У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

на тему- Архетип за К

Работа добавлена на сайт samzan.net:

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 27.12.2024

Есе з психології

на тему: Архетип за К.Юнгом

Зовсім недавно довелося стикнутися з поняттям архетипу. Моє знайомство з ним було досить поверхневе і ситуативне, однак вирішила дізнатися дещо більше про це.

Отже, поняття архетип окреслюють так: Архетип – термін аналітичної психології, її центральне значення. Означає суть, форму і спосіб звязку успадкованих несвідомих первообразів і структур психіки котрі переходять із покоління в покоління. Це визначення я, чесно признаюся, знайшла на просторах інтернету. Що з до самого визначення, то його суть осягнула ( на скільки вдалося) прочитавши «Архетип і символ» К.Г. Юнга.

К.Юнг не одноразово казав, що свідомість – це ще далеко не вся психіка людини. Він в якомусь сенсі був продовжувачем З.Фрейда щодо несвідомого, тільки К.Юнг ввів поняття «колективне несвідоме».  Також шведський психолог говорив про те, яку важливу роль відіграє несвідоме, адже в сучасному суспільстві доводиться поводитися «відповідно» до норм, але всі інстинкти і пориви які ми в собі тамуємо нікуди не зникають, вони просто переходять в несвідоме. І, чи не єдиний  спосіб проявити себе наша «тінь» може в снах. Тому  К.Юнг особливу увагу надавав снам. До речі, ще одна відмінність між Юнгом і Фрейдом. З. Фрейд, аналізував не так сни, як за допомогою асоціативного ланцюга доходив до проблеми, котра турбувала насправді людину. Що ж до  К. Юнга, то він аналізував саме сни, хоча, на перший погляд,  вони були  абсолютно нелогічні, але, як зазначав психолог, у несвідомого є своя логіка, не залежна від людського розуміння і знання. Зі свого досвіду, Юнг казав, що сни можуть як відображати минуле, теперішнє, так і попереджати про майбутнє. Наприклад, шведський психолог описує два випадки. У першому випадку, один чоловік займався досить сумнівними і ризикованими справами. І йому снився сон де він «робить крок в пустоту». І, через деякий час коли він займався альпінізмом – зробив цей самий крок в нікуди  як у сні і впав зі скелі. Інший випадок – одна досить порядна дама розказувала про те, що їй сняться непристойні сни. І якось, йдучи  повз ліс ( чи парк?, точно не згадаю) на неї напав маніяк, і якби не люди, котрі прийшли на допомогу хтозна, як би все закінчилося.

Шокуючі приклади, як на мене. Саме уві сні являються символи, котрі про щось попереджають, котрі відображають нашу «темну» сторону, яку ми часто відкидаємо. Ось що каже К.Юнг: «Якщо ми зможемо прийняти свою власну тінь (темну сторону нашої натури)то зможемо захиститися від будь-якої моральної та метальної інфекції…»

Символи у наших снах – це сигнал від іншої складової нашої психіки – несвідомого, яке таке ж важливе, як і свідомість. Цю символіку важко піддати систематизації, адже кожен випадок індивідуальний, однак як зазначав К. Юнг: «Немає нічого більш вразливого, ніж наукова теорія, остання всього лиш ефемерна спроб пояснити факти, а не вічну істину». Все ж, є певні типові символи-архетипи. Але перш, ніж до них перейти варто написати чому саме К,Юнг вводить почуття колективного несвідомого. Яскравий приклад цього сни однієї дівчинки – вона виклала їх в листі для батька. Коли психолог почав їх аналізувати, то побачив, що тут присутні, як  і філософські так і релігійні символи, котрі дитина навряд чи могла осмислити та й взагалі звідкись знати (її батьків не можна було назвати ревними віруючими, тому джерело точно не вони, та й хто більше?), це приклад, того, що знання і певні образи передалися їй спадково.

Щодо самих архетипів, то найголовніших є 5: самість, тінь, персона, аніма, анімус.

Самість -  об’єднує і гармонізує всі аспекти несвідомого, гарантуючи стабільність. Вона гарант цілісності особистості.

Тінь – це та людина, в котрій збереглися всі інстинкти і пориви, які були притаманні нашим предкам. Тінь неможливо нівелювати, сховати чи «виховати». Вона все одно присутня в кожному. Це і є та «темна сторона».

Песрона – це протилежний «полюс» до Тіні. Це образ «ідеальної» за соціальними мірками людини.

   Аніма та Анімус. У кожного чоловіка є «жінка», котру він пригнічує в собі. Виливається в образ іншої жінки – найчастіше матері, і завдяки ньому чоловіки «розуміють» жіночу природу. Це є аніма.Те саме і в  жінок: чоловік всередині них це  анімус.

Підготувала студентка ІІІ курсу, групи КММ-31

Якимів Наталія

 




1. тематика простейших представители их роль в природе.
2. вы плохой собеседник.
3.  5331 тыс тг Рисунок 2
4. Ценообразование в машиностроении и приборостроении
5. Менеджмент организации Москва 2004 УДК 65
6. Суд и судебная система СССР
7. Лицей 57 г Прокопьевск school57@kuzbss
8. ВАРІАНТ I СПЕЦІАЛЬНІСТЬ - АКУШЕРСЬКА СПРАВА м
9. Тоталитаризм
10. конспект лекций. ; М
11. Теоретические основы алгоритмизации процесса обучения младших школьников.html
12. Простатит
13. Кредитная политика определяет задачи и приоритеты кредитной деятельности банка средства и методы их реали
14. акциями АО коммерческая организация имеющая корпоративный характер и статус юридического лица
15. методическим объединением вузов по машиностроительным и приборостроительным специальностям в качестве
16. Тульский государственный университет Политехнический институт ТулГУ Кафедра Сварка литье и техн
17. Строение, виды и свойства систем управления
18. а Работа выполнена- Студент- Кругликова Е
19. а Коралловый остров Креветки семга томаты сыр заправка
20. Средства распространения рекламы