Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

Подписываем
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Предоплата всего
Подписываем
Відношеннякомпозиції
Відношення композиції є окремим випадком відносини агрегації . Це відношення служить для опису спеціальної форми відносини «частина - ціле» , при якій складові частини в деякому сенсі знаходяться всередині цілого. Причому частини не можуть виступати у відриві від цілого , тобто зі знищенням цілого знищуються і всі його складові частини .
Частина
Графічно відношення композиції зображується суцільною лінією , один з кінців якої являє собою ромб. Цей ромб вказує на той з класів , який являє собою клас -композицію або « ціле» (рис. 4.18 ).
Ціле
Рис . 4.18 . Графічне зображення відносини композиції в мові ИМЬ
Приклад відносини композиції - вікно інтерфейсу програми, яке може складатися з рядка заголовка , кнопок управління розміром , смуг прокрутки , головного меню , робочої області та рядка стану. У даному випадку наочно представлено ставлення композиції.
Як додаткові позначень для відносин композиції та агрегації можуть використовуватися додаткові позначення , застосовувані для відносини асоціації . А саме , вказівка кратності класу асоціацію та імені даної асоціації , які не є обов'язковими. Діаграма класів для класу «Вікно_програми» , описаного вище , може мати такий вигляд ( рис. 4.19) .
Вікно_програми
1
1
1
1
Ві
2
1
Головне меню
Робоча область
Полоса прокрутки
1
1
Заголовок
Рис. 4.19. Діаграма класів для ілюстрації відносини композиції на прикладі класу вікна програми
Відношення узагальнення
Відношення узагальнення є відношенням між більш загальним елементом ( батьком або предком ) і більш приватним або спеціальним елементом ( дочірнім або нащадком ) . Стосовно діаграми класів дане відношення описує ієрархічну будову класів та успадкування їх властивостей і поведінки. При цьому передбачається , що клас - нащадок має всі властивості і поведінкою класу - предка , а також має свої власні властивості і поведінку , які відсутні у класу - предка. Графічно відношення узагальнення зображується у вигляді лінії з великою незафарбовані стрілкою, спрямованої на батька ( рис. 4.20 ) .
Клас-потомок
Клас-предок
Рис . 4.20 . Графічне зображення відносини узагальнення в мові умь
Приклад відносини узагальнення показаний на рис 4.20 . Тут абстрактний клас « Геометрична фігура» виступає як суперкласу ( класу - предка ) для підкласів (класів - нащадків ) , відповідних конкретним геометричним фігурам « Прямокутник » , « Коло » , «Еліпс » та ін
З метою спрощення позначень на діаграмі класів сукупність ліній , що позначають одне і те ж відношення узагальнення , може бути об'єднана в одну лінію. У цьому випадку дані окремі лінії зображуються сходяться до єдиної стрілкою , що має з ними загальну точку перетину (рис. 4.21) .
Геометрична фігура
Еліпс
Коло
Прямокутник
Рис . 4.21 . Приклад графічного зображення узагальнення класів
Три крапки замість прямокутника на діаграмі означає можливість наявності інших класів - нащадків , не включених до позначення представлених на діаграмі класів .
Для того щоб проілюструвати описані вище типи відносин , розглянемо наступний приклад:
Приклад 4.4 . Розробити діаграму класів для якоїсь компанії