Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Організаційна структура ДКУ враховує адміністративно-територіальний устрій країни. У центрі (м. Київ) знаходиться ДКУ, в Автономній республіці Крим Головне управління Державного казначейства України, на рівні областей 27 Головних управлінь, окремі Головні управління у м. Києві та м. Севастополі. На рівні районів функціонують управління відокремлені структурні підрозділи Головних управлінь, які не мають статусу юридичної особи. Голова ДКУ призначається (звільняється) КМУ за поданням Прем'єр-міністра України і несе персональну відповідальність за діяльність ДКУ, затверджує його організаційну структуру, визначає обов'язки і повноваження своїх заступників, призначає і звільняє начальників територіальних органів. Для погодженого вирішення питань у ДКУ утворюється Колегія у складі 11 членів на чолі з Головою ДКУ. Головне управління очолює начальник (призначається на посаду МФУ за поданням голови ДКУ), який здійснює керівництво діяльністю Головного управління і відповідає за результати його діяльності. При начальнику створюється колегія (склад затверджується головою ДКУ).
3. Нормативно-правова база діяльності ДКУ
Документи, що регламентуються діяльність ДКУ і формують його правову базу, можна згрупувати за 2 основними напрямками:
До першої групи законодавчих документів належать Конституція України, Закони України й Укази Президента України, Постанови ВРУ і КМУ, а також спільні постанови КМУ і НБУ стосовно загальних принципів розрахунково-касового обслуговування бюджетів і розпорядників бюджетних коштів.
Важливим кроком у законодавчому закріпленні порядку касового виконання бюджету, ролі органів ДКУ в його забезпеченні є прийняття Бюджетного Кодексу України, яким значно розширені й конкретизовані функції ДКУ. До першої групи належить і Положення про ДКУ, затверджене Постановою КМУ № 1232 від 21.12.2005 р. визначає статус ДКУ як урядового органу державного управління, основні завдання, функції і права.
Таким чином, розподіл повноважень згідно з чинною законодавчою базою такий: КМУ забезпечує виконання Державного бюджету України, МФУ здійснює загальну організацію та управління виконанням Державного бюджету, координує діяльність учасників бюджетного процесу, ДКУ здійснює операції з коштами Державного бюджету, розрахунково-касове обслуговування розпорядників бюджетних коштів, контроль, облік та складання звітності про виконання бюджетів.
До другої групи документів відносять в основному накази ДКУ, МФУ й окремі Постанови КМУ, які визначають принципи роботи Державного казначейства з питань виконання бюджетів, поглиблення його контрольних функцій, оптимізації роботи, підвищення ефективності й контролю за цільовим спрямування бюджетних ресурсів тощо. Основними з них є: Положення про єдиний казначейський рахунок і порядок управління єдиним казначейським рахунком, План рахунків бухгалтерського обліку виконання державного та місцевих бюджетів, Порядок обліку зобов'язань розпорядників коштів бюджету в органах Державного казначейства, Порядок казначейського обслуговування місцевих бюджетів за доходами та перерахуванням міжбюджетних трансфертів та інші, які є нормативною і методологічною базою для виконання визначених законами України основних напрямків формування й виконання Державного та місцевого бюджетів.