Будь умным!


У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

Методичні вказіки Менеджмент туристичного бізнесу

Работа добавлена на сайт samzan.net:

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 24.11.2024

ВИЩИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД УКООПСПІЛКИ

ПОЛТАВСЬКИЙ УНІВЕРСИТЕТ ЕКОНОМІКИ І ТОРГІВЛІ

КАФЕДРА МЕНЕДЖМЕНТУ ОРГАНІЗАЦІЙ ТА ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНОЇ ДІЛЬНОСТІ

Методичні вказівки

до виконання курсової роботи

з дисципліни “Менеджмент туристичного бізнесу”

для студентів за напрямом підготовки 6.030601 „Менеджмент”

ППС „Менеджмент туристичного бізнесу”

Полтава - 2012

Автори: Барибіна Я.О. к.е.н., доцент кафедри менеджменту організацій та ЗЕД ВНЗ «Полтавський університет економіки і торгівлі»

Черниш І.В., к.е.н., доцент кафедри менеджменту організацій та ЗЕД ВНЗ «Полтавський університет економіки і торгівлі»

Рецензенти: Маркіна І.А., д.е.н., професор, зав. кафедрою менеджменту організацій та ЗЕД ВНЗ «Полтавський університет економіки і торгівлі»

Шимановська-Діанич Л.М., к.т.н., професор кафедри менеджменту організацій та ЗЕД ВНЗ «Полтавський університет економіки і торгівлі»

Розглянуто та рекомендовано до друку 

на засіданні кафедри менеджменту організацій та ЗЕД ВНЗ «Полтавський університет економіки і торгівлі»

Зав. кафедрою, проф., д.е.н.

__________________  І.А. Маркіна

„____” _________________ 2012 р.

Узгоджено:

Декан факультету економіки та менеджменту,  

доц. ___________П.В. Ворона

„___” __________________ 2012 р.

Узгоджено:

Начальник науково-методичного центру

управління якістю діяльності    

________________ Н.І. Огуй

„___” __________________ 2012 р.

Узгоджено:

Директор навчального центру

_____________ Н.В. Герман

„___” __________________ 2012 р.


ВСТУП

На сьогодні туристичний бізнес стикається з рядом проблемних питань того чи іншого напрямів. Значна частина проблем стає вирішуваною лише завдяки якісному підвищенню рівня кваліфікації працівників сфери туристичного бізнесу та дотримання ними вимог документаційного забезпечення даного напряму економічної діяльності.

Світове співтовариство визнало туризм ефективним засобом індивідуального й колективного вдосконалення, отримання додаткових надходжень до бюджетів різних рівнів, рекреації та інших важливих соціально-політико-економічних функцій.

Написання курсової роботи є необхідним етапом для закріплення теоретичних та практичних знань, набутих студентами під час лекційних, практичних (семінарських) занять.

Виконання курсової роботи з даної дисципліни складається з наступних етапів:

вибір теми курсової роботи;

опрацювання літературних джерел;

збір та аналіз матеріалів за обраною темою;

складання плану курсової роботи;

формування тексту курсової роботи згідно з складеним планом;

проведення необхідних розрахунків;

оформлення, подання та захист курсової роботи.

Курсові роботи, що не відповідають зазначеним вимогам і затвердженому плану, а також не містять матеріалів діяльності конкретного підприємства, до захисту не допускаються і повертаються на доопрацювання.

1. ЗАГАЛЬНІ ВИМОГИ ДО НАПИСАННЯ ТА ОФОРМЛЕННЯ

КУРСОВОЇ РОБОТИ

Курсова робота з дисципліни “Менеджмент туристичного бізнесу” є індивідуальною роботою, метою якої є поглиблення та закріплення знань, одержаних під час вивчення дисципліни, придбання навичок у розробці раціональних рішень в галузі туристської діяльності та їх застосування у практиці управління.

Курсова робота має такий зміст:

1) титульний аркуш;

2) вступ;

3) основна частина;

4) висновки;

5) рекомендації;

6) список використаних джерел;

7) додатки.

Мова курсової роботи – українська, стиль – науковий, чіткий, без орфографічних і синтаксичних помилок, послідовність – логічна. Пряме переписування у роботі матеріалів і літературних джерел є неприпустимим.

Роботу оформлюють на аркушах формату А4 (210 х 297 мм).

У друкованому варіанті текст розташовується через 1,5 міжрядковий інтервал до тридцяти рядків на сторінці шрифтом Times New Roman, 14-й кегль. Абзацний відступ повинен бути однаковим упродовж усього тексту роботи і дорівнювати п’яти знакам.

Текст курсової роботи розміщується на аркуші з дотриманням таких розмірів берегів: з лівого боку – не менше за 20 мм, з правого – не менше за 10 мм, зверху – не менше за 20 мм, знизу – не менше за 20 мм.

Структурні елементи ЗМІСТ”, ВСТУП”, розділи основної частини ВИСНОВКИ”, “РЕКОМЕНДАЦІЇ”, “СПИСОК ЛІТЕРАТУРИ”, ДОДАТКИ”. Додатки не нумерують, а їх назви друкують великими літерами симетрично до тексту без крапки в кінці, не підкреслюючи.

Розділи і підрозділи повинні мати заголовки. Пункти і підпункти можуть мати заголовки. Заголовки підрозділів, пунктів і підпунктів треба починати з абзацного відступу і друкувати маленькими літерами, крім першої великої, не підкреслюючи, без крапки в кінці. Якщо заголовок складається з двох і більше речень, їх розділяють крапкою. Перенесення слів у заголовку розділів не допускається.

Не допускається розміщувати назву розділу, підрозділу, а також пункту й підпункту в нижній частині сторінки, якщо після неї знаходиться тільки один рядок тексту.

Всі сторінки роботи, включаючи додатки, повинні мати порядкову нумерацію в межах всієї роботи і позначаються арабськими цифрами без крапки в кінці у правому верхньому кутку. Вступ і висновок не нумерують. Першою сторінкою вважається сторінка титульного аркуша, друга – змісту, далі – текст основної частини тощо.

Розділи повинні мати порядкову нумерацію в межах викладення основної частини роботи і позначатися арабськими цифрами без крапки, наприклад, 1, 2, 3 і т.

Підрозділи повинні мати порядкову нумерацію в межах кожного розділу.

Якщо розділи підрозділяються на декілька основних частин, то їх нумерація здійснюється також арабськими цифрами і складається з номерів розділу та підрозділу, які розділяються крапкою, наприклад 2.5 (п’ятий підрозділ другого розділу).

Ілюстрації (креслення, рисунки, фотографії, графіки, схеми, діаграми) слід розміщувати в роботі безпосередньо після тексту, де вони згадуються вперше, або на наступній сторінці. На всі ілюстрації мають бути посилання в роботі.

Ілюстрацію позначають словом „Рис.”, яке разом з назвою ілюстрації розміщують після пояснювальних даних. Номер ілюстрації складається з номера розділу і порядкового номера ілюстрації, відокремленого крапкою, наприклад, „Рис. 2.1.” - перший рисунок другого розділу.

Цифровий матеріал, як правило, оформлюють у вигляді таблиць.

Кожна таблиця повинна мати назву, яку розміщують над нею і друкують симетрично до тексту. Слово „Таблиця” і назву таблиці починають з великої літери. Назву не підкреслюють. На всі таблиці мають бути посилання в тексті роботи.

У правому верхньому куті розміщують напис „Таблиця” із зазначенням її номера, який складається з номера розділу і порядкового номера таблиці, між якими ставиться крапка: наприклад, „Таблиця 2.1” - перша таблиця другого розділу, нижче розміщується назва таблиці.

Посилання в тексті роботи на джерела слід позначати порядковим номером за переліком посилань, виділеним двома квадратними дужками, наприклад, „у роботах [5-9]...”.

Допускається наводити посилання на джерела у виносках, при цьому оформлення посилання має відповідати його бібліографічному опису за переліком посилань із зазначенням номера.

2. ПОСЛІДОВНІСТЬ ВИКОНАННЯ КУРСОВОЇ РОБОТИ

Курсова робота є індивідуальним самостійним навчально-науковим завданням, що виконується на основі літературного та практичного матеріалу. Саме тому написання курсової роботи повинно починатися з вивчення літератури за обраною темою. Літературний огляд за темою є початковим етапом наукового дослідження. При вивченні літературних джерел необхідно переважно орієнтуватися на видання останніх років.

Матеріалом для підготовки курсової роботи можуть бути: підручники і навчальні посібники, монографії вітчизняних і зарубіжних вчених, статті в газетах і журналах, нормативні акти та документи, методики, статистичні дані та бухгалтерська звітність організації.

У вступі звичайно обґрунтовують актуальність обраної теми, мету і зміст поставлених завдань, формулюють об’єкт і предмет дослідження.

Вступ становить 1-2 сторінки друкованого тексту, який складається з наступних складових:

 актуальність – оцінювання сучасного стану проблеми з точки зору своєчасності й соціальної значущості, відмічаючи практично розв'язані завдання, прогалини знань, що існують у даній галузі; визначення провідних підприємств та провідних вчених і фахівців даної галузі; розкриття світових тенденцій розв'язання поставлених завдань;

 об’єкт – процес управління підприємством туристичної індустрії, на базі даних якого виконується курсова робота;

- предмет дослідження – проблема (коло проблем), що досліджується в курсовій роботі на прикладі об'єкта дослідження;

 мета роботи формулюється відносно обраного предмета дослідження стосовно об'єкта дослідження;

 галузь застосування одержаних результатів - коротко характеризують результати роботи, їх вплив на проблему, що досліджується у разі впровадження.

Основна частина роботи складається з трьох розділів та оформлюється згідно з вищезгаданим планом курсової роботи та має включати характеристику сучасного стану проблеми, опис нормативно-правової бази, погляд різних авторів на цю проблему, позитивні та негативні недоліки проблеми.

Обсяг основної частини повинен становити не більше 25-30 сторінок друкованого тексту.

Перший розділ курсової роботи за змістом є теоретичним. У ньому проводиться загальна характеристика проблеми, яка вивчається в Україні та в окремих її регіонах. Також даний розділ повинен містити короткий аналіз проблеми на міжнародному рівні.

Другий розділ курсової роботи є практичним. Студенти знайомляться з підприємством, його ознаками, основними видами діяльності, його підпорядкованістю та приналежністю до галузі, форми власності, визначають місію та основні цілі діяльності туристичного підприємства, з’ясовують які групи людей та їх інтереси впливають на формування цілей діяльності підприємства. Студенту необхідно вивчити основні установчі документи підприємства – Статут підприємства, Установчий договір, ліцензії, документи, що засвідчують право займатися певними видами діяльності тощо.

Студент повинен охарактеризувати район діяльності підприємства, вказати його територіальне розміщення, форму власності, основні види діяльності. Охарактеризувати основні документи згідно з якими воно здійснює свою діяльність. Необхідно визначити місію та основні цілі діяльності туристичного підприємства, основні напрями їх встановлення. З’ясуйте основних учасників діяльності підприємства та які їх інтереси впливають на формування цілей діяльності підприємства. Відповідь можна оформити у таблицю 1.

Таблиця  1.   Основні учасники діяльності підприємства та їх інтереси, які впливають на формування цілей діяльності підприємства

Основні учасники діяльності туристичного підприємства

Вплив їх інтересів на формування цілей діяльності туристичного підприємства

Власники

Співробітники

Споживачі (покупці) продукту підприємства

Ділові партнери підприємства

Місцеве суспільство

Суспільство в цілому

Аналізуючи систему та організацію управління студенти виявляють рівні ієрархії управління,  визначають суб’єкт та об’єкт системи управління підприємством, вид організаційної структури управління, оцінюють її позитивні та негативні сторони. Для цього студенту необхідно вивчити Статут підприємства, штатний розклад підприємства, Посадові інструкції працівників апарату управління, Положення про структурні підрозділи тощо.

Аналізуючи фактори зовнішнього середовища які впливають на діяльність підприємства, студенти вивчають та оцінюють фактори макросередовища та фактори безпосереднього оточення підприємства. Аналіз макросередовища передбачає вивчення та оцінку таких факторів: економічних, політичних, правових, демографічних, науково-технічних, природних і соціально-культурних. Основою аналізу може служити інформація, що міститься в періодичній пресі (як загальнодержавного так і регіонального рівня), а також в різноманітних інформаційних виданнях, статистичних збірниках України. Аналіз безпосереднього оточення підприємства припускає аналіз тих факторів зовнішнього середовища, із якими підприємство знаходиться у безпосередній взаємодії: споживачі, конкуренти та постачальники.

Таблиця 2. Вихідні дані для аналізу та оцінки факторів макросередовища

№№

Група факторів

Фактори

Стан (зміна фактора)

Тенденції зміни фактора

1.

Економічні

2.

Політичні

3.

Правові

4.

Демографічні

5.

Науково-технічні

6.

Природні

7.

Соціально-культурні

Таблиця 3. Оцінка факторів макросередовища

Група факторів

Фактор

Прояв впливу фактора (зміна фактора, стан)

Характер*

впливу фактора на підприємство (+ ,-)

Оцінка**

ступеня впливу факторів на підприємство у балах

Економічні

Політичні

Правові

Науково-технічні

Природничі

Соціально-культурні

* Оцінка характеру (спрямованості)впливу на підприємство здійснюється за такою оцінною шкалою: +1 бал – позитивний бал; -1 бал – негативний вплив

** Оцінка ступеня впливу фактора на підприємство здійснюється експертним шляхом за такою оцінною шкалою: 3 бали – сильний вплив; 2 бали – помірний вплив; 1 бал – слабкі впливи; 0 – відсутність впливу.

Таблиця 4. Оцінка діяльності конкурента

№№

Показники

Бали

1

2

3

1.

Доля ринку

2.

Рентабельність обігу

3.

Рентабельність капіталу

4.

Частка власних оборотних коштів

5.

Рівень ціни домінуючого товару

6.

Широта асортименту

7.

Якість товару

8.

Система збуту

9.

Рівень сервісу

10.

Система управління

Середній бал

Таблиця 5. Оцінка факторів мікро середовища

Група факторів

Фактори

Прояв (стан факто-рів)

Характер* впливу фактора на підприємство

Оцінка **

фактора за ступенем впливу на підпри-ємство у балах

Спожи-вачі

1. Стан і тенденції розвитку цільового ринку

2. Стан і тенденція попиту на товари підприємства

3. Ступінь мінливості потреб, вимог, смаків покупців

4. Торгова сила покупців

5.Ступінь прихильності покупців до товарів підприємства

Поста-чальники

1. Конкурентна сила постачальників

2.Ступінь привабливості постачальників

3.Доцільність договірної політики

Конку-ренти

1. Стан конкурентної боротьби в сфері діяльності підприємства

2. Стан конкурентного тиску

3. Число активних конкурентів

* Оцінка характеру (спрямованості)впливу на підприємство здійснюється за такою оцінною шкалою: +1 бал – позитивний бал; -1 бал – негативний вплив

** Оцінка ступеня впливу фактора на підприємство здійснюється експертним шляхом за такою оцінною шкалою: 3 бали – сильний вплив; 2 бали – помірний вплив; 1 бал – слабкі впливи; 0 – відсутність впливу.

Для економічної характеристики підприємства студенту необхідно зібрати і систематизувати інформацію про основні результати діяльності підприємства за період, що аналізується, оцінити її з погляду достовірності та порівнянності, провести аналіз основних показників діяльності підприємства, ознайомитись з джерелами формування доходів і прибутку підприємства. Для виконання завдань даної теми студенту необхідно вивчити Звіт про діяльність туристичної організації Форма №  1-ТУР  (к).

Таблиця 6. Динаміка основних показників економічної діяльності підприємства, тис. грн..

Показники

Роки

Темпи зміни показників звітного періоду порівняно з попередніми роками, %

2009 р.

2010 р.

2011 р.

2009р

2010р

Обсяг наданих туристичних послуг з них

іноземним туристам 

туристам, які виїжджали за кордон України

Витрати, пов'язані з наданням туристичних послуг

іноземним туристам

туристам, які виїжджали за кордон України

Прибуток, що спрямований на розвиток матеріально-технічної бази

Середньооблікова кількість працівників

Балансовий прибуток

Таблиця 7. Динаміка  кількості обслуговуваних туристів за цілями відвідування (за прямими договорами) за 2009 -2011р.р.

Цілі відвідування

2009 р.

2010 р.

2011 р.

Відхилення питомої ваги у % 2011р. від

к-сть,

осіб

питома

вага,%

к-сть,

осіб

питома вага,%

к-сть,

осіб

питома вага,%

2009р.

2010р.

Всього туристів

службова, ділова, бізнес, навчання

дозвілля, відпочинок

лікування

спортивнооздоровчий туризм

спецілізований туризм

інші

Діти до 14 років включно

службова, ділова, бізнес, навчання

дозвілля, відпочинок

лікування

спортивнооздоровчий туризм

спецілізований туризм

інші

Підлітки 15-17 років включно

службова, ділова, бізнес, навчання

дозвілля, відпочинок

лікування

спортивнооздоровчий туризм

спецілізований туризм

інші

Молодь 18-28 років включно

службова, ділова, бізнес, навчання

дозвілля, відпочинок

Лікування

спортивнооздоровчий туризм

спецілізований туризм

Інші

Форма №  1-ТУР  (к) в  розділах 3, 3а, 5, 6 в рядках з індексом "о" вказують дані про   туристів,  обслугованих  за  прямими  договорами.  Дані  про туристів,    обслугованих   за   співдоговорами   з   українськими партнерами, вказують в рядках з індексом "а".

Таблиця 8. Динаміка туристичних потоків

Показники

2009 р.

2010 р.

2011 р.

Відхилення питомої ваги у % 2011р. від

2009р

2010р

Кількість обслужених туристів(осіб)

Іноземних туристів (осіб)

Туристів, які виїжджали за кордон (осіб)

Туристів охоплених внутрішнім туризмом(осіб)

Кількість екскурсантів (осіб)

Студенти повинні підвести підсумки попереднього дослідження основних факторів внутрішнього середовища підприємства туристичного бізнесу  та ефективності використання його потенціалу.

Таблиця 9. Профіль діяльності підприємства туристичного бізнесу

№№

Показники

Бали

1

2

3

1.

Ступінь досягнення цілей

2.

Рівень ризику

3.

Ступінь доцільності організаційної структури

4.

Рівень комунікаційних зв,язків у підприємстві

5.

Рівень прибутку

6.

Доля ринку

7.

Система контролю якості товару (продукції, послуг)

8.

Широта асортименту

9.

Ступінь маркетингової активності

10.

Дослідження і розробки

11.

Стан матеріально-технічної бази

12.

Кваліфікаційний склад персоналу

13.

Оцінка руху кадрів

14.

Ступінь мотивованості персоналу

15.

Фінансові можливості підприємства

16.

Організаційна культура

Рейтингова оцінка підприємства

За результатами оцінки факторів внутрішнього середовища підприємства студенти повинні скласти перелік сильних та слабких сторін досліджуваного підприємства (Таблиця 10). Необхідно дати загальну оцінку ефективності діяльності та управління підприємством.

Таблиця 10. Перелік сильних і слабких сторін підприємства

Аспекти внутрішнього середовища

Силь-

ні сторо-

ни

Оцінка

фактора за ступенем впливу

на підприємство,

у балах

Слаб-

кі сто-ро-

ни

Оцінка впливу за ступенем впливу на підприємство,

у балах

1.

Організація управління

2.

Маркетинг

3.

Дослідження і розробки

4.

Технологія

5.

Персонал

6.

Фінанси

7.

Організаційна культура і імідж

Студенти знайомляться з основними функціями управління підприємством туристичного бізнесу: з системою делегування повноважень (процесом розподілу функціональних обов,язків та відповідальності, основними принципами) з існуючою системою планування на підприємстві (організаційними формами видами і методами основними етапами та принципами); системою мотивації (засобами і методами основними елементами процесу мотивації); з процесом управлінського контролю на підприємстві (його видами і методами порядком організації основними принципами і етапами). Необхідно зробити висновки щодо повноти реалізації основних функцій менеджменту в процесі управління підприємством.

Таблиця 11. Система контролю підприємства

Рівень управління

Тип контролю

Вид контролю

Метод контро-лю

Відповідальна особа

Розглядаючи систему управління персоналом аналіз та її оцінку бажано проводити по наступних напрямах: проаналізувати персонал організації як об’єкт управління; проаналізувати суб’єкт управління в системі управління персоналу; проаналізувати та оцінити основні методи та прийоми роботи з персоналом згідно з основними етапами процесу управління персоналом. Необхідно вивчити документаційне забезпечення системи управління персоналом на досліджуваному підприємстві (документи нормативно-методичного та правового забезпечення роботи з персоналом – штатний розклад, посадові інструкції, положення про відділи, облікові документи, робочі інструкції, колективний договір розпорядчі, облікові документи, трудові книжки, документи трудових правовідносин,  документи для призначення пенсій, документи статистичної звітності з праці та кадрів,  документи по систематизації та збереженню документів кадрової служби)

Таблиця 12. Характеристика загальної структури персоналу по категоріях зайнятих 

Категорія зайнятих

Роки

Кіль-кість, осіб.

Пи-то-ма вага, %

Кіль-кість, осіб.

Пи-то-ма вага, %

Кіль-кість, осібд.

Пи-

то-

ма вага, %

Управлінський персонал

У тому числі:

Керівники

Спеціалісти

Технічні службовці

Виробничий персонал

Разом

Аналізуючи показники даної таблиці бажано проводити їх порівняння з аналогічними показниками конкурентів та з середніми показниками по галузі.

Таблиця 13. Динаміка показників загальної структури персоналу

Показники

Роки

Відхилення (+,-), % звітного року до попередніх

Виробничий персонал на одного управлінського, осіб.

Частка управлінського персоналу, %

 

Таблиця 14. Характеристика персоналу підприємства за віком  

Вікові категорії

Роки

Кіл-

кість,

осіб.

Пито-ма вага, %

Кіль-кість осіб.

Пито-

ма вага, %

Кіль-кість

осіб.

Пи-то-

ма

вага, %

Молодь віком 15-28 років

30-40 років

41-50 років

Передпенсійні роки

Пенсійні роки

Разом

Таблиця 15. Характеристика персоналу підприємства за освітою

Рівень освіти

Роки

Кіль-кість,

осіб.

Пи-тома вага, %

Кіль-кість

осіб.

Пи-тома вага, %

Кіль-

кість

осіб.

Пи-

тома вага, %

Початкова

Неповна середня

Вища (І-ІІ освітній рівень)

Вища (ІІІ-ІУ освітній рівень)

Відносний рівень кваліфікованості працівників апарату управління

Разом

Таблиця 16. Характеристика структури персоналу підприємства по тривалості роботи  

Стаж роботи

Роки

Кіль-кість,

осіб.

Пито-ма вага, %

Кіль-кість,

осіб

Пито-ма вага, %

Кіль-кість, осіб.

Пито-мв вага, %

Менше 1 року

1-3 роки

3-5 роки

5-10 років

10-20 років

Понад 20 років

Разом

Таблиця 17.  Характеристика персоналу за статтю

Стать

Кількість. по роках, осіб.

У %  до загальної чисельності

Чоловіки

Жінки

РАЗОМ

Таблиця 18. Характеристика персоналу за статтю по категоріях зайнятих

Стать / роки

Кількість працівників по категоріях зайнятих, осіб.\%

Керівники

Спеціаліст-ти

технічні працівники

робітники

2008

2009

2010

2008

2009

2010

2008

2009

2010

2008

2009

2010

Жінки

Чоловіки

Разом

Таблиця 19. Характеристика руху персоналу на підприємстві

Показники

Роки

Відхилення

(+, -), %

1. Середня облікова чисельність працівників, люд.

2. Прийнято працівників, люд.

3. Вибуло працівників, люд.

4.Коефіціент поновлення персоналу, %

5.Коефіціент вибуття персоналу, %

6.Коефіціент плинності кадрів, %

7.Коефіцієнт абстентеізму, %

8.Коефіцієнт внутрішньої мобільності, %

Третій розділ курсової роботи  також є практичним. В межах цього розділу  студент повинен запропонувати конкретні напрями підвищення розвитку досліджуваного підприємства туристичного бізнесу.

Висновки, що наводяться в окремому розділі курсової роботи, є стислим викладенням підсумків проведеної студентом роботи.

Текст висновків може поділятись на пункти.

Обсяг висновків не повинен перевищувати 1-2 сторінки.

Список літератури (список використаних джерел), на які є посилання в основній частині, наводять у кінці тексту роботи, починаючи з нової сторінки.

Джерела слід розміщувати таким чином:

а) закони України (у хронологічній послідовності);

б) укази Президента, постанови Уряду (у хронологічній послідовності);

в) директивні матеріали міністерств (у хронологічній послідовності);

г) монографії, брошури, підручники (абетковий порядок);

д) статті з журналів (абетковий порядок);

є) інструктивні, нормативні та інші матеріали, що використовуються підприємством (абетковий порядок);

ж) іншомовні джерела;

з) електронні джерела.

Кількість використаних джерел не повинна бути менш ніж 15.

Додатки треба оформлювати як продовження роботи на її наступних сторінках або у вигляді окремої частини, розташовуючи додатки в порядку появи посилань на них у тексті роботи.

Кожний додаток повинен починатися з нової сторінки, мати заголовок, надрукований вгорі малими літерами з першої великої симетрично відносно тексту сторінки. Наприклад, „Додаток А”.

Тематика курсових робіт наведена у додатку А.

3. ОФОРМЛЕННЯ І ПОРЯДОК ЗАХИСТУ КУРСОВОЇ РОБОТИ

Оптимальний обсяг роботи складає 50-70 сторінок друкованого тексту. Поля мають наступний розмір - праве 15 мм, ліве 30 мм, верхнє - 25 мм, нижнє - 25 мм. К починається з першої, проте номер проставляється починаючи зі Вступу (3 стор.) зверху у правому куті.

Перша сторінка - титульний лист (додаток Г). Після титульного листа – план, зміст роботи, в якому вказуються сторінки, потім основний текст, перелік літератури і додатки.

Курсова робота повинна бути написана розбірливим почерком, без виправлень і скорочень слів. Розділи і підрозділи по тексту роботи повинні бути чітко виділені, написані згідно з планом і мати логічну послідовність.

Робота повинна бути написана своїми словами, не допускається дослівного переписування літературних джерел. Цитати повинні виділятися квадратними лапками, з посиланням на автора, джерело і сторінки.

Оскільки курсова робота базується на матеріалах конкретного організації, то необхідно підготувати матеріал і оформити відповідні таблиці про розміри організації, забезпеченість трудовими ресурсами і виробничими фондами, обсяги виробництва окремих видів продукції (обсяги реалізації), економічні і фінансові показники діяльності та розвитку організації, значення окремих видів діяльності та видів продукції в економіці організації, ефективність, платоспроможність та фінансову стійкість організації.

Всі таблиці, схеми і діаграми повинні мати назву, нумерацію і розміщуватися, як правило, по тексту або в додатках. У цілому в курсовій роботі необхідно підготувати не менше 5 таблиць. По тексту курсової роботи повинні розміщуватися невеликі таблиці розміром від 1/3 до 1 сторінки. Великі таблиці (розміром більше 1 сторінки) виносяться в додатки. Проте не слід робити великих таблиць. У додатках обов'язково повинні бути: Технологічна карта маршруту,(додаток А) Паспорт (картка) об’єкту (додаток Б).

Робота повинна бути пронумерована, підшита і мати жорстку обкладинку або розміщена в папку.

Після закінчення курсову роботу здають на кафедру, де вона підлягає рецензуванню. Робота перевіряється науковим керівником, у рецензії на курсову роботу вказують її переваги і недоліки, виставляється попередня оцінка і даються рекомендації щодо її доопрацювання та представлення на захист.

Рецензія на курсову роботу направляється студенту. Якщо рецензія негативна, робота повертається на доробку. Усунувши вказані в рецензії недоліки, студент зобов'язаний знову подати роботу на кафедру з попередньою рецензією.

До захисту допускається тільки та робота, яка повністю відповідає вимогам, що висуваються до курсових робіт.

Захист курсових робіт проходить згідно з графіком на засіданні комісії, яка призначається завідуючим кафедрою.

Студенту надається 5-10 хвилин часу, протягом якого він повинен розкрити головну ідею і зміст роботи, а потім дати відповіді на питання. Після захисту виставляється остаточна оцінка з курсової роботи, з урахування якості її виконання, виступу і відповідей на запитання.

                               4.  СТРУКТУРА І ЗМІСТ   КУРСОВИХ РОБІТ

Тематика курсових робіт

  1.  Механізм впливу факторів зовнішнього середовища на діяльність підприємств туристичної індустрії.
  2.  Управління персоналом туристичної фірми.
  3.  Управління конфліктами в сучасному менеджменті туризму.
  4.  Мотивація в управління підприємствами туристичної індустрії.
  5.  Планування як основна функція управління на підприємствах туристичної індустрії.
  6.  Економічна ефективність менеджменту в туризмі.
  7.  Соціальна ефективність менеджменту в туризмі.
  8.  Методи менеджменту в туризмі та їх взаємозв'язок.
  9.  Структура управління туристичної галузі в Україні та її ефективність.
  10.  Значення та методи проведення ділових переговорів у сучасному туристичному бізнесі.
  11.  Проблеми мотивації праці в сучасному туристичному бізнесі.
  12.  Функції менеджменту в сучасному туристичному  бізнесі.
  13.  Комунікації в управлінні підприємствами  туристичноїіндустрії
  14.  Значення і сутність функції маркетингу в сучасному менеджменті туризму.
  15.  Реклама в діяльності підприємств туристичної індустрії.
  16.  Стратегія організації кадрової роботи на туристичних підприємствах.
  17.  Інноваційні методи управління в туристичному бізнесі.
  18.  Застосування системи франчайзинг у практиці діяльності світових готельних ланцюгів, система їх управління.  
  19.  Типи управління в сучасному менеджменті туризму.
  20.  Зміст та особливості управлінської праці в туризмі.
  21.  Значення та умови ефективності ділових переговорів в міжнародному туризмі.
  22.  Культура управлінської праці в туризмі.
  23.  Значення та методи планування в туризмі.
  24.  Стратегія планування та значення формування стратегії розвитку в індустрії туризму.
  25.  Зміст і види управлінських рішень в менеджменті туризму.
  26.  Організаційні структури управління туристичними підприємствами.
  27.  Соціально-психологічні риси сучасного менеджера туризму.
  28.  Міжнародне співробітництво і координація розвитку туризму в світі.
  29.  Організаційно-правові методи управління підприємствами туристичного бізнесу.
  30.  Соціально-психологічні методи управління підприємствами туристичного бізнесу.
  31.  Економічні методи управління на підприємствах туристичного бізнесу.

ТИПОВА СТРУКТУРА  ПЛАНУ КУРСОВОЇ РОБОТИ

                                                                                                 Затверджую

Науковий керівник

--------------------------

«___»_________ 20__р.

Тема: Інкамінг як основний елемент розвитку національної туристської індустрії

Студента (ки) гр.___________

ПЛАН

ВСТУП

  РОЗДІЛ  І  Інкамінг основа розвитку національної  туристичної індустрії.

  1.  Класифікація підприємств туроперайтингу

1.2     Сутність та особливості функціонування інкамінгових підприємств

РОЗДІЛ II. Сучасний стан розвитку туризму та екскурсійної справи в Диканському районі.

2.1.Оцінка стану розвитку туристичної інфраструктури Диканського району.

2.2. Діючі туристично-екскурсійні маршрути

РОЗДІЛ III. Шляхи розвитку туристичної індустрії Диканського району.

ВИСНОВКИ

ПРОПОЗИЦІЇ


КРИТЕРІЇ ОЦІНЮВАННЯ КУРСОВОЇ РОБОТИ З ДИСЦИПЛІНИ “МЕНЕДЖМЕНТ ТУРИСТИЧНОГО БІЗНЕСУ”

Виконуючи курсову роботу з дисципліни  “Менеджмент туристичного бізнесу”, студент повинен чітко усвідомити критерії та оцінки. На кафедрі менеджменту організацій та ЗЕД ПУЕТ розроблена і використовується уніфікована форма, яка наведена нижче

Уніфікована форма оцінювання курсової роботи з дисципліни «Екскурсійний менеджмент» (до 100 балів)

1. Вступ (5 балів)

2. Розділ 1 (10 балів)

3.Розділ 2 (15 балів)

4. Розділ 3 (15 балів)

5. Висновки та пропозиції (10 балів)

6.Оформлення та організація виконання (до 25 балів)

7.Відповідність чинним стандартам щодо оформлення курсової роботи в цілому (титульний аркуш, затверджений план, зміст, структура, посилання на літературні джерела) (до 5 балів)

8.Захист курсової роботи (повнота викладення матеріалу) (до 15 балів)

ШКАЛА НАРАХУВАННЯ ПІДСУМКОВИХ БАЛІВ З КУРСУ

«ЕКСКУРСІЙНИЙ МЕНЕДЖМЕНТ»

Оцінка за шкалою ECTS

Оцінка за бальною шкалою

Оцінка за національною шкалою

Якісні критерії оцінки знань

A

86-100

5 (відмінно)

Глибокі знання, можлива незначна кількість помилок

BC

71-85

4 (добре)

Міцні знання з можливими кількомі помилками

DE

60-70

3 (задовільно)

Непогані знання, але є значна кількість недоліків

FX

35-59

2 (незадовільно) з можливістю повторного складання

Недостатні знання, слабо засвоєний матеріал, невміння самостійно викласти його зміст

F

0-34

2 (незадовільно) з обов’язковим повторним вивченням дисципліни

Невміння осмислити зміст і публічно чи письмово представити його

Критерії оцінювання курсової роботи з дисципліни “Менеджмент туристичного бізнесу”

п/п

Критерії оцінювання

Бали

керівник

комісія

Зміст (до 50 балів)

  1.  

Обґрунтування актуальності теми (до 3 балів)

  1.  

Повнота розкриття теми (до 10 балів)

  1.  

Використання достовірних (віртуальних) статистичних і фактичних даних, що характеризують проблему та їх аналіз в динаміці (до 5 балів)

  1.  

Використання математичних та статистичних методів, методів моделювання, комп’ютерних технологій (до 5 балів)

  1.  

Використання новітніх інформаційних джерел, чинних нормативних та законодавчих документів (до 2 балів)

  1.  

Творчий підхід до аналізу проблеми, оригінальність підходів та наукова новизна результатів дослідження (до 10 балів)

  1.  

Наявність в курсовій роботі (проекті) наглядних матеріалів (таблиць, графіків, схем), та їх аналіз (до 5 балів)

  1.  

Обґрунтованість висновків  (до 10 балів)

Оформлення та організація  виконання(до 20 балів)

  1.  

Відповідність чинним стандартам щодо оформлення курсової роботи в цілому (титульний аркуш, затверджений план, зміст, структура, посилання на літературні джерела) (до 5 балів)

  1.  

Відповідність чинним стандартам щодо оформлення таблиць, формул, та графічних ілюстрацій (до 5 балів)

  1.  

Відповідність чинним вимогам щодо оформлення літературних та інших інформаційних джерел (до 5 балів)

  1.  

Дотримання  графіка виконання курсової роботи (проекту) (до 5 балів)

Захист (до 30 балів)

  1.  

Повнота та лаконічність висвітлення у доповіді ключових аспектів роботи (до 10 балів)

  1.  

Презентація курсової роботи (проекту) (до 10 балів)

  1.  

Аргументованість та повнота відповідей на додаткові питання (до 10 балів)

Всього балів

Підсумкова оцінка за національною шкалою

Підсумкова оцінка за шкалою ECTS

Підпис членів комісії

Додаток А

ВАРІАНТИ КУРСОВИХ РОБІТ

  

Передостання цифра номера особової справи /шифру/

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

0

1

11

21

31

21

31

1

11

21

31

1

2

12

22

32

22

32

2

12

22

32

2

3

13

23

33

23

33

3

13

23

33

3

4

14

24

34

24

34

4

14

24

34

4

5

15

25

35

25

35

5

15

25

35

5

6

16

26

36

26

36

6

16

26

36

6

7

17

27

37

27

37

7

17

27

37

7

8

18

28

38

28

38

8

18

28

38

8

9

19

29

39

29

39

9

19

29

39

9

10

20

30

40

30

40

10

20

30

40

      

Додаток Д

ВИЩИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД УКООПСПІЛКИ

«ПОЛТАВСЬКИЙ УНІВЕРСИТЕТ ЕКОНОМІКИ І ТОРГІВЛІ»

Кафедра менеджменту організацій та зовнішньоекономічної діяльності

Курсова робота

з дисципліни “Менеджмент туристичного бізнесу

на тему: “______________________ “

(на матеріалах  ........)

Виконав: студент групи ___                            Керівник:

спеціальності ______________                               посада, науковий ступінь

Прізвище, ім’я, по батькові                                 Прізвище, ім’я  по-батькові

 

ПОЛТАВА – 2012  р.

Додаток Ж

ЗАТВЕРДЖУЮ

Науковий керівник:

_____________ ПІПб

“____”________________  _____ р 

План

Вступ

Розділ 1.

1.1

1.2

Розділ 2.

2.1.

2.2.

Розділ 3.

Висновки

Пропозиції

Додаток З

Зміст

       сторінки

Вступ

Розділ 1.

  1.1

1.2

Розділ 2.

2.1.

2.2.

Розділ 3.

Висновки

Пропозиції

Перелік літератури

Додатки

                                                                                                 

ПЕРЕЛІК ЛІТЕРАТУРИ

Основна

  1.  «Про внесення змін до закону України «Про туризм», Закон України від 18 листопада 2003 року, № 1282- IV.
  2.  ГОСТ 28681.1-95 Туристско-экскурсионное обслуживание. Проектирование туристских услуг.
  3.  ГОСТ 28681.2-95 «Туристко-экскурсионное обслуживание. Туритсичесике услуги. Общие требования».
  4.  ГОСТ 28681.3-95 «Туристко-экскурсионное обслуживание. Требования по обеспечению безопасности туристов и экскурсантов».

Положення про порядок видачі дозволів на право здійснення туристичного супроводу фахівцям туристичного супроводу, від 20 жовтня 2004 р., N 1344/9943.

Афонин А.С. Основы мотивации труда: Организационно-экономические аспекты. - К.: «Украинская энциклопедия», 1994.

Герчикова И. Н. Менеджмент. -М.: 1996.

Виханский О.С. Стратегическое управление. – М.: Издательство МГУ, 1995.

Виханский О.С.  и др. Менеджмент. – М.: Издательство МГУ, 1995.

Гуляев В.Г. Организация туристской деятельности. Учебное пособие. – М.: Нолидж – 1996. – 312 с.

Завадський Й.С. Менеджмент. К. УФІМБ. 1997 р.

Жигалов В. Т. Основы менеджмента и управленческой деятельности. -М.: Экономика, 1992.

Жигалов В. Т., Шимановська Л. М. Основи менеджменту і управлінської діяльності. -К.: Вища школа, 1994.

Емельянов Б. В. Экскурсоведение: Учебник. - 3-е изд., перер. и дополн. / Б. В. Ємельянов. - М.: Советский спорт, 2000. – 224 с.

Емельянов Б.В. Экскурсоведение: Учебник. – 5-е изд. – М.: Советский спорт, 2004. – 216 с.

Зигерт В., Ланг Л. Руководить без конфликтов. -М.: Экономика, 1990.

Кохно А. П. и др. Менеджмент. -М.: Финансы и статистика, 1993.

Маркина И. А. Теория и история современного менеджмента. -М.: 1994.

Маркина И. А. Альбом наглядных пособий по курсу “Менеджмент” -М.:1994.

Мескон М. Х. и др. Основы менеджмента. -М.:Дело, 1992.

Наука управляти: з історії менеджменту. Хрестоматія. Навчальний посібник (упоряд. І. О. Слєпов). -К.: Либідь, 1993.

Попов А. В. Теорія і організація американського менеджменту.- М.: Московський університет, 1991.

Пиз А. Язык жестов. - НПО Модэк, 1992.

Райт Г. Державне управління. -К.: Основи, 1994.

Семенов А. К., Жигалов В. Т. и др. Управление кооперативным хозяйством. -М.: Экономика, 1990.

Скотт Д. Т. Конфликты. Пути их преобразования. -К.: 1991.

Старобинский Э. Е. Как управлять персоналом. -М.: 1995.

Тейлор Ф. У. Менеджмент. -М.: Контролинг, 1991.

Тейлор Ф. У. Принципы научного менеджмента. -М.: Контроллинг, 1991.

  1.  Уткин Э.А. Управление фирмой М. Акалис 1996 г.
  2.  Файоль А., Эмерсон Т., Тейлор Ф., Форд Г. Управление это наука и искуство. М. Республика 1992 г.
  3.   Хміль Ф. І. Менеджмент. -К.: Вища школа, 1996.
  4.   Щекин Г. В. Основы кадрового менеджмента. -К.: 1991.
  5.   Щекин Г.В. Основы кадровой политики.- К.: 1997 г.
  6.   Щекин Г.В. Основы социального управления.-К.: 1997.

29. Шекшня С.В. Управление персоналом современной организации.-М.: ЗАО “Бизнес-школа””Интел-Синтез”, 1997.

30. Шигдан А.В. Основы менеджмента. К. Знання 1998 г.

Додаткова:

  1.  Абрамов В.В., Поколодна М.М. Проблеми удосконалення системи підготовки і менеджменту персоналу екскурсійної сфери туристської галузі України. Коммунальное хозяйство городов. Научно-технический сборник. Вып. 75. Сер.:Экономические науки. – К.: «Техніка», 2007. – С. 203-211.
  2.  Бабанина О. В. Наглядность в экскурсии. Методические рекомендации/ О. В. Бабанина.- М.: ЦРИБ "Турист", 1976. - 24с.
  3.  Дьякова Р. А., Емельянов Б. В., Пасечный П.А. Основы экскурсоведения:  Учебное пособие для слушателей фак.общ. профессий пед. ин-ов. / Р. А. Дьякова, Б. В. Емельянов, П. А. Пасечный. - М.: Просвещение, 1985. – 256 с.
  4.  Дьякова Р. А. История экскурсионного дела в СССР. Учебное пособие / Дьякова Р. А. - М.: ЦРИБ "Турист", 1981. – 72 с.
  5.  Жарков А. Д.  Экскурсия как педагогический процесс. Методические рекомендации / А. Д. Жарков - М.: ЦРИБ "Турист", 1983.- 40 с.
  6.  Заломихин  В. И.  Экскурсионное  обслуживание  на  транспортных  маршрутах. Методические рекомендации / В. И. Заломихин. - М.: ЦРИБ «Турист», 1982. – 46 с.
  7.  Иванов А. Е., Хозиев Б. И., Малышев А. А. Элементы педагогики в экскурсионной работе. Методические рекомендации А. Е. Иванов, Б. И. Хозиев, А. А. Малышев. - М.: ЦРИБ "Турист", 1976. – 62 с.
  8.  Илюхин М. М. Особенности и средства показа в экскурсии. Методические рекомендации / М. М. Илюхин. - М.: ЦРИБ «Турист», 1980. – 80 с.
  9.  Илюхин М. М. Рассказ на экскурсии. Методические рекомендации / М. М. Илюхин. - М.: ЦРИБ «Турист», 1981. – 48 с.
  10.  Лобовская Р. А. Использование краеведческих материалов в экскурсиях. Методические рекомендации / Р. А. Лобовская. - М.: ЦРИБ "Турист", 1985. – 32 с.
  11.  Малышев А. А. Элементы логики в экскурсиях. Методические рекомендации / А. А. Малышев - М.: ЦРИБ "Турист", 1982.- 31с.
  12.  Національна програма туристсько-екскурсійних маршрутів «Намисто Славутича». – К., 1997. – 242 с.
  13.  Новиков A. M. Повышение квалификации экскурсоводов. Методические рекомендации / А.М. Новиков - М.: ЦРИБ "Турист", 1980. – 48 с.
  14.  Омельченко Б.Ф. Экскурсионное общение: Познание, воспитание, отдых / Б.Ф. Омельченко - М.: Наука, 1991.-120с.
  15.  Организация и методика экскурсионной работы: Учебное пособие / [А. В. Даринский, Л. Н. Кривоносова, В. А. Круглова и др.; Отв.ред. А. В. Даринский]. -Л.: ВПШ культуры, 1983. – 124 с.
  16.  Пасечный П. С. Туризм и экскурсии / П.С. Пасечный. – М.: Наука, 1983. – 230 с.
  17.  Седова Н. А. Культурно-просветительный туризм: Учебное пособие. – М.: Советский спорт, 2003. – 96 с.
  18.  Сичинава В.А. Использование литературных источников в экскурсионной работе. Методические рекомендации/ В. А. Сичинава. - М.: ЦРИБ "Турист", 1976. – 54 с.
  19.  Сичинава В. А. Экскурсионная работа: (Из опыта). Пособие для учителей.  - М: Просвещение, 1981.- 96 с.
  20.  Федорченко В. К., Костюкова О. М., Дьорови Т. А., Олексійко М. М. Історія екскурсійної діяльності в Україні: Навч. посібник.- К.: “Кондор”. – 2004. – 166 с.
  21.  Хуусконен Н.М., Глушанок Т.М. практика экскурсионной деятельности. – СПб.: «Издательский дом Герда», 2006. – 208с.




1. Настройка интерфейса операционной системы Windows
2. Детская отечественная и переводная литература
3. 1 Анализ данных5 1
4. на тему- БЫТ И ТРАДИЦИИ РУССКОГО ДВОРЯНСТВА XVIII ~НАЧАЛО XIX ВВ
5. 3182 ББК 842РосРус6 Н 82 В оформлении книги использована работа художницы Елены Норки Оформление перепл
6. Иван Иванович Лажечников
7. А Перед страной стоит двуединая задача укрепление демократии преобразование бюрократического аппа
8. Принципы гражданского судопроизводства
9. ЭКОНОМИЧЕСКИЙ ТЕНИКУМ РАССМОТРЕН на заседании ЦМК протокол 7 от 20 ма
10. Тема- Повторення вивченого з розділу пунктуації- Розділові знаки при порівняльних конструкціях
11. Откуда взялись старомосковские названия улиц
12. Тема 2 Химикотехнологический процесс и его содержание Химикотехнологический процесс представляет собо
13. трудовой адаптации средствами эстетического воспитания на основе различных видов художественнотворческой
14. Сеченов Иван Михайлович
15. Вивчення систем з постійною парною частиною
16. Поскольку сейчас многие всерьез занялись своим здоровьем им теперь необходимо совершенно точно знать чего
17. Крупнейшие каналы и водоводы Украины.html
18. конспект лекций Москва 2002 УДК 53 Утверждено Ученым сове
19. хозяйственную деятельность вследствие чего она объявляется банкротом юридически.
20. Робота має ґрунтуватись на логічних аргументованих та обґрунтованих концепціях