У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

реферат дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук Львів ~8 Дис

Работа добавлена на сайт samzan.net: 2016-06-20

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 3.2.2025

Львівський державний аграрний університет

Сидорчук Леонід Леонідович

УДК 658.631.3

Ідентифікація конфігурації парку комбайнів у проектах систем централізованого збирання ранніх зернових культур

05.13.22 –управління проектами та програмами

Автореферат

дисертації на здобуття наукового ступеня

кандидата технічних наук

Львів –8

Дисертацією є рукопис.

Робота виконана у Львівському державному аграрному університеті Міністерства аграрної політики України.

Науковий керівник: кандидат технічних наук, доцент Боярчук Віталій Мефодійович, Львівський державний аграрний університет, перший проректор.

   

Офіційні опоненти:  лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки, доктор технічних наук, професор Семерак Михайло Михайлович, Львівський державний університет безпеки життєдіяльності, професор кафедри наглядово-профілактичної діяльності;

доктор технічних наук, доцент, Левківський Олександр Петрович, Національний транспортний університет, професор кафедри виробництва, ремонту та матеріалознавства.

Захист відбудеться "6" червня 2008 р. о 1300 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 36.814.03 у Львівському державному аграрному університеті за адресою: 80381, вул. Володимира Великого, 1, м. Дубляни Жовківського району Львівської області, корпус факультету механіки та енергетики, аудиторія 34М.

З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Львівського державного аграрного університету за адресою: 80381, вул. Володимира Великого, 1,

м. Дубляни Жовківського району Львівської області, головний корпус.

Автореферат розісланий  "5" травня 2008 р.

Вчений секретар

спеціалізованої вченої ради      С.Й. Ковалишин

1

Загальна характеристика роботи

Актуальність теми. Однією з головних проблем теперішнього стану сільського господарства України є занепад його технічного потенціалу. Відновлення цього потенціалу можливе на основі інжинірингових проектів аграрних виробничих систем. Управління такими проектами є специфічним оскільки слід враховувати стохастичний характер проектного середовища, який зумовлюється нестабільністю агрометеорологічних умов. Це стосується парку комбайнів для збирання зернових культур як на основі внутрігосподарського методу їх використання, так і міжгосподарського, за якого збирання здійснюється централізовано. Управління конфігурацією таких проектів, зокрема, їх ідентифікація вимагає розроблення нових методів і моделей, які б враховували зазначені особливості. А тому тема роботи є актуальною.

Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана відповідно до комплексного плану наукових досліджень Львівського державного аграрного університету (ДР № 01009002333, зокрема, складової цього плану “Розробка проектів головних виробничих та сервісних систем аграрного виробництва в умовах краю на підставі ефективного використання ресурсного потенціалу’’), а також теми “Розробка методів та визначення потреби в зернозбиральних комбайнах реформованих сільськогосподарських підприємств Львівщини на основі дослідження технологічного ризику збирального процесу та кооперування’’(ДР № 0102U000236) Західного філіалу Національного наукового центру “ІМЕСГ’’.

Мета і завдання дослідження. Метою дисертаційної роботи є підвищення ефективності управління проектами поновлення парку комбайнів систем централізованого збирання ранніх зернових культур на основі розроблення та використання методів і моделей ідентифікації конфігурації проектів з урахуванням ймовірнісних характеристик проектного середовища.

Для досягнення мети дисертаційної роботи необхідно вирішити такі завдання:

) проаналізувати стан питання в практиці і науці та обґрунтувати потребу розроблення нових і вдосконалення чинних методів і моделей, що використовуються для ідентифікації конфігурації проектів систем з технологічного обслуговування сільськогосподарських підприємств;

) виконати аналіз проектів систем технологічного обслуговування сільськогосподарських підприємств та з’ясувати особливості ідентифікації їх конфігурації;

3) розробити системно-технологічні засади ідентифікації конфігурації парку комбайнів у проектах систем централізованого збирання ранніх зернових культур з урахуванням імовірнісних характеристик проектного середовища;

4) обґрунтувати множини методів і моделей для ідентифікації конфігурації парку комбайнів у проектах систем централізованого збирання ранніх зернових культур;

2

5) дослідити характеристики проектного середовища та проаналізувати фізичні показники об’єктів конфігурації.

6) розробити комп’ютерну програму та виконати статистичне імітаційне моделювання віртуальних систем «комбайн –сезонна множина полів», визначити системні функціональні показники об’єктів конфігурації;

7) узгодити за вартісним критерієм фізичні показники об’єктів конфігурації з керованими характеристиками проектного середовища та ідентифікувати конфігурацію проекту парку зернозбиральних комбайнів, впровадити результати дослідження у виробництво.

Об’єктом дослідження є процес ідентифікації конфігурації парку комбайнів у проектах систем централізованого збирання ранніх зернових культур.

Предметом дослідження є методи і моделі ідентифікації конфігурації парку комбайнів в проектах систем централізованого збирання ранніх зернових культур, залежність системних функціональних показників об’єктів конфігурації від керованих характеристик проектного середовища.

Методи дослідження. Для досягнення поставленої мети в дисертаційній роботі використано аналітичні та експериментальні методи дослідження, методи системного підходу, статистичного оцінення, регресійно-кореляційного аналізу, статистичного імітаційного моделювання, метод ітерацій.

Наукова новизна одержаних результатів. Вперше розроблено системно-технологічні засади ідентифікації конфігурації парку комбайнів у проектах систем централізованого збирання ранніх зернових культур на основі узгодження фізичних показників об’єктів конфігурації з керованими характеристиками проектного середовища;

- вперше обґрунтована множина методів і моделей для визначення системних функціональних показників об’єктів конфігурації на основі врахування ймовірнісних характеристик проектного середовища в проектах систем централізованого збирання ранніх зернових культур за допомогою статистичного імітаційного моделювання;

- вперше отримано результати ідентифікації парку комбайнів у проектах систем централізованого збирання ранніх зернових культур в умовах Львівщини;

- удосконалено статистичну імітаційну модель функціонування віртуальної системи «комбайн –сезонна множина полів», яка уможливлює визначення системних функціональних показників об’єктів конфігурації;

- отримали подальший розвиток методологічні засади ідентифікації конфігурації проектів систем технологічного обслуговування сільськогосподарських підприємств на основі узгодження фізичних показників об’єктів конфігурації з керованими характеристиками проектного середовища.

Практичне значення одержаних результатів. На основі розроблених методів і моделей ідентифікації парку комбайнів у проектах систем централізованого збирання ранніх зернових культур створено комп’ютерну інформаційно-аналітичну систему, яка може бути використана в інженерній практиці. Результати досліджень впроваджені в ТзОВ “Агро-Лан’’(смт. Куликів, Львівська обл.).

3

Особистий внесок здобувача. Дисертаційна робота є самостійним науковим дослідженням. У наукових працях, виконаних у співавторстві, автором особисто розроблено: 1) виконано аналіз особливостей функціонування обслуговуючих виробничих систем [1,3,10]; 2) розкриті системні принципи управління проектами цих систем [2,3]; 3) розроблено методику та досліджено ймовірнісні характеристики проектного середовища [1,4]; 4) обґрунтовані головні методи і моделі визначення системних функціональних показників об’єктів конфігурації [2,5,9,11]; 5) обґрунтовано структуру алгоритму узгодження фізичних показників об’єктів конфігурації з керованими характеристиками проектного середовища [6]; 6) розроблено методику та досліджено імовірнісні характеристики проектного середовища [11]; 7) виконано статистичне імітаційне моделювання віртуальної системи «комбайн –сезонна множина полів» та обґрунтовано вибір об’єктів конфігурації парку комбайнів для умов Львівщини [11].

Апробація результатів дисертації. Основні положення роботи доповідались та отримали позитивну оцінку на: Міжнародному форумі “Молодь і сільськогосподарська техніка в ХХІ столітті’’(Харків, 2006 р.); ХV Міжнародній науково-технічній конференції “Технічний прогрес у сільськогосподарському виробництві’’(Глеваха, 2007 р.); VIII Міжнародній науково-технічній конференції “Науково-технічні засади розробки, випробування та прогнозування сільськогосподарської техніки та технологій” (смт. Магерів, 2007 р.); Міжнародній науковій конференції „Управління проектами у розвитку суспільства: Управління проектами в умовах глобалізації знань” (Київ, 2007 р.); щорічних звітних науково-практичних конференціях викладачів та аспірантів Львівського державного аграрного університету (Львів, 2005-2007 рр.).

Публікації. Основний зміст і результати дисертаційної роботи опубліковані в 10 друкованих працях та одному депонованому звіті, з них –у фахових збірниках наукових праць та 2 у матеріалах конференцій та симпозіумів.

Структура та обсяг дисертації. Дисертація складається із вступу, п’яти розділів, висновків, списку використаних джерел із 165 найменувань та 6 додатків. Основна частина викладена на 133 сторінках тексту, містить 11 таблиць і 40 рисунків. Повний обсяг роботи становить 180 сторінок.

Основний зміст роботи

У вступі обґрунтовано актуальність теми, сформульовано мету та завдання дослідження, наукову новизну та практичну цінність роботи.

У першому розділі “Стан питання в практиці та науці’’ розкрито особливості дослідження проектного середовища систем збирання ранніх зернових культур. Зазначено, що сьогодні в Україні існує проблема стабільного та безвтратного виробництва зерна, вирішення якої вимагає реалізації нових проектів щодо поповнення парку комбайнів як сільськогосподарських підприємств, так і підприємств з їх технологічного обслуговування, які збирають зернові культури на основі централізованого методу –на замовлення. Управління такими проектами має враховувати те, що проектне середовище є нестабільним, у першу чергу, через стохастичний вплив агрометеорологічних умов. Окрім того, така характеристика цього середовища як урожайність ранніх зернових культур на окремих полях упродовж здійснення сезонних проектів збирання є незмінною лише 4-5 діб. Після цього відбуваються втрати вирощеного урожаю через осипання зерна, що є важливою обставиною для управління проектами аграрних виробничих систем.

4

Ефективність проектів систем централізованого збирання ранніх зернових культур залежить від багатьох складових управління ними, зокрема, від управління конфігурацією. Конфігурація проектів цих систем є визначальною у вирішенні проблеми із збиранням зернових культур, розв’язанням якої займались такі вчені СНГ як Ю.К. Киртбая, М.С. Рунчев, Ф.С. Завалішин, Е.В.Жалнін,          К.С. Орманджі, Л.В. Погорілий, О.М. Грибинюк, Є.І. Ціп та багато інших. Їхні праці є важливим підґрунтям для розуміння багатьох особливостей управління конфігурацією. Однак, вони не дають відповіді стосовно ідентифікації конфігурації парку комбайнів у проектах зернозбиральних систем.

Аналіз досліджень з управління проектами, виконаних Р.Д. Арчибальдом, В.Н. Бурковим, С.Д. Бушуєвим, В.І. Воропаєвим, В.К. Кашкіним,                        Л.А. Пономаренком, В.А. Рачом, П.М. Левковцем, О.В. Сидорчуком та іншими дав змогу узагальнити, що ними розроблені наукові підходи до управління проектами розвитку систем. Однак, питання стосовно управління конфігурацією, зокрема, задачі ідентифікації конфігурації проектів виробничих систем ними фактично не розглядалися.

Аналіз Міжнародних нормативних актів з управління конфігурацією проектів дав змогу з’ясувати чинні методологічні засади ідентифікації конфігурації проектів, які не можна повною мірою використати у проектах виробничих систем через невирішеність проблеми системних взаємозв’язків між складовими проектів, що стало підставою для виконання даного дослідження.

У другому розділі “Системно-технологічні засади ідентифікації парку комбайнів у проектах систем централізованого збирання ранніх зернових культур’’ розкрито особливості ідентифікації в управлінні конфігурацією проектів обслуговуючих систем сільського господарства, розроблені системні засади та класифікована множина задач ідентифікації конфігурації, а також розроблено метод визначення системних функціональних показників об’єктів конфігурації.

Особливістю ідентифікації конфігурації проектів обслуговуючих систем сільського господарства є те, що для забезпечення ефективності () управління ними слід розкрити залежність її від таких головних груп чинників: 1) соціальних (С); 2) правових (П); 3) природно-виробничих (В); 4) предметних (Пр);                        5) агрометеорологічних (А); 6) технологічних (Тл); 7) технічних (Тr);                       8) управлінських (У):

5

  (1)

З цією метою розробляється та досліджується модель віртуальної системи «комбайн - сезонна множина полів». Результатом цього дослідження є системні функціональні показники об’єктів конфігурації (комбайнів). Змінюючи об’єкти конфігурації (технічний чинник залежності (1)), можна за відомих умов проектного середовища, знайти з-поміж альтернативних об’єктів ефективний – який дає змогу домогтися найкращого значення ефективності (), що є підставою для включення цього об’єкту до конфігураційної бази проекту.

Для ідентифікації конфігурації проектів згаданих систем розглядається структура продукту (рис. 1).

d0. 1. d1 : d4 – ’ba ();                        d1 – .




1. Токсикозы
2. Обоснование развития скотоводства в агрофирме
3. Дефекты, эффекты в стереотипах рекламной продукции
4. а Научный руководитель- к
5. При этом ни интенсивность ни качество труда в расчет не берутся преобладает желание иметь спокойную работу
6. Апшеронский лесхозтехникум КК специальность 111601 Охотоведение и звероводство студент 37 группы Рома
7. і Одним із впливових напрямів формування ринкових відносин є фінансові та банківські інститути без яких не
8. реферат дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук Київ2005
9. Как учесть запрет на дискриминацию при наборе персонала.html
10. Тема- Общая и медицинская протозоология