Будь умным!


У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

і Містареспубліки

Работа добавлена на сайт samzan.net:

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 9.11.2024

85. Географія торг зв'язків Європи у Середньовіччі. Міста-республіки.

Тоді в Європі - 2 головні р-ни морської торгівлі - Північний і Південний. У обох осн напрямом торгових зв'язків було сх-західний. Пн р-н: акваторії Північного і Балтійського морів з прилеглими обл-ми. Вже в XI - XIII ст. тут велася досить велика торгівля, зх форпостом якої було м. Брюгге у Фландрії, а сх - Новгород. Пн-германські міста в XIII ст. почали ф-ння великого торгового і політ союзу, який був остаточно оформлений в 1356 р., мав назву Ганзейського союзу/ Ганзи. Ініціатор союзу - м. Любек в пд-зх частині узбя Балтійського м. Інш місто-засновник Ганзи - Гамбург. Ганза об'єднувала бл. 80 міст. На зх її гол торг форпостами були Лондон, Брюгге, Берген, в центральній - Любек, Гамбург, Бремен, Штральэунд, Росток, Щецін - на сх - Рига, Ревель, Новгород, Псков. Ганзейський союз фактично монополізував усю   торгівлю між Англією, Нідерландами, Німеччиною, Скандинавією, Прибалтикою і Росією. Зі сх на зх ганзейские купці везли хліб, рибу, мед, віск, смолу, ліс, хутра, а у зворотному напрямі - сукно з Англії і Фландрії, метал вироби, вина.

Пд р - Середземноморський. Гол роль  міста-республіки Пн Італії - Венеція і Генуя. Помітна роль: італ. міста як Бари, Амальфи, Гаета, Піза, Палермо, а також Дубровник, Марсель, Барселона.

Багатства Венеції виросли під час хрестових походів, і особливо 4 походу, під час якого хрестоносці замість Єрусалиму відправилися в Константинополь і розграбували його. Венеція захопила ряд важл опорних пунктів в Сх Середземномор'ї - на Кріті, Кіпрі, узб Балкан  пів-ва, заснувала свої факторії на Чорному і Азовському.. Вона стала власницею найбільшого на ті часи торгового флоту, володаркою морів. І Генуя збагатилась під час хрест походів. Вона мала великий флот і колонії на берегах Середз і Чорн м-в (Феодосія, Судак). Суперництво Генуї з Венецією в ХІУ ст. - перемога Венеції. Але на торг шляхах Зх Середземномор'я гол – Генуя.Генуезькі мореплавці першими пройшли через Гібралтар і встановили торговий зв'язок з Фландрією і з Англією.

Склад вантажів в середземноморській торгівлі був значною мірою іншим, чим в північних морях. Зі сходу йшли тканини і спеції, а у зворотному - вироби європ ремесла. З Пн Причорномор'я і з Африки - хліб. 2 головні р-ни європ морськ торгівлі були пов'язані між собою декількома торговими шляхами меридіонального напрямку. Переважали серед них річкові шляхи, але усі вони так чи інакше поєднувалися з сухопутними (від Ла-Маншу до Середземного моря, від Пн. моря в Італію, і т.д.)

86.  Хар-ка історичної фізичної географії, як одного з напрямів ІГ

Історична фізична географія (іст землезнавство), яка вивчає загальні питання розвитку і змін географічного середовища за історичний час. Історична фізична географія вивчає всі зведення про зміну клімату, рельєфу, рослинного покриву, ґрунтів, вод, корисних копалин і їхньому впливі на людське суспільство.

87.  Хар-ка глобальних проблем наукового характеру (мирне освоєння космосу, дослідження внутрішньої будови землі, довгострокові кліматичні прогнози)

Проблеми мирного освоєння космосу вимагають концентрації технічних, економічних, інтелектуальних зусиль багатьох країн і народів для співробітництва в космічному виробництві та космічному землезнавстві. Ці проблеми пов'язані з удосконаленням міжнародних систем зв'язку, довготерміновим прогнозом погоди та інших явищ, розвитком навігації морського й повітряного простору, вирішенням глобальних енергетичних проблем, побудовою глобальної геофізичної інформаційної системи, утилізацією уламків супутників і ракет-носіїв тощо.

Проблема зміни клімату сьогодні надзвичайно актуальна. Клімат на нашій планеті змінюється і змінюється досить швидко, що не заперечує вже жоден учений. Однак на порядку денному стоять побоювання, що до природних змін клімату додалося потепління, викликане діяльністю людини.

У прогнозуванні клімату найважливішими даними є майбутні зміни в парникових газах і інших радіаційно активних речовинах. Вони змінюють радіаційний вплив на планету і викликають кліматичні зміни в дуже тривалих тимчасових масштабах. Фізичні процеси, що не є важливими для прогнозів загальної циркуляції на термін 5-7 діб і навіть при довгостроковому прогнозуванні стають визначальними при моделюванні клімату. Особливо це стосується динаміки океанічної циркуляції, зміни ландшафту підстилаючої поверхні і еволюції сніжно-льодового покриву.

Наслідки кліматичних змін проявляються вже зараз, в тому числі у вигляді збільшення частоти та інтенсивності небезпечних погодних явищ, поширення інфекційних захворювань. Вони завдають значних економічних збитків, загрожують стабільному існуванню екосистем, а також здоров’ю та життю людей. Висновки вчених говорять про те, що кліматичні зміни, які зараз тривають, можуть у майбутньому привести до ще більш небезпечних наслідків, якщо людство не вживе відповідних попереджувальних заходів.  Прогно́зи що́до змі́ни клі́мату на Землі́ готує у вигляді доповіді Міжурядова група експертів зі зміни клімату, одного з найавторитетніших учених співтовариств ООН, про загрозу, яку несе для людства глобальне потепління.




1. Понятие и составляющие конкурентной политики
2. золотое время развития европейской рекламы выход этой деятельности на новые творческие рубежи
3. Управление маркетингом на предприятии на примере ООО кэдбери
4. периодическим то можно будет хранить историю изменения этих значений с различной точностью например год
5. військовослужбовців збройних сил України атестованих працівників органів Міністерства внутрішніх справ У.html
6. Тема 1 Ценообразование и характеристики рынка 1
7. Фінанси підприємств для студентів з напряму підготовки- 0501 Економіка і підприємництводенної форми на
8. 62017 КОМПЛЕКСНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ ВЛАСТИВОСТЕЙ ЛЬОНОВМІСНИХ ТЕКСТИЛЬНИХ МАТЕРІАЛІВ ДЛЯ ВЗУТТЯ
9. Царь Симеон и болгарская церковь
10. Олег Ольжич Виконала- студентка 25 ~ групи ІФЖ Гойдало Тетяна Луцьк 20.html
11. Овсень, Петрушка, потешные молодцы и ребячьи игрушки
12. ЮжноРоссийский государственный университет экономики и сервиса ГОУ ВПО ЮРГУЭС ШАХТЫ ГОУ В
13. Ru Все книги автора Эта же книга в других форматах Приятного чтения Андрей Николаевич Кочергин
14. Тема 30 Внутренняя политика первой четверти XIX в
15.  2013 г.1
16. ESTN euro sin Strter for Technicl cdemic Network ppliction участником которого является Казахский агротехнический университет
17. ориентационного единства ЦОЕ изучаемого коллектива
18. во Моск унта 1984
19. Особенности положения и оказание социально-педагогической помощи женщинам в учреждениях социально культурной сферы
20.  совокупность материальных частиц атомов молекул ионов содержащихся в данном теле