Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
1.02.13 - Системне адміністрування
Монтаж кабельної системи
1. Порядок монтажу
При створенні локальної мережі доводиться стикатися з такими мережами:
1) наявність локальних мереж, які були встановлені раніше;
2) персонал, який відповідає за роботу будь-якої системи будівлі переконаний в тому, що дана підсистема є основною;
3) незначні спотворення архітектури будь-якої мережі призводять до витрат;
4) встановлені ще при будівництві будівлі комунікації містять множність різних кабелів, які важко використовувати.
У певному місці приміщення встановлюється хаб, або концентратор, який розрахований на потрібну кількість портів. Якщо приміщення досить велике, то можна встановити декілька кабелів або концентраторів. Хаб треба встановити в центрі всієї мережі, щоб звести до мінімуму використання кабелю. Після установки хабів і концентраторів їх необхідно з'єднати між собою і прокласти від них кабель до комп'ютерів користувачів. Краще використовувати спеціальні короби. Бажано також позначити кабель, який приходить від робочих станцій користувачів до мережного устаткування. Системному адміністратору необхідно знати якомога більше про мережі: ІР-адресу робочої станції та імя користувача.
Зручним варіантом є такі відмітки:
1) паперовий ярлик;
2) напис на кабелі за допомогою спеціального маркеру;
3) бірки;
2. Усунення неполадок
Неполадки можуть проявлятися в помилках роботи мережі і зниженні її потужності. Важливим елементом використання локальної мережі є тестування, діагностика і профілактика. Проблеми, які виникають при роботі з мережею розділяють на 4 категорії:
1) неполадки в кабельній системі;
2) перевантаження мережі;
3) некоректне функціонування мережних протоколів;
4) помилки ПЗ.
Неполадки кабельної системи відбуваються через поломки якогось електричного або електронного мережного обладнання. Перевантаження в мережі відбувається в результаті того, що мережний пристрій не в змозі впоратись із відповідями на запити, які до нього надходять. Помилки в роботі ПЗ можуть зявитися через неправильне налаштування. несправності кабельної системи виникають в мережному обладнанні або в самому кабелі і розємах. Несправності, які зустрічаються найчастіше - це відсутність контакту в розємах і замикання в кабелі. Знайти таку неполадку можна за допомогою тестера мережі. Збої, що виникають в результаті перевантаження мережі і некоректної роботи мережевих протоколів - найскладніші в плані виявлення, так як носять нестабільний характер і зявляються виключно в моменти перевантаження. Такі збої можна діагностувати, якщо проаналізувати схему побудови локальної мережі на предмет наявності проблемних ділянок. Зазвичай такими місцями є елементи мережі із швидкістю передачі 10 Мбіт/с, а також некоректно відрегульовані маршрутизатори і комутатори. Самий надійний спосіб виявлення полягає в послідовному відключенні станцій, концентраторів і кабельних трас, а також в уважному вивченні розташування ліній заземлення робочих станцій і серверів.
Апаратне тестування відбувається за допомогою дорогого обладнання, мережних тестерів і аналізаторів протоколів. Мережні тестери можуть вимірювати багато параметрів, наприклад, пікову і усереднену завантаженість, частку широкомовного трафіку, збої у функціонуванні протоколу вищих рівнів. В мережах Token Ring тестери підключаються до кільця, усередині якого запущений процес аварійної сигналізації і може діагностувати компютер із перевантажених буфером прийомів, визначити порядок компютерів в кільці, засікти час проходження маркера по мережі. Певні моделі мережних тестерів здатні зберігати результати перевірки для подальшого аналізу за допомогою спеціальних додатків. Для більш повного аналізу дані можуть фільтруватися за деякими параметрами (протоколам та помилкам). Аналізатором протоколів можуть бути компютер, який має кілька мережних карт і забезпечений спеціалізованим ПЗ. Такі ЕОМ (ПК) перехоплюють, розшифровують і аналізують пакети, які проходять у мережі і дозволяють докладніше дізнатися про можливі проблеми локальної мережі. За допомогою спеціальних фільтрів можна дізнатися багато необхідної інформації. Вона може бути вивчена для створення звіту про пакети та одерження докладного опису протоколів. Будь-який аналізатор відмічає час проходження пакету і відображає мережні і фізичні адреси компютера, який його відправив і отримав. Деякі аналізатори здатні працювати з протоколами, кількість яких більше 200.