Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
1.Розкрийте зміст Державного стандарту з предмету фізичне виховання, та наведіть приклади постановки задач до різних розділів програми (три школи).
У Державному стандарті загальної початкової освіти, затвердженому Кабінетом міністрів України, зазначається, що інваріантна складова частина змісту Базового навчального плану включає освітню галузь «Здоровя та фізична культура» , яка «забезпечує свідоме ставлення до свого здоровя, як найвищої соціальної цінності».
Так, позитивними змінами нової редакції зазначеного документа є:
- забезпечення наступності змісту початкової загальної освіти;
- особистісно-орієнтований підхід в навчально-виховному процесі початкових класів загальноосвітніх навчальних закладів;
- формування ключових компетентностей учнів початкових класів, зокрема, загальнокультурної, громадянської, здоровязбережувальної, інформаційно-комунікаційної;
- розроблення єдиного змісту стандарту для усіх мов навчання;
- використання здоровязбережувальних технологій
Освітня галузь «Здоровя і фізична культура» реалізується через навчальні предмети «Основи здоровя» та «Фізична культура». Формування навичок здорового способу життя та безпечної поведінки здійснюється в рамках курсу «Основи здоровя» та інтегрується частково у змісті всіх предметів інваріантної та варіативної складових типових навчальних планів.
Організація навчання в перших класах у 2012/13 навчальному році здійснюється за новими навчальними програмами інваріантної складової, розробленими на виконання Державного стандарту початкової загальної освіти, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 462 від 20.04.2011, та затвердженими Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України (наказ МОНмолодьспорту України від 12.09.2011 «Про навчальні програми для 14 класів загальноосвітніх навчальних закладів»).
Важливе завдання виховання першокласників цілеспрямоване формування позитивної самооцінки. За сприятливих умов навчання і виховання у дітей починає формуватися правильна самооцінка, яка стосується їхніх особистісних якостей, досягнень і можливостей. Створюючи такі умови, слід ураховувати індивідуальні особливості кожного учня, насамперед виділяючи ознаки, які свідчать про тенденції формування у них самооцінки.
Вміло користуючись у роботі з першокласниками педагогічною оцінкою, вчитель закладає основи для формування в них умінь обєктивно оцінювати хід і результати своєї діяльності, стимулює розвиток навчальних мотивів, створює атмосферу доброзичливих взаємин у класі, що необхідно для підтримування в учнів почуття власної гідності, доброти і чуйності, бажання працювати разом з однокласниками.
У класному журналі оцінки в балах або в рівнях не виставляються. Недоцільним є використання будь-яких умовних позначень для оцінювання навчальних досягнень учнів 1-го класу, оскільки вони з часом асоціюються у дитини з відповідним балом за встановленими критеріями оцінювання. Не оцінюються темп роботи учня, його особистісні якості та індивідуальні психічні процеси
Сучасні педагогічні технології - шлях до розвитку життєздатної творчої особистості
Оновлення цілей, змісту, методичного забезпечення початкової освіти відкриває перед учителями 4-річної школи суттєво збагачені можливості для навчання, виховання і розвитку молодших школярів. За останні роки у шкільній освіті виразніше утверджується особистісно - орієнтований підхід до виховання і розвитку учнів, як вияв практичного втілення гуманної педагогіки. Це передбачає зосередженість навчально-виховного процесу на потребах кожної дитини, всебічне вивчення і врахування індивідуальних особливостей вихованців, співпрацю всіх учасників навчально-виховного процесу.
Щоб педагогічний вплив на молодших школярів був ефективним, маємо подбати про такі умови навчально-виховної взаємодії:
Для реалізації зазначених умов необхідно, щоб зміст, методи навчання, ритм уроку, режим дня і тижня, етика спілкування, робота з батьками , дизайн середовища все працювало на дитячі потреби і вікові можливості, сприяло розвитку дитячих здібностей, не шкодило фізичному і психічному здоровю.
«Особистість виховує особистість - це азбука виховного процесу» Від того, як молодший школяр сприймає вчителя, залежить його ставлення до школи і до навчання.
Фундаментальність початкової освіти не лише у міцності знань, а й формуванні ключових компетентностей:
Для формування у молодших школярів компетентностей вчителі використовують різні методи, форми та технології навчання.
Щоб ця робота мала результати , було розроблено систему підготовки молодих фахівців
У програмі початкової школи ми можемо побачити реалізацію здоровязберігаючих технологій у вигляді «Шкіл»
Виходячи з цього ми можемо на кожному уроці розвивати фізичні якості, вчити з будь якої школи певні рухові дії - чи то стрибки, ігри, робота з мячем у спортивних іграх їх елементах і школу постави застосовуємо на кожному уроці. (Далі берете нову програму показуєте яку школу вибрали для роботи на уроці, на її прикладі ставите задачі уроку
н-д: Школа стрибків
Задачі:
1.Вчити виконувати стрибок у довжину з місця.
2. Удосконалювати вміння виконувати стрибки на скакалці.
3 Розвивати фізичні якості засобами рухливих ігор та естафет зі стрибками.
4. Викликати у дітей інтерес до занять ФК на уроках та в позаурочний час.))))
Таким чином на уроках вчитель може застосовувати як одну школу для удосконалення певних дій так і декілька для розвитку фізичних якостей.