У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

Поняття мисленняМислення це найвищий етап людського пізнання усвідомлення тих сторін світу які не можу

Работа добавлена на сайт samzan.net: 2015-07-05

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 18.5.2025

Чим відрізняється людина від тварини? У першу чергу можливістю мислити, міркувати і виводити свої думки за допомогою членороздільної мови.

Поняття мислення
Мислення — це найвищий етап людського пізнання, усвідомлення тих сторін світу, які не можуть безпосередньо сприйматися людиною. Завдяки мисленню, людина не лише пристосовується до умов навколишнього середовища, подібно тварині, але й активно перетворює її.

Мислення людини складається з трьох взаємопов’язаних чинників: поняття, судження і умовивід. На етапі поняття людина відстежує закономірний процеси, які відбуваються в житті суспільства або довкіллю. Завдяки таким спостереженнями, людина починає усвідомлювати їх істинність або хибність, виробляти власну думку на їх рахунок — у цьому полягає етап судження.

Умовивід з’єднує кілька суджень, завдяки яким відбувається вироблення людиною моделі подальшої поведінки або створення нових варіантів суджень про оточуючих речах і подіях, що відбуваються.

Поняття мови
Мова — це форма спілкування людей, яка відбувається за допомогою застосування мови. Мова дозволяє людині не тільки пізнавати навколишній світ, але й передавати інформацію іншим людям. Мова невідривно пов’язана з процесом мислення. Її існування неможливе без розумового процесу.

Адже мова — це в першу чергу матеріально відчутна форма думки. Мова являє собою не тільки будову людиною лінгвістичних конструкцій, але і здатність їх логічного сприйняття. Головна функція мови — це комунікативна функція, завдяки чому відбувається спілкування індивідів між собою, в тому числі інформаційний обмін.

Виходячи від форми спілкування, мова класифікується на усну та письмову мову. Усне мовлення має на увазі здатність людини говорити і слухати, письмова — читати і писати.

Здатність людини до творчості
Творчість — це процес діяльності людини, в ході якого їм створюються нові духовні, або ж матеріальні цінності. Здатність людини до творчості виходить з його здатності мислити.

Здатність до творчості і його взаємозв’язок з мисленням можна розглянути на наступній схемі:
Я дивлюся, як танцюють інші люди (перша фаза мислення — поняття). Я думаю, що це красиво (друга фаза мислення — судження). Я знаю, як цей танець поліпшити (третя фаза мислення — умовивід). Я сам танцюю танець, який поліпшив (творчість).

Ми бачимо, що здатність людини до творчості являє собою сукупність аналізу та синтезу. Англійським психологом Г. Уоллесом були виведені основні фази творчого мислення:

1. Підготовка — людина формулює завдання і розглядає основні шляхи її вирішення.

2. Інкубація — людина забуває про раніше поставлених завданнях творчої реалізації і повністю переключається на інші речі. Дуже часто на цьому етапі спроби творчої реалізації припиняються повністю.

3. Осяяння — на інтуїтивному рівні людина повертається до ідеї творчої реалізації.

4. Перевірка — безпосереднє матеріальне втілення творчої ідеї.




1. тема линейных ограничений задана в виде линейных уравнений или линейных неравенств с n переменными лине
2. On exercises nd provide our own guided tour so tht you cn experience firsthnd wht the excitement is ll bout
3. глубочайший кризис охвативший все сферы жизни русского общества начала XVII века и вылившийся в полосу крова
4. Вместо того что бы пренебрегать отрицательными эмоциями относительно брата разрешите существование таки
5. Побеждаем деспотизм в мышлении www
6. архитектурного и художественного музеязаповедника далее ВГМЗ имеется 21 прялка и 2 трепала с шекснинско
7. на тему Современный человек и информация
8.  Принципы по которым музыкальные произведения делятся на жанры
9. Братский государственный университет
10. Дизайн костюма и Дизайн трикотажа Методические указания к выполнению ВКР