Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

Подписываем
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Предоплата всего
Подписываем
red255;
Реферат на тему
Характеристика громадянства України
Під громадянством України розуміють правовий зв'язок між фізичною особою і Україною, що знаходить свій вияв в їх взаємних правах і обовязках. Громадянин України це особа, яка набула громадянства в порядку, передбаченому законами України та міжнародними договорами України.
Питання громадянства України регулюються Конституцією України, Законом України «Про громадянство» від 18 січня 2001 р., міжнародними договорами України. При цьому якщо міжнародним договором України встановлено інші правила, ніж ті, що містяться в законодавстві України, застосовуються правила міжнародного договору.
Законодавство України про громадянство ґрунтується на таких принципах:
ґ) неможливості автоматичного набуття громадянства України іноземцем чи особою без громадянства внаслідок укладення шлюбу з громадянином України або набуття громадянства України його дружиною (чоловіком) і автоматичного припинення громадянства України одним із подружжя внаслідок припинення шлюбу або припинення громадянства України другим із подружжя;
д) рівності перед законом громадян України незалежно від підстав, порядку і моменту набуття ними громадянства України;
е) збереження громадянства України незалежно від місця проживання громадянина України.
Громадянами України є:
Документами, що підтверджують громадянство України є:
ґ) проїзний документ дитини;
д) дипломатичний паспорт;
е) службовий паспорт;
є) посвідчення особи моряка;
ж) посвідчення члена екіпажу;
з) посвідчення особи на повернення в Україну.
Громадянство України набувається:
ґ) внаслідок усиновлення;
д) внаслідок встановлення над дитиною опіки чи піклування;
е) внаслідок встановлення над особою, визнаною судом недієздатною, опіки;
є) у звязку з перебуванням у громадянстві України одного чи обох батьків дитини;
ж) внаслідок встановлення батьківства;
з) за іншими підставами, передбаченими міжнародними договорами України.
Регламентуючи набуття громадянства України за народженням, діюче законодавство України встановлює, що особа, батьки або один з батьків на момент її народження були громадянами України, є громадянином України. Особа, яка народилася на території України від осіб без громадянства, які на законних підставах проживають на території України, є громадянином України. Особа, яка народилася за межами України від осіб без громадянства, які постійно на законних підставах проживають на території України, і не набула за народженням громадянства іншої держави, є громадянином України. Особа, яка народилася на території України від іноземців, які постійно на законних підставах проживають на території України, і не набула за народженням громадянства жодного з батьків, є громадянином України. Особа, яка народилася на території України, одному з батьків якої надано статус біженця в Україні чи притулок в Україні, і не набула за народженням громадянства жодного з батьків або набула за народженням громадянство того з батьків, якому надано статус біженця в Україні чи притулок в Україні, є громадянином України. Особа, яка народилася на території України від іноземця і особи без громадянства, які постійно на законних підставах проживають на території України, і не набула за народженням громадянства того з батьків, який є іноземцем, є громадянином України. Новонароджена дитина, знайдена на території України, обоє з батьків якої невідомі (знайда), є громадянином України. Особа, яка має право на набуття громадянства України за народженням, є громадянином України з моменту народження.
Встановлюється порядок набуття громадянства України за територіальним походженням, передбачається, що особа, яка сама або принаймні один з її батьків, дід чи баба, повнорідні брат чи сестра народилися або постійно проживали до 16 липня 1990 р. на території, яка стала територією України згідно із ст. 5 Закону України «Про правонаступництво України», а також на інших територіях, що входили до складу Української Народної Республіки, Західно-Української Народної Республіки, Української Держави, Української Соціалістичної Радянської Республіки, Закарпатської України, Укранської Радянської Соціалістичної Республіки (УРСР), і є особою без громадянства або іноземцем, що взяв зобовязання припинити іноземне громадянство, та подала заяву про набуття громадянства України, а також її діти реєструються громадянами України. Дитина, яка народилася чи постійно проживала на території УРСР (або хоча б один з її батьків, дід чи баба народилися чи постійно проживали на вище зазначених територіях)і є особою без громадянства, реєструється громадянином України за заявою одного з батьків або опікуна чи піклувальника. Дитина, яка народилася на території України від батьків, які є іноземцями, і набула за народженням громадянства іншої держави або держав, яке було припинене, реєструється громадянином України за клопотанням одного з батьків або опікуна чи піклувальника тощо.
Іноземець або особа без громадянства можуть бути за їх клопотаннями прийняті до громадянства України.
Умовами прийняття до громадянства України є:
ґ) володіння державною мовою або її розуміння в обсязі, достатньому для спілкування. Ця умова не поширюється на осіб, які мають певні фізичні вади (сліпі, глухі, німі);
д) наявність законних джерел існування. Ця умова не поширюється на осіб, яким надано статус біженця в Україні або притулок в Україні.
До громадянства України не приймається особа, яка:
Особа, яка набула громадянства України і подала декларацію про відмову від іноземного громадянства, зобовязується повернути паспорт іноземної держави до уповноважених органів цієї держави.
Датою набуття громадянства України у цих випадках є дата видання відповідного Указу Президента України.
Особа, яка після припинення громадянства України не набула іноземного громадянства і подала заяву про поновлення у громадянстві України, реєструється громадянином України незалежно від того, проживає вона постійно в Україні чи за кордоном. Особа, яка після припинення громадянства України набула іноземного громадянства, повернулася в Україну на постійне проживання і подала заяву про поновлення у громадянстві України, реєструється громадянином України. Ця особа бере зобовязання припинити іноземне громадянство і подати документ про це, виданий уповноваженим органом відповідної держави, до органу, що прийняв документи про поновлення її у громадянстві України. Якщо особа, маючи всі передбачені законодавством цієї держави підстави для отримання такого документа, з незалежних від неї причин не може його отримати або їй надано статус біженця в Україні чи притулок в Україні, вона подає декларацію про відмову від іноземного громадянства.
Громадянство України припиняється:
Громадянин України, який відповідно до чинного законодавства України є таким, що постійно проживає за кордоном, може вийти з громадянства України за його клопотанням. Якщо дитина виїхала разом з батьками на постійне проживання за кордон і батьки виходять з громадянства України, за клопотанням одного з батьків разом з батьками з громадянства України може вийти і дитина.
Вихід з громадянства України допускається, якщо особа набула громадянство іншої держави або отримала документ, виданий уповноваженими органами іншої держави, про те, що громадянин України набуде її громадянства, якщо вийде з громадянства України. Вихід дітей віком від 14 до 18 років з громадянства України може відбуватися лише за їхньою згодою.
Вихід з громадянства України не допускається, якщо особу, яка клопоче про вихід з громадянства України, в Україні притягнуто як обвинувачену у кримінальній справі або стосовно якої в Україні є обвинувачувальний вирок суду, що набув чинності і підлягає виконанню. Датою припинення громадянства України є дата видання відповідного Указу Президента України.
Підставами для втрати громадянства України є:
Датою припинення громадянства України є дата видання відповідного Указу Президента України.
Органи та посадові особи мають такі повноваження у сфері громадянства. Президент України:
Комісія при Президентові України з питань громадянства:
Спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади з питань громадянства і підпорядковані йому органи:
Міністерство закордонних справ України, дипломатичні представництва та консульські установи України:
Рішення з питань громадянства, прийняті спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади з питань громадянства, Міністерством закордонних справ України та їх органами, можуть бути оскаржені у встановленому законом порядку до суду.
Дії та бездіяльність посадових і службових осіб, які порушують порядок та строки розгляду справ про громадянство і виконання рішень з питання громадянства, можуть бути оскаржені у судовому та адміністративному порядку.
громадянство україна
Список використаної літератури
1.Основи правознавства. С.Л.Лисенко. Київ. «Либідь».2000 р.
.Правознавство. Міністерство освіти і науки України. Київ. Юнікор Інтер.2004 р.
.Права, свободи та обовязки людини і громадянина в Україні. А.М.Колодій, А.Ю.Олійник. Київ. Правова єдність Всеукраїнська асоціація видавців. 2008р.
Размещено на Allbest.ru
Размещено на http://www.allbest.ru/