Будь умным!


У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

Тема-Атестація ДНЗ і педагогічних працівників

Работа добавлена на сайт samzan.net: 2015-07-05

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 20.5.2024

Тема:Атестація ДНЗ і педагогічних працівників.

План

1. Поняття про атестацію педагогічних працівників

2. Робота з педагогічними надрами в період атестації

3. Атестація педагогічних працівників як аспект діяльності вихователя-методиста дошкільного закладу

1. Поняття про атестацію педагогічних працівників

Атестація педагогічних працівників це комплексна оцінка професійної діяльності вчителя, визначення його відповідності займаній посаді, рівню кваліфікації.

Мета атестації:

• активізація творчої професійної діяльності вчителя;

• стимулювання безперервної фахової та загальної освіти;

• підвищення відповідальності педагогічних працівників за результати навчання і виховання учнів.
• забезпечення соціального захисту педагогів.

Завдання атестації:

Стимулювання підвищення кваліфікації педагогічних працівників шляхом оцінювання знань предмета, що викладається та напряму педагогічної діяльності, методики викладання та виховання. Атестація спрямована на оцінку досягнень педагогічного працівника у його діяльності, на заохочення (у тому числі матеріальне) його успіхів у справі освіти, виховання і розвитку учнів.

Принципи атестації: добровільність, відкритість, колегіальність, індивідуалізація, диференціація.
Аналіз існуючої практики показує, що вплив атестації на рівень навчально-виховного процесу в закладі освіти може бути як позитивний, так і негативний.

Позитивний - можливий за умови суворого дотримання усіх нормативних вимог до організації та проведення атестації. Він сприяє підвищенню ефективності навчально-виховного процесу, покращенню його загальних результатів.

Негативний - можливий за умови неякісної організації та формального проведення атестації, що призводить до конфліктів у педагогічному колективі і. внаслідок цього, відволікає педагогічний колектив від безпосередньої роботи до з'ясування між особових відносин. Цей вплив відповідно ускладнює, гальмує і знижує рівень навчально-виховного процесу.

Внаслідок вище зазначеного виникає необхідність системного підходу до атестації педагогічних працівників, який складається з планування атестаційної роботи, суворого дотримання етапів проведення атестації, виконання нормативного режиму під час організації і проведення атестації, відпрацювання загальних вимог до педагогічного працівника, які дозволяють об'єктивно оцінювати кожного, хто атестується.

Атестація педагогічних працівників - складова частина підвищення педагогічної кваліфікації. Вона передбачає підвищення професіоналізму, розвиток творчої активності, стимулювання діяльності, диференційоване оцінювання результатів педагогічної праці.

У ході підготовки та проведення атестації педагогічних працівників доцільно дотримуватися наступних положень:

• Підготовка, проведення атестації, а також її результати повинні бути спрямовані на утвердження високої ролі учителя, на підвищення його авторитету в колективі освітнього закладу, серед колег, учнів, вихованців та їх батьків.

• Усі нормативні документи, інформація про атестацію, її форми, види, кваліфікаційні вимоги до педагогічних працівників, зразки атестаційної документації мають бути доступними для педагогів, що атестуються. З порядком і терміном проведення атестаційної експертизи педагога слід ознайомити заздалегідь.

• Робота атестаційних комісій повинна бути спрямована на виявлення успіхів і прорахунків у педагогічній діяльності, які виявляються у розумінні педагогом цілей освіти на сучасному етапі.
2. Робота з педагогічними надрами в період атестації

Освітній заклад або установа забезпечує погреби га права громадян на розвиток, виховання дитини, на загальну середню освіту. Сучасний заклад освіти являє собою складний механізм, який об'єднує багато напрямків діяльності:

• Навчальний процес;

• Виховний процес;

• Методична робота (науково-методична робота);

• Експериментальна (інноваційна) діяльність:

• Психологічне забезпечення;

• Допоміжний напрямок (забезпечення навчально-виховного процесу необхідними умовами діяльності).
Реалізація усіх напрямків діяльності освітніх закладів здійснюється педагогічними працівниками. Чим вище науково-теоретичний і загальнокультурний рівень педагогічного працівника, його професійна майстерність, тим ефективніше стають навчально-виховний процес та результативність діяльності освітнього закладу.

Виходячи з цього, особливого значення набуває грамотна й послідовна робота адміністрації освітнього закладу з педагогічними кадрами, до якої входить і атестація педагогічних працівників. Керівник навчального закладу або освітньої установи та його заступники є організаторами і керівниками атестаційного процесу. їхнім обов'язком перш за все є створення у школі системи атестаційної роботи. Як правило роботу, пов'язану з атестацією педагогічних кадрів, згідно з розподілом функціональних обов'язків, організовують і проводять заступники керівника з навчальної або навчально-методичної роботи.

Атестація педагогічних працівників може виконати покладену на неї функцію лише за умови включення її з одного боку в систему управлінської діяльності та з іншого боку в систему методичної роботи, спрямованої на забезпечення розвитку творчої ініціативи, підвищення рівня професійної майстерності та якості педагогічної праці.

Атестацію слід розглядати як складову діяльності педагогічного колективу, яка проводиться протягом усього навчального року. Виходячи з цього, робота з педагогічними кадрами повинна бути відображена у річному плані роботи освітнього закладу.

У вступі до річного плану роботи доцільно:

1. Підкреслити результативність науково-методичної роботи з педагогічними кадрами щодо підвищення їх професійної майстерності.

2. Вказати кількісні та якісні показники стосовно кваліфікаційних рівнів педагогічних працівників.

3. Накреслити завдання, пов'язані із забезпеченням підвищення рівня професійної компетенції педагогів.

В основній частині річного плану робота з педагогічними кадрами планується окремим розділом і може носити такі назви:

• Науково-методична робота з педагогічними кадрами;

• Робота з кадрами;

• Робота з педагогічними кадрами:

• Кадри;

• Управління підвищенням професійної кваліфікації педагогів;

• Робота з учасниками навчально-виховного процесу.

2.2. Планування підготовки до атестації педагогічних працівників.

Планування атестації педагогічних працівників поділяється на перспективне та поточне.

Перспективне планування складається терміном на п'ять років і здійснюється з метою виявлення педагогічних працівників, які підлягають атестації, їх відповідної підготовки до атестації.

Для зручності перспективного планування доцільне створення бази даних кількісно-якісного складу педагогічних працівників закладу. Така база даних складається з метою обліку педагогічних працівників закладу (установи, району, міста) на підставі щорічної звітної форми РВК "Списки педагогічних працівників на 5 жовтня поточного навчального року". 

Іншою формою обліку педагогічних працівників може бути картотека педагогічних кадрів закладу.

3.Атестація педагогічних працівників як аспект діяльності вихователя-методиста дошкільного закладу

Атестація персоналу - складова кадрового менеджменту.

Робота з кадрами - один із напрямів діяльності вихователя-методиста дошкільного навчального закладу. Складовою кадрового менеджменту є атестація персоналу. Це важлива форма морального та матеріального стимулювання, спрямована на вдосконалення діяльності педагогів, які працюють в освітніх закладах різних типів і форм власності. Мета атестації педагогічних працівників:

  1.  активізація їхньої творчої професійної діяльності;
  2.  підвищення відповідальності за результати роботи;
  3.  оцінка особистісних якостей;
  4.  визначення рівня якості виконання ними посадових обов'язків, зазначених у професійно-кваліфікаційних характеристиках, нормативно-правових документах;
  5.  забезпечення соціального захисту компетентної педагогічної праці.

І саме вихователь-методист має підтримувати прагнення педагогів до професійного зростання, допомагати кожному з них реалізувати на практиці наукові надбання, інноваційні технології, розкрити фахові здібності.

Посадова інструкція вихователя-методиста.

Конкретні, чіткі обов'язки, виконання яких спрямовуватиметься на реалізацію завдань атестаційного періоду в дошкільному навчальному закладі, мають бути визначені у посадовій інструкції вихователя-методиста. Зокрема, такі обов'язки:

  1.  вивчення та оцінка рівня кваліфікації, результатів педагогічної діяльності педагогів, які атестуються;
  2.  створення оптимальних умов для активізації творчої діяльності педагогів;
  3.  виявлення, вивчення, узагальнення, поширення найкращого досвіду роботи педагогів;
  4.  моніторинг професійного зростання педагогів, які атестуються;
  5.  участь у засіданнях атестаційної комісії дошкільного навчального закладу, розробленні заходів з реалізації рекомендацій атестаційної комісії;
  6.  виконання організаційно-методичних заходів з підготовки і проведення атестації;
  7.  ведення документації, передбаченої нормативно-правовими актами;
  8.  оформлення інформаційних матеріалів з питань атестації (куточки, інформаційні стенди, вісники, бюлетені тощо);
  9.  проведення аналізу результатів атестації педагогічних кадрів;
  10.  внесення пропозицій щодо заохочення педагогічних працівників у процесі атестаційного періоду, щодо проведення позачергової атестації (за потреби);
  11.  внесення питань атестації педагогів у план методичної роботи.

Вихователь-методист може виконувати повноваження заступника голови чи секретаря атестаційної комісії, про що має бути зазначено у наказі керівника дошкільного навчального закладу «Про створення атестаційної комісії».

Функціональні обов'язки секретаря атестаційної комісії.

Якщо вихователя-методиста обрано секретарем атестаційної комісії, то до його основних обов'язків додаються ще й такі:

  1.  прийом заяв від педагогів, які атестуються;
  2.  підготовка матеріалів до розгляду на атестаційній комісії;
  3.  ознайомлення осіб, які атестуються, з графіком проведення атестації;
  4.  ведення протоколів засідань атестаційної комісії;
  5.  оформлення атестаційних листів у двох примірниках за встановленою формою;
  6.  вручення примірника атестаційного листа (під підпис) атестованому працівнику;
  7.  упорядкування, зберігання документації, що велась у процесі атестації (протоколи засідань атестаційної комісії, бюлетені таємного голосування тощо).

Ведення документації з атестації.

Проведення атестації передбачає ведення цілої низки документів, оформлення яких, як правило, покладається на вихователя-методиста. Зокрема, у методичному кабінеті ДНЗ має бути впорядковано такі матеріали щодо атестації:

  1.  законодавчі і нормативні документи з питань атестації педагогічних працівників;
  2.  перспективний план курсової перепідготовки педагогічних працівників;
  3.  перспективний план атестації педагогічних працівників;
  4.  графік проведення атестації педагогічних працівників;
  5.  пам'ятки, порадники для педагогів, які атестуються;
  6.  матеріали з вивчення, узагальнення досвіду роботи педагогів;
  7.  аналітичні матеріали з вивчення рівня компетентності дітей;
  8.  аналітичні матеріали з вивчення результативності роботи педагогів (діловий щоденник аналізу освітньої роботи, індивідуальна облікова картка педагога, модель оцінювання результатів роботи педагогічних працівників тощо);
  9.  аналітичні матеріали за результатами атестації педагогічних працівників (таблиці, різні типи діаграм тощо);
  10.  матеріали, напрацьовані у процесі роботи атестаційної комісії, - протоколи засідань атестаційної комісії, бюлетені таємного голосування, книга обліку видачі атестаційних листів тощо (за умови виконання вихователем-методистом обов'язків секретаря атестаційної комісії).

Етапи атестаційного періоду.

Атестацію слід розглядати як постійний неперервний процес, тому що із завершенням одного атестаціиного періоду розпочинається наступний. Проте кожний такий атестаційний період містить кілька етапів, які повторюються з року в рік, а саме:

  1.  підготовчий;
  2.  експертно-дослідницький;
  3.  підсумковий.

На кожному з цих етапів діяльність вихователя-методиста наповнюється певним змістом.

Питання, що вимагають особливої уваги вихователя-методиста.

На початку навчального року вихователю-методисту варто зосередити увагу на окремих питаннях, що дасть змогу уникнути непорозумінь та конфліктів у процесі проведення атестації педагогів у дошкільному навчальному закладі. Зокрема, необхідно:

  1.  перевірити своєчасність проходження курсів підвищення кваліфікації педагогами, які атестуються, наявність посвідчень курсової перепідготовки;
  2.  подати інформацію керівнику закладу про внесення змін до перспективного плану атестації педагогів для підготовки наказу (за потребою);
  3.  перевірити точність визначення стажу безпосередньої педагогічної роботи педагогів, які атестуються.

Вихователям-методистам варто пам'ятати, що:

  1.  вивчення досвіду роботи педагогічних працівників, його узагальнення та оформлення відповідних документів проводиться членами атестаційної комісії і працівниками методичних кабінетів;
  2.  не можна вимагати оформлення узагальнюючих документів педагогічними працівниками, які проходять атестацію;
  3.  слід своєчасно ознайомлювати педагогічних працівників з атестаційними листами (під підпис, із зазначенням дати).

Комплексна оцінка рівня педагогічної майстерності педагогів, які атестуються.

Вихователь-методист, готуючи характеристику педагога, який атестується, має дати комплексну оцінку рівню його педагогічної майстерності, розкривши такі її складові:

  1.  професійна компетентність;
  2.  результативність роботи (рівень компетентності дітей);
  3.  особистісні якості.

Важливим аспектом такої комплексної оцінки є аналіз показників діяльності педагога за весь міжатестаційний період (за п'ять років), а не лише за рік атестації. Планомірне аналізування діяльності кожного педагога протягом цього періоду дасть можливість усім учасникам освітнього процесу уникнути зайвого напруження та хвилювань.

Вихователь-методист повинен так побудувати методичну роботу, щоб задіяти в ній кожного педагогічного працівника, залучаючи до участі в різноманітних заходах. Таким чином педагоги матимуть змогу реалізувати свої потенційні можливості, самореалізуватися. У міжатестаційний період слід вивчати досвід роботи педагогів, узагальнювати його та подавати на розгляд, схвалення, затвердження до науково-методичної ради відповідного рівня, яка уповноважена здійснювати науково-педагогічну експертизу методичних матеріалів.

Вихователю-методисту слід відстежувати будь-які досягнення, вести облік участі кожного педагогічного працівника у методичних заходах. Кожен вихователь-методист обирає зручну для себе форму фіксації інформації. Зокрема, це можуть бути індивідуальні облікові картки педагогів, моніторингові атестаційні таблиці або атестаційні карти експертної оцінки. Такі робочі матеріали допоможуть дати обгрунтовану вичерпну характеристику діяльності педагога за весь міжатестаційний період, забезпечать об'єктивність в оцінюванні діяльності педагогів, дадуть змогу уникнути формалізму під час підбиття підсумків вивчення діяльності вихователів.

Структурування отриманої інформації за допомогою таблиць, різних типів діаграм і т. ін. спрощує аналітичну роботу в межах кадрового менеджменту, зокрема з питань атестації.

Після завершення атестаційного періоду керівник ДНЗ і вихователь-методист аналізують і узагальнюють результати атестації та вносять корективи до бази даних кількісно-якісного складу педагогічних працівників дошкільного закладу.




1. Олдос Хаксли О дивный новый мир- Азбукаклассика; Москва; 2000 ISBN 5352014479 Аннотация На страницах романа
2. Определение твердости металлов по методу Бринелля
3. Укажите правильное объяснение постановки запятой или ее отсутствия в предложении- Молодые великанысосны
4. культурных и социальноэкономических условий жизнедеятельности.html
5. тематика вищих рослин
6. Вариант 1 Часть 1 При выполнении заданий этой части в бланке ответов 1 под номером выполняемого Вами зада
7. Глобальні проблеми сучасності
8. Темы самостоятельных работ по дисциплине 'Геология месторождений полезных ископаемых' для студентов заочного отделения, обучающихся по направлению 'Геология'
9. Курсовая работа- Проектирование частной школы
10. Государство и Аристотеля Политика
11. Заканадаўчы падстыль афіцыйна-справавога стылю беларускай мовы.html
12. Организационная структура Банка России
13. вариантами ответа
14. Средняя общеобразовательная школа 3 г
15. Гетьмансьтво україни- іван мазепа (гетманство украины
16. Етапи розвитку теорії соціально-політичного конфлікту
17.  Приземляюсь в 23 часа по местному времени
18. Тема- Дослідження конструкції електродів для визначення водневого показника рН
19. на тему Побудова цифрових моделей рельєфу у програмному середовищі Surfer
20. Об охране окружающей среды; Государственное управление в области охраны окружающей среды- ФКЗ О