Дніпро» БІлозерського району Херсонської області

              2.1. Фінансово-економічне середовище діяльності господарства

              2.2. Організація та стан обліку основних засобів товариства

              2.3. Аудит та аналіз ефективності використання основних засобів підприємства

              2.4. Охорона праці

РОЗДІЛ 3. Шляхи вдосконалення обліку та аудиту основних засобів у господарстві

              3.1. Покращення організації і методики обліку та аудиту основних засобів

              3.2. Автоматизована система обліку і аудиту основних засобів

              3.3. Підвищення ефективності використання основних засобів господарства на основі обліково-аналітичної інформації

Висновки

список використаних джерел

Додатки

Перелік скорочень символів і спеціальних термінів включається до дипломної роботи тоді, коли застосовуються не загальновживані (вузькоспеціальні) скорочення, символи і терміни, якщо загальна їх кількість – понад 20 і кожне із них повторюється у тексті не менше, як 3-5 разів.

Скорочення, символи і терміни розміщуються у переліку стовпчиком, у якому ліворуч приводять (символ, спеціальний термін), а праворуч – його деталізоване розшифрування. Якщо у роботі кількість скорочень, символів, термінів менше за 20 і кожне із них повторюється не більше 3-5 разів, перелік окремо не складається. Детальне розшифрування їх наводиться у вигляді примітки при першому згадуванні у роботі або безпосередньо у тексті (в дужках).

Наприкінці роботи після списку використаних джерел студент проставляє особистий підпис та дату завершення виконання дипломної роботи.

4.2. Нумерація

Сторінки роботи нумеруються арабськими цифрами в правому верхньому куті сторінки. Титульний аркуш, завдання та зміст включається до нумерації, але номер сторінки не ставиться. Нумерація проставляється, починаючи з другої сторінки вступу.

Розділи нумеруються арабськими цифрами у межах всієї роботи. Номер розділу ставлять після слова «РОЗДІЛ», без крапки. На наступному рядку зазначається назва розділу.

Структурні частини дипломної роботи «ВСТУП», «ВИСНОВКИ», «СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ», «ДОДАТКИ» не мають порядкового номера. Слід звернути увагу на те, що всі аркуші, на яких розміщено згадані структурні частини нумерують звичайним чином.

Підрозділи нумеруються арабськими цифрами у межах кожного розділу. Номер підрозділу складається із номера розділу і порядкового номера підрозділу, розділених крапкою. У кінці номера підрозділу ставиться крапка, наприклад: 1.2. (другий підрозділ першого розділу), 2.1. (перший підрозділ другого розділу).

Пункти нумерують в межах кожного підрозділу. Номер пункту складається із порядкових номерів розділу, підрозділу, пункту, з крапкою наприкінці, наприклад, 1.3.1. (перший пункт третього підрозділу першого розділу).

Підпункти нумеруються в межах кожного пункту за такими ж правилами, що і пункти.

Ілюстрації позначаються словом «Рис.» і нумерують в межах розділу, за винятком ілюстрацій, представлених у додатках. Після номеру ставиться крапка, наприклад, рис. 2.3. (третій рисунок другого розділу). Номер рисунку, його назва і пояснювальні підписи розміщуються послідовно під ілюстрацією (з абзацного відступу).

Формули в роботі нумеруються в межах розділу та оформлюються у дужках, наприклад, (3.1) – перша формула третього розділу.

Математичні формули повинні бути введені в редакторі формул Microsoft Equation 3.0.

Рівняння і формули не потрібно виділяти з тексту вільними рядками. Якщо рівняння не вміщується на один рядок, його слід перенести після знака рівності (=) або після знаків плюс (+), мінус (-), множення.

Пояснення значень символів і числових коефіцієнтів необхідно подавати безпосередньо під формулою в тій послідовності, в якій вони подані у формулі. Значення кожного символу і числового коефіцієнта слід подавати з нового рядка. Перший рядок пояснення починають зі слова “де” без двокрапки.

Формули  розміщують по центру, а їх номер – вирівнюють по правій стороні.

Таблиці нумеруються у межах розділу, за винятком таблиць, винесених у додатки, наприклад, таблиця 3.1 – перша таблиця третього розділу. Після номеру таблиці крапка не ставиться.

У правому верхньому куті сторінки розміщують напис «Таблиця 3.1» напівжирним шрифтом. Назва таблиці міститься на наступному рядку, по центру сторінки, напівжирним шрифтом:

Таблиця (номер)

Назва таблиці

У разі перенесення таблиці на іншу сторінку над подальшими частинами пишеться «Продовження табл.» і вказують її номер, наприклад: «Продовження табл. 1.2».

У перенесених на інші сторінки таблицях або оформлюється шапка таблиці, або замість неї в першому рядку проставляються номери граф, що відповідають номерам граф у шапці на початку таблиці.

У таблиці слід обов’язково зазначити одиницю виміру відповідно до стандарту; числові величини у таблиці повинні мати однакову кількість десяткових знаків.

Ілюстрації, формули та таблиці розміщують після першого згадування про них у тексті.

Примітки до тексту і таблиць, в яких наводять довідкові і пояснювальні дані, нумерують послідовно в межах однієї сторінки. Якщо приміток на одному аркуші кілька, то після слова «Примітки» ставлять двокрапку. Якщо є одна примітка, то її не нумерують і після слова «Примітка» ставлять крапку. Після таблиці та назви рисунку розміщується текст через 1 інтервал.

4.3. Загальні правила цитування та посилання на використані джерела, ілюстрації, формули, таблиці

При написанні дипломної роботи студент повинен давати посилання на використані джерела інформації (закони, постанови, наукові та інші видання).

Такі посилання дають змогу відшукати документи і перевірити достовірність відомостей про цитування документа, дають необхідну інформацію щодо нього, допомагають з’ясувати його зміст, мову тексту, обсяг. Посилатися слід на останні видання публікацій. На більш ранні видання можна посилатися лише в тих випадках, коли наявний у них матеріал, не включений до останнього видання.

Посилання на літературні джерела по тексту необхідно наводити у квадратних дужках, наприклад [18, с. 43]. Це означає, що автор роботи посилається на джерело під номером 18 у списку використаних джерел, де на сторінці 43 йдеться про це мова.

При першому згадуванні у тексті іноземних фірм, маловідомих прізвищ або географічних назв їх пишуть як в українській транскрипції, так і на мові оригіналу (в дужках).

Посилання на ілюстрації у роботі вказують порядковим номером ілюстрації.

Посилання на формули у роботі вказують порядковим номером формули в дужках, наприклад, «… у формулі (3.1)».

На всі таблиці у роботі повинні бути посилання. При цьому слово «таблиця» в тексті пишеться скорочено, наприклад, «… табл. 2.2».

У повторних посиланнях на таблиці та ілюстрації необхідно вказувати слово «дивись», наприклад, «див. табл. 2.2», «див. рис. 1.1».

Посилання на додатки у роботі вказується з позначенням відповідної літери, наприклад, «.. у додатку А».

Не варто оформлювати посилання на ілюстрації, формули, таблиці, додатки як самостійні фрази, в яких лише повторюється те, що міститься у назві. У тому місці, де викладається тема, пов’язана із ілюстрацією, формулою, інформацією таблиці, додатку, розміщують посилання у вигляді виразу в круглих дужках «(рис. 3.1)» або зворот типу «.. як це видно з рис 3.1», або «як це показано на рис. 3.1».

Для підтвердження власних аргументів посиланням на авторитетне джерело або для критичного аналізу того чи іншого друкованої праці слід наводити цитати. Науковий етикет потребує точно відтворювати цитований текст, бо найменше скорочення наведеного витягу може спотворити зміст, закладений автором.

Загальні вимоги до цитування такі:

а) текст цитати починається і закінчується лапками і наводиться в тій граматичній формі, в якій він поданий у джерелі, із збереженням особливостей авторського написання. Наукові терміни, запропоновані іншими авторами, не виділяються лапками, за винятком тих, що викликали загальну полеміку. У цих випадках використовується вираз «так званий»;

б) цитування повинно бути повним, без довільного скорочення авторського тексту та без перекручень думок автора.

Пропуск слів, речень, абзаців при цитуванні допускається без перекручення авторського тексту і позначається трьома крапками. Вони ставляться у будь-якому місці цитати (на початку, всередині, наприкінці). Якщо перед випущеним текстом або за ним стояв розділовий знак, то він не зберігається;

в) кожна цитата обов’язково супроводжується посиланням на джерело;

г) при непрямому цитуванні (переказі, викладі думок інших авторів своїми словами), що дає значну економію тексту, слід бути гранично точним у викладенні думок автора, коректним щодо оцінювання його результатів і давати відповідні посилання на джерело.

4.4. Оформлення списку використаних джерел

Бібліографічний опис оформлюється згідно з ДСТУ ГОСТ «Система стандартів з інформації, бібліотечної та видавничої справи. Бібліографічний запис. Бібліографічний опис. Загальні вимоги та правила складання».

Перелік використаних джерел складають в алфавітному порядку прізвищ перших авторів або заголовків.

Набір елементів бібліографічного списку використаних джерел різних видів, спосіб написання кожного елементу, використання роз’єднувальних знаків тощо.

4.5. Оформлення додатків

У додатках до дипломної роботи міститься допоміжний матеріал, потрібний для повноти сприйняття роботи. Додатки, на які повинно бути посилання у тексті, нумеруються і наводяться після списку використаних джерел.

Додатки слід позначати послідовно великими літерами українського алфавіту, за винятком літер Г, Є, І, Ї, Й, О, Ч, Ь. Наприклад, додаток А, додаток Б і т.д. Один додаток позначається як додаток А.

Додаток повинен мати заголовок, надрукований малими літерами (крім першої великої літери) по центру.

При перенесенні додатку на іншу сторінку у правому верхньому куті сторінки пишеться «Продовження додатку» і вказують її номер, наприклад: «Продовження додатку А».

Текст кожного додатку при необхідності може бути поділений на розділи, підрозділи, які нумерують в межах кожного додатку. При цьому перед кожним номером ставлять позначення додатку (літеру) і крапку, наприклад, додаток А.2 – другий розділ додатку А; В.3.1 – перший підрозділ третього розділу додатку В.

Ілюстрації, таблиці та формули, розміщені у додатках, нумерують в межах додатку, наприклад, рис. Д.1 – перший рисунок додатку Д; формула (А.4) – четверта формула додатку А.


V
. Контроль виконання дипломної роботи

Поточний контроль виконання дипломної роботи здійснює науковий керівник, який зобов’язаний:

- видати завдання на дипломну роботу і скласти графік його виконання;

- проводити консультації та контролювати якість виконання окремих розділів та роботи в цілому;

- ставити питання перед кафедрою про доцільність або недоцільність продовження виконання студентом дипломної роботи, враховуючи дотримання ним календарного графіка.

Кафедра на своїх засіданнях два рази на рік заслуховує керівників дипломних робіт про хід їх виконання та за місяць до захисту – на предмет допуску до захисту.

При недодержанні студентом календарного графіка виконання дипломної роботи або низької якості її розділів кафедра, за письмовим поданням керівника, звертається до директора ІПОД і ректора з пропозицією про відрахування студента із університету.

VI. Підготовка відгуку, рецензії і допуск до захисту дипломної роботи

 

Завершена і відповідним чином оформлена дипломна робота повинна бути підписана автором на титульній сторінці та на останній сторінці тексту (остання сторінка висновків) і продатована. Роботу прошивають у тверду обкладинку.

Після цього робота здається на кафедру, де передається на перевірку науковому керівнику, який після перевірки змісту й оформлення підписує титульну сторінку та дає розгорнутий письмовий відгук (додаток Б), де вказує відповідність змісту роботи затвердженому плану; відзначає актуальність теми, висвітлює глибину і повноту розкриття теми, її теоретичну і практичну значимість; вказує на те, як студент володіє сучасними прийомами аналізу; які реальні пропозиції студента прийняті для впровадження; а також зазначає недоліки та відзначає, чи робота виконана відповідно до графіка. Якщо робота відповідає зазначеним вимогам, то науковий керівник рекомендує її до захисту.

Рішення щодо недопущення студента до захисту має бути затверджене на засіданні кафедри і є підставою для клопотання кафедри про відраховування студента із університету.

Дипломна робота з письмовим відгуком наукового керівника подається завідувачу кафедри обліку і аудиту. Завідувач кафедри вирішує питання про допуск студента до захисту, роблячи відповідний запис на титульному аркуші роботи.

Допущена до захисту дипломна робота направляється на зовнішню рецензію. Рецензентами можуть виступати як науковці з інших вузів, так і провідні фахівці галузі у сфері бухгалтерського обліку, а також головні бухгалтери і головні економісти підприємств, за матеріалами яких підготовлена дипломна робота. Зовнішня рецензія має містити ґрунтовний аналіз і диференційовану оцінку якості дипломної роботи (додаток В). Вона має бути надрукована чи написана власноручно рецензентом, підписана ним і завірена печаткою організації, де працює рецензент. Її необхідно подати на випускаючу кафедру не пізніше ніж за 10 днів до офіційного захисту на засіданні державної екзаменаційної комісії.

Після рецензування кафедра призначає попередній захист дипломної роботи у наукових гуртках кафедри.

Допущена до захисту робота реєструється на кафедрі, а потім передається рецензенту.

Список рецензентів дипломних робіт затверджується до початку дипломного проектування.

При підготовці дипломної роботи до захисту важливе значення слід приділити наочному матеріалу (рисункам, таблицям тощо).

Кількість наочного матеріалу може коливатися у межах від 4 до 10, його слід виконувати на білому папері.

Наочний матеріал повинен мати табличні чи графічні матеріали, рисунки, ілюстрації, відповідні заголовки із зазначенням назви підприємства чи галузі, показники яких знайшли тут відображення.

Слід пам'ятати, що наочний матеріал має бути тісно пов'язаний з текстом дипломної роботи. Цей зв'язок забезпечується наявністю в тексті таких самих схем і таблиць та посилань на них.

Крім основних техніко-економічних показників, доцільно виносити схеми документообігу, схеми синтетичного бухгалтерського обліку з теми дипломної роботи, алгоритми комп'ютеризації завдання, порівняльні схеми існуючої організації обліку та запропонованої дипломником тощо.

У процесі підготовки до захисту дипломної роботи студент повинен ознайомитись з відгуком наукового керівника і зовнішньою рецензією, продумати відповіді на по суті зроблені зауваження і підготувати тези доповіді.

Тези доповіді й ілюстративний матеріал треба погодити з науковим керівником.

VII. Організація захисту дипломної роботи

Захист дипломної роботи проводиться публічно в терміни, визначені наказом по університету, на відкритому засіданні державної екзаменаційної комісії. До захисту допускаються роботи, які відповідають вимогам цих методичних вказівок та інструкцій з підготовки дипломних робіт у вищих навчальних закладах, затверджених Міносвіти і науки України.

Мета захисту: визначити рівень знань випускника з певної проблеми, ступінь оволодіння теоретичними та практичними питаннями з теми і рівень підготовленості спеціалістів у цілому.

Під час захисту дипломної роботи студент повинен зробити коротку доповідь (до 10 хв.) з викладенням змісту роботи (актуальності теми, характеристики базового підприємства, стану проблем і шляхів їх вирішення тощо). Головну увагу необхідно приділяти розробленим пропозиціям і висновкам, чітко і ґрунтовно відповідати на зауваження наукового керівника, рецензента.

Студент готує до захисту доповідь та ілюстративний матеріал у вигляді таблиць, графіків, рисунків, які висвітлюють результати дослідження, основні висновки, узагальнення та рекомендації, що містяться у роботі.

Бажаним елементом підготовки до захисту дипломної роботи є підготовка студентом слайдів із застосуванням мультимедійного проектору. У разі використання слайдів треба переконатися у наявності проектора, екрана, можливості затемнення, доступних джерел електричного струму та врахувати специфіку підготовки та застосовування цього методу презентації.

Захист дипломної роботи починається з доповіді автора протягом до 10 хвилин, де розкривається:

- актуальність теми;

- структура роботи;

- об’єкт дослідження;

- результати дослідження;

- обґрунтування рекомендацій.

Змістовна частина доповіді повинна становити не менше 70% часу доповіді. Під час доповіді необхідно звертати увагу членів комісії на ілюстративний матеріал, коротко пояснюючи його зміст.

Наприкінці доповіді студент зазначає, які його розробки та висновки прийняті до впровадження або уже впроваджені, соціальний та економічний ефект від запропонованих рекомендацій, пропозицій.

Члени ДЕК мають право задавати студенту запитання з метою визначення рівня його професійної підготовки та економічної ерудиції в цілому.

Після відповіді на запитання заслуховується зовнішня рецензія.

Під час захисту дипломної роботи секретар ДЕК веде протокол засідання, де окремо, по кожному студенту відображається думка членів комісії про практичне значення роботи і рекомендацій автора.

Загальний час на захист однієї роботи не може перевищувати 30 хвилин.

Після захисту роботи члени ДЕК на закритому засіданні обговорюють підсумки і приймають рішення. Рішення комісії оголошується її головою в той самий день.

Якщо між членами ДЕК є незгода в оцінці дипломної роботи, то вирішальну думку виносить голова ДЕК, який оголошує результати захисту дипломних робіт в день захисту.

Випускники, які отримали незадовільну оцінку під час захисту, отримують академічну довідку про навчання. До повторного захисту дипломна робота може бути прийнята впродовж трьох років після завершення навчання в університеті, але не раніше як через рік.

Дипломні роботи після захисту здаються кафедрою в архів і зберігаються там у термін, визначений Головним архівним управлінням України.

VIII. Критерії оцінювання дипломної роботи

Підсумкову, диференційовану за чотирибальною шкалою, оцінку дипломної роботи визначає Державна екзаменаційна комісія, її рішення є остаточним і оскарженню не підлягає.

У процесі визначення оцінки враховується низка важливих показників якості дипломної роботи.

Змістовні аспекти роботи:

- актуальність обраної теми дослідження;

- спрямованість роботи на розробку реальних практичних рекомендацій;

- відповідність логічної побудови роботи поставленим меті та завданням;

- широта й адекватність методологічного та діагностичного апарату;

- наявність альтернативних підходів до вирішення визначених проблем;

- рівень обґрунтування запропонованих рішень;

- ступінь самостійності проведення дослідження;

- розвиненість мови викладення роботи та її загальне оформлення.

Якість захисту роботи:

- уміння стисло, послідовно й чітко викласти сутність і результати дослідження;

- здатність аргументовано захищати свої пропозиції, думки, професійні погляди;

- загальний рівень підготовки студента;

- володіння культурою презентації.

Критерії одержання оцінки

Відмінно. Дипломна робота є бездоганною: має наукову новизну та практичне значення, доповідь логічна і коротка, проголошена вільно, автор виявляє високий рівень підготовки з фаху, відгук і рецензія позитивні, відповіді на запитання членів ДЕК правильні і стислі.

Добре. Тема роботи розкрита, але мають місце окремі недоліки непринципового характеру: в теоретичній частині поверхово зроблений аналіз літературних джерел, недостатньо використані інформаційні матеріали суб’єкта дослідження, мають місце окремі зауваження в рецензії та відгуках, доповідь логічна, проголошена вільно, відповіді на запитання членів ДЕК в основному правильні, оформлення роботи в межах вимог.

Задовільно. Тема дипломної роботи в основному розкрита, але мають місце недоліки змістовного характеру: нечітко сформульована мета роботи, теоретичний розділ має виражений компілятивний характер, наукова полеміка відсутня, в аналітичній частині є надлишок елементів описовості, добір інформаційних матеріалів (таблиці, графіки, схеми) не завжди обґрунтований, заходи і пропозиції не достатньо переконливі, рецензія і відгуки містять окремі зауваження, доповідь прочитана за текстом, не всі відповіді на запитання членів ДЕК правильні або повні. Є зауваження щодо оформлення дипломної роботи.

Незадовільно. Нечітко сформульована мета дипломної роботи. Розділи недостатньо пов’язані між собою. Відсутній критичний огляд сучасних літературних джерел. Аналіз виконаний поверхово, переважає описовість на шкоду системності і глибині. Запропоновані заходи носять випадковий, непослідовний характер, їх економічне обґрунтування неповне. Оформлення роботи далеке від зразкового. Ілюстрації до захисту відсутні. Відповіді на запитання членів ДЕК неточні або неповні.

Дипломна робота до захисту не допускається, якщо:

- робота подана науковому керівнику на перевірку, або на будь-який подальший етап проходження з порушенням строків, встановлених календарним графіком;

- робота написана на тему, яка своєчасно не була затверджена наказом по університету;

- робота виконана несамостійно;

- структура роботи не відповідає вимогам; відсутнє економічне обґрунтування запропонованих заходів;

- робота не оправлена у тверду палітурку, недбало оформлена, неякісно надрукована.

IХ. Нормоконтроль виконання дипломної роботи

Зміст записів

Норма

ОРГАНІЗАЦІЙНІ ВИМОГИ

1. Дата затвердження теми дипломної роботи кафедрою

Для студентів денної форми навчання – не пізніше першого місяця першого семестру випускного курсу.

Для студентів заочної форми навчання – під час першої сесії випускного курсу.

2. Затвердження завдання і плану роботи

Протягом 10 днів після затвердження теми кафедрою

3. Затвердження теми наказом ректора

Протягом 10 днів після затвердження теми кафедрою

4. Відповідність теми профілю спеціальності

Дотримання тематики, запропонованої в методичних рекомендаціях та оформлення відповідно до вимог нормо-контролю

ТЕХНІЧНІ ВИМОГИ

1. Оформлення роботи

Брошурування у тверду обкладинку

2. Обсяг роботи (вступ, основна частина, висновки), сторінок

Для дипломної роботи на здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня «спеціаліст» – до 100 сторінок.

Допускається відхилення ±5 сторінок

3. Структура роботи

Для дипломної роботи на здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня «спеціаліст»

Вступ

Розділ 1 (теоретичний)

Розділ 2 (аналітичний)

Розділ 3 (конструктивний)

Висновки

Список використаних джерел (не менше 50 джерел)

Додатки оформляють як продовження дипломної роботи у порядку появи посилань у тексті роботи. Додатки слід позначати послідовно великими літерами українського алфавіту, за винятком літер Г, Є, І, ї, й, О, Ч, Ь. Наприклад, додаток А, додаток Б і т.д.

Додаток повинен мати заголовок, надрукований малими літерами (крім першої великої літери) по центру.

При перенесенні додатку на іншу сторінку у правому верхньому куті сторінки пишеться «Продовження додатку» і вказують її номер, наприклад: «Продовження додатку А».

Ілюстрації, таблиці та формули, розміщені у додатках, нумерують в межах додатку, наприклад, рис. Д.1 – перший рисунок додатку Д; формула (А.4) – четверта формула додатку А.

4. Оформлення тексту

Заголовки структурних частин дипломної  роботи: «ЗМІСТ», «ВСТУП», «РОЗДІЛ» (та назва розділу), «ВИСНОВКИ», «СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ», «ДОДАТКИ» друкують великими літерами симетрично до набору. Заголовки підрозділів друкують маленькими літерами (крім першої великої літери) з абзацного відступу. Крапку в кінці заголовку не ставлять.

Відстань між назвою розділу та підрозділу має складати 1 рядок при міжрядковому інтервалі 1,5. Відстань між заголовком (за винятком заголовку пункту) та текстом повинна дорівнювати 3 інтервали (2 рядки при міжрядковому інтервалі 1,5).

Для тих випадків, коли кінець одного і початок іншого підрозділу розміщуються на одній сторінці відстань між текстом і заголовком наступного підрозділу дорівнює чотирьом міжрядковим інтервалам (4 рядки при міжрядковому інтервалі 1,0).

Кожну структурну частину дипломної (магістерської) роботи: «ЗМІСТ», «ВСТУП», «РОЗДІЛ», «ВИСНОВКИ», «СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ», «ДОДАТКИ» починають з нової сторінки.

По тексту роботи не допускаються скорочення слів, за винятком загальноприйнятих або зазначених у Переліку скорочень символів і спеціальних термінів на початку роботи.

5. Шрифт для комп’ютерної верстки тексту роботи

14

6. Інтервал

1,5.

Абзацний відступ – 1,25 см.

7. Кількість рядків на сторінці

До 30

8. Поля сторінки

Верхнє і нижнє – 20 мм, ліве – 30 мм, праве –1,5 мм.

9. Нумерація сторінок

Нумерація сторінок наскрізна по всій роботі, включаючи додатки. Сторінки роботи нумеруються арабськими цифрами в правому верхньому куті сторінки.

Титульний аркуш, зміст та перелік умовних скорочень включається до нумерації, але номер сторінки не ставиться.

10. Початок нумерації

З другої сторінки вступу

11. Оформлення таблиць

Таблиці нумеруються у межах розділу, за винятком таблиць, винесених у додатки, наприклад, таблиця 3.1 – перша таблиця третього розділу. Після номеру таблиці крапка не ставиться.

У правому верхньому куті сторінки розміщують напис «Таблиця 3.2». Назва таблиці міститься на наступному рядку, по центру сторінки, напівжирним шрифтом.

У разі перенесення таблиці на іншу сторінку над подальшими частинами пишеться «Продовження табл.» і вказують її номер, наприклад: «Продовження табл. 1.2».

12. Оформлення ілюстрацій

Ілюстрації позначаються словом «Рис.» і нумерують в межах розділу, за винятком ілюстрацій, представлених у додатках. Після номеру ставиться крапка, наприклад, Рис. 2.3. (третій рисунок другого розділу). Номер рисунку, його назва і пояснювальні підписи розміщуються послідовно під ілюстрацією (по центру).

13. Оформлення формул

Формули в роботі нумеруються в межах розділу та оформлюються у дужках, наприклад, (3.1) – перша формула третього розділу.

Математичні формули повинні бути введені в редакторі формул Microsoft Equation 3.0.

Рівняння і формули необхідно виділяти з тексту вільними рядками. Вище і нижче кожної формули потрібно залишити не менше одного вільного рядка. Якщо рівняння не вміщується на один рядок, його слід перенести після знака рівності (=) або після знаків плюс (+), мінус (-), множення.

Пояснення значень символів і числових коефіцієнтів необхідно подавати безпосередньо під формулою в тій послідовності, в якій вони подані у формулі. Значення кожного символу і числового коефіцієнта слід подавати з нового рядка. Перший рядок пояснення починають зі слова “де” без двокрапки.

Формули  розміщують по центру, а їх номер – вирівнюють по правій стороні.

14. Загальні правила цитування та посилання на використані джерела, ілюстрації, формули, таблиці

Не варто оформлювати посилання на ілюстрації, формули, таблиці, додатки як самостійні фрази, в яких лише повторюється те, що міститься у назві. У тому місці, де викладається тема, пов’язана із ілюстрацією, формулою, інформацією таблиці, додатку, розміщують посилання у вигляді виразу в круглих дужках «(рис. 3.1)» або зворот типу «.. як це видно з рис 3.1», або «як це показано на рис. 3.1».

Посилання в тексті на таблиці

На всі таблиці у роботі повинні бути посилання. При цьому слово «таблиця» в тексті пишеться скорочено, наприклад, «… табл. 2.2».

У повторних посиланнях на таблиці та ілюстрації необхідно вказувати слово «дивись», наприклад, «див. табл. 2.2», «див. рис. 1.1».

Посилання на формули

Посилання на формули у роботі вказують порядковим номером формули в дужках, наприклад, «… у формулі (3.1)».

Посилання на ілюстрації

Посилання на ілюстрації у роботі вказують порядковим номером ілюстрації.

Посилання на додатки

Посилання на додатки у роботі вказується з позначенням відповідної літери, наприклад, «.. у додатку А».

Посилання на використані джерела

Посилання на літературні джерела по тексту необхідно наводити у квадратних дужках, наприклад [18, с. 43].

ТЕХНОЛОГІЧНІ ВИМОГИ

1. Комплект роботи

Для дипломної роботи на здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня «спеціаліст»

1. Титульний аркуш.

2. Завдання та календарний план виконання роботи.

3. Зміст роботи.

4. Основна частина, що складається із трьох розділів.

5. Висновки.

6. Список використаних джерел.

7. Додатки.

8. Відгук наукового керівника

9. Довідка про прийняття, впровадження і використання результатів дослідження.

Відгук наукового керівника, довідка про прийняття, впровадження і використання результатів дослідження, зовнішня рецензія, яка відображає відгук базового підприємства про результати дослідження, вкладаються у конверт, який прикріплюється на звороті обкладинки роботи.

2. Термін виконання роботи

У терміни, визначені в індивідуальному завданні та календарному графіку.

3. Дата і місце підпису роботи автором, науковим керівником

Наприкінці роботи після списку використаних джерел студент проставляє особистий підпис та дату завершення виконання дипломної роботи.

На титульному аркуші у відведеному місці проставляються підписи студента, що виконав дипломну роботу та наукового керівника.

4. Допуск до захисту

Завідувач кафедри обліку і аудиту та фінансів – за 12 днів до початку роботи ДЕК.

5. Вимоги до вступу до дипломної роботи

Обсяг вступу 2 сторінки.

У вступі необхідно обґрунтувати актуальність обраної теми дипломної роботи, її наукову і практичну значущість для базового підприємства, так і для економіки України в цілому; дати коротку характеристику стану проблеми; сформулювати мету і поставити завдання дослідження, що розкривають зміст дипломної роботи; визначити об’єкт, предмет та методи дослідження, які будуть використані при вирішенні поставлених завдань, інформаційну базу дослідження.

6. Вимоги до змісту першого розділу дипломної роботи

Перший розділ «Теоретичні аспекти обліку, аналізу та аудиту об’єкта дослідження» є теоретичною і науково-методичною основою для розробки прикладних аспектів обраної теми, які студент повинен викласти у подальших розділах дипломної роботи.

7. Вимоги до змісту другого розділу дипломної роботи

У другому розділі дипломної роботи вказують окремий підрозділ «Фінансово-економічне середовище діяльності господарства», у якому надається характеристика базового підприємства, аналіз основних показників фінансово-господарської діяльності, надається комплексна оцінка фінансового стану.

У цьому ж розділі описується організація та постановка бухгалтерського обліку, аналізу та аудиту на підприємстві, облікова політика; надається їх критична оцінка та їх вплив на показники фінансової звітності підприємства, методика аналізу та аудиту за темою дослідження.

8. Вимоги до змісту третього розділу дипломної роботи

Третій конструктивний розділ присвячується напрямам покращення організації і методики обліку об’єкта дослідження, шляхам вирішення проблем щодо підвищення рівня і якості управління; питанням комп'ютеризації обліку, аналізу, контролю і аудиту та пошуку шляхів їх удосконалення. 

9. Вимоги до висновків до дипломної роботи

У загальних висновках до дипломної роботи чітко і послідовно, у стислій формі викладаються основні результати дослідження теоретичного, аналітично-практичного та науково-методичного спрямування. Висновки повинні узгоджуватись із поставленими у вступі завданнями дослідження.

Обсяг загальних висновків 4-6 сторінок.

10. Вимоги до оформлення списку використаних джерел

Черговість подання використаних джерел

В алфавітному порядку прізвищ перших авторів або заголовків.

Приклади оформлення списку використаних джерел

Характеристика джерела

Приклад оформлення

Книги:

Один автор

1. Карпенко О.В. Управлінський облік: організація, методологія, методика викладання: Монографія. / О.В. Карпенко. - Полтава: РВЦ ПУСКУ, 2005. – 341с.

2. Пшенична А.Ж. Аудит: навч. посiб. / Пшенична А.Ж. – К.: ЦУЛ, 2008. – 320 с.

Два автори

1. Губачова О.М. Облiк у зарубiжних країнах: пiдручник / О.М. Губачова, С.I Мельник. – К.: ЦУЛ, 2008. – 432 с.

2. Подольська В.О. Фiнансовий аналiз: навч. посіб. / В.О. Подольська, О.В. Ярiш. – К.: Центр навчальної лiтератури, 2007. – 488 с.

Три автори

1. Авер’янова Є. Фінансова звітність: практ. керівництво. / Є. Авер’янова, В. Верхогляд, Н. Діброва. – Дніпропетровськ: Баланс-Клуб, 2005. – 221 c.

2. Верига Ю.А. Звітність підприємств: навч. посіб. / Ю.А. Верига, З.М. Левченко, І.Д.  Ватуля. – [2-ге вид.]. – К.: ЦУЛ, 2008. – 776 с.

Чотири автори

П’ять авторів і більше

Облік і аудит у банках: навч. посібник /  [О.Г. Коренєва, Н.Г. Слав'янська, Н.Г. Євченко та ін]. – Суми, Університетська книга, 2007. – 493 с.

Без автора

Настільна книга працівника торговельного підприємства: Збірник систематизованого законодавства / [уклад. О. Вiтковська]. – Х.: Фактор, 2006. – 448 с.

Багатотомний документ

1. Верига Ю. А. Еккаунтинг ефективності вкладення капіталу в торговельну сферу / Верига Ю.А., Деньга С.М. – Полтава: ПУСКУ, 2002. – Ч.1: Теоретичні аспекти системи еккаунтингу. – 352с.

2. Новий тлумачний словник української мови: У 3 т: 42000 слiв / [уклад. В. Яременко та О. Слiпушко]. – К.: Вид-во "Аконiт", 2003. – Т.3. – 2003. – 820 с.

Матеріали конференцій

Соціально-економічні, політичні та культурні оцінки і прогнози на рубежі двох тисячоліть: матеріали ІІІ Міжнародної науково-теоретичної конференція студентів, аспірантів та молодих вчених (Тернопіль, 15 квітня 2005 р.) / М-во освіти і науки України, Інститут економіки підпри-ємництва, Вища школа маркетингового управління та іноземних мов. – Тернопіль: Інститут економіки і підприємництва, 2005. – 288 c

Словники

1. Загородній А.Г. Акцiї. Акцiонернi товариства: термiнологiчний словник / А.Г. Загороднiй, Г.Л. Вознюк. – К.: Кондор, 2007. – 84 с.

2. Сучасний тлумачний словник української мови: 65 000 слiв / [ред.-упоряд. В.В. Дубiчинський]. – К.: ВД "ШКОЛА", 2006. – 1008 с.

Законодавчі та нормативні документи

1. Господарський кодекс України: за станом на 1 січня 2008 р. // Збiрник систематизованого законодавства. –  2008. – вип.4. – С.237-326.

2. Положення (стандарт) бухгалтерського облiку 32 «Iнвестицiйна нерухомiсть» / Україна. М-во фiнансiв // Все про бухгалтерський облiк. – 10/1/2008. – №2. – С. 7-10

Дисертації

Зюкова М.М. Удосконалення обліку та аналізу основних засобів (на матеріалах хлібопекарських підприємств Полтавської області): дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / Марія Михайлівна Зюкова. – Полтава, 2004. – 222 с.

Автореферати дисертацій

Хоменко Н.В. Методика фiнансового та управлiнського облiку товарних запасiв у госпрозрахункових вiдособлених пiдроздiлах споживчої кооперацiї: автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. ек. наук: спец. 08.06.04 «Бухгалтерський облік, аналіз та аудит» / Н.В. Хоменко. – Львiв, 2006. – 20 с.

Частина книги, періодичного, продовжуваного видання

1. Гусакова О.С. Амортизацiя основних засобiв в умовах реформування системи оподаткування / Гусакова О.С. // Розвиток системи облiку, аналiзу та аудиту в Українi: Традицiї, проблеми, перспективи: Зб. наук. праць / Колект. автор, за ред. Пантелеєва В.П. – К., 2004. – С.33-40.

2. Мних Є. Застосування рангових експертних оцiнок при аналiзi фiнансового стану пiдприємства / Мних Є. // Вiсник Київського нацiонального торговельно-економiчного унiверситету. – 2005. – №3. - С. 37-41.

Електронні ресурси

Трофименко В. Бухгалтерський облiк операцiй з готiвковими коштами та банкiвськими металами в банках України [Електрон. ресурс] / Трофименко В. // Вiсник Нацiонального банку України. – 2007. – №4. – С.46-52. – Спосiб доступу: Електрон. чит. зал ПУСКУ

11. Вимоги до змісту відгуку наукового керівника

Науковий керівник готує відгук, де вказує відповідність змісту роботи затвердженому плану; висвітлює глибину і повноту розкриття теми, її теоретичну і практичну значимість; вказує на те, як студент володіє сучасними прийомами аналізу; які реальні пропозиції студента прийняті для впровадження; також відзначається, чи робота виконана відповідно до графіка. Якщо робота відповідає зазначеним вимогам, то науковий керівник рекомендує її до захисту

12. Вимоги до Довідки про прийняття і використання результатів дипломної роботи

В Довідці зазначають визнаний практичними працівниками економічний та соціальний ефекти від впровадження рекомендацій з удосконалення обліку, аналізу аудиту за результатами дослідження

13. Вимоги до змісту зовнішньої рецензії

Рецензентами можуть виступати як науковці з інших вузів, так і практичні працівники-фахівці з напрямів, що досліджується у роботі. Зовнішня рецензія має містити ґрунтовний аналіз і диференційовану оцінку якості дипломної роботи

РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ЗАХИСТУ ДИПЛОМНОЇ РОБОТИ

Доповідь

Стисло у логічній послідовності наводяться основні результати дослідження:

- актуальність теми;

- структура роботи;

- об’єкт дослідження;

- результати дослідження;

- обґрунтування рекомендацій.

Доповідь ілюструється ілюстративними матеріалами та слайдами.

Ілюстративний матеріал

Підготовлений ілюстративний матеріал у вигляді таблиць, графіків, рисунків висвітлює результати дослідження, основні висновки, узагальнення та рекомендації, що містяться у дипломній роботі.

На титульній сторінці ілюстративного матеріалу зазначаються: студент, що виконав дипломну роботу, та науковий керівник.

Візуальне супроводження доповіді за допомогою мультимедійного проектора

У разі використання слайдів необхідно переконатися у наявності проектора, екрана, можливості затемнення, доступних джерел електричного струму та врахувати специфіку підготовки та застосовування цього методу презентації.

ДОДАТОК А

Орієнтовна тематика дипломних робіт на отримання освітньо-кваліфікаційного рівня «спеціаліст» за спеціальністю 7.03050901 «Облік і аудит» з напряму «Економіка і підприємництво»

  1.  Облік, контроль, аудит та аналіз необоротних активів

1.1 Облік і контроль основних засобів та напрями їх удосконалення (на підприємствах, організаціях, установах різних галузей економіки).

1.2. Напрями покращення організації обліку і аудиту основних засобів (на підприємствах різних форм власності та організаційно-правових форм підприємництва).

1.3. Облік і аудит основних засобів та аналіз ефективності їх використання (на підприємствах різних галузей економіки, форм власності та підприємництва).

1.4. Облік і контроль матеріальних необоротних активів та напрями їх удосконалення (на підприємствах різних галузей економіки, форм власності та підприємництва).

1.5. Напрями покращення організації обліку, контролю та аналізу інших необоротних матеріальних активів (на підприємствах різних форм власності, різних галузей та організаційно-правових форм підприємництва).

1.6. Облік і контроль необоротних активів на малих підприємствах.

1.7. Удосконалення організації обліку і  контролю зношування основних засобів активів (на підприємствах різних форм власності, підприємництва та галузей економіки).

1.8. Облік, контроль та аналіз зношування необоротних активів на малих підприємствах.

1.9. Облік та аудит зношування нематеріальних активів і інших необоротних матеріальних активів (на підприємствах різних форм власності, організаційно-правових форм підприємництва).

1.10. Напрями покращення організації обліку, контролю та аналізу нематеріальних активів (на підприємствах різних галузей, форм власності та підприємництва).

1.11. Удосконалення організації обліку та контролю лізингових операцій (на підприємствах різних форм власності, підприємництва та галузей економіки).

1.12. Облік, контроль і аналіз фінансових інвестицій та напрями їх удосконалення (на підприємствах різних галузей, форм власності та підприємництва).

1.13. Облік і контроль капітальних інвестицій та напрями їх удосконалення (на підприємствах різних галузей, форм підприємництва та власності).


2. Облік запасів

2.1. Облік, контроль і аналіз виробничих запасів та напрями їх удосконалення (на підприємствах різних форм власності, підприємництва та галузей).

2.2. Напрями покращення організації обліку і контролю виробничих запасів у господарських товариствах.

2.3. Облік, аудит та аналіз малоцінних предметів на державному підприємстві.

2.4. Удосконалення організації обліку та контролю наявності і руху тварин на вирощуванні і відгодівлі в сільському господарстві.

2.5. Облік, контроль і аналіз процесу виробництва та напрями їх удосконалення (на підприємствах різних форм власності, підприємництва та галузей).

2 6. Удосконалення організації обліку та аудиту процесу виробництва (на підприємствах різних форм власності, підприємництва та галузей).

2 7. Облік, контроль та аналіз наявності і руху готової продукції на промисловому підприємстві.

2.8. Напрями покращення організації обліку та аудиту наявності і руху готової продукції на промисловому підприємстві.

2.9. Облік і контроль надання послуг підприємством та напрями їх удосконалення

2.10. Удосконалення організації обліку, контролю та аналізу продукції рослинництва в сільському господарстві.

2.11. Облік, контроль і аналіз продукції тваринництва в сільськогосподарському підприємстві та напрями їх удосконалення (фермерському господарстві).

2.12. Облік, аудит та аналіз товарних запасів торговельного підприємства (оптового, роздрібного, оптово-роздрібного).

2.13. Облік і контроль товарних запасів на малому торговельному підприємстві.

2.14. Облік і контроль товарних операцій на торговельному підприємстві (оптовому, роздрібному).

2.15. Напрями покращення організації обліку, контролю та аналізу комісійних операцій торговельного підприємства.

3. Грошові кошти та інші оборотні активи

3.1. Напрями покращення організації обліку, контролю та аналізу руху грошових коштів (на підприємствах різних форм власності, організаційно-правових форм підприємництва, різних галузей економіки).

3.2. Облік та аудит грошових потоків підприємств різних форм власності, підприємництва та галузей економіки.

3.3. Облік, контроль готівкових та інших коштів підприємства і напрями їх удосконалення (різних галузей, різних форм власності і підприємництва).

3.4. Удосконалення організації обліку, контролю та аналізу наявності і руху коштів на рахунках у банках (різних галузей, різних форм власності і підприємництва).

3.5. Облік, контроль безготівкових коштів та аналіз їх використання на підприємстві (різних галузей, різних форм власності і підприємництва).

3.6. Облік, контроль та аналіз іноземної валюти на  підприємстві (різних галузей, різних форм власності і підприємництва).

3.7. Облік і контроль безготівкових розрахунків на підприємстві та напрями їх удосконалення (різних галузей, різних форм власності і підприємництва).

3.8. Удосконалення організації обліку, контролю та аналізу дебіторської заборгованості на підприємстві (різних галузей, різних форм власності і підприємництва).

3.9. Облік, аудит розрахунків із покупцями і замовниками та аналіз розрахунків із ними на підприємстві (різних галузей, різних форм власності і підприємництва).

3.10. Облік і контроль розрахунків із різними дебіторами та аналіз дебіторської заборгованості на підприємстві (різних галузей різних форм власності і підприємництва).

3.11. Напрями покращення обліку та контролю розрахунків із підзвітними особами і іншими дебіторами на підприємстві (різних галузей, різних форм власності і підприємництва).

3.12. Напрями покращення організації обліку і аудиту товарообмінних операцій на підприємстві (різних галузей, різних форм власності і підприємництва).

4. Власний капітал

4.1. Напрями покращення організації обліку, аудиту та аналізу капіталу на підприємстві (різних галузей, різних форм власності і підприємництва),

4.2. Облік і аудит власного капіталу та напрями їх удосконалення (різних галузей, різних форм власності і підприємництва).

4.3. Облік, аудит та аналіз власності засновників підприємства (різних галузей, різних форм власності і підприємництва).

4.4. Облік і контроль статутного капіталу та аналіз ефективності його використання на підприємстві (різних галузей, різних форм власності і підприємництва).

4.5. Удосконалення організації обліку та контролю додаткового капіталу на підприємстві (різних галузей, різних форм власності і підприємництва).

4.6. Облік і аудит статутного капіталу в акціонерному товаристві (різних галузей, різних форм власності і підприємництва).

  1.  Облік, контроль статутного капіталу і розрахунків з засновниками в товаристві з обмеженою відповідальністю та напрями їх удосконалення.

4.8. Удосконалення організації обліку і контролю формування фінансових результатів та аналіз використання прибутку на підприємстві (різних галузей, різних форм власності і підприємництва).

4.9. Напрями покращення організації обліку і аудиту прибутків та збитків підприємства (різних галузей, різних форм власності і підприємництва).

4.10. Облік, контроль та аналіз забезпечення зобов'язань на підприємстві (різних галузей, різних форм власності і підприємництва).

4.11. Облік і контроль цінних паперів власної емісії та аналіз прибутковості власного капіталу на ВАТ .

4.12. Облік, контроль та аналіз госпрозрахункової діяльності бюджетних установ.

4.13. Облік і контроль цільового фінансування на підприємстві та напрями їх удосконалення (різних галузей, різних форм власності і підприємництва).

5. Облік, контроль і аналіз зобов'язань та напрями їх удосконалення (різних галузей, різних форм власності і підприємництва)

5.1. Напрями покращення організації обліку, контролю і аналізу довгострокових позик (на підприємствах різних галузей, різних форм власності і підприємництва).

5.2. Удосконалення організації обліку і аудиту довгострокових зобов'язань (на підприємствах різних галузей, різних форм власності і підприємництва).

5.3. Облік, контроль і аналіз довгострокової кредиторської заборгованості (на підприємствах різних галузей, різних форм власності і підприємництва).

5.4. Облік і аудит відстрочених податкових активів та зобов'язань (на підприємствах різних галузей, різних  форм власності і підприємництва).

5.5. Облік і контроль поточних зобов'язань та напрями їх удосконалення (на підприємствах різних галузей, різних форм власності і підприємництва).

5.6. Напрями покращення організації обліку і контролю позик банків (на підприємствах різних галузей, різних форм власності і підприємництва).

5.7. Удосконалення організації обліку, контролю і аналізу розрахунків з постачальниками і підрядниками (на підприємствах різних галузей, різних форм власності і підприємництва),

5.8. Напрями удосконалення обліку і контролю розрахунків за податками та платежами (на підприємствах різних галузей, різних форм власності і підприємництва).

5.9. Облік, аудит і аналіз розрахунків за податком на прибуток підприємства (на підприємствах різних галузей, різних форм власності і підприємництва).

5.10. Напрями покращення організації обліку, контролю і аналізу розрахунків з бюджетом (на підприємствах різних галузей, різних форм власності і підприємництва).

5.11. Облік, контроль і аналіз розрахунків за місцевими податками (на підприємствах різних галузей, різних форм власності і підприємництва).

5.12. Удосконалення організації обліку, аудиту і аналізу розрахунків за податком на доходи фізичних осіб (на підприємствах різних галузей, різних форм власності і підприємництва).

5.13. Облік, контроль та аналіз розрахунків за страхуванням (на підприємствах різних галузей, різних форм власності і підприємництва).

5.14. Облік і контроль розрахунків з оплати праці та напрями їх удосконалення (на підприємствах різних галузей, різних форм власності і підприємництва).

5.15. Облік, контроль та аналіз розрахунків з засновниками з формування статутного капіталу і розподілу прибутку (на підприємствах різних галузей, різних форм власності і підприємництва).

5.16. Напрями покращення організації обліку та аудиту поточної кредиторської заборгованості (на підприємствах різних галузей, різних форм власності і підприємництва).

6. Облік доходів і витрат

6.1. Напрями покращення організації обліку, аудиту та аналізу доходів підприємства (різних галузей, різних форм власності і підприємництва).

6.2. Облік і контроль доходів від операційної діяльності та напрями їх удосконалення на підприємствах (різних галузей, різних форм власності і підприємництва).

6.3. Удосконалення організації обліку, контролю та аналізу доходів від інвестиційної та фінансової діяльності.

6.4. Облік, аудит та аналіз фінансових результатів підприємства (різних галузей, різних форм власності і підприємництва).

6.5. Особливості обліку довгострокових біологічних активів підприємства

6.6. Облік і контроль витрат на утримання та експлуатацію машин й обладнання на підприємстві

6.7. Облік та контроль собівартості виробництва у сільському господарстві

6.8. Облік та контроль собівартості перевезень (робіт, послуг) на транспорті

6.9. Облік та контроль виробничих витрат і калькулювання собівартості продукції (робіт, послуг) допоміжного виробництва підприємства

6.10. Облік та аналіз діяльності допоміжних виробництв

6.11. Облік та аудит загальновиробничих витрат підприємства

6.12. Облік та аудит адміністративних та збутових витрат

6.13. Порядок формування, облік та аудит виробничої собівартості і собівартості реалізації

6.14. Облік та аудит витрат постачальницької діяльності виробничих підприємств

6.15. Облік і аналіз собівартості продукції на основі змінних витрат для прогнозування та прийняття управлінських рішень

6.16. Функціонально-вартісний аналіз в управлінні витратами виробництва

6.17. Напрями удосконалення обліку і контролю витрат підприємства за економічними елементами та статтями калькулювання  (різних галузей, різних форм власності і підприємництва).

6.18. Удосконалення організації обліку, контролю та аналізу матеріальних витрат підприємства (різних галузей, різних форм власності і підприємництва).

6.19. Напрями покращення організації обліку, контролю та аналізу витрат на оплату праці підприємства (різних галузей, різних форм власності і підприємництва).

6.8. Облік, контроль та аналіз фонду оплати праці на підприємствах (різних галузей, різних форм власності і підприємництва),

6.20. Удосконалення організації обліку та контролю відрахувань на соціальні заходи підприємства (рівних галузей, різних форм власності і підприємництва).

6.21. Облік, аудит та аналіз витрат діяльності підприємства (різних галузей, різних форм власності і підприємництва).

6.22. Облік, контроль та аналіз витрат операційної діяльності підприємства та напрями їх удосконалення (різних галузей, різних форм власності і підприємництва).

6.23. Напрями покращення організації обліку, контролю та аналізу витрат фінансової та інвестиційної діяльності підприємства (різних галузей, різних форм власності і підприємництва).

6.24. Методи обліку, контролю та аналізу витрат на виробництво і калькулювання собівартості продукції, робіт та послуг підприємства (різних галузей, різних форм власності і підприємництва).

6.25. Нормативний метод обліку витрат на виробництво промислової продукції, їх контроль та вдосконалення (на підприємствах різних галузей, різних форм власності і підприємництва).

6.26. Облік, контроль та аналіз витрат обігу торговельного підприємства (різних галузей, різних форм власності і підприємництва).

6.27. Облік, контроль та аналіз експортно-імпортних операцій (на підприємствах різких галузей, різних форм власності і підприємництва).

6.28. Напрями покращення організації обліку і контролю експортних операцій (на підприємствах різних галузей, різних форм власності і підприємництва).

6.29. Облік та аудит імпортних операцій (на підприємствах різних галузей, різних форм власності і підприємництва).

6.30. Удосконалення організації обліку, контролю та аналізу операцій з давальницькою сировиною (на підприємствах різних галузей, різних форм власності і підприємництва).

6.31. Облік, аудит та аналіз витрат від звичайної діяльності на підприємстві (різних галузей, різних форм власності і підприємництва).

6.32. Організація внутрішньогосподарського обліку, аналізу та контролю.

6.33. Особливості управлінського обліку витрат та формування собівартості продукції, контроль та аналіз.

7. Звітність

7.1. Фінансова звітність підприємства, її аудит та аналіз.

7.2. Методика складання консолідованої фінансової звітності, аналіз її показників.

7.3. Методика складання, аналіз і аудит звітності підприємства про фінансові результати.

7.4. Методика складання балансу, аналіз та аудит фінансового стану підприємства.

7.5. Методика складання, аудит та аналіз фінансової звітності про рух грошових коштів.

7.6. Облік та аудит процесів ліквідації та банкрутства підприємств.

7.7. Напрями покращення організації обліку, аналізу і аудиту валових доходів і витрат для складання декларації про прибуток підприємства.

7.8. Фінансова звітність підприємства малого бізнесу, її аналіз та аудит.

7.9. Звітність підприємства, методика її складання та використання в управлінні

7.10. Зміст, методика складання та аналіз фінансової звітності підприємства за національними і міжнародними стандартами

7.11. Звітність підприємства про фінансові результати, методика її складання та використання в управлінні

7.12. Формування фінансової звітності малих підприємств та аналіз її показників

8. Організація фінансового обліку на підприємствах

8.1. Форми бухгалтерського обліку та їх розвиток в умовах нових інформаційних технологій

8.2. Комп'ютерна форма бухгалтерського обліку та організація облікового процесу при її використанні на підприємстві

8.3. Інформаційні системи бухгалтерського обліку та комп'ютерний аудит в ринкових умовах

8.4. Методологія обліку та аудиту в умовах використання міжнародних стандартів фінансової звітності

8.5. Організація та методика управлінського обліку на підприємстві

8.6. Управлінський облік та внутрішній аудит: міжнародний досвід та вітчизняна практика

8.7. Організація обліку та контроль діяльності малих підприємств

8.8. Особливості організації обліку і звітності на малих підприємствах та аналіз їх діяльності

8.9. Облік та аналіз діяльності підприємств з іноземними інвестиціями

8.10. Облікова політика підприємства: розробка, реалізація, контроль за дотриманням і аудит

8.11. Зміст, порядок формування та аудит облікової політики підприємства

8.12. Організація обліку та аудит інформації на позабалансових рахунках підприємства

8.13. Особливості обліку та аудиту активів і пасивів підприємства в умовах інфляції

8.14. Особливості аналізу та аудиту діяльності підприємства в умовах банкрутства

8.15. Організація обліку праці і її оплати в умовах функціонування АРМ бухгалтера

8.16. Організація фінансового і податкового обліку витрат підприємства в умовах реформування податкової системи України

8.17. Бухгалтерський облік та аудит витрат і доходів комерційного банку

8.18. Облік та аналіз фінансових результатів за національними і міжнародними стандартами

8.19. Особливості обліку та аудиту валютних операцій комерційного банку

8.20. Бухгалтерський облік та аудит операцій з клієнтами в комерційних банках

8.21. Бухгалтерський облік та аудит касових операцій комерційного банку

8.22. Бухгалтерський облік та аудит кредитних операцій комерційного банку

8.23. Бухгалтерський облік та аудит операцій банків з цінними паперами

8.24. Методика складання та аналізу фінансової звітності комерційного банку

8.25. Бухгалтерський облік та аудит розрахункових операцій в сфері зовнішньоекономічної діяльності

8.26. Облік і аудит діяльності підприємств без створення юридичної особи

8.27. Облік та аналіз індивідуальної підприємницької діяльності


ДОДАТОК Б

ЗРАЗОК

ВІДГУК

на дипломну роботу

студента __курсу спеціальності "Облік і аудит"

Інституту післядипломної освіти та дорадництва

Тема  ''Облік і аналіз стану основних засобів у СТОВ «Мрія»

Білозерського району Херсонської області

Приблизна схема змісту відгуку

1. Загальна характеристика роботи.

2. Актуальність теми.

3. Відповідність тексту темі роботи та її зміст).-.

4. Повнота розкриття теми, ступінь вивчення студентом літературних джерел, матеріалів базового підприємства і передового досвіду у відповідній сфері.

5. Теоретичний рівень дослідження, новизна й практичне значення висновків і пропозицій студента.

6. Наочність, ілюстративність роботи та якість її оформлення.

7. Недоліки роботи.

8. Загальний висновок (допускати чи не допускати до захисту).

Науковий керівник

___________________(прізвище, ініціали) 20___  р.

підпис

ДОДАТОК В

ЗРАЗОК

ЗОВНІШНЯ РЕЦЕНЗІЯ

на дипломну роботу студента _______курсу

спеціальності 7.030500901 "Облік і аудит" Інституту післядипломної освіти та дорадництва

КАРПЕНКА ПЕТРА ВАСИЛЬОВИЧА

на тему "Облік і аналіз стану і руху основних засобів у СТОВ «Мрія»

Білозерського району Херсонської області

Приблизна схема змісту рецензії

1. Актуальність теми.

2. Повнота і ґрунтовність дослідження (чи всі питання розкриті й наскільки повно вони розкриті).

3. Відображення в роботі новітніх досягнень сучасної економічної теорії й практики.

4. Наявність, практичне значення нових розробок у сфері обліку й аналізу та впровадження сучасних комп'ютерних технологій.

5. Ступінь використання практичного матеріалу підприємства (які облікові дані використані, їх достовірність і форма подання).

6. Обґрунтованість одержаних висновків і зроблених пропозицій (актуальність і аргументованість окремих рекомендацій, наявність і достовірність розрахунків економічного ефекту).

7. Позитивні і негативні сторони роботи.

8. Висновки про реальність роботи (які конкретно результати можуть бути впроваджені і де).

Рецензент (посада, місце роботи, прізвище, ініціали)

____________________________

“___”________________20 __р.

ЗАТВЕРДЖЕНО

Наказ Міністерства освіти і науки,

молоді та спорту України

29 березня 2012 року № 384

Форма № Н-9.02

Міністерство аграрної політики та продовольства України

ДВНЗ «Херсонський державний аграрний університет»

(повна назва факультету )

(повна назва кафедри )

Пояснювальна записка

до дипломного проекту (роботи)

(освітньо-кваліфікаційний рівень)

на тему

Виконала:

студентка

курсу, групи

напряму підготовки (спеціальності)

(шифр і назва напряму підготовки, спеціальності)

(прізвище та ініціали)

Керівник

(прізвище та ініціали)

Рецензент

(прізвище та ініціали)

м. Херсон – 20 _ року

ЗАТВЕРДЖЕНО

Наказ Міністерства освіти і науки,

молоді та спорту України

29 березня 2012 року № 384

Форма № Н-9.01

Міністерство аграрної політики та продовольства України

ДВНЗ «Херсонський державний аграрний університет»

Факультет

 

Кафедра

 

Освітньо-кваліфікаційний рівень

Напрям підготовки

(шифр і назва)

Спеціальність

(шифр і назва)

ЗАТВЕРДЖУЮ:

Завідувач кафедри

.

20__ року

З  А  В  Д  А  Н  Н  Я

на дипломний проект (роботу) студенту

(прізвище, ім’я, по батькові)

1. Тема проекту (роботи)

керівник роботи (проекту)

( прізвище, ім’я, по батькові, науковий ступінь, вчене звання)

затвердженої наказом вищого навчального закладу від “

20__ року №

2. Строк подання студентом закінченого проекту (роботи)

3. Вихідні дані до проекту (роботи)

4. Зміст розрахунково-пояснювальної записки (перелік питань, які потрібно

розробити)

Розділ 1.

Розділ 2.

Розділ 3.

5. Перелік графічного матеріалу (з точним зазначенням обов’язкових креслень)

6. Консультанти розділів проекту (роботи)

Розділ

Консультанти

Підпис, дата

завдання видав

завдання прийняв

7. Дата видачі завдання

КАЛЕНДАРНИЙ ПЛАН

№ п/п

Назва етапів дипломного

Строк виконання

Примітка

проекту (роботи)

етапів проекту

(роботи)

Студент

( підпис )

(прізвище та ініціали)

Керівник проекту (роботи)

( підпис )

(прізвище та ініціали)




1. УТВЕРЖДАЮ Генеральный директор ОАО Лужский ККЗ В.1
2. Лекция 1 Культура речи
3. Кодер - декодер речевого сигнала.html
4. вариантов долгосрочных среднесрочных и текущих планов обоснования основных направлений экономической и те
5. Устанавливают экономайзеры таким образом чтобы движение уходящих газов было перпендикулярным относител
6. тема сбора обобщения информации для определения налоговой базы на основе данных первичных документов сгруп
7. Особенности изготовления некоторых видов порошков
8. Задание 1 CP НАПРЯЖЕНИЯ СИНХРОННОГО ГЕНЕРАТОРА Рис
9. Система защиты в Уголовном процессе
10. РЕФЕРАТОВ с 1996 httprefert