У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

Про охорону працi

Работа добавлена на сайт samzan.net: 2016-03-13

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 4.4.2025

Білет №30

     1. Обов`язки роботодавця щодо створення безпечних i нешкiдливих умов працi; обов`язки працiвника щодо виконання вимог нормативних актiв про охорону працi.  Закон України "Про охорону працi" (Ст.13) визначає обов`язки роботодавця щодо створення умов працi. Роботодавець зобов'язаний створити на робочому місці в кожному структурному підрозділі умови праці відповідно до нормативно-правових актів, а також забезпечити додержання вимог законодавства щодо прав працівників у галузі охорони праці. З цією метою роботодавець забезпечує функціонування системи управління охороною праці, а саме: - створює відповідні служби і призначає посадових осіб. які забезпечують вирішення конкретних питань охорони праці, затверджує інструкції про їх обов'язки, права та відповідальність за виконання покладених на них функцій, а також контролює їх додержання; - розробляє за участю сторін колективного договору і реалізує комплексні заходи для досягнення встановлених нормативів та підвищення існуючого рівня охорони праці; - забезпечує виконання необхідних профілактичних заходів відповідно до обставин, то змінютоться; - впроваджує прогресивні технології, досягнення науки і техніки, засоби механізації та автоматизації виробництва, вимоги ергономіки, позитивний досвід з охорони праці тощо; -  забезпечує належне утримання будівель і споруд, виробничого обладнання та устаткування, моніторинг за їх технічним станом; - забезпечує усунення причин, що призводять до нещас них випадків, професійних захворювань, та здійснення профілактичних заходів, визначених комісіями за під сумками розслідування цих причин; - організовує проведення аудиту охорони праці, лабораторних досліджень умов праці, оцінку технічного стану виробничого обладнання та устаткування, атестацій робочих місць на відповідність нормативно-правовим актам
з охорони праці в порядку і строки, що визнач
аються законодавством, та за їх підсумками вживає заходів до усунення небезпечних і шкідливих для здоров'я виробничих факторів; - розробляє і затверджує положення, інструкції, інші акти з охорони праці, що діють у межах підприємства (далі - акти підприємства), та встановлюють правила виконання рооїт і поведінки працівників на території підприємства, у виробничих приміщеннях, на будівельних майданчиках, робочих місцях відповідно до нормативно-правовпх актів з охорони праці, забезпечує безоплатно працівників норматпвно-прав'овимн актами та актами підприємства з охорони праці; - здійснює контроль за 'додержанням працівником технологічних процесів, правил поводження з машинами, механізмами, устаткуванням та іншими засобами виробництва, використанням засобів колективного та індивідуального захисту, виконанням робіт відповідно до вимог з охорони праці; - організовує пропаганду безпечних методів праиі та співробітництво з працівниками у галузі охорони прані: —вживає термінових заходів для допомоги потерпілим, залучає за необхідності професійні аварійно-рятувальні формування у разі виникнення на підприємстві аварій та нещасних випадків.

  Роботодавець несе безпосередню відповідальність за порушення зазначених вимог.

Обов'язки працівника щодо додержання вимог нормативно-правових актів з охорони праці згідно зі Статтею 14. Працівник зобов'язанний: - дбати про особисту безпеку і здоров'я, а також про безпеку і здоров'я оточуючих людей в процесі виконання будь-яких робіт чи під час перебування на території підприємства; - знати і виконувати вимоги нормативно-правових актів з охорони праці, правила поводження з машинами, механізмами, устаткуванням та іншими засобами виробництва, користуватися засобами колективного та індивідуального захисту; -  проходити у встановленому законодавством порядку попередні та періодичні медичні огляди.

  Працівник несе безпосередню відповідальність за по рушення зазначених вимог.

     2. Професійна підготовка оператора, склад її  і значення для забезпечення надійності діяльності. Людина оператор є основною ланкою системи людина машина. Профнавчання полягає в проходженні повного курсу підготовки до реалізації необхідних знань, умінь і навичок у визначених цілях і умовах і в успішній здачі кваліфікаційних іспитів. У підсумку профобучення поліпшується результативність дій працівника, що виражається в скороченні числа помилок; він уникає вiд непотрібних дій, рухів; у працівника підвищується темп роботи за рахунок усунення перерв між операціями; він засвоює ритм роботи і рівномірно розподіляє свої фізичні й інтелектуальні зусилля; багато дій автоматизуються, виконуються без зайвої напруги; працівник здобуває здатність передбачати наступні дії. Крім того, працівник здобуває стiйкiсть вiд помiх, емоційну урівноваженість, психологічну готовність до екстреної дії. Висока професійна майстерність складається в адекватному відображенні ситуації в СЛТС (система «людина – техніка - середовище») і в умінні в потрібний момент мобілізувати фізичні і психологічні ресурси для досягнення поставленої мети.

  Надійність характеризує здатність чи системи її елементів виконувати свої функції в плині заданого часу. Критерії надійності можна об'єднати в групи: безвідмовність, оновлювальність, готовність і своєчасність. У якості основних вони включають показники: імовірність безвідмовної роботи, показник безпомилкової роботи, показник оновлювальності, коефіцієнт готовності. Відмовлення – стан, при якому людина не може виконувати покладені на нього функції через стомлення, тимчасової втрати працездатності й ін. Під помилкою розуміють елемент, що порушує цілеспрямоване протікання діяльності і приводить до небажаного для діючого обличчя результату. Імовірність появи відмовлення в результаті помилки і визначається зі співвідношення:, де Аі-     імовірність того, що при здійсненні помилки і відбудеться відмовлення; Бі- імовірність помилки і; n - число аналогічних операцій.   Основний показник безпомилковості – імовірність безпомилкового виконання роботи:, де m - число правильне вирішених задач (виконаних оператором  дій); N - загальне число розв'язуваних задач (виконуваних дій).  Основний показник оновлювальності:– імовірність виправлення помилки; де Рк - імовірність видачі контрольного сигналу системою; Робн - імовірність виявлення оператором цього сигналу; Ри(tл) - імовірність виправлення помилки при повторному рішенні задачі в перебігу часу tл.  Показник готовності оператора – коефіцієнт готовності, тобто імовірність включення людини в роботу в будь-який довільний момент часу: , де Т0 - час, у плині якого оператор не може приймати інформацію, що надходить до нього, (перевантажений, зайнятий і ін.); Т - загальний час роботи. Основний показник своєчасності – ймовірність своєчасного виконання роботи: , де Ф() – функція щільності часу розв’язання задачі; tл – допусковий ліміт часу на розв’язок задачі.

Практична частина

Розрахувати штучне заземлення для електромеханічного обладнання цеху. Електропостачання цеху Здійснюється трьохфазною мережею з ізольованою нейтраллю від силового трансформатору потужністю Р=100кВА. Вихідні дані для розрахунку: Напруга мережі 380/220 В; питомий опір грунту - 400 Ом х м; Стан грунту під час заміру - вологий; Тип заземлюючого вертикального електроду - металева труба, діаметром - 0,05 м та довжиною - 2,7м. Глибина розташування верхнього кінця вертикального електроду від землі - 0,8м. Ширина об'єднуючої стальної штаби - 0,05м.  

Опір одиночного вертикального заземлювача визначаємо за формулою:

де ρ – найбільше значення питомого опору грунту протягом року;   ρгр – розрахунковий питомий опір, ρгр = 400 Ом х м, Квс – коефіцієнт сезону, що враховує сезонне промерзання або висихання. За табл. А2 Квс = 2.  S – відстань від поверхні грунту до середини заземлювача,   tо – глибина розташування верхнього кінця вертикального електроду від землі, tо = 0,8 м; l – довжина металевої труби, l = 2,7 м.

Знаходимо вихідне число вертикальних заземлювачів: ; де Rз – припустимий опір заземлювача, приймається за табл. А5, Rз = 4 Ом. . Для n1 = 29 шт., d/l = 3,6/2,7 = 1,33. де d – відстань між трубами в груповому заземленні, визначається за табл. А5 для d1 = 50 мм, d = 3,6 м.  За табл. А3 визначається коефіцієнт використання вертикальних заземлювачів, ηв1 = 0,47.  Уточнюємо число вертикальних заземлювачів n2:  . Аналогічно визначаємо нове значення ηв2 = 0,39, тому що число заземлювачів фактичне дорівнює 61 шт. За табл. А4 знаходимо ηр = 0,2. Для горизонтальної сполучної смуги заземлювача, розташованого в землі, опір розтіканню струму дорівнює: ; , де Кгс знаходимо за табл. А2, Кгс = 7, , . Тому що d/l = 3,6/2,7 = 1,33 = 2, то виходячи х табл. А4 ηр = 0,27.

. Визначаємо результуючий опір проектованого захисного пристрою, що заземлює:




1. Система воздухоснабжения промышленного предприятия
2. Відкритий міжнародний університет розвитку людини Україна.html
3. Д Аниме со стороны исскуства
4. По делу о проверке конституционности статьи Закона Российской Федерации от 1 апреля 1993 года
5. Развитие рынка Интернет рекламы как составляющая информационного общества
6. Техническое нивелирование железнодорожной трассы
7. Авиабилетов страховых полисов ваучеров справки на вывоз наличной валюты при необходимости водитель1
8. Курсовая работа- Экономико-статистический анализ внешней торговли Австралии
9. Московский государственный гуманитарноэкономический институт Волгоградский филиал
10. Введение 2 Что такое семья