Будь умным!


У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

а 3 Больная 20 лет обратилась к врачу женской консультации с жалобами на зуд жжение и боль в области нар

Работа добавлена на сайт samzan.net: 2015-07-10

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 20.5.2024

 Крок 2  Загальна лікарська підготовка

 4. Акушерство і гінекологія  (2 частина)

3

Больная, 20 лет, обратилась к врачу женской консультации с жалобами на зуд, жжение и боль в области наружных половых органов, повышение температуры тела, раздражительность, нарушение сна, головную боль. Больная не замужем, ведет беспорядочную половую жизнь. При осмотре наружных половых органов на фоне гиперемированной, отечной слизистой оболочки определяются везикулы, группа которых занимает до 2 см пораженной поверхности. Какая наиболее вероятная причина обуславливает такую клиническую картину?  

A *Генитальная герпетическая инфекция.  

B Папилломавирусная инфекция.  

C Кандиломатоз.  

D Первичный сифилис.  

E Цитомегаловирусная инфекция.  

4

В жіночу консультацію звернулася жінка 40 років зі скаргами на порушення менструального циклу по типу гіперполіменореї на протязі півроку, тягнучі болі в нижніх відділах живота, слабкість. При гінекологічному обстеженні тіло матки збільшено до 12 тижнів вагітності, щільне, рухоме, безболісне. В аналізі крові виявлена анемія Hb=90 г/л. Яку патологію можна запідозрити?  

A *Міома матки.  

B Рак тіла матки.  

C Вагітність.  

D Кістома яєчника.  

E Дісфункціональна маткова кровотеча.  

5

Повторнороджуюча 26 років, прибула в пологове відділення у зв’язку з вагітністю 40 тижнів та початком пологової діяльності. 2 години тому відійшли навколоплідні води. Положення плоду повздовжне, головне передлежання. ОЖ100 см, ВДМ42 см. Перейми через 4-5 хвилин, по 25 секунд. При внутрішньому акушерському обстеженні: шийка матки сгладжена, відкриття 4 см. Плодового міхура немає. Головка плоду притиснута до входу в малий таз. Яке ускладнення виникло в родах?  

A *Передчасне вилиття навколоплідних вод. 

B Первинна слабкість пологової діяльності.

C Вторинна слабкість пологової діяльності.  

D Дискоординована пологова діяльність.  

E Клінічно вузький таз.  

6

Пологи в строк. Другий період триває 1 г. головка плода  врізується. Серцебиття плода ритмічне, глухе, 150/хв. Промежина висока. Що треба робити?  

A *Перінеотомію.  

B Кесарів розтин.  

C Плодоруйнівну операцію.  

D Введення утротоніків.  

E Очікувальна тактика.  

7

На прийом до жіночої консультації прийшла першовагітна 24 років із скаргами на біль внизу живота. Строк вагітності 31 тиждень. Тонус та збудливість матки підвищені. Серцебиття плода чітке, ритмічне, 132 удари за хвилину. Діагноз?  

A Загрожуючі передчасні  пологи.  

B Передчасне  відшарування нормально розташованої плаценти.  

C Загрожуючий розрив матки.  

D Патологічний прелімінарний період.  

E І період пологів.  

8

Породілля 28 років з нормальним тазом та доношеною вагітністю, перший період пологів тривав 10 годин., другий 30 хвилин. Через 15 хвилин після народження плода з’явились ознаки відділення посліду. Крововтрата складає 250 мл. Що треба зробити?  

A *Зовнішні прийоми відділення посліду.  

B Ручне відділення плаценти і посліду  

C Очікувальна тактика.  

D Введення утеротоніків.  

E Введення спазмолітиків.  

9

Вагітна, 26 років, хворіє цукровим діабетом І типу з 10 років. Консультована окулістом, діагностована ангіопатія судин сітківки. В даний час термін вагітності 36-37 тижнів, тазове передлежання плоду, тенденція до макросомії, фетоплацентарна недостатність. Яка тактика лікаря дасть змогу профілактувати можливі ускладнення?  

A *Розродження шляхом операції кесарського розтину в терміні 37-38 тижнів  

B Розродження через природні родові шляхи в 36-37 тижнів  

C Кесарський розтин при доношеній вагітності в 40 тижнів  

D Розродження через природні родові шляхи в 40 тижнів  

E Накладення акушерських щипців при доношеній вагітності  

10

У породіллі на 3 добу післяпологового  періоду з’явились скарги на підвищення температури до 38,2оС, біль в нижній частині живота, гнійні виділення з піхви, слабкість. Об’ективно: пульс/хв., АТ/80 мм.рт.ст., шкіра бліда. Живіт м’який, безболісний. Дно матки на 1 палець нижче пупа,   матка тістоватої консистенції, болюча. При вагінальному дослідженні шийка матки відкрита на 3 см, виділення з матки гнійні, в помірній кількості, матка збільшена до 17 тижнів вагітності. Додатки матки та склепіння без особливостей. В крові лейкоцитоз 13,5 млн/л, ШОЕмм/г. Який діагноз?

A * Післяпологовий гострий ендометрит.  

B Післяпологовий тромбофлебіт  

C Післяпологовий аднексит.  

D Післяпологовий параметрит.  

E Післяпологовий пельвіоперітоніт  

11

В пологовий будинок поступила вагітна зі скаргами на ниючий біль в попереку та мажучі кров’яні виділення з піхви. Строк вагітності 36-37 тижнів. Об-но: розміри тазу нормальні, ОЖ-102 см, ВДМ 38 см. Над входом в таз знаходиться велика м’яка частина плода, в дні матки більш щільна округлої форми. Серцебиття плода до 160 уд/хв,  вище пупка зліва. P.V. шийка матки щільна,   відкрита на 5 см, визначається навколоплідний міхур, край плаценти, передлежить тазовий кінець. Яка акушерська тактика?

A *Кесарський розтин  

B Пологи через природні шляхи 

C Екстракція плода за тазовий кінець  

D Пролонгування вагітності  

E Накладання акушерських щипців

12

Повторновагітна, 25 років, поступила до гінекологічного відділення. Вагітність 8  тижнів , з ревматизмом у активній фазі, сполученим мітральним пороком з перевагою стенозу, недостатністю кровообігу  ІІа ст. На протязі останнього року - чотири ревматичні  атаки, нестійка компенсація з незначним ефектом лікування  в стаціонарі. Яка тактика ведення  вагітної ?  

A * Перервати вагітність за медичними показаннями та лікування основного захворювання  

B Пролонгування вагітності і цілеспрямована терапія основного захворювання   

C Лікування недостатньості кровообігу, пролонгування вагітності та кесарів розтин у 38 тижнів  

D Лікування недостатньості кровообігу, пролонгування вагітності та кесарів розтин у 36-37 тижнів  

E Лікування недостатньості кровообігу, пролонгування вагітності ,у пологахакушерські щипці  

13

На 4-ые сутки после операции кесарево сечения состояние больной резко ухудшилось.Появилась резкая боль в животе, тошнота, рвота, понос, повышение температуры до 39-40С, тахикардия, сухость слизистых оболочек, тахипноэ, выраженный парез кишечника, положительные симптомы раздражения брюшины.Матка на уровне пупка, дряблая, болезненная. Выделения гноевидные В ан.крови: лейкоцитоз, палочкоядерный сдвиг влево, Диагноз?

A *Перитонит после кесарева сечения.  

B Послеродовый эндометрит.  

C Послеродовый панметрит.  

D Тубоовариальный абсцесс малого таза.  

E Инфекционно-токсический шок.  

15

Больная жалуется на невыносимый зуд и жжение во влагалище, усиливающийся в ночное время. При осмотре выявлена резкая гиперемия вульвы, слизистой влагалища и влагалищной части шейки матки. Выделения жидкие, обильные, пенистые с зеленоватым оттенком. При осмотре матки и придатков патологии не выявлено. О каком заболевании можно думать в данном случае?  

A *Урогенитальный трихомониаз.  

B Урогенитальный герпес.  

C Гонококковая инфекция.  

D Бактериальный вагиноз.  

E Урогенитальный кандидоз.  

17

У гінекологічне відділення ЦРЛ із терапевтичного переведена вагітна 35 років з діагнозом гіпертонічна хвороба 2Б ст. Скаржиться на головну біль в області потилиці. АТ/110 мм.рт.ст. При гінекологічному огляді встановлено вагітність 10 тижнів. Ваша тактика?  

A * Штучне переривання вагітності.  

B Доношування вагітності.  

C Інтраамінальне введення граміцидіну.  

D Лікування гіпертонічної хвороби у терапевтичному відділенні

E Введення тономоторних засобів.  

18

Вагітна в терміні 40 тижнів з активною родовою діяльністю. При зовнішньому акушерському дослідженні виявлено повздовжне положення плоду, 1 позиція, задній вид, головне передлежання. Серцебиття плоду ясне, ритмічне до 140 уд/хв. При вагінальному дослідженні шийка матки сгладжена, відкриття 6 см, передлежить голівка, визначається  корінь носа і надбровні дуги ближче до лона, позаду передній кут великого тім’ячка. Яка подальша тактика ведення пологів?  

A *Кесарський розтин в ургентному порядку.  

B Роди продовжувати через природні пологові шляхи.  

C Родостимуляція введенням окситоцину.  

D Плодоруйнівна операція.  

E Кесарський розтин при виникненні інших ускладнень в пологах  

19

В жіночу консультацію звернулася жінка 32 років зі скаргами на тривалі і рясні місячні на протязі півроку, тягнучі болі в нижніх відділах живота, слабкість. При гінекологічному обстеженні тіло матки збільшено до 11-12 тижнів вагітності, щільне, рухоме, безболісне. В аналізі крові виявлена анемія Hb=90 г/л. Яку патологію можна запідозрити?  

A * Міома матки, постгеморрагічна анемія.  

B Рак тіла матки.  

C Вагітність.  

D Кістома яєчника.  

E Дісфункціональна маткова кровотеча.  

20

Першовагітна 28 років поступила з інтенсивною родовою діяльністю. Скарги на головний біль. Порушенняз зору, заторможенність. Артеріальний тиск 180/110 мм.рт.ст. Виражені набряки ніг, передньої черевної стінки. Голова плоду і порожнині малого тазу. Серцебиття плоду ясне, ритмічне 180 уд/хв. При внутрішньому дослідженні: відкриття шийки матки повне, голова плоду в порожнині малого тазу. Яка тактика проведення пологів?  

A *Операція накладення акушерських щипців.  

B Кесарський розтин.  

C Плодоруйнівна операція.  

D Консервативне проведення пологів з епізіотомією.  

E Стимуляція родової діяльності.  

21

У вагітної 30 років, відбулися треті пологи в строк. Народився хлопчик вагою 4200 г. Після виділення посліду почалась кровотеча. Послід при огляді цілий. Розриви вагіни та промежини 1 ст.зашиті. Матка при пальпації м’яка, при зовнішньому масажі скоротилася, кровотеча зупинилася. Через 5 хвилин кровотеча поновилася. Яке ускладнення виникло після пологів?  

A * Гіпотонічна маткова кровотеча.  

B Травма м’яких пологових шляхів.  

C Емболія навколоплідними водами.  

D Передчасне відшарування нормально розташованої плаценти.  

E Розрив матки.  

22

Роділля,28 років, з доношеною вагітністю.  Положення плоду поздовжне, головне передлежання. Розміри тазу 23-26-28-18 см. Припустима вага плоду 3900 г. Роділля занепокоєна, перейми болючі, сильні. Контракційне кільце на рівні пупка, нижній сегмент матки болючий. Встановлений діагноз: загроза розриву матки. Яка лікарська тактика?  

A * Кесарський розтин.  

B Консервативне проведення родів.  

C Акушерські щипці.  

D Стимуляція родової діяльності.  

E Вакуум-екстракція плоду.  

23

Роділля, 24 років, поступила в пологовий будинок через 4 години від початку родової діяльності зі скаргами на головний біль, нечіткий зір. АТ/100 мм.рт.ст., значні набряки на ногах. Положення плода повздовжне, головне передлежання. Серцебиття плоду 130 уд/хв. Під час внутрішнього акушерського дослідження стався приступ судом з втратою свідомості. Яке ускладнення виникло в пологах?

A *Еклампсія.  

B Передеклампсія легкого ступеню

C Передеклампсія середнього ступеню..  

D Гіпертонічний криз.  

E Епілепсія.  

24

При проведенні внутрішнього дослідження у роділлі встановлено: шийка матки згладжена, розкриття 8 см, плодовий міхур відсутній. Стрілоподібний шов в лівому косому розмірі, мале тім’ячко зліва ближче до крижів. Нижній полюс голівки сягає площини широкої частини порожнини малого тазу. Вкажіть позицію та вид позиції плода.  

A *Перша позиція, задній вид.  

B Перша позиція, передній вид.  

C Друга позиція, передній вид.  

D Друга позиція, задній вид.  

E Високе пряме стояння стрілоподібного шва.  

25

Хвора 25 років госпіталізована в гінекологічне відділення зі скаргами на болі унизу живота, підвищення температури до 39,7°С. Об'єктивно: АТ -120/80 мм рт. ст., Пульс - 108 уд/хв., задовільного наповнення і напруги. Живіт помірно здутий, різко болючий в нижніх відділах. Симптом Щоткіна-Блюмберга позитивний  в гіпогастральній області. Піхвове обстеження: матка та придатки не пальпуються внаслідок напруги передньої черевної стінки. Заднє склепіння піхви нависає, різко болюче. Який найбільш імовірний диагноз?  

A *Пельвіоперитоніт  

B Гострий аднексит  

C Позаматкова вагітність  

D Апоплексія яєчника  

E Гострий ендометрит  

26

Хвора. 45 років. Скаржиться на невпорядковані часті кровотечі, які підсилюються після статевого життя. При бімануальному обстеженні визначається збільшення щільності шийки матки, обмеження її рухомості. Має місце гіпертрофія шийки матки, та інфільтрація верхньої третини піхви. В анамнезі хронічний ендоцервіцит та наявність рецидівуючих псевдоерозій та поліпів цервікального каналу. Передбачуваний діагноз?  

A * Рак шийки матки.  

B Поліп цервікального каналу.  

C Дисплазія шики матки.  

D Підслизова фіброміома матки.  

E Ерозія шийки матки.  

27

Вагітна, 25 років доставлена в пологовий будинок . Зі слів родичів, удома було три напади судом. На епілепсію не хворіла. Об'єктивно: вагітна непритомна. АТ на правій і на лівій руці 190/120 мм рт.ст., на нижніх та верхніх кінцівках набряки.  Термін вагітності 35 тижнів. Діагноз?

A *Еклампсія.  

B Епілепсія.  

C Діабетична кома.  

D Гостра ниркова недостатність.  

E Печінкова кома.  

28

У хворої на хоріонепітеліому матка має величину, що відповідає 12-13 тижневій вагітності, хвора скаржиться на сильну маткову кровотечу, гемоглобін 52 г/л. Який метод лікування слід обрати для цієї пацієнтки?  

A *Екстирпацію матки з придатками з наступною хіміо- та антианемічною терапіею.  

B Ампутацію матки.  

C Хіміотерапію.  

D Дистанційну гамма- терапію

E Гормонотерапію.  

29

Хвора, 54 роки, скаржиться на значні кров'янисті виділення під час кожної менструації, тривалість яких 10-12 днів. Гінекологічний статус: на шийці матки - дисплазія, матка збільшена  до 12 тижнів вагітності. Придатки збільшені. На УЗД виявлено інтрамуральний вузол величиною 3,5 см і кілька субсерозних вузлів матки . Правий яєчник кістозно змінений. Яке лікування слід призначити хворій?

A *Екстирпацію матки з придатками.   

B Консервативне лікування.   

C Надпіхвову ампутацію матки без придатків.   

D Надпіхвову ампутацію матки з придатками.   

E Видалення вузла.  

30

Вагітна , 22 роки у терміні  37 тижнів, в анамнезі пізній самовільний  викидень. Вночі раптово почалася кровотеча із статевих шляхів,  до 200 мл . Положення плода поздовжнє, голівка над входом в малий таз. Серцебиття плода ясне, ритмічне, 140 уд./хв. При вагінальному дослідженні виявлено, що канал шийки матки пропускає 1 поперечний палець, у вічку  та на всьому протязі навколо нього через склепіння пальпується губчата тканина. Яка причина кровотечі?  

A Передлежання плаценти.  

B Загроза передчасних пологів.  

C Передчасне відшарування нормально розміщеної плаценти.  

D Низьке прикріплення плаценти.  

E Ерозія шийки матки.  

31

Першовагiтна в термiнi 37 тижнiв. Плiд живий. Таз 26-28-31-20. Три днi тому при вiдсутностi пологової дiяльностi з’явилися кров’янистi видiлення зi статевих шляхiв в кiлькостi 50-60 мл. Через 2 доби кровотеча повторилася. Пiхвове дослiдження: шийка матки скорочена, канал пропускає палець. За внутрiшнiм вiчком визначається губчаста тканина. Голiвка плоду рухлива над входом у малий таз. Пiсля дослiдження кровотеча пiдсилилася.  Дiагноз ?  

A *Передлежання плаценти  

B Рак шийки матки  

C Гiпотонiчна маткова кровотеча  

D Вiдшарування нормально розташованої плаценти.  

E Загроза розриву матки

32

Вагiтна в термiнi 35 тижнiв, стан тяжкий. Скаржиться  на головний бiль, порушення зору, миготiннямушокперед очiма. При оглядi: загальний набряк, АТ -180/120. Раптово з’явилися фибрiлярнi посмикування м’язiв обличчя, тонiчнi судоми. Дихання припинилося. Через 1 хвилину дихання поновилося. З рота значна кiлькiсть пiни.  Амнезiя. У клiничному аналiзi сечi:  бiлок 7 г/л. Дiагноз ?

A *Еклампсiя  

B Черепно-мозкова травма  

C Гiпертонiчний криз  

D Передеклампсiя тяжкого ступеню  

E Епiлепсiя  

33

Першородяча в термiнi 39-40 тижнiв. 1 перiод пологiв. Положення плоду повздожне. При вагінальному дослідженні: шийка матки згладжена, розкриття вiчка до 5 см. Плодовий мiхур цiлий. Визначаються сiдницi i  ступнi  плоду.  Яке передлежання плоду ?  

A *Змішане   сiдничне  передлежання  

B Чисте  сiдничне передлежання  

C Повне нiжне передлежання  

D Неповне нiжне передлежання  

E Колiнне передлежання  

36

У першовагiтної жiнки 25 рокiв з метральним стенозом у 32 тижнi вагiтностi з’явилися ознаки серцевої недостатностi. Пiсля проведеного курса терапiї в стацiонарi,  явного полiпшення стану вагiтної не вiдбулося. Яка тактика?  

A *Дострокове розродження .

B Оперативне втручання на серцi  

C Дослiдження на ревматизм  

D Зберiгати вагiтнiсть та кардiальна терапiя  

E Призначити  естрогенний фон  

37

Вагiтна, 35 рокiв, в термiнi 35 тiжнiв,   скаржiться на головний бiль. АТ 160/100. Аналiз сечi  в нормi. Набрякiв немає. З 16 рокiв вiдмiчаєпiдвищення артерiального тиску. Дiагноз?

A *Гiпертонiчна хвороба  

B Прееклампсiя легкого ступеню  

C Прееклампсiя середнього ступеню  

D Епiлепсiя  

E Астено-невротичний синдром  

38

Повторновагітна 25 років. У третьому періоді родів з’явилася кровотеча без ознак відділення плаценти. При ручному відділенні плаценти встановлено наявність плаценти, що вросла в міометрій. Тактика лікаря.  

A *Лапаротомія,  екстирпація матки.  

B Інструментальне виділення посліду.  

C Вживання утеротонічних препаратів.  

D Переливання крові.  

E Профілактика післяродового запалення матки.  

39

Повторновагітна 32 роки, хворіє на гіпертонічну хворобу 1 ступеня. Почався другий період родів. Голівка в порожнині малого тазу. Потуги через 2 хв., по 30 сек. Серцебиття плода 104 уд/хв., глухе. Запідозрене передчасне відшарування плаценти. Тактика лікаря:  

A *Порожнинні акушерські  щипці  

B Родостимуляція.

C Кесарський рзтин.  

D Лікування внутрішньоутробної гіпоксії плода.  

E Вакуум-екстракція плоду.  

40

Хвора, 65 років скаржиться на біль у лівому стегні, особливо вночі. У сечі та калі  наявна кров.    Ректо-вагінально: піхва вузька, інфільтрована, шийку матки оглянути не вдається. Стінка піхви та прямої кишки інфільтровані. Тіло матки збільшене до 11 тижнів вагітності, щільне. Параметрії з обох сторін   інфільтровані, інфільтрати  сягають стінок тазу. Який діагноз?   

A *Рак тіла матки 4 стадії.  

B Рак тіла матки 1 стадії.  

C Рак тіла матки  2 стадії.  

D Рак тіла матки 3 стадії.  

E Рак тіла маткиін сіту.  

41

Хвора 29 років, поступила в стаціонар зі скаргами на неплідність 4 роки, загальну слабкість, пітливість, температуру тіла до 37,2-37,4оС, періодичні  ниючі болі внизу живота. В дитинстві часто хворіла ангінами, мала запалення легенів.  Метросальпінгографія: труби непрохідні, намистоподібні. Реакція  Манту  позитивна,. Бімануально: шийка матки конічної форми, чиста. Матка  нормальних розмірів, щільна, рухома, неболюча. В ділянці придатків щільні вузлуваті утворення. Який діагноз?

A *Двосторонній туберкульозний сальпінгіт.  

B Гострий метроендометритю.

C Бактеріальний вагіноз.  

D Хронічний двосторонній  аднексит, первинна неплідність.  

E Хронічний метроендометрит.  

42

Женщина 32 лет обратилась с жалобами на боль внизу живота, повышение температуры тела до 38оС , озноб, обильные выделения  из половых путей. 4 дня назад произведен искусственный аборт. При осмотре живот мягкий, болезненный при пальпации в нижних отделах, симптомов раздражения брюшины нет. Матка незначительно увеличена, болезненная при пальпации,  мягкой консистенции. Придатки без особенностей, выделения из половых путей серозно-гнойные. Предполагаемый диагноз?  

A *Острый эндометрит  

B Эндометриоз  

C Острый сальпингоофорит  

D Бактериальный вагиноз  

E Урогенитальный кандидоз  

44

Женщина 28 лет предъявляет жалобы на водянистые выделения со зловонным рыбным запахом, сопровождающиеся незначительным зудом и жжением. Менструации с 13 лет, по 5-6 дней через 28 дней. Исследование отделяемого из влагалища выявило ключевые клетки. Ваш диагноз?

A *Бактериальный вагиноз (гарднеррелез)  

B Гонорея  

C Трихомоноз  

D Кандидоз  

E Хламидиоз  

45

В родильный дом  доставлена беременная, предъявляющая жалобы на головную боль и боли в эпигастральной области. Пульс 100/мин, АД 170/100 мм рт.ст., отеки лица, живота, ног. Размеры матки соответствуют сроку доношенной беременности, она напряжена и болезненна при пальпации, серцебиение плода глухое, выделения из влагалища кровянистые. Что следует предпринять?

A *Экстренно произвести кесарево сечение  

B Провести лечение острой гипокси плода  

C Начать комплексное лечение гестоза  

D Вскрыть плодный пузырь и начать вести роды через естественные родовые пути  

E Началь комплексную патогенетическую те-рапию гемтоза, в случае отсутствия эффекта произвести кесарево сечение в плановом порядке  

46

Вагітність 37 тижнів. Генералізовані набряки, АТ 170/120 мм.рт.ст. протеінурія 4 г/л. Гіпотрофія плоду. Яка патологія зумовлює таку картину?  

A * Прееклампсія важкого ступеню.  

B Гіпертонічна хвороба.   

C Прееклампсія легкого ступеню.  

D Прееклампсія середнього ступеню.  

E Еклампсія.  

47

Вагітність 40 тижнів, АТ - 180/120 мм рт.ст. Пологова діяльність відсутня. Набряки нижніх кінцівок, одутлість обличчя, головний біль, порушення зору, вдома був напад судом. Розпочата терапія - без ефекту.  Яка подальша  тактика ведення вагітної?  

A * Кесарський розтин

B Розпочати інфузійну терапію

C Розпочати седативну терапію

D Провести стимуляцію пологової діяльності

E Нагляд в умовах відділення інтенсивної терапії

48

Першовагітна, строк вагітності 41-42 тижні. Поздовжнє положення плода, головне передлежання. Розміри таза 23-26-29-18, обхват живота 102 см, ВДМ 40 см. І період пологів триває 8 год, Серцебиття плода 140/хв, чітке, ритмічне. Контракційне кільце косе, на рівні пупка, ознака Вастена позитивна. Піхвове дослідження: повне відкриття, головка притиснута до входу у малий таз, навколоплідний міхур відсутній, мале тім’ячко зліва у лона. Тактика лікаря?  

A *Кесарський розтин  

B Посилення пологової діяльності  

C Плодоруйнівна операція  

D Ведення пологів через природні  пологові шляхи

E Акушерські шипці

49

До гінекологічного відділення звернулася жінка зі скаргами на кров’янисті виділення з піхви. Остання менструація була 3,5 місяці тому. УЗД не проходила. Матка при пальпації тістоподібної консистенції, безболісна, відповідно 24 тижням вагітності. Частини плода не пальпуються, серцебиття не прослуховується, ворушіння не відчуває. З обох боків матки пальпуються утворення 5х6 см. Який найбільш вирогідний діагноз ?  

A * Пузирний занесок  

B Загроза аборту   

C Передлежання плаценти  

D Передчасне відшарування плаценти  

E Завмерла вагітність.

50

Роділля, 28 років, доставлена до пологового будинку з бурхливою пологовою діяльністю. Пологі перші. Розміри таза: 23-25-28-18 см. Ознака Генкель-Вастена позитивна. Роділля збуджена, живіт напружений, болісний в нижніх відділах. Контракційне кільце на рівні пупка, розташоване косо. Голівка плода притиснута до входу у малий таз. Серцебиття плоду 140/хв. Яке ускладнення виникло у роділлі?  

A * Загрозливий розрив матки  

B Завершений розрив матки  

C Розпочатий розрив матки  

D Надмірна пологова діяльність

E Дискоординація пологової діяльності  

51

Роділля 29 років доставлена до пологового будинку з вагітністю 39-40 тижнів, з приводу кровотечі з піхви та гострого болю у животі, які з’явилися годину тому. АТ - 180/100 мм рт.ст. Серцебиття плоду не прослуховується. При піхвовому обстеженні: кров’янисті виділення зі згустками крові. Шийка згладжена, розкриття повне. Плідний міхур цілий, постійно напружений, передлежить голівкавеликим сегментом до входу у малий таз; плацентарна тканина не визначається. Яке ускладнення виникло у пологах?

A * Передчасне відшарування нормально розташованої плаценти  

B Повне передлежання плаценти  

C Розрив шийки матки  

D Розрив варикозного вузла у піхві  

E Розрив тіла матки  

53

Пологи завершилися народженням живого доношеного хлопчика масою 4500 г. Через 10 хвилин після народження дитини почалась маткова кровотеча. Плацента відокремлена і видалена рукою, проведений масаж матки на кулаці, внутришньовенно введено розчин оксітоцину. Через 10 хвилин кровотеча відновилася. Консервативні методи підвищення скорочувальної діяльності матки не дали ефекту.  Кововтрата за 40 хвилин боротьби з кровотечею склала понад 1200 мл. Яка подальша тактика?   

A *Хіірургічна зупинка кровотечі  

B Повторне введення  розчину окситоцину  

C Вишкрібання матки  

D Зовнішній масаж матки  

E Накладання швів на шийку матки  

54

Вагітна в терміні 11-12 тижнів доставлена до гінекологічного стаціонару з матковою кровтечею та переймоподібними болями в низу живота. Піхвове дослідження: піхва заповнена згортками крові, шийка матки розкрита на 2 см, В каналі визначається напружений плідний міхур. Матка збільшена до розмірів 11-12 тижнів вагітності, напружена. Виділення кров'янисті,  дуже рясні. Які міри повинен вжити лікар?

A *Вишкрібання порожнини матки  

B Проведення токолітичної терапії  

C Консервативне спостереження  

D Призначення прогестерону  

E Проведення гемотрасфузії  

55

Хвора 52 років госпіталізована в гінекологічне відділення  зі скаргами на загальну слабкість, біль в низу живота. Постменопауза 2 роки. При огляді встановлено збільшення розмірів живота, ознаки асциту. При бімануальному дослідженні: шийка матки циліндрична, чиста. Тіло матки невеликих розмірів, відхилено вправо. Зліва і позаду від матки пальпується бугристе, безболісне, нерухоме утворення, щільної консистенції, розміром 12х15 см. Який найбільш імовірний діагноз?  

A *Рак яєчників  

B Фіброміома матки  

C Киста лівого яєчника  

D Тубооваріальний абсцес  

E Генітальний ендометріоз  

56

Породілля 28 років. Пологи І, термінові. На дргу добу з'явились скарги на біль в ділянці симфізу, що підсилюється під час ходьби.  При пальпації лонного зчленування виявляється біль та щілина між лонними кістками завширшки 0,8 см. Показники крові та сечі без патологічних змін. Найбільш ефективним лікуванням хворої буде:  

A * Імобілізація у гамаку, 

B Металоостеосинтез.  

C Лікування  у травматологічномц відділенні.

D Корсет (на 6 місяців).  

E Гіпсова пов'язка на ділянку таза.  

57

У породіллі масивна кровотеча після народження двійні через природні пологові шляхи. Дитяче місце та родові шляхи цілі. Дно матки вище пупка, матка при пальпації м'яка, не реагує на  введення скорочуючих матку засобів. Яка найбільш імовірна причина кровотечі?

A *Атонія матки

B Пошкодження шийки матки

C Розрив матки

D Затримка частки плаценти

E Гіпотонія матки

58

Жінка доставлена зі скаргами на біль, що раптово виник в низу живота, іррадіюючий в задній прохід, запоморочення, кров’яні виділення зі статевих шляхів, затримку менструаціі на 4 тижні. Шкірні покриви бліді. Симптоми подразнення очеревини в нижніх відділах  живота позитивні. Бімануальне дослідження: матка і додатки чітко не визначаються через різку болючість. Відзначається симптомплаваючої матки, випинання і болючість склепінь. Який найбільш імовірний діагноз?  

A * Порушена позаматкова вагітність

B Гострий апендицит

C Апоплексія яєчника

D Гострий правостороній аднексит

E Перекрут ніжки пухлини яєчника

59

Роділля, 25 років, ІІ період пологів. При внутрішньому акушерському дослідженні розкриття шийки матки повне. Плідний міхур відсутній. Передлежить голівка, яка повністю виповнює крижову впадину. Сідничні ості не визначаються. При потугах промежина вип'ячується.  Де знаходиться голівка плоду?

A *В площині виходу малого тазу

B Малим сегментом у площині входу в малий таз

C Великим сегментом у площині входу в малий таз

D В площині широкої частини малого тазу

E В площині вузької частини малого тазу

60

Хвора 43 років скаржиться на контактнi кровотечi протягом останнiх 6 мiсяцiв. Бiмануально: шийка матки збiльшена у розмiрi, обмежена у рухливостi. В дзеркалах - шийка матки у виглядi цвітної капусти. Проби Хробака та Шиллера - позитивнi. Який найбільш вірогідний дiагноз?  

A *Рак шийки матки  

B Полiп шийки матки  

C Шийкова вагiтнiсть  

D Фiброїд, що народжується  

E Лейкоплакiя  

62

На 4 добу після операції кесарського розтину у жінки з'явилась лихоманка, біль в животі, температура піднялась до 39оC.  Пульс 104/хв. Двічі було блювання. Хвора загальмована, язик сухий, обкладений сіруватим нальотом. Живіт здутий. Симптоми подразнення очеревини позитивні у  всіх відділах.   Перистальтика не вислуховується. Гази не відходять. Дно матки на рівні пупка. Матка болюча при пальпації.  Виділення гнійно- кров'яні, помірні. Який найбільш імовірний діагноз?

A *Розлитий перитоніт

B Метроендометрит

C Прогресуючий тромбофлебіт

D Пельвіоперитоніт

E Параметрит

63

Беременность 30 недель. Генерализованные отеки. АД-190/110 мм рт.ст. Головные боли, мелькание мушек перед глазами. Протеинурия- 2,0 г/л. Гипотрофия плода. Каков наиболее вероятный диагноз?

A Преэклампсия тяжелой степени

B Гипертоническая болезнь

C Преэклампсия легкой степени

D Эклампсия

E Сочетанный гестоз

64

У беременной, страдающей гипертонической болезнью I ст., в сроке 35 недель появились отеки на нижних конечностях и передней  брюшной стенке, в моче белок до 3 г/л, АД повысилось до 170/120 мм рт.ст., стала беспокоить головная боль и ухудшилось зрение. Проведенное в течение 4-х часов интенсивное лечение эффекта не дало. Какая тактика необходима в данном случае?

A Немедленное родоразрешение путем кесарева сечения

B Продолжение интенсивной терапии

C Проведение родовозбуждения

D Консервативное родоразрешение

E --

66

Спустя 10 часов от начала родов при полном раскрытии маточного зева отошли светлые околоплодные воды. После этого родовая деятельность резко ослабела: потуги короткие, ерегулярные, слабые, головка плода не продвигается. Определите характер родовой деятельности.

A Вторичная слабость родовой деятельности

B Дискоординированная родовая деятельность

C Первичная слабость родовой деятельности

D Первичная и вторичная слабость родовой деятельности

E Тетания матки

67

Роженица 30 лет, соматически здорова. II период родов. Предполагаемая масса плода 3100 г. Сердцебиение плода глухое, 90/мин., ритмичное, головка на тазовом дне, стреловидный шов в прямом размере плоскости выхода из  малого таза, вид передний. Какова тактика врача наиболее целесообразна в данном случае?

A Выходные акушерские щипцы

B Кесарево сечение

C Полостные акушерские щипцы

D Родостимуляция

E Лечение внутриутробной гипоксии плода

68

Роділля у терміні пологів, доставлена у першому періоді пологів з матковою кровотечею. Шкіра та слизовібліді. Пульс100/хв. АТ - 90/60 мм рт.ст. При піхвовому дослідженні: шийка матки згладжена, відкрита на 6 см. На всьому протязі вічка визначається плацентарна тканина. Кровотеча підсилилюється. Яка тактика лікаря?

A Кесарський розтин

B Консервативне ведення пологів

C Стимуляція пологів окситоцином

D Рання анміотомія з накладенням шкірно-головних щипців

E Накладення порожнинних акушерських щипців

69

У гінекологічне відділення госпіталізавана вагітна 24 років у терміні 18-19 тижнів в зв'язку з діагностованою під час ультразвукового дослідження істміко-цервікальною  недостатністю. При огляді встановлено: шийка матки вкорочена до 0,5см, епітелій  її без патологічних змін. Цервікальний канал пропускає палець. Плодовий міхур цілий. Матка збільшена до 18-19 тижнів вагітності, у нормотонусі. Яка подальша тактика лікаря?

A Накладення шва на шийку матки

B Токолітична терапія

C Переривання вагітності

D Проведення профілактики  дистрес-синдрому

E Седативна терапія

70

Хвора 30 років госпіталізована в гінекологічне відділення зі скаргами на біль ниючого характеру в низу живота, яка іррадіює в поперек, підвищення  температури до 37,3°С. Об'єктивно: шийка матки циліндричної форми, зів закритий. Тіло  матки нормальних розмірів, болюче, рухоме. Придатки дещо збільшені, обмежені в рухливості,  болючі з обох боків. Склепіння вільні. Виділення–білі. Який найбільш імовірний діагноз?

A Хронічний сальпінгоофорит

B Ендометрит

C Пельвіоперитоніт

D Синдром полікистозних яєчників

E Киста яєчника

71

Жінка 30 років звернулася до гінеколога на профогляд. Скарг не має. Пологів, аборт. Місячні не порушені, регулярні. Об'єктивно: шийка матки  циліндрична, тіло матки нормальних розмірів, щільне, рухоме, безболісне. В ділянках матки пальпуються пухлини (8х10 см зліва, 10х12 см справа) тугоеластичної консистенції, з гладкою  поверхнею, рухомі, безболісні, параметрії вільні. Рідина в черевній порожнині не  визначається. Який найбільш імовірний діагноз?

A Двосторонні кистоми яєчників

B Ендометріоз яєчників

C Рак Крукенберга

D Черевна вагітність

E Фіброматозні вузли на ніжці

74

Першовагітна відвідала жіночу консультацію в 37 тижнів вагітності. Скарг не має. За останні 2 тижні додала 2 кг ваги. Набряки на нижніх  кінцівках. АТ/70 мм рт.ст. В сечі патології не виявлено. Вагітній встановили діагноз гестозу. Яка найкраща лікувальна тактика?

A Госпіталізація в стаціонар для лікування

B Термінове розродження

C Кесарський розтин

D Амбулаторне лікування

E Пролонгування вагітності

76

Хвора 57 років госпіталізована в гінекологічне відділення для хірургічного лікування з приводу підслизової міоми матки, анемії І ст. При піхвовому дослідженні: шийка матки ерозована, тіло матки збільшене до 8-9 тижнів вагітності, щільне, не болюче, придатки з обох сторін не змінені, виділення слизові. Який оптимальний об'єм операції?

A Екстирпація матки з придатками

B Надпіхвова ампутація матки без придатків

C Консервативна міомектомія

D Дефундація матки

E Надпіхвова ампутація матки з придатками

77

Хвора 25 років госпіталізована до гінекологічного відділення зі скаргами на підвищення температури до 38,5оC, болі в низу живота, гнійні виділення з піхви. Захворіла гостро через тиждень після штучного аборту. Об'єктивно: пульс - 100/хв., АТ - 110/70 мм рт.ст., живіт м'який, болючий у нижніх відділах. Гінекологічний статус: матка збільшена у розмірах, м'яка, болюча, придатки без змін, склепіння вагіни вільні. Виділення з піхви значні, гноєподібні. Який діагноз найбільш імовірний?

A Гострий метроендометрит

B Гострий аднексит

C Пельвіоперитоніт

D Септицемія

E Лохіометра

78

Вагітну 25 років доставлено до пологового будинку  із вагітністю 34 тижні та скаргами на яскраві кров'янисті виділення із згустками, які з'явились після акту дефекації. Голівка плоду біля дна матки. Серцебиття плоду/хв. Пологової діяльності немає. Піхвове дослідження: шийка матки довжиною 3мм, зів пропускає кінчик пальця, скрізь склепіння піхви промацується масивне утворення м'якої консистенції, виділення кров'янисті, яскраві. Який  найбільш імовірний діагноз?

A Передлежання плаценти

B Розрив матки

C Відшарування природно розташованої плаценти

D Низьке прикріплення плаценти

E Загроза передчасних пологів

79

Доношена вагітність. Маса тіла вагітної - 62 кг. Повздожнє положення плода, голівка плода протиснута до входу в малий таз. Обхват живота 100 см. Висота дна матки 35 см. Яка орієнтовна вага плода?

A 3 кг 500 г

B 4 кг

C 2 кг 500 г

D 3 кг

E 4 кг 500 г

80

Вагітна 19 років знаходиться у відділенні патології вагітності з приводу вагітності 36 тижнів, тазового передлежання, крупного плода, тяжкої форми цукрового діабету. На КТТ у плода зареєстрована брадикардія до 100/хв. та глибокі децелерації. Пологової діяльності немає. Яка тактика у відношенні даної жінки?

A Екстрений кесарський розтин

B Розродження через природні пологові шляхи

C Родостимуляція

D Виведення плоду за тазовий кінець

E Продовження вагітності

81

У жінки 25 років 11 тижнів вагітності. Жінка хворіє на цукровий діабет важкої форми. Перша вагітність була припинена за медичними показниками.  Яка найбільш правильна акушерська тактика?

A Негайне припинення вагітності

B Корекція цукру, виношування вагітності до 36 тижнів

C Переривання вагітності у 27-28 тижнів вагітності

D Корекція цукру і переривання у 16 тижнів

E Коррекція цукру і у 36 тижнів кесарів розтин

82

Перша вагітність. Остання менструація 29 травня, перше рухання плода 20 жовтня. При першому звертанні в жіночу консультацію 24 липня була виявлена вагітність 7 тижнів.  Передбачається, що пологи можуть настати:

A 5 березня

B 17 квітня

C 15 березня

D 29 березня

E 17 лютого

83

Роділля 27 років перебуває в другому періоді пологів, який триває вже 2 години. Очікувана маса плода 4800 г. Серцебиття плода  ритмічне, 160/хв. Розміри таза 25-28-30-20 см. Ознака Вастена позитивна. Піхвове дослідження: відкриття шийки матки повне, плідний міхур відсутній, голівка притиснута до входу в малий таз. Мис не досягається. Яка тактика ведення пологів?

A *Кесарський розтин

B Консервативно-очікувальна

C Лікування гіпоксії плоду

D Медикаментозний відпочинок

E Родостимуляція окситоцином

84

Хвора 52 років звернулась до гінеколога зі скаргами на болі ниючого характеру та важкість в низу живота, загальну слабість, поганий апетит, значну втрату ваги за останні півроку, як з'явились вищевказані скарги. Менструальна функція не порушена. При бімануальному дослідженні: шийка і тіло матки без патологічних змін. З обох сторін від матки визначаються пухлиноподібні утворення, обмежені в рухомості, без чітких контурів, з бугристою поверхнею, розмірами з жіночий кулак. Виділення з піхви - білі. Який найбільш імовірний  діагноз?

A Рак яєчників

B Загострення хронічного аднекситу

C Туберкульоз жіночих статевих органів

D Ендометріоз

E Кистоми яєчників

85

Вагітна 25 років привезена до пологового будинку в тяжкому стані. Срок вагітності 34 тижні. Хвора скаржиться на головний  біль, порушення зору, нудоту. Із анамнезу відомо, що раніше жінка нічим не хворіла. При огляді визначаються набряки ніг, АТ - 170/130 мм рт.ст. на обох руках. Раптом у вагітної з'явились фібрилярні посмикування м'язів обличчя, тонічні та клонічні  судоми, дихання припинилося. Через 1,5 хв. відновилось дихання, з рота з'явилась піна, забарвлена кров'ю. Вагітна про напад не пам'ятає. У клінічному аналізі сечі: білок  3,5 г/л. Який  найбільш імовірний діагноз?

A Еклампсія

B Епілепсія

C Набряк головного мозку

D Крововилив у мозок

E Виразка шлунку

86

В гінекологічний стаціонар госпіталізована хвора 33 років зі скаргами на різкий біль в нижніх відділах живота, підвищення температури до 38°С, виділення з піхви гноєподібного характеру. Пологів та абортів не було. Статтеве життя безладне. При бімануальному дослідженні: шийка матки конічної форми, зів закритий. Матка не збільшена, болюча при пальпаціі. Придатки -збільшені, болісні з обох  боків. Склепіння піхви безболісні. Виділення з піхви - значні, гноєподібні. Що доцільніше зробити для встановлення діагнозу?

A Бактеріологічне дослідження флори з піхви

B Зондування матки

C Вишкрябування матки

D Кольпоскопія

E Пункція черевної порожнини через заднє склепіння

88

Хвора скаржиться на ниючий біль в низу живота, посилені болючі менструації. В анамнезі 2 аборти, пологів не було. Об'єктивно: шкірні покриви бліді, живіт м'який, не болючий, над лоном пальпується пухлиноподібний утвір. При бімануальному дослідженні виявлено: тіло матки збільшене до 14 тижнів вагітності, з нерівною поверхнею, щільне, рухоме. Придатки не пальпуються. Який найбільш вірогідний діагноз?

A Вузлувата фіброміома матки

B Кистома яєчника

C Вагітність

D Ендометріоз

E Пухлина нирки

89

Перші пологи. Пологова діяльність розпочалась 5 годин тому.  За цей час при достатньо енергійній терапії  було 4 напади еклампсії наростаючої сили. Хвора без свідомості, найменше подразнення викликає напад. При внутрішньому дослідженні: шийка матки згладжена, зів матки пропускає 1 палець, плодовий міхур цілий, високо над входом у малий таз  визначається рухома голівка. Яка найбільш правильна тактика лікаря?

A Зробити кесарський розтин

B Підсилити пологову діяльність

C Дати наркоз і продовжити консервативну терапію.

D Накласти на голівку плоду щипці за Уілт-Івановим

E Зробити амніотомію.

90

Породілля 19 років. Другий період своєчасних родів. Голівка плоду знаходиться у вузькій частині порожнини малого тазу. Почався приступ еклампсії. Яка тактика подальшого ведення пологів?

A Акушерські щипці

B Кесарський розтин

C Комплексна інтенсивна терапія і продовження консервативного ведення пологів

D Вакуум-екстракція плоду

E Консервативне ведення пологів з наступною епізіотомією

91

Жiнка 25 рокiв госпіталізована в терміні 11 тижнів вагiтності. Скаржиться на болi в низу живота. В анамнезi 2 тижнi тому перехворiла краснухою в важкiй формi. При бiмануальному дослiдженнi: шийка матки сформована, вiчко шийки матки закрите. Матка збільшена до 11 тижнів вагiтності, придатки матки без особливостей. Яка лікарська тактика найбiльш доцiльна?

A Штучний аборт

B Пролонгування вагiтностi

C Малий кесарiв розтин

D Введення спазмолiтикiв

E Введення утеротонікiв

92

Хвора 58 рокiв звернулась до жiночої консультацiї зi скаргами на кров’янистi видiлення зі статевих шляхiв. Менопауза 8 рокiв. При гiнекологiчному дослiдженнi: матка дещо збiльшена, щiльна на дотик, обмежена в рухомостi, придатки матки не визначаються, параметрiї вiльнi. При фракцiйному вишкрiбаннi з порожнини матки одержано значний мозкоподiбний зішкреб. Який найбiльш імовiрний дiагноз?

A Рак тiла матки

B Аденомiоз

C Хорiонепiтелiома

D Рак шийки матки

E Гормонопродукуюча пухлина яєчникiв

97

Хвора 18 років звернулася у жіночу консультацію зі скаргами на біль внизу живота, підвищення температури тіла  до 37,5°С, значні слизово-гнійні виділення із  статевих шляхів, різі при сечовиділенні. При огляді в дзеркалах та піхвовому дослідженні: уретра  інфільтрована, шийка матки гіперемована, ерозована; матка  пальпаторно болюча, додатки болючі, потовщені; склепіння вільні. При бактеріоскопічному  дослідженні виділень виявлені диплококи. Який найбільш імовірний діагноз?

A Свіжа гостра висхідна гонорея

B Трихомоніаз

C Кандідомікоз

D Хронічна гонорея

E Хламідіоз

98

Головка новорожденного имеет долихоцефалитическую форму, вытянута спереди назад. При осмотре головки на затылочной  части определяется родовая опухоль, расположенная на середине между большим и малым  родничком. При каком предлежании головки плода произошли описанные роды?

A При заднем виде затылочного предлежания

B При переднем виде затылочного предлежания

C При передне-теменном предлежании

D При лобном предлежании

E При лицевом предлежании

99

Повторнородящая 25 лет поступила с активной родовой деятельностью и отошедшими дома околоплодными водами. Данные влагалищного  исследования: шейка матки сглажена, открытие маточного зева на 5 см, плодного пузыря нет, во  влагалище определяются обе ножки плода, ягодицы не достигаются. О каком предлежании плода  можно думать?

A Полное ножное

B Смешанное ягодичное

C Чисто ягодичное

D Неполное ножное

E Коленное

100

Во II периоде родов у роженицы 23 лет возник приступ судорог. АД - 180/100 мм рт.ст. Сердцебиение плода -132/мин, ритмичное.  Стреловидный шов в прямом размере плоскости выхода из малого таза. Какие действия врача в данном  случае наиболее целесообразны?

A Выходные акушерские щипцы

B Продолжать роды, вести консервативно

C Кесарево сечение в ургентном порядке

D Полостные акушерские щипцы

E Вакуум экстрация плода

101

На высоте одной из схваток роженица побледнела, пульс - 150/мин., слабого наполнения, АД - 90/50 ммрт.ст. Объективно: матка в гипертонусе, резко болезненная при пальпации, контуры четкие. Сердцебиение плода глухое,  аритмичное. При влагалищном исследовании: открытие маточного зева на 5 см, плодный  пузырь цел, напряжен, умеренные кровянистые выделения. О какой патологии идет речь?

A Преждевременная отслойка нормально расположенно плаценты

B Совершившийся разрыв матки

C Эмболия околоплодными водами

D Предлежание плаценты

E Угрожающий разрыв матки

102

У роженицы с тяжелой формой преэклампсии сразу после рождения плода началось кровотечение. Послед цел, родовые пути целы. Дно матки  на 2 см ниже пупка, плотная. При наружном массаже матки кровотечение усилилось, кровь  жидкая и без сгустков. Какой диагноз можно предположить?

A Коагулопатическое кровочетение, ДВС-синдром

B Гипотоническое кровотечение

C Задержка в матке частей плода

D Разрыв матки

E Эмболия околоплодными водами

103

Целость родившегося последа не вызывает сомнений. Родовые путицелы. Кровопотеря в послеродовом периоде составила 250 мл, кровотечение не прекращается. Матка мягкая, дряблая, плохо контурируется, дно ее стоит на 3 поперечных пальца выше пупка. После проведения ряда мероприятий кровотечение остановилось, однако, через 1-2 мин матка вновь расслабилась, кровотечение возобновилось, выделился большой сгусток крови. Что является  причиной патологии?

A Гипотоническое кровотечение

B Коагулопатическое кровотечение

C Преждевременная отслойка нормально расположенной плаценты

D Атоническое кровотечение

E Истинное приращение плаценты

104

В родильное отделение поступила повторнобеременная по поводу обильного кровотечения из влагалища. При влагалищном  исследовании: шейка укорочена, открытие маточного зева до 3 см, выше внутреннего зева  пальпируется губчатая ткань, рядом с ней определяются оболочки. При осмотре зеркалами со  стороны стенок влагалища и шейки матки патологических изменений нет. О какой патологии идет  речь?

A Частичное предлежание плаценты

B Преждевременная отслойка нормально расположенной плаценты

C Полное предлежание плаценты

D Разрыв краевого синуса

E Эмболия околоплодными водами

105

У роженицы 29 лет на  четвертые сутки после операции кесарева сечения появилась рвота, сильная боль внизу живота, затем по всему животу, задержка  стула и газов. Кожные покровы бледные, губы и язык сухие. Температура 39оС. Живот вздут,  болезненный. Перистальтика кишечника отсутствует, матка увеличена до 20 недель беременности, болезненная  при пальпации. Поставьте диагноз.

A *Разлитой перитонит

B Динамическая кишечная непроходимость

C Пельвиоперитонит

D Гнойный параметрит

E Панметрит

106

Беременная в сроке 32 недели отмечает подъем t до 38,9оС, озноб, тупую боль в правой поясничной области, анорексию, тошноту, рвоту. В детстве  перенесла скарлатину. О какой наиболее вероятной патологии можно думать в данном  случае?

A Острый пиелонефрит беременных

B Воспаление придатков матки

C Амниохорионит

D Пищевое отравление

E Острый аппендицит

107

У роділлі 38 років -  повторні пологи, пологова діяльність протягом 12 годин. 2 години тому відійшли води, почались потуги . Положення плоду  повздовжнє, голівка в порожнині малого тазу. Серцебиття плоду 120/хв, ясне, ритмічне. Через  30 хв. породілля зблідла, почалась блювота. Скарги на запаморочення, дзвін у вухах. Пульс -110/хв, АТ- 100/60 мм рт.ст. Пологова діяльність не змінилась. Матка напружена, зліва біля дна  з'явилось різко болюче випинання. Серцебиття плоду  - 90/хв. 2 тижні тому лікувалася у  стаціонарі з приводу гестозу. Яка причина погіршення стану роділлі?

A Передчасне відшарування нормально розміщено плаценти

B Здавлення нижньої порожнинної вени

C Загрожуючий розрив матки

D Розрив матки, що розпочався

E Розрив матки, що здійснився

108

Термін вагітної 32 роківтижні. Знаходиться на стаціонарному лікуванні з приводу гестозу ІІІ ступеня. Скарги на  раптовий гострий біль в животі, блювання. Об'єктивно: шкіра бліда, пульс/хв, АТ/100  мм рт.ст, набряки, в сечі -  білок. Матка напружена, різко болюча, на передній стінці  визначається випячування 5х8 см. Серцебиття плоду глухе, 110/хв. З піхви помірні кров'яні  виділення. Голівка плоду притиснута до входу в таз. Канал шийки матки пропускає 1 палець  вільно. Яка тактика лікаря в  даному випадку найдоцільніша?

A Кесарський розтин

B Пологовикликання

C Гіпотензивна терапія

D Антигіпоксична терапія

E Амніотомія

109

Повторні пологи у жінки 30 років тривають  18 годин. 2 години тому почалися потуги. Серцебиття плоду чітке, ритмічне 136/хв. Піхвове  дослідження: відкриття шийки матки повне,  голівка плоду в площині виходу з малого тазу. Сагіттальний шов в прямому розмірі, мале тим’ячко біля лону . Виставлений діагноз: первинна слабкість пологової діяльності. Визначте подальшу тактику проведення пологів.  

A *Операція накладення  вихідних акушерських щипців.  

B Стимуляція пололгової  діяльності.  

C Кесарів розтин.  

D Шкірно-головні щипці по Іванову  

E Вакуум-екстракція плоду.

110

Жінка 22 років скаржиться  на нудоту, блювоту 1 раз на добу, сонливість, затримку менструації на 2 місяця. При бімануальному дослідженні: матка збільшена до розмірів жіночого кулака, пом'якшена, особливо в області перешийка,  безболісна. Придатки не пальпуються. Виділення слизові, молочного кольору. Який найбільш імовірний діагноз?  

A *Вагітність 8 тижнів  

B Міома матки  

C Позаматкова вагітність  

D Порушення менструального циклу  

E Ендометріоз матки.  

111

Породілля, 30 років, доставлена в пологовий будинок з доношеною вагітністю та   скагами на сильні ріжучі болі в матці, які почалися 1  годину тому, нудоту, блювання, холодний піт.В анамнезі - кесарів розтин 2 роки тому.  Пологова діяльність припинилась Шкіра та слизовібліді. Пульс  –/хв. АТ- 90/60 мм.рт.ст. Матка  без чітких контурів, різко болюча. Серцебиття плоду не  вислуховується. Помірні кров'янисті виділення з піхви. Відкриття  шийки матки 4 см. Передлежачої частини немає.  Який діагноз?

A Розрив матки, що здійснився

B Розрив матки, що розпочався

C Загрожуючий розрив матки

D Передчасне відшарування нормально розміщеної плаценти

E Здавлення нижньої порожнинної вени

112

Больная, 28 лет, предъявляет жалобы на обильные, болезненные и длительные менструации. До и после менструации на протяжении 4-6 дней наблюдается кровомазание. При влагалищном исследовании: матка увеличена соответственно 5-6 нед. беременности, ограниченно подвижная, болезненная. Придатки не пальпируются. При осмотре в динамике на 15-ый день менструального цикла матка нормальных размеров, безболезненная. На основании жалоб и объективного исследования диагностирован внутренний эндометриоз. Какой препарат целесообразно использовать в лечении больной?  

A *Дуфастон.  

B Синестрол.  

C Парлодел.  

D Овидон.  

E Ролмекулин.  

113

Жінка 27 років, що активно живе статевим життям, скаржиться на наявність числених везикул на правій статевій губі, свербіж та печію.  Висипаня періодично з’являються перед менструацією і зникають через 8-10 днів. Можливий діагноз?   

A * Вірус простого герпесу.   

B Бартолініт.  

C Первинний сифіліс.  

D Цитомегаловірусна інфекція.  

E Генітальний кондиломатоз.  

114

Хвора 35 років, звернулася до гінекологічного стаціонару зі скаргами на періодичні болі в нижніх відділах живота, що посилюються під час менструації, темно-коричневі мажучи виділення зі статевих шляхів.  При бімануальному дослідженні: тіло матки трохи збільшено, придатки не визначаються, при дзеркальному дослідженні шийки матки виявляються синюшні "глазки". Який з наступних діагнозів найбільш вірогідний?  

A Ендометріоз шийки матки.   

B Ерозія шийки матки  

C Поліп шийки матки  

D Рак шийки матки  

E Фіброїд шийки матки  

115

Хвора, 51 рік, скаржиться на постійні кров'яні виділення із статевих шляхів мажучого характеру на протязі останніх 3 місяців, контактні кровотечі. При бімануальному обстеженні: шийка матки збільшена, обмежена в рухомості, щільна на дотик. При дзеркальному огляді кратерообразна виразка по центру. Проба Хробака позитивна. Який з наступних діагнозів найбільш імовірний?  

A *Рак шийки матки  

B Єрозія шийки матки  

C Поліп шийки матки  

D Шийкова вагітність  

E Лейкоплакія шийки матки  

116

При сроке гестации 32 нед. у беременной начались преждевременные роды. Схватки через 10-15 мин., по 15-20 сек. Сердцебиение плода ясное, ритмичное/мин. При влагалищном исследовании шейка матки укорочена, наружный зев раскрыт на 1,5 см, плодный пузырь цел, предлежит головка, выделения слизистые,  t,5оС. Анализ крови нормальный, в мазке из влагалища 4-5 лейкоцитов в поле зрения. Акушерская тактика.  

A *Токолиз. Профилактика дистресс-синдрома плода.  

B Спазмолитики, аналгетики.  

C Роды вести через естественные родовые пути.  

D Операция кесарева сечения.  

E Дать внутривенный наркоз для снятия родовой деятельности.  

118

Пацієнтка Р., 55 років, у якої менструації припинились 5 років тому, скаржиться на відчуття сухості в піхві, часте та болісне сечовипускання. Лікар-гінеколог при обстеженні виявив ознаки атрофічного кольпіту. Загальний аналіз сечі без особливостей. Які засоби місцевої дії дадуть належний терапевтичний ефект?  

A *Вагінальні свічкиОвестін”  

B Вагінальні таблеткиТержинан”  

C Вагінальний кремМеротин-Комбі”  

D Вагінальний гельМетронідазол”  

E Вагінальний кремДалацин

119

Хвора А. 25 років, під час самообстеження  виявила пухлину у верхньому зовнішньому квадранті правої молочної залози. При пальпаціїбезболісне, тверде, рухоме утворення молочної залози діаметром 2 см,  периферичні лімфатичні вузли не змінені. При ультразвуковому дослідженні молочних залоз: у верхньому зовнішньому квадранті правої молочної залози об'ємне утворення підвищеної ехогенності, розміром 21х18 мм.  Вкажіть найбільш імовірний діагноз.  

A *Фіброаденома  

B Кіста молочної залози  

C Дифузна мастопатія  

D Рак молочної залози  

E Мастит  

120

Через 2 тижні після пологів у породіллі з’явились болі в молочній залозі, що наростали протягом 3 днів. Об’єктивно: температура тіла - 39°С, озноб, слабкість; гіперемія шкіри, збільшення, болючість та деформація молочної залози. При пальпації інфільтрату визначається ділянка розм’якшенння та флуктуації. Діагноз?  

A Інфільтративно-гнійний мастит

B Флегмонозний мастит  

C Лактостаз   

D Серозний мастит  

E Мастопатія   




1. ПРОСВЕЩЕНИЕ 1983 ББК 85
2. Острое поражение токсичными веществами
3. 47
4. Челябинский государственный педагогический университет Факультет психологии Кафедра теоретическ
5. і Розширення підтримання належного функціонального стану і раціональне використання основних засобів знач
6. КПРФ
7. на тему- Переваги і недоліки використання технології JX.
8. статья дает обзор ключевого процесса принятия решений дает подсказки и предоставляет техники лечения ран
9. Тема. Наукове значення періодичного закону Мета
10. Bell lbs разрабатывает операционную систему Multix прообраз UNIX имеющий далеко не все части современной системы.html
11. Расчет привода поперечно-строгального станка
12. по темеЗдесь муза волшебными струнамикоснулась вдруг чьейто души Автор- музыкальный руководител.
13. О проблемах
14. Водородные связи
15. религия имеет несколько распространенных значений
16. і. А які чудові речі побуту прикрашені випалюванням Це майстерно виготовлені бондарські вироби цікавої фо
17. О недостатках региональных целевых программ развития дорожного хозяйства
18. от латинского pex род
19. Анализ экономической деятельности предприятия
20. Мёд ИРИШ ХАНИ 1 л