Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
39.Користування підкладним судном .
Підкладне судно буває металевим з емалевим покриттям, фаянсовим, гумовим.
Металеве судно найчастіше має пласку круглу форму з великим круглим або овальним отвором зверху та невеликим отвором у трубці, що відходить від бокової поверхні. Хворому його подають продезінфікованим, сухим та теплим, з невеликою кількістю теплої води.
Гумове судно надувають за допомогою ножного насоса. Частіше подають ослабленим хворим, хворим з пролежнями, хворим з нетриманням сечі та калу.
Користування: під хворого підкладають суху гумову клейонку, медична сестра підводить руки під крижі хворого( таз хворого піднімається), ноги зігнуті в колінах розводять у сторони, судно підставляють під сідниці таким чином, щоб над його великим отвором опинилася промежина, а трубка судна була між стегнами хворого у напрямку колін.
Після акту дефекації судно виймають. Судно випорожняють у туалеті, а санітарній кімнаті миють гарячою водою, дезінфікують 1-2% розчином хлорного вапна або 3 % розчином хлораміну. Хворого підмивають.
Для хворих, які пересуваються на кріслі-каталці та інвалідному візку, у санвузлах на унітазах прикріплюють спеціальні пристосування, щоб хворі могли триматися руками за них.
40.Користування сечоприймачем.
Сечоприймач- скляна посудина, якою користуються і чоловіки, і жінки. Він має довгасту форму, закінчується короткою трубкою з отвором.
Чоловічий і жіночий сечоприймачі відрізняються будовою лійки. У чоловічного сечоприймача зверху є коротка трубка, у жіночого на кінці горизонтальніше розташованої та ширшої трубки є лійка з відігнутими краями.
теплий сухий сечоприймач розміщують між ногами пацієнта. Жінкам сечоприймач ставлять таким чином, щоб отвір сечівника знаходився над лійкою трубки.
Після акту сечовипускання сечоприймач приймають, вміст його виливають в унітаз. У санітарній кімнаті сечоприймач миють теплою водою, дезінфікують 3% розчином хлораміну.
41.Користування газовивідною трубкою.
Оснащення: стерильна газовивідна трубка (в упаковці), вазелін, шпатель, судно (якщо процедура виконується в ліжку), туалетний папір, рукавички.
Покласти під сідниці пацієнта клейонку, а на неї пелюшку.
Поставити на пелюшку, поруч із пацієнтом, судно з невеликою кількістю води. Примітка: у деяких випадках пацієнт може ходити з уведеною газовивідною трубкою. Надалі вільний кінець трубки буде опущений у судно.
Шпателем взяти невелику кількість вазеліну і змастити ним закруглений кінець трубки на протязі 20-30 см (Полегшується уведення газовивідної трубки в кишки).
Перегнути трубку, затиснути її вільний кінець між IV і V пальцями правої руки, закруглений кінець взяти як ручку.
Розсунути сідниці І та II пальцями лівої руки, правою рукою ввести газовивідну трубку в пряму кишку на глибину 20-30 см.
Опустити вільний кінець трубки в судно.
Закінчення процедури
Надіти рукавички, витягти трубку і кинути її в судно. Обтерти відхідник пацієнта туалетним папером у напрямку спереду назад (у жінок).Прибрати клейонку і пелюшку, зняти рукавички, вимити і висушити руки. Укрити пацієнта ковдрою, допомогти йому набути зручного положення. Занурити використані предмети в дезінфекційний розчин.