У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

ЛІКУВАЛЬНА ФІЗКУЛЬТУРА В ПІСЛЯОПЕРАЦІЙНИЙ ПЕРІОД (АПЕНДИЦИТ)

Работа добавлена на сайт samzan.net:

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 26.12.2024

Міністерство освіти і науки України

Житомирський державний університет імені Івана Франка

ЛІКУВАЛЬНА ФІЗКУЛЬТУРА В ПІСЛЯОПЕРАЦІЙНИЙ ПЕРІОД (АПЕНДИЦИТ)

                                                                              Студентки історичного

                                                            факультету

43 групи

                                                                 Потайчук Інни

Житомир 2007


План

  1.  Урбанізація та її негативні наслідки.
  2.  Екологічне середовище в містах.
  3.  Шумове, вібраційне та електромагнітне забруднення міст.


1. Урбанізація та її негативні наслідки.

Сучасній людській цивілізації властиві стрімкі темпи урбанізації. Вони вирішально зумовлені двома факторами – “демографічним вибухом” другої половини ХХ ст. та науково-технічною революцією в усіх сферах.

 Урбанізація (від лат. urbanos – міський) означає процес зростання міст і міського населення та підвищення їх ролі в соціально-економічному та культурному житті суспільства. Способи виникнення міст в історії людства були різними. Міста виникали як сумісні поселення ремісників, що полегшувало їх виробничу діяльність, як центри торгівлі, як воєнні укріплення (фортеці).

Проявився процес урбанізації і в Україні. До 1918 р. країна була аграрною і в містах проживало 18% населення. Інтенсивна урбанізація в Україні розпочалася в 1926-1939 рр., коли було взято курс на індустріалізацію народного господарства, тобто всього лише за 13 років чисельність міського населення зросла у 2,4 рази. За 1940-70 рр. чисельність міського населення в Україні зростала вже значно нижчими темпами, бо за 30 років воно збільшилось у 1,9 рази. З середини 50-х років ХХ ст. почався новий етап інтенсивного зростання кількості міст і чисельності міського населення в Україні. Тільки за останні 30 років частка міського населення в Україні зросла у 2,2 рази та становила на кінець ХХ ст. близько 70% загальної чисельності населення. За кількістю великих міст (з населення понад 100 тис.) наша держава тепер посідає одне з провідних місць серед країн світу, таких міст зара – 61. В Україні є 7 міст з населенням, яке перевищило або майже сягає мільйона осіб: Київ, Дніпропетровськ, Одеса, Донецьк, Харків, Запоріжжя та Кривий Ріг. До речі, для Києва останні 30 років був характерний надзвичайно інтенсивний демографічний розвиток: чисельність його населення зросла майже у 2,5 рази і досягла на 2000 рік 2 млн. 600 тисяч мешканців.

Сучасне місто надає своїм жителям багато переваг економічного, соціального та суб’єктивного характеру, а саме:

  •  наявність місць роботи та можливість зміни роботи;
  •  зосередження закладів науки та культури;
  •  забезпечення висококваліфікованої медичної допомоги;
  •  можливість створювати кращі житлові та соціально-побутові умови життя;
  •  розвиток міжнародного та регіональної культури.

Незважаючи на переваги міського життя, міське середовище для людей є штучним і відірваним від природного, того, в якому тисячоліттями проходило їхнє життя. Штучне міське середовище шкідливо впливає на здоров’я населення через забруднення атмосферного повітря, дефіцит сонячного проміння, води, а також скупченістю населення, недостатністю зелених насаджень тощо. Також небезпеку для здоров’я людей у місті становлять шумові, вібраційні навантаження, транспортні проблеми, вплив електричних, магнітних, іонізаційних полів.

Отже, в умовах великого міста загострюються всі сторони життєзабезпечення людей: постачання достатньої кількості повноцінних продуктів харчування та питної води; контроль і запобігання забруднення повітря; водних ресурсів, грунтів; утилізація та захоронення нагромаджуваних шкідливих виробничих та побутових відходів, а також соціальні проблеми, пов’язані з різким зменшенням вільного “життєвого” простору, зростанням міст у високу, збільшенням захворювань, зумовлених забрудненням та інші.

Визначимо основні небезпеки життя в урбанізованому середовищі.

 2. Екологічне середовище в містах.

Основними джерелами забруднення атмосфери міста є транспорт, енергетичні системи міста та промисловість.

Зниження якості атмосферного повітря небезпечне для здоров’я міських мешканців. Людина за добу вживає в середньому 25 кг повітря. Навіть, якщо відносний вміст забруднювачів в повітрі незначний, їх сумарна кількість, яка потрапляє в організм людини при диханні, може виявитись токсичною. Найбільш поширеною шкідливою домішкою повітряного середовища є чадний газ. Надмірна кількість цього газу в повітрі призводить до швидкої втомлюваності людини, головного болю, запаморочення, ослаблення пам’яті, порушення діяльності серцево-судинної та інших систем організму.

Специфіка проживання в місті веде до того, що люди 80-95% свого часу проводять в приміщеннях (житлові будинки, метро, службові приміщення). Одним з показників якості міського життя є повітря приміщень. Згідно з оцінкою Агентства з охорони навколишнього середовища США, повітря всередині міських приміщень забруднено у 100 разів більше, ніж зовні.

Токсичні матеріали приміщень – олійні фарби і розчинники, килимовий клей, меблевий лак, із яких виділяються бензол, толуол та інші речовини.

 

Заходи щодо поліпшення якості повітря в приміщеннях:

  •  ефективний засіб проти токсинів – домашні рослини;
  •  замість освіжувачів повітря використовувати оцет, наливши його в тарілку і поставити на 1-2 години в кімнаті; в закритих невеликих приміщення (холодильники, туалет) поставити відкриту коробку з харчовою содою; внести в кімнату свіжу гілку ялини або сосни;
  •  замість підбілювачів використовувати харчову соду або буру;
  •  робити регулярне вологе прибирання приміщення, а також провітрювання;
  •  не залишати відкритими пляшки з миючими та дезінфікуючими засобами.

Питна вода – найважливіший фактор здоров’я людини. В крани міських квартир питна вода потрапляє з річок, водосховищ, озер, з підземних глибин. Найчистіша – підземна (особливо глибинна, артезіанська) вода. Але для великих міст цієї води не вистачає.

За даними ВООЗ, вода може містити 13 тисяч токсичних речовин, водою передається до 80% усіх захворювань, від яких у світі щорічно вмирає 25 млн осіб.

Щоб природна вода була придатна для вживання, вона проходить декілька стадій очищення та знезараження на водопровідних станціях. Способи очищення забруднених вод можна об’єднати в такі групи: механічні, фізичні, фізико-механічні, фізико-хімнічні; біологічні, комплексні.

Після визначених методів очищення у воді можуть знаходитись різноманітні віруси та бактерії (дизентерійні бактерії, холерний вібріон, збудники черевного тифу, вірус поліомієліту, вірус гепатиту та ін.). Знешкодити мікроорганізми, які залишились, можна чотирма способами:

  •  термічно (скип’ятити);
  •  за допомогою сильних окисників (наприклад, хлору, озону, марганцевого калію);
  •  впливом іонів благородних металів (зазвичай використовується срібло);
  •  фізичними методами (за допомогою ультрафіолетових променяів або ультразвуку).

3. Шумове, вібраційне та електромагнітне забруднення міст.

Для мешканців міста шум – справа звичайна. Досить часто людина навіть не замислюється над його протиприродністю. В будь-якому регіоні міста шумить автотранспорт, гуркоче трамвай, з певним шумом працює підприємством, поблизу літають з аеродрому літаки. В квартирах шумлять холодильники і пральні машини, в під’їздах – ліфти. Цей перелік можна продовжити.

Для позначення комплексного впливу шуму на людину медики ввели термін – “шумова хвороба”. Симптомами цієї хвороби є головний біль, нудота, дратівливість, які досить часто супроводжуються тимчасовим зниженням слуху. До шумової хвороби схильні більшість мешканців великих міст, які постійно отримують шумові навантаження. Наприклад, нормативні рівні звуку в дБ для мешканців житлових кварталів повинні становити 55 вдень і 45 вночі. Однак різні джерела техногенного шуму вносять вагомий внесок у звукове середовище міста. У сучасних міських районах зі значним рухом транспорту рівень шуму близький до небезпечної межі у 80 дБ.

До негативних фізичних чинників міста належить також вібрація. Джерелами вібрації в містах є: рейковий транспорт, автомобільний транспорт, будівельна техніка, промислові установки тощо.

Несприятливо впливають на організм людини і електромагнітні випромінювання промислової частоти (50 герц) та частот радіохвильового діапазону. В помешканнях електромагнітні поля створюють: радіоапаратура, телевізори, холодильники тощо, що становить певну небезпеку.

Безперечно, обійтися без електропобутових приладів неможливо, та й не потрібно. Головне – дотримуватись певних правил:

  •  у спальні не варто встановлювати комп’ютер, “базу” для радіотелефона, а також вмикати на ніч пристроїв для підзарядки батарейок та акумуляторів;
  •  телевізор, музичний центр, відеомагнітофон на ніч треба вимикати з електромережі;
  •  електронний будильник не повинен стояти в головах;
  •  потужність мікрохвильнових печей може змінюватись, тому час від часу треба звертатись до майстра, щоб контролювати рівень випромінювання.  

Література:

1) Е.П. Желібо, Н.М.Заверуха, В.В.Зацарний “Безпека життєдіяльності” с.225-232.

2) І.П.Пістун “Безпека життєдіяльності” с.198-205.

3) Навколишнє середовище та розвиток` Ворнов А. К.

  1.  Основи загальної екології" Г.О. Білявський.


Причини забруднення повітря приміщень

  •  забруднення від спалювання деревини, вугілля в камінах;
  •  не вентильовані гази від газових плит та водонагрівачів;
  •  аерозолі;
  •  очисники, які містять хлор або аміак;
  •  лакові та воскові покриття підлог;
  •  зволожувачі повітря;
  •  розпилювачі від комах (інсектициди);
  •  дим від цигарок.

оради щодо зменшення шуму в квартирі

  •  відрегулюйте в найбільш сприятливому для вас режимі гучність дзвоника вхідних дверей та телефону;
  •  для звукоізоляції стін використовуйте гіпоскартонні плити або спеціальні прокладки з натуральної пробки під лінолеум, килимове покриття або паркет;
  •  щоб двері не скрипіли, змажте їх машинним маслом, щоб не грюкали, прибийте до косяка смужку тонкої гуми;
  •  замініть двері в ванну кімнату на пластикові або дерев’яні, які герметично закриваються ;
  •  коли на кухні відкритий кран або працює витяжка, не вмикайте там телевізор;
  •  привчайте домочадців щільніше прикривати двері в свої кімнати, не вмикати телевізор і магнітофон на повну гучність.
  1.  




1. Профориентация школьника Входная анкета одиннадцатиклассника дата заполнения 1
2. лечебное дело История педиатрии
3. Родился Лурих в 1876 году в Эстонии
4. ПЕТЕРБУРГСКИЙ ИНСТИТУТ ВНЕШНЕЭКОНОМИЧЕСКИХ СВЯЗЕЙ ЭКОНОМИКИ И ПРАВА И
5. Анализ и оценка эффективности реализации продукции предприятия на отечественном и зарубежном рынке
6. Демократия в XXначале XXI вв
7. Вариант 4 1Каково значение экологии на современном этапе развития общества Современная экология взяла ку
8. Обґрунтування економічної привабливості Нідерландів
9. Введение7
10. Основы психодиагностики
11. варіант 1. Як розраховується коефіцієнт плинності кадрів Відношення надлишкової плинності до сер
12. Тематический словарьсправочник - Под ред1
13. Фоновые заболевания и рак шейки матки
14. Взаимоотношения со средствами массовой коммуникации Мир массмедиа является основным инструментом свя
15. реферату- Художнє братство прерафаелітівРозділ- Культура Художнє братство прерафаелітів Братство Прераф
16. Ценовые стратегии - комплексный анализ
17. Трудовое воспитание ребенка начинается с формирования в семье и школе элементарных представлений о трудовы
18. своеобразному и во многом перспективному явлению общественнополитической жизни Западной Европы США и Лат
19. Измерение базальной температуры Показания- невозможность измерения температуры в подмышечной област
20. Повестях Белкина Пушкина П