Будь умным!


У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

Тема- Розв~язування вправ

Работа добавлена на сайт samzan.net:


Тема: Розвязування вправ. Самостійна робота

Мета уроку:

  1.  Освітня: узагальнити знання учнів про взаємне розміщення прямих на площині, закріпити та повторити алгоритми розв'язування типових задач на застосування вивчених теоретичних відомостей, відпрацювати навички розв'язування задач на застосування ознак паралельності прямих та розглянути випадки застосування вивченої теорії в нестандартних ситуаціях.
  2.  Розвиваюча: розвивати вміння працювати самостійно, логічне та абстрактне мислення, загально навчальні знання.
  3.  Виховна: виховувати інтерес до математики, активність, мобільність, старанність, працьовитість

Тип уроку: засвоєння знань, вироблення вмінь.

План уроку

  1.  Організаційний етап.(1 хв)
  2.  Перевірка домашнього завдання.(3 хв)
  3.  Актуалізація опорних знань.(5 хв)
  4.  Розв’язування вправ. (20 хв)
  5.  Самостійна робота.(15 хв)
  6.  Домашнє завдання.(1 хв)

Хід уроку

І. Перевірка домашнього завдання.

Методичний коментар: Перевірка д/з відбувається біля дошки шляхом роз‘язування вправ аналогічних до домашніх.

ІІ. Актуалізація опорних знань.

Гра «Мікрофон»:

Методичний коментар: Гра «Мікрофон» проводиться наступним чином: береться символічний мікрофон (ручка, олівець, тощо), ставиться питанні і для відповіді надається мікрофон.

Питання:

  1.  Які прямі називаються перпендикулярними?
  2.  Що таке перпендикуляр до прямої?
  3.  Як знайти відстань від точки до прямої?
  4.  Які прямі називаються паралельними?

Методичний коментар: На дошці зроблений рисунок двох паралельних прямих перетнутих січною. У за рисунком дають відповіді на наступні питання.

  1.  Назвіть внутрішні різносторонні кути. (внутрішні односторонні)
  2.  Назвіть ознаку паралельних прямих.
  3.  Які три наслідки з ознаки паралельності прямих ви знаєте?
  4.  Яка властивість паралельних прямих?
  5.  Властивість відповідних кутів, утворених при перетині паралельних прямих січною.
  6.  Властивість внутрішніх різносторонніх кутів, утворених при перетині паралельних прямих січною.
  7.  Властивість внутрішніх односторонніх кутів, утворених при перетині паралельних прямих січною.

ІІІ. Розв’язування вправ.

Методичний коментар: Зачитується умова задачі. Для розвязування задач по-одному учню викликають до дошки. Перед кожним розвязанням для учнів дається час на роздуми над ідеєю.

Учень біля дошки розв’язує, інші учні записують розвязання у зошити. Розвязок задач коментується учнем, при необхідності вчителем.

Кожному учню, що був біля дошки ставиться запитання з теоретичного матеріалу. Учень сам собі називає оцінку (вчитель або погоджується, або коментує чому «ні»).

Вправа 1

На рисунку 2 прямі m i n – паралельні, dcічна. Чому дорівнюють кути 1, 2, 3?

Рис. 1.

Розвязання

Оскільки прямі m i n паралельні, то  як внутрішні різносторонні. =, як відповідні.

оскільки ці кути внутрішні односторонні.

Звідси,

Відповідь.  

Вправа 2

Знайдіть градусну міру кожного з двох внутрішніх односторонніх кутів, утворених при перетині двох паралельних прямих січною, якщо один з них

  1.  більший на 16 більший від другого;
  2.  один з них у 4 рази більший за другого;
  3.  їхні градусні міри відносяться як 5:4.


Розвязання

1)

Вправа 3

На рисунку 3 АВ Знайдіть градусну міру кута СМА.

Рис. 3

Методичний коментар: Для розвязання цієї задачі потрібний сильний учень.


Розязання

IV. Самостійна робота.

Методичний коментар:На кожну парту надаються листочки з роздрукованим варіантами завдань.

Варіант 1

1. Довести, що а || b, якщо:
a) 1 = 2 (рис.  1);

   

2. Пряма MN перетинає пряму СD у точці N, а пряму AB у точці M.
 Чи паралельні прямі
CD i MN?

3. Один з кутів, які утворилися при перетині двох паралельних прямих січною, дорівнює 37один з решти кутів дорівнювати 153

4. Знайдіть градусну міру кожного з двох внутрішніх односторонніх кутів, утворених при перетині двох паралельних прямих січною, якщо один з них у 6 рази більший від другого

Варіант 2

1. Довести, що а || b, якщо:
a) 1 + 2 = 180° (рис. 3);

           

2. Пряма АВ перетинає пряму СD у точці А, а пряму МN у точці B.  Чи паралельні прямі CD i MN?

3. Один з кутів, які утворилися при перетині двох паралельних прямих січною, дорівнює 37один з решти кутів дорівнювати 133

4. Знайдіть градусну міру кожного з двох внутрішніх односторонніх кутів, утворених при перетині двох паралельних прямих січною, якщо один з них у 3 рази більший від другого.

V. Домашнє завдання.

  1.  Повторити: параграфи 8-12;
  2.  Вправи 172-169.



1. ru Соглашение об использовании Материалы данного файла могут быть использованы без ограничений2
2. Контрольная работа- Учет поступления и списания материальных активов
3. Илличевский судоремонтный завод
4. лекція творів українського живопису скульптури і графіки з XII ст
5. О В ПАЛЛАДІНА КАНЮК Микола Ігорович
6. Что такое естественная тайга
7. Любисток
8. Сущность специальных налоговых режимов в Российской Федерации
9. Статья заинтересует прежде всего атлетов специализирущиеся в силовом троеборьеи успех в этом упражнении на
10. плюс знак плюс не пишется слагаемые в скобках переписываются со своими знаками
11. ЮРГУЭС УТВЕРЖД
12. Контроль необходим для выявления и предотвращения угроз связанных с выполнением стратегии
13. Одной из важнейших задач статистики является изучение изменений анализируемых показателей во времени то е
14. Методика воспитания скоростных способностей у младших школьников на уроке физической культуры
15. A Little information about Turkmenistan english
16. Программная модель процессоров семейства X8
17. Реферат- Фосфор и его соединения
18. Экономика высшего образования в России- проблемы и перспективы
19. Как вести переговоры с трудными людьми
20. Ru Все книги автора Эта же книга в других форматах Приятного чтения Андрей Николаевич Кочергин