У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

тематик і тракторист

Работа добавлена на сайт samzan.net: 2015-07-05

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 28.4.2025

Мета освіти за Сухомлинським

Головною метою, якої має прагнути виховання, є всебічний розвиток особистості. Цього можна досягти залученням її до різних видів діяльності, постійним і планомірним формуванням пізнавальних здібностей. Важливим напрямом усебічного розвитку особистості, який необхідно враховувати при її проектуванні, є розумове виховання. В. Сухомлинський вважав, що розумове виховання потрібне людині не тільки для праці, а й для повноцінного духовного життя. Бути розумним повинен і математик, і тракторист. Тому в процесі навчання дітей треба спонукати до самостійної пізнавальної діяльності, до самоосвіти. Цю роботу слід починати з малих літ, формуючи в дітей допитливість, тоді навчання для них не стане тягарем. На його думку, дитина не може бути щасливою в школі, якщо їй там погано. Одна з його фундаментальних ідей звучить так: навчання повинно бути радісною працею.

Значне місце в педагогічній системі В. Сухомлинського відведено проблемам трудового виховання школярів. На його думку, учні мають братии участь у найрізноманітніших видах праці: навчальній і продуктивній, короткотривалій і тривалій, платній і безплатній, ручній і механізованій, індивідуальній і колективній, у майстернях і в полі. У статті «Гармонія трьох начал» він писав: «Трудове виховання — це, образно кажучи, гармонія трьох понять: треба, важко і прекрасно».

Важливу роль В. Сухомлинський відводить естетичному вихованню підростаючого покоління, вихованню красою. Він пропонує використовувати красу природи, красу слова, музики і живопису. Педагог має не тільки навчити дитину знати і розуміти мистецтво, а й сформувати в неї потребу милуватися природою і творами мистецтва, навчити творити прекрасне, насолоджуватися прекрасним, створеним власними руками.

Значної уваги у своїй практичній діяльності і в теоретичних пошуках В. Сухомлинський надавав проблемі дитячого колективу. Новаторським можна вважати його положення про гармонію суспільних та індивідуальних потреб у структурі особистості. Якщо в радянській педагогіці йшлося про підпорядкування особистих інтересів колективним, суспільним інтересам, то він вніс уточнення у це формулювання: не підпорядкування, а гармонія інтересів.

Сухомлинський неодноразово відзначав плідний взаємовплив фізичної і розумової праці: розумну, освічену,  культурну людини будь-яка праця робить більш творчою, більш радісною. Тому дуже важливою умовою, що забезпечує здорову основу розвитку особистості в колективі і самому колективі, Сухомлинський вважав фізичну працю обов'язковим для усіх. Дуже важливим моментом у системі трудового виховання В.А.Сухомлинського є і положення про те, що праця дозволяє найбільше повно  і яскраво розкрити природні задатки і схильності дитини. Аналізуючи готовність дитини до трудового життя, потрібно думати не тільки про те, що він може

дати для суспільства, але і про те, що праця дає особисто йому. У кожній дитині дрімають задатки якихось здібностей. Ці задатки як порох: щоб запалити, необхідна іскра.

В.Сухомлинський вважав, що моральне виховання є особливою виховною діяльністю, зі своїми власними закономірностями, які потребують часу й певних форм і методів впливу на свідомість, характер, поведінку людини. Тобто Василь Олександрович підкреслював, що лише одним заучуванням теоретичних знань про суть моралі не виховати гуманну людину і не сформувати в неї основні моральні якості особистості. Тому вчитель зобов’язаний  звертатись до найтепліших і трепетних порухів дитячої душі, прагнути зробити так, щоб кожне слово вихователя, кожна його дія, спрямовані на формування гуманістичних почуттів і якостей дітей, пройшли через серце дитини і залишили там слід на все життя. Дітей необхідно вчити бачити, відчувати, творити, жити для людей, співчувати, співпереживати.

Сутність гармонійного розвитку особистості Сухомлинський бачить у нерозривному зв'язку трудового виховання з іншими сторонами виховання - морального, естетичного, інтелектуального, фізичного. До цього висновку Василь Олександрович прийшов завдяки власній праці.




1. Завьяловский район А.
2. Кинематический анализ сложного эпициклического механизма
3. реферат дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата біологічних наук Київ 2004
4. державної етнічнотериторіальної регіональної самоврядності та самодостатності інтересів регіону
5. Измерительные трансформаторы
6. Практическое значение и охрана подземных вод
7. Народний музей історії університету як джерело знань про його традиції
8. Лабораторная работа 5доменные СЕТИ на основе ctive directoryЧасть I
9. ТЕМАХ ШТУЧНОГО ІНТЕЛЕКТУ 05
10. ИСТОРИЯ СОЗДАНИЯ ЗАКОНОВ 12 ТАБЛИЦ В древнейший период безраздельно господствующей правовой системой было