Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Матвієнко О.І.
Командуючий Південно-Східним округом
Козацької Територіальної Оборони,
генерал полковник,
професор, академік МКА,
директор Луганського інституту МАУП
ОСОБЛИВОСТІ ГРОМАДСЬКОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ
«КОЗАЦЬКА ТЕРИТОРІАЛЬНА ОБОРОНА УКРАЇНИ»
м. Луганськ, вулиця Карла Лібкнехта, будинок 71,
телефон/факс: (0642) 93-11-47, Е-mail lfmayp@gts.lg.ua
Історія Українського козацтва є невідємною та органічно-складовою історії України, саме тому зараз така велика увага приділяється його відродженню.
Козацьким рухом сьогодні охоплена вся територія України, а козацька ідея постійно знаходить нових прихильників залучаючи до козацьких лав велику кількість молоді.
Козацтво стояло і стоятиме на захисті політичних, економічних, культурних та історичних досягнень народу, забезпечення його духовного і матеріального добробуту, фізичного здоров'я, високої моральності, розвитку культури, мистецтва та правопорядку.
Одним із прикладів відродження козацтва є робота Південно-Східного округу Козацької Територіальної Оборони України, який мені довірила очолити військова Рада Козацької Територіальної Оборони України.
Південно-Східний округ Всеукраїнської громадської організації «Козацька Територіальна Оборона України» (ВГО КТО Украіни зареєстровано Міністерством юстиції України 14.10.2002 р.) є прикладом козацької організації, яка працює на території Луганської області
До Південно-Східного округу Козацької Територіальної Оборони України, створеного за територіальним принципом, входять Луганська, Запорізька та Донецька області.
Керуючись Указом Президента України «Про заходи з підтримки розвитку Українського козацтва» та спираючись на чинні нормативно-правові акти нашої держави, Південно-Східний округ Всеукраїнської громадської організації «КТО України» бачить своїм завданням реальне виконання "Програми відродження і розвитку козацтва та вважає за мету своєї роботи взаємодію з органами влади, структурами МВС, СБУ, МНС України, Збройних Сил та козацькими осередками щодо сприяння підтримки громадського порядку та захисту населення і території від небезпечних факторів, що виникають під час аварій та катастроф.
Козацтво округу вже котрий рік плідно співпрацює з Луганською обласною державною адміністрацією і Луганською обласною та міською радами. Бере участь в обласних заходах та самостійно проводе заходи, спрямовані на відродження козацтва й укріплення державності. Займається вихованням підростаючого покоління, вважаючи це турботою за майбутнє нашої держави.
Робота округу проводиться згідно із затвердженим планом, який розроблено та затверджено за умовами декларації, підписаної Президентом України Віктором Януковичем з козацькими організаціями країни. Уже стало традицією щороку проводити заходи козацького спрямування, такі як посвята в козаки, козацькі змагання, конкурси «Красуня-козачка», «Козацьке братство», спортивно-розважальні козацькі заходи та благодійні заходи до релігійних свят, проведення науково практичних конференцій, Дня Перемоги тощо.
Заходи, які нами проводяться, сприяють популяризації козацьких традицій як серед молоді, ак і дорослого населення.
Після грандіозного святкування восени 2006 року 300- річчя з Булавинського повстання у с.Трєхізбенка, яке волею долі опинилося в центрі епохальної для українства події, з новою силою почав формуватися сучасний козацький рух на Луганщині.
Південно-Східний округ ВГО «КТО України» під патронатом Луганської обласної державної адміністрації та Луганської обласної і міської рад проводить кожен рік крупномасштабні козацькі заходи з метою продовження формування понять щодо історії козацтва, сприяння духовному та фізичному розвитку молоді, зміцнення традицій та звичаїв козацького руху.
Одним із важливих свят є святкування Покрови Пресвятої Богородиці--Дня Українського козацтва, яке відзначається 14 жовтня кожного року.
Так, протягом останнього часу, проведено декілька заходів, спрямованих на підтвердження структури козацтва як прикладу консолідації громадських організацій і структур влади, серед них:
13 березня 2010 р. вперше на Україні проведено шаховий турнір «Козацький Кубок-2010», 19 лютого 2011 року відбувся вже другий шаховий турнір «Козацький Кубок-2011» та «Кубок Голови обласної державної адміністрації та Голови обласної ради Луганської області». Кількість учасників з 16 команд зросла майже в двічі.
30 березня 2010 р. проведено змагання з кульової стрільби серед силових структур Луганської області та козацьких підрозділів ПівденноСхідного округу Козацької Територіальної Оборони України. У змаганні приймали участь 12 команд з міст Алчевська, Перевальська, Краснодона, Лисичанська, Кіровська, Стаханова, селища Веселеньке та міста Луганська, а також команди від МЧС, Луганської обласної прокуратури, СБУ та МВС. Перемогу серед команд учасників отримала команда Луганської обласної прокуратури.
8 квітня 2010 року відбувся козацький захід свято весни, жіночої вроди та краси «Красуня козачка».
23-25 квітня 2010 року у місті Стаханов Луганської області проведено відкритий чемпіонат Луганської області з кікбоксінгу за перехідний Козацький Кубок національних бойових мистецтв. Метою цих змагань організатори визначили: сприяння розвитку національних бойових мистецтв; відродження традицій і звичаїв козацтва; впровадження у виховний процес ідей і духовності козацького братства; підвищення рівня майстерності спортсменів; комплектування збірної обласної команди для участі в юнацьких змаганнях.
До Великоднів ми організовуємо охорону церквов області у містах дислокації козацьких підрозділів Територіальної Оборони України.
Щороку у місті Луганську проводяться акції на захист навколишнього середовища та здорового способу життя в рамках святкування Дня молоді.
19 грудня 2010 року було проведено благодійну акцію з відвідуванням дитячого будинку № 1 міста Луганська представниками козацтва Луганщини.
За традицією, 2011 рік також почався з плідної праці проведення козацьких заходів:
25-27 лютого 2011 року у місті Стаханов Луганської області під керівництвом Південно-Східного округу Всеукраїнської громадської організації «Козацька Територіальна Оборона України» за участю Луганського інституту МАУП та сумісно з обласною Федерацією кікбоксінгу було проведено відкритий чемпіонат Луганської області з кікбоксінгу за «Кубок Губернатора» та перехідний «Козацький Кубок національних бойових мистецтв» під патронатом Луганської обласної державної адміністрації та обласної і міської Рад. Близько 200 юних спортсменів змагались в розділах семі-контакт, фулл-контакт та лоу-кік з міст Алчевська, Свердловська, Стаханова, Сєвєродонецька, Красного Луча, Лисичанська, Луганська тощо. Вони показали неповторні бої та віртуозне вміння захищатись від нападів суперника.
17 березня 2011 було проведено спортивно-розважальний захід «Козацьке братство». На святі-турнірі із задоволенням зібрались представники козацьких структурних підрозділів Луганщини з міст Брянки, Старобільська, Первомайська, Кіровська, Краснодону, Алчевська, Лутугіно та Луганська.
У звязку з проведенням даних заходів та з залученням до них громадськості спостерігається зріст інтересів до козацького руху. Ведеться просвітницько-агітаційна робота, створено ряд гуртків національно-патріотичного спрямування. Проводяться зустрічі з представниками громадськості та населенням. Було укладено угоди про колективний вступ до лав Козацької Територіальної Оборони зі школами та іншими учбовими закладами міст Луганської області. За останні роки спостерігається активне поповнення козацьких рядів
Південно Східний округ плідно співпрацює з Міжрегіональною Академію управленія персоналом, особливо з Луганським інститутом який я очолюю.
Студенти інституту мають можливість пройти військову підготовку за програмою офіцерів запасу на військовій кафедрі.
Зважаючи на історико-географічну обумовленість Луганщини, як краю де зароджувалися, розвивалися та укорінювалися козацькі моральні, духовні та етичні цінності, військово-патріотичні традиції козацтва, багате історичне минуле, Луганський інститут МАУП формує у себе центр національно-патріотичного виховання та українського козацтва. Керівництвом нашого інституту розроблений проект договору про співробітництво із широким колом населення міста Луганська та Луганської області, метою цього договору є сприяння відродженню козацтва, його звичаїв, традицій, підвищенню патріотизму, моральному вихованню громади.
Метою нашої діяльності є відродження козацтва, впровадження елементів української культури і козацьких традицій у навчально-виховний процес і прагнення залучати до цієї роботи навчальні заклади Луганської області, укладаючи угоди про співробітництво з ними.
Нажаль, у наш час чимало батьків, педагогів незадоволені значною частиною молоді, її байдужістю і безвідповідальністю, аморальністю і легковажною поведінкою. Із цим можна погодитися. Та не дають спокою питання: «А чому багато юнаків і дівчат так себе поводять? Чи правильно їх виховували в сімї та школі? Чому такі молоді люди не мають високих цілей у своєму житті, ідеалів?».
- На нашу думку, причини невихованості, безкультуря значної частини молоді полягають у тому, що в останнє десятиліття педагогіка ще не оволоділа системою методів формування в дітей, підлітків і юнаків гуманістичних цінностей, цілей життя, ідеалів. Потужний потенціал української національної системи виховання ще не реалізується повною мірою. Вивчаючи педагогіку, історію педагогіки і працюючи в школах, ми переконалися, що національна система виховання ще чітко не вироблена. У ній ще чимало «білих плям», «пустот» та стереотипів, а також підходів, залишених у спадок попередніми десятиріччями. Відчуваючи і переживаючи велику матеріальну скруту, частина педагогів не бачить чітких перспектив, «світла в кінці тунелю». Значній частині вчителів зовсім невідомі ідеї, праці, науково-методичні розробки класиків української педагогіки С. Русової, Г. Ващенка, І.Огієнка, С Сірополка та ін.
Частина вчителів, вихователів, керівників шкіл забула чи не враховує, що в роботі з дітьми і молоддю чільне місце мають займати, з одного боку, високі громадянські мотиви, цілі, ідеали, а з другого романтика й символіка, героїка і оптимізм. Психологи, філософи здавна стверджують, що підлітки і юнаки прагнуть мати високі взірці служіння рідному народу, національно-демократичній державі, а через них і всьому людству. Всіх молодих вабить подвижництво, героїзм, шляхетні пориви серця і душі, високі ідеали боротьби за гідність й честь кожної людини, за волю і свободу кожного народу, нації.
Історичні факти ще глибше нас переконали в тому, що саме козацько-лицарські традиції мають у собі всі необхідні умови, фактори, засоби, які забезпечують високоефективне виховання підростаючих поколінь. Звісно, героїка, лицарський дух козацтва надихає кожну чесну людину на добрі, великі справи. Запорізька Січ є вічним символом свободи України. Дітей, підлітків і юнаків захоплюють героїчні образи звитяжних лицарів рідного народу П. Сагайдачного і Б. Хмельницького, І. Виговського та ін. Безперервна національно-визвольна боротьба козацтва із чужоземними гнобителями ось уже пів тисячоліття сприяє пробудженню патріотизму, формуванню високих якостей характеру, світогляду громадянина, віданного інтересам свого народу.
Діти ніби оживають, одухотворяються, коли збагачуються новими знаннями щодо виникнення українського козацтва, заснування Запорізької Січі, дізнаються про військову доблесть, високу бойову майстерність і героїзм, глибоку духовність козацьких гетьманів, кошових отаманів, рядових козаків.
Козацько-лицарські цінності у генетичній памяті народу. Тому діти прагнуть глибоко вивчати історію, культуру, духовність козаків, брати з них приклад.
Вважаєю, що виховання дітей на козацько-лицарських традиціях має стати одним із пріоритетних напрямків виховної діяльності вчителів, батьків, колективів шкіл. Тому ми вивчаємо державні документи, зокрема Укази Президента України про розвиток Українського козацтва і виховання підростаючих поколінь на козацько-лицарських традиціях та впроваджуємо їх у життя.
Представники Південно-Східного округу КТО активно приймають участь в заходах обласного масштабу, які мають велике значення для України і є історично важливими. Вони знаходять відображення в засобах масової інформації та телебаченні. Звіти про проведену роботу щоквартально надсилаються до генерального штабу КТО України.
Наша робота ґрунтується на збереженні козацьких традиційних духовних цінностях, захисті національного буття, історії і культури козацтва, національної релігії та власності, що є головною умовою сприяння подальшого розвитку України як незалежної Держави.
На даному етапі ведеться робота по організації громадських формувань з охорони громадського порядку і державного кордону, ведуться переговори з Луганською обласною державною адміністрацією, міськими адміністраціями міст Луганська, Кіровська, Брянки, Стаханова, Алчевська, Лутугіно і Камянобрідського району та органами внутрішніх справ з метою спільної взаємодії. Козацька Територіальна Оборона України плідно співпрацює з обласним управлінням СБУ, узгоджено план спільних заходів взаємодії.
Наша робота триває і ми вважаємо вона необхідна нашому народу та нашій Україні і особливо нашій Луганщині.
Слава Україні!
Слава українському козацтву!
- 6 -