Будь умным!


У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

Управлінська інформація її сутність та види

Работа добавлена на сайт samzan.net:


1. Управлінська інформація, її сутність та види.

Інформація - це відомості про навколишній світ, процеси, що в ньому відбуваються, про події, ситуації, чиюсь діяльність, що їх сприймають людина і живі організми, керуючі машини та інші системи. Управлінська інформація - це сукупність необхідних нових та інших сучасних та репрезентативних даних, які сприятимуть якісному вирішенню управлінських рішень та управлінської діяльності. Вирізняються два види управлінської інформації: оперативна (щоденної, щотижневої, щомісячної), і стратегічна. Керівнику школи для прийняття оперативних рішень необхідно мати щоденну і щотижневу інформацію про відвідування, успішність і поведінку дітей, про харчування, виконання плану роботи школи на тиждень. У щомісячну внутрішньошкільну інформацію директор включає ще й таку, як робота факультативів і гуртків, виконання навчальних програм і нормативних документів. Оперативна інформація, як правило, збирається й обробляється інформаційним штабом школи, у якому велику роль відіграють органи учнівського самоуправління. Зібрана інформація надходить для аналізу відповідальному, який готує рішення і виносить його на обговорення відповідного органу управління. Стратегічна інформація характеризується рядом відмінностей, що зумовлені характером процесу прийняття управлінських рішень:

1.  Орієнтованість не стільки «всередину» організації, скільки на її зовнішнє та проміжне середовище. 2.  Аналіз інформації в умовах репрезентативної ймовірності. 3.  Прогнозний характер результатів обробки інформації. 4.  Велика ймовірність суб’єктивного тлумачення інформативних показників. 5.  Міжфункціональний характер інформації (необхідність інформаційного забезпечення окремих бізнес-процесів), що призводить до необхідності оперування великими обсягами аналітичної та фінансової інформації.

2. Роль інформації в управлінні закладами освіти:1)інформаційне керівництво для дії. 2) заклад є споживачем інформації. 3)заклад акумулює інформацію. 4) заклад є посередником комунікації. 5) інформація стає об’єктом діяльності. 6) заклад є виробником інформації. 7) інформація стає предметом пошуку та здобуття. Резерви забезпечення якості інформації в управлінні закладом освіти: 1 Покращення змістовності інформації шляхом підвищення якості цілей покладання. 2 підвищення повноти пед інформації за рахунок  кращої узгодженості з тезаурусом споживача. 3 Комплексне використання соц методів збору інформації обробки даних комп’ютерних інформаційних технологій для збору обробки збереження інформації та прийняття управлінських рішень.

3. Класифікація інформації: 1) За змістом:1)педагогічна. 2.психологічна. 3. соц-економ. 4.правова. 5.аналітична. 6.організаційна, 7.методична, 8.навчальна, 2) за джерелом надходження:1.зовнішня, 2.внутрішня, 3)за ступенем обов’язковості:1.директивна, 2.рекомендаційна, 4) за напрямом руху:1.пряма (низхідна), 2.зворотна (висхідна), 3. вхідна, 4. вихідна, 5) за формою:1. усна, 2 докумендаційна, 6) за терміном: 1.оперативна, 2.періодична, 3.підсумкова, 7) за строком дії надходження: 1.короткострокова, 2.довгострокова, 8)за періодичністю надходження:1.щоденна(відвід учнів, наявність педагогів, режим школи) 2.щотижнева(викон плану за тиждень, режим роботи) 3.щомісячна, 4.семистрова, 5.річна, 9)за ступенем оригінальності: 1.первинна, 2.вторинна,10)за характером викладу: 1.стисла, 2.розгорнута, 11)за видом управління: 1.оперативна, 2.стратегічна, 12)за призначенням: 1.довідкова, 2.ознайомлювальна, 3.попереджувальна, 4.статистична, 5.про кадри.

4. Інформація зовнішнього середовища прямої та непрямої дії.

Зовнішнє середовище — це сукупність господарських суб’єктів, економічних, суспільних і природних умов, національних та міждержавних інституційних структур та інших зовнішніх відносно підприємства умов і чинників, що діють у глобальному оточенні.
Залежно від характеру впливу зовнішнє середовище поділяють на середовище прямої та опосередкованої дії.
Середовище прямої дії на організацію (так зване мікросередовище) утворюють певні суб’єкти – споживачі, конкуренти, постачальники, державні органи, фінансово-кредитні установи та інші зовнішні агенти і контрагенти. Це середовище ще називають середовищем задач, тому що воно включає в себе елементи, які безпосередньо пов’язані з операціями організації. Оскільки підприємство є системоутворюючим ядром мікросередовища, то будь-які зміни в його діяльності чинять прямий і зворотний вплив на всі взаємопов’язані з ним елементи середовища і на середовище в цілому. До факторів прямого впливу, зокрема, належать: споживачі, постачальники, конкуренти, посередники, економічні закони, органи державної влади.
Середовище непрямої дії (або макросередовище) охоплює матеріально-технічні умови, суспільні відносини та інститути і інші чинники, що впливають на організації опосередковано. До основних з них, відносяться: економічні, політичні, соціокультурні, науково-технологічні, екологічні та деякі інші.

5. Властивості інформації, їх вплив на прийняття управлінського рішення.

Властивості інформації: 1. інформац невідємний компонент мисленнєвого процесу. 2. на емпіричному рівні інформац розгляд на відносно певної системи.3.інформація змінює певну систему. 4.інформ може бути корисною і непотрібною. 5.інформ може бути повною і недостатньою. 6.вірогідність ін форм зменшується з твтратою її повноти. 7.інфор може спотворюватися. 8. новизна інформац. 9.цінність інформац залежить від цілі яку ставить перед собою споживач. 10.надійність інформац. 11.інформ існує у певних носіях.




1. Цели и задачи высшего образования в Украине ведет Пивень Андрей
2. электрические токи возникающие на поверхности уплотненного ядра
3. I ЗАПАДНАЯ ФИЛОСОФИЯ Глава 7
4. Солнечный рай в городе Перми
5. Статья 212 Обязанности работодателя по обеспечению безопасных условий и охраны труда Обязанности по обеспе
6. Состав нефтесодержащих отходов. Методы утилизации нефтесодержащих отходов
7. вишайа матир мадхупате сакрит ратим удвахатад аддха гангеваугхам уданвати О Господь К
8. Дослідження сучасного стану статусу національних меншин в України
9.  одна из наиболее опасных привычек которым подвержен человек
10. лекции по философии для самостоятельной работы студентов
11. ом определяющим порядок ведения кассовых операций является Положение о порядке и ведения кассовых операций
12. U.RU Б
13. Контрольная работа- Природа и состав функций менеджмента
14. 11 июля 1613 г. первый русский царь из династии Романовых венчался на царство
15. Заселение территории Восточной Европы и Северной Азии первобытным человеком
16. реферат дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук Донецьк 2000 Д
17. ТЕМАТИЧЕСКИЙ ПЛАН По курсу История экономики на 3 семестр 2013-2014 уч
18.  Введение Инвестиционная деятельность представляет собой один из наиболее важных аспектов функционирова
19. Среди средств специального воздействия вполне себя оправдали искусственно создаваемые и навязывае
20. Лабораторная работа 5 ПРОВЕРКА ОСНОВНОГО ЗАКОНА ДИНАМИКИ ВРАЩАТЕЛЬНОГО ДВИЖЕНИЯ Цель работы- 1