Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
ЗМІСТ
Оперативного плану пожежогасіння
Поліклініки ОСП ЛДЦ СБЗ «Залів»
Текстова частина
Графічна частина
План-схема обєкта стр. 9
План 1-го поверху блоків «А» і «Б» стр. 10
План 2-го поверху блоків «А» і «Б» стр. 11
План 3-го поверху блоків «А» і «Б» стр. 12
План 4-го поверху блоків «А» і «Б» стр. 14
План підвалу стр. 15
Додатки
Додаток 1 Рекомендації керівнику гасіння пожежі стр. 16
Додаток 2 Рекомендації начальнику штаба на пожежі стр. 17
Додаток 3 Рекомендації начальнику тилу стр. 18
Додаток 4 Рекомендації начальнику оперативної дільниці № 1 стр. 19
Додаток 5 Рекомендації начальнику оперативної дільниці № 2 стр. 20
Додаток 6 Рекомендації відповідальному за безпеку праці стр. 21
Аркуш коригування оперативного плану пожежогасіння стр. 22
Аркуш відпрацювання оперативного плану пожежогасіння стр. 23
I. ОПЕРАТИВНО-ТАКТИЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА ОБЄКТА
Поліклініка ОСП ЛДЦ СБЗ «Залів» призначено для обстеження, діагностики та лікування людей хворих, у різі захворювання працівників СБЗ «Залів».
Поліклініка ОСП ЛДЦ СБЗ «Залів» розмірами в плані 15 х 45 м. Висота будівлі 12 м. Підїзди до будівлі по асфальтному покриттю з вулиці Танкістів. Територія огороджена металевим забором.
Характеристика будівель:
Будівля поліклініки 4-ох поверхова, розділена на 2-ва блока, блок «А» та блок «Б» під будівлею блоку «А» є підвальне приміщення. Будівля 2-го ступеня вогнестійкості, загальною площею 675 м2. Висота будинку 12 метрів. Фундамент бетонні блоки; несучі стіни та перегородки цегляні, оштукатурені; перекриття залізобетонні плити; підлога паркет, лінолеум, плітка; дах та крівля суміщенні, покриття руберойд по бітуму. У будівлі знаходяться на 1-му поверсі наступні апарати: флюорограф, ренген апарат, приміщення архіву МСЕК та реєстратури, на 3-му поверсі в фізіотерапевтичному приміщенні ОВЧ, термостати, на балконі в реєстратурі стоматології архів, кухні ФТО сухожарова шафа; на 4-му поверсі архіви, архів соцслужби, розрахунковий відділ. Місці відключення електроенергії перший поверх електрощит в ЕРЦ. З будівлі є 5-ть евакуаційних виходів.
Деревяні стелажі та папери в приміщеннях архівів, паркет та лінолеум в коридорах та кабінетах, деревяні меблі кабінетів. Зоною задимлення в разі виникнення пожежі може бути коридори та сходові клітини.
Обєкт обладнано системою пожежної сигналізації. Керування евакуацією проводиться за допомогою чергового персоналу в усної форми. В будівлі на кожному поверсі у коридорі знаходяться пожежні крани в кількості 8 шт. Вогнегасників в будівлі 16 шт. (ОУП-5 дивись на схемі). Добровільна пожежна дружина в будівлі відсутня.
Освітлювально-силова мережа напругою 220/380 Вт. Від енергопостачання будівлю можливо відключити на 1-му поверху або від електрощитових на кожному поверху свій поверх (вказано на схемах). Аварійне освітлення відсутнє.
Опалення будівлі централізоване, водяне (обслуговує КБ ТЕЦ).
Вентиляція природна.
Водопостачання централізоване.
Газопостачання відсутнє.
Ймовірність виникнення пожежі досить велика як вдень так і вночі. У день у звязку з тим що в будівлі у середньому 50 відвідувачів та 70 чоловік робочого персоналу, у ночі 2 охоронця. У кабінетах знаходиться необхідна електроустаткування та апаратура, є декілька приміщень з великою пожежною навантагою. Шляхами розповсюдження вогню можуть бути горючі матеріали деревяні стелажі з паперами в приміщеннях архівів, паркет та лінолеум в коридорах та кабінетах, деревяні меблі кабінетів. Зоною задимлення в разі виникнення пожежі може бути коридори та сходові клітини.
Місце знаходження ЛВЖ, ГЖ, СДЯВ, РВ, ВВ та апаратів на стислому повітрі не має.
1.6 Водопостачання
Внутрішній протипожежний водопровід в поліклініці ОСП ЛДЦ СБЗ «Залів» на кожному поверсі у коридорах розташовані ПК в кількості 8-ми шт. Всі крани обладнані пожежними рукавами та стволами.
Зовнішнє протипожежне водопостачання забезпечується від пожежного гідранту ПГ-67, К-200 на відстані 11 м.
Для перебійного водопостачання при пожежі залучається водо перевізна техніка району а самє:
II. ОРГАНІЗАЦІЯ ПРОВЕДЕННЯ РЯТУВАЛЬНИХ РОБІТ
Чисельність працюючих у денний час в будівлі може бути одночасно близько 130 осіб, з них 70 осіб медичного персоналу та у середньому 50 осіб відвідувачів хворих що прийшли на прийом.
Відомості про шляхи евакуювання: З будівлі є 5-ть виходів на зовні. У підвал ведуть з зовні 1-на сходова клітина, та з блоку «А» маршовими сходами. Вихід на кришу можливий зі сходових клітин правого та лівого крила. Освітлення сходових клітин природне та штучне електричне. Ймовірність задимлення коридорів та сходових клітин при пожежі досить висока.
При пожежі у будівлі розповсюдження диму буде відбуватися по коридорам та сходових клітинах, тому евакуацію потрібно проводити по всім сходовим клітинам. Необхідну кількість сил для проведення евакуації встановлює КГП, враховуючі обставини на пожежі.
Встановлення автодрабини можливе на твердому покритті як з фасадної частини будівлі так і з тилової частини при умові урахування особливості пожежі.
Димовидалення зі сходових клітин можливе за рахунок вскриття віконних прорізів, а також за допомогою переносних димовсмоктувачів, які використовують для нагнітання повітря в сходові клітини.
ІІІ. ОРГАНІЗАЦІЯ ГАСІННЯ ПОЖЕЖІ
3.1. Розрахунок сил і засобів при гасінні пожежі в будівлі
Найбільш небезпечним місцем при виникнення пожежі є у кабінеті електросвітлолікування що розташовано на 3-му поверху. При пожежі у кабінеті 3-го поверху площа пожежі до прибуття перших підрозділів МНС розповсюджується до 85 м2 при площі кабінету 120 м2. Коридори та сходові марші 3-го та 4-го поверхів будуть сильно задимленні, пожежа буде поширюватись на всю площу кабінету загрожуючи частковому або повному руйнуванню будівельних конструкцій перекриття розташованому вище.
Вогнегасні засоби: для гасіння пожежі в будівлі поліклініці ОСП ЛДЦ СБЗ «Залів» медичним персоналом до прибуття співробітників МНС будуть застосовуватись: пожежні крани що розташовані на 3-му поверсі та вогнегасники що розташовані на 3-му поверсі ОУ-5 4 шт.
Основним способом гасіння пожежі є подача ствола «Б» ланками ГДЗС по сходовим маршам у кабінет електросвітлолікування на 3-ий поверх з коридору.
На захист суміжного приміщення передбачається подача ствола «Б» на 4-ий поверх.
tсл.= L * 60 / Vрух.
де: L відстань від об'єкта до пожежної частини;
Vрух. середня швидкість руху пожежного автомобіля (приймається 40 км/год).
ДПРЧ-17 у районі якої знаходиться ОСП ЛДЦ СБЗ «Залів» розташована на відстані L = 2 км, а середня швидкість руху пожежних автомобілів V= 40 км/год.
tсл.= 60 * L/V = 60 * 2/40 = 3 хвилини 00 секунд.
ДПРЧ-15 знаходиться на відстані 16 км, тоді:
tсл.= 60 * L/V = 60 * 16/40 = 24 хвилини 00 секунд.
ДПРЧ-16 знаходиться на відстані 21 км, тоді:
tсл.= 60 * L/V = 60 * 21/40 = 31 хвилин 50 секунд.
tв.р.= tвия.+ tпов.+ tзб.+ tсл.+ tо.р. = 10+1+1+3+7= 22
де tвия.- час до виявлення пожежі. Рівна часу від початку виникнення пожежі до сповіщення про нього у пожежно-рятувальний підрозділ. Цей час коливається у межах 8-12 хвилин;
tпов.- час до повідомлення в пожежно-рятувальний підрозділ;
tзб.- час збору і виїзду пожежно-рятувального підрозділу;
tсл.- час прямування до об'єкта першого пожежно-рятувального підрозділу;
tо.р.- час оперативного розгортання до подачі першого ствола.
Площа гасіння пожежі (Sгас), враховуючи розміри пожежі в плані (85 м2), дорівнюють площі пожежі (Sпож):
Sгас =Sпож =85 м2
3) Необхідну витрату води на гасіння пожежі (Qгас) визначаємо за формулою:
Qгас = Iгас* Sгас
Де Iгас необхідна інтенсивність подавання води на гасіння пожежі, л/м2*с (за довідковими даними приймаємо 0,06 л/м2*с).
Qгас =0,06*85= 5,1 л/с
4) Необхідну витрату води на захист (Qзах) суміжних приміщень визначаємо за формулою:
Qзах =0,25* Iгас* Sгас
Qзах =0,25*0,06*85 =1,275 л/с
5) Фактичні витрати води на гасіння пожежі (Qфгас) та захист (Qфзах) суміжних приміщень визначаємо, враховуючі прийняту кількість стволів на гасіння пожежі (Nгасств) та захист (Nзахств) і витрату зі ствола «Б» (QБств), яка дорівнює 3,7 л/с.
А) Qфгас = Nгасств* QБств Б) Qфзах = Nзахств* QБств
Qфгас =2*3,7 =7,4 л/с; Qфзах =1*3,7 =3,7 л/с.
Фактичні витрати води на гасіння пожежі та захист перевищують необхідні, що задовольняє умови успішного гасіння пожежі.
6) Кількість пожежних рукавів для магістральних рукавних ліній визначаємо за формулою:
Nмагр = 1,2 * L * nм / 20
Де 1,2 коефіцієнт рельєфу місцевості.
L відстань від вододжерела до місця пожежі.
nм кількість магістральних рукавних ліній.
20 довжина одного пожежного рукава.
Nмагр =1,2*11*1 / 20 = 0,66 = 1 шт.
7) Кількість пожежних рукавів для робочих рукавних ліній визначаємо з урахуванням кількості робочих рукавних ліній та довжини робочої рукавної лінії, яка, як правило не перевищує 60 метрів.
Nробр =1,2*3*60 / 20 = 10,8 = 11 шт.
8) Мінімальна чисельність особового складу визначаємо з урахуванням необхідної кількості людей, задіяних у ланках ГДЗС (NГДЗСо/с) та постах безпеки (NПБо/с), на позиціях ствольщиків по захисту суміжних приміщень (Nзахо/с), кількості людей, які контролюють роботу насосно-рукавних систем (Nнрсо/с).
Nо/с = NГДЗСо/с+ NПБо/с++ Nзахо/с+ Nнрсо/с
Nо/с = 3*3+3*1+0+1*1 = 13 чол.
9) Кількість відділень на пожежних автомобілях основного призначення (NАЦ) визначаємо за формулою:
NАЦ = Nо/с / NО/р
Де NО/р кількість оперативного розрахунку.
на 1 АЦ (NО/р = 4);
на 1 АНР (NО/р = 5).
NАЦ = 13 / 4 = 3,25 = 4 відділень.
Кількість ланок ГДЗС приймаємо рівним 3 з урахуванням місць подавання стволів у непридатному для дихання середовищі (2 ствола на гасіння пожежі та 1 ствол на захист будівельних конструкцій перекриття).
Кількість пожежних автомобілів основного призначення (АЦ) визначаємо з урахуванням необхідної кількості працюючих ланок на пожежі. Таким чином, для ліквідації пожежі необхідно 3 відділення в повному складі на пожежних автомобілях основного призначення (АЦ), та 1 відділення на допоміжній техніці (АД) для евакуації людей з заблокованих приміщень 3-го та 4-го поверхів, що відповідає виклику по пожежі № 2 згідно з гарнізонним розкладом виїздів.
Вид та кількість спеціальної техніки визначаємо з урахуванням необхідних дій, направлених на забезпечення успішного гасіння пожежі. За даним розрахунком спеціальна техніка не залучається.
Отримані результати заносимо у зведену таблицю
Q о/с |
Стволи «А» |
Стволи «Б» |
Ланки ГДЗС |
Особовий склад |
Напірні рукава |
Техніка |
||||||
d-51 |
d-77 |
АЦ |
АД |
АГДЗ |
АЗО |
САРМ |
||||||
Потрібно на гасіння |
7,4 |
- |
2 |
2 |
9 |
8 |
1 |
1 |
- |
- |
- |
- |
Потрібно на захист |
3,7 |
- |
1 |
1 |
4 |
3 |
- |
- |
- |
- |
- |
|
Резерв |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
2 |
1 |
- |
- |
- |
Всього |
11,1 |
- |
3 |
3 |
13 |
11 |
1 |
3 |
1 |
- |
- |
- |
3.2 Розстановка сил і засобів
Прибули на пожежу |
Заходи, які проводяться відділеннями |
|
В розрахунках необхідної кількості людей вказана точна кількість необхідного особового складу для повної ліквідації пожежі. КГП повинен орієнтуватися по обстановці на пожежі, вводить сили та засоби згідно обстановці, враховуючи погодні умови силу та напрямок вітру, випадання опадів (дощ, сніг), створення запасів апаратів на стисненому повітрі і т. п. |
||
ДПРЧ-17 |
1-ше відділення |
Встановлюють АЦ на ПГ-67 прокладають магістральну лінію (з 1-го рукава), розгалуження встановлюють біля входу будівлю поліклініки та подають 1 ствол «Б» (робоча лінія на 4-и рукава) ланкою ГДЗС на гасіння пожежі, що виникла в кабінеті електросвітлолікуванні на 3-му поверху. |
ДПРЧ-17 |
відділення на автодрабині |
Задача: по прибуттю до місця виклику оказати допомогу в евакуації людей, в подальшому встановлюють АД у резерв. |
ДПРЧ-15 |
1-ше відділення |
Встановлюють АЦ у резерв. Задача: від розгалуження ДПРЧ-17 подать 1 ствол «Б» (робоча лінія на 3-и рукава) ланкою ГДЗС на захист будівельних конструкцій перекриття на 4-му поверху. |
ДПРЧ-16 |
1-ше відділення |
Встановлюють АЦ у резерв. Задача: від розгалуження ДПРЧ-17 подати ланкою ГДЗС ствол «Б» на гасіння пожежі (робоча лінія на 4-ри рукава) в кабінет електросвітлолікуванні на 3-му поверху. |
IV. ВИМОГИ БЕЗПЕКИ ПРАЦІ
Переконатися, що електромережу обєкта знеструмлене загальний рубильник відключення електромережі в приміщенні ЕРЦ першого поверху.
Слідкувати за часом праці ланки ГДЗС.
Встановити сигнали оповіщення про виникнення небезпеки (за необхідності) та проінструктувати особовий склад про дії у випадку подачі цих сигналі.
Організувати освітлення місць ведення оперативних дій з гасіння та евакуювання майна у нічний час.
Вжити заходи, що виключають переохолодження та обмороження особового складу під час гасіння за низьких температур.