У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

Побудовано інструментом Rectnchptere Прямоугольник прямокутну границю майбутнього пейзажу

Работа добавлена на сайт samzan.net: 2016-06-09

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 5.4.2025

Мета : Засвоїти на практиці прийоми заливки об’єктів і виконання перетворень над ними.

Хід роботи:

Створення пейзажу

1. Побудовано інструментом Rectanchaptere (Прямоугольник) прямокутну границю майбутнього пейзажу. Скопійовано побудований прямокутник за допомогою кнопок стандартної панелі інструментів і перетягнуто середній маркер верхньої границі рамки виділено копії далеко вниз, за нижню границю вихідного прямокутника. Копія перевернеться, і в результаті отримаємо два прямокутника з сполученими сторонами — в них необхідно зобразити частини пейзажу, «небо» і «землю».

2. За допомогою інструмента Freehand (Произвольная кривая) побудовано гряду пагорбів, що перекривають один одного. Кожна група пагорбів будується як замкнута крива, нижня частина якої

розміщена нижче лінії горизонту. Замкнувши криву, виділіть нижній прямокутник («землю».), а потім знов побудовано криву (саме в такій послідовності!) і натиснуто на кнопці Trim (Исключение) на панелі атрибутів. Це з’єднає нижній край пагорбів з лінією горизонту.

3. За допомогою інструменту Ellipse (Эллипс) при натиснуто клавіші Ctrl побудовано коло, яке буде зображати сонце (рис. 1.1).

                     (рис. 1.1)Контури об’єктів, які складають умовний пейзаж

4. За допомогою екранної палітри розфарбовано пейзаж. Для цього призначте кожному з його об’єктів заливку, перетягнуто на них зразки відповідних кольорів: для землі — коричневий, для неба — голубий, для дальньої гряди пагорбів — світло-сірий, для середньої гряди — темно-сірий, для ближньої — чорний. Сонце зроблено жовтим.

5. Щоб сонце заходило за пагорби, а не перед ними, виділіть його, а потім виберіть команду Arrange > Order > Behind (Монтаж > Порядок > Позади объекта). Горизонтальну стрілку, яка появилася перемістіть на будь-яку точку дальньої гряди пагорбів і натисніть мишею

Малювання неба і землі

  1.  Скопійовано малюнок з першої сторінки на другу, на якому знаходиться зображення пейзажу.

 

2. Вибрано інструмент Interactive Fill (Интерактивная заливка) і перетягнуто вказівником миші від нижньої части неба до верхньої. Це назначить об’єкту стандартну двохкольорову градієнтну заливку з установками управляючих параметрів по замовчуванню. Ці установки передбачего плавний кольоровий перехід від вихідного кольору заливки об’єкта до суцільно білого. Далі перетягніть пурпурний колір з відповідного зразка палітри і відпустіть кнопку миші, коли вказівник буде зходитися на пунктирній направляючій трохи вище початкової управляючої точки в схемі лінійної градієнтної заливки. Тепер перетягнуто жовтогарячий колір і відпустіть кнопку прямо над пурпурним. Продовжуйте створювати додаткові управляючі точки, поки не отримаєте кольоровий перехід від пурпурного через жовтогарячий, жовтий і голубий до кінцевого чорного.

3. Тепер треба помістити на небо дві-три зірки. Зірку необхідно побудувати окремо, знизу від основного пейзажу. Роль зірки зіграє квадрат з квадратною градієнтною заливкою — чотири проміні заливки схожі на мерехтіння зірки. Будуємо квадрат за допомогою інструмента Rectanchaptere (Прямоугольник) при натиснутій клавіші Ctrl, потім вибираємо інструмент Interactive Fill (Интерактивная заливка), а на панелі атрибутів задаємо градієнтну заливку типа Square Fill (Квадратная заливка) крайньою правою кнопкою в групі кнопок вибору типа градієнтної заливки. Виберіть інструмент Pick (Выбор) і зменшить

зірку до бажаного розміру, перетягнувши всередину будь-який кутовий маркер її рамки виділення.

Перетягніть зірку на небо, поближче до верхнього краю. Якщо одної зірки недостатньо, перетягніть

зірку на нове місце, але перед відпусканням лівої кнопки миші не забудьте натиснути праву кнопку — буде створена копія.

4. Щоб замаскувати «квадратність» наших зірок, зробіть ту частину неба, на якому знаходяться зірки, цілком чорним. Для цього виділено небо, потім вибрано інструмент Interactive Fill (Интерактивная заливка) і перетягнуто на направляючу пунктирну лінію схеми заливки ще одну чорну управляючу точку, розмістивши її вище всіх кольорових управляючих точок. Перетягнуто нову управляючу точку вздовж направляючої, зробіть так, щоб чорний фон зірок не був видимий на фоні неба (рис. 1.2).

                                (рис.1.2) Західне небо над пагорбами

5. Вибрано інструмент Pick (Выбор) і виділіть об’єкт, який зображає землю. Поверніться до

інструменту Interactive Fill (Интерактивная заливка) і задайте кольорову градієнтну заливку землі з переходом від світло- до темно- коричневого кольору.

6. А тепер необхідно перетворити цей рисунок в вечірній пейзаж в нічний. Скопійовано свій малюнок, так, щоб він розміщувався нижче на сторінці. Тепер необхідно перетворити сонце в місяць. Щоб булозручніше працювати, виберіть інструмент Zoom (Масштаб) і розтягніть ним навколо кола, яке зображає сонце, прямокутник з стороною рази в два більше його діаметра. Виділіть коло, потім виберіть інструмент Interactive Fill (Интерактивная заливка), а на панелі атрибутів задано категорію заливки Fountain Fill (Градиентная заливка) і тип Radial Fountain Fill (Радиальная градиентная заливка).

7. Тепер необхідно змінити колір крайніх управляючих точок схеми градієнтної заливки. В початкову точку перетягніть чорний зразок з екранної палітри, а в кінцеву — білий. Потім перетягніть початкову точку правіше і нижче центра колишнього сонця, а кінцеву — вниз і вправо по відношенню до центру. На направляючій пунктирної лінії схеми необхідно розмістити ще дві управляючі точки: трошки ближче до початкової — чорну, трохи ближче до кінцевої — білу. Повинно війти, щось схоже на (рис 1 3.)

                                                              

(рис.1 3). Схема заказної градієнтної радіальної заливки місяця (друга чорна управляюча точка практично повністю перекрита білою управляючою точкою)

8. Щоб вогнутый край місяця вийшов достатньо різким, середні управляючі точки повинні

розміщуватися дуже близько один від одного, але чорна обов’язково повинна бути ближче до центру, ніж біла. Виконати це необхідно зробити за допомогою діалогового вікна Fountain Fill (Градиентная наливка). Відкрийте його кнопкою на панелі інструментів Fill (Заливка), натисніть мишею на правому середньому трикутнику над схемою градієнтної заливки, запам’ятайте значення в лічільнику Position (Позиция), натиснуто мишею на лівому середньому трикутнику над схемою градієнтної заливки і встановлено в лічильнику значення на 1-2 % менше, того, що ви запам’ятали (см. рис.1.4)

                                               

(рис.1. 4) Діалогове вікно Fountain Fill в режимі роботи с заказною заливкою

9. Для імітації нічного неба знову скористуйтеся заказною кольоровою градієнтною заливкою, побудувавши її за допомогою діалогового вікна Fountain Fill (Градиентная заливка). Виділенн об’єкт, якій зображає небо, і відкрийте діалогове вікно клавішею F11. Задайте наступну схему кольорового переходу: від пурпурного до блакитного, потім — до синього (100 % Cyan і 100 % Magenta) і чорному.

10. Змініть схему кольорового переходу в градієнтній заливці землі: від світло-зеленого до чорного з зеленим кольором середньої інтенсивності посередині.

Малювання хмар

1. Скопійовано ваш пейзаж на нову сторінку на ньому вам необхідно хмари. Почніть з зображення абрису хмари. В якості нього може виступати будь-яка замкнута крива, побудована інструментом Bezier (Кривая Безье). Необхідно зробити її витягнутою в ширину. Відмініть обводку хмари, натиснувши правою кнопкою миші на перекресленому зразком кольору на екранній палітрі. Для заливки хмаривиберіть чистий білий колір.

2. Вибрано в панелі інструмента Interactive Fill (Интерактивная заливка) інструмент Mesh Fill (Сетчатая заливка). На об’єкті, хмари, що зображається, з’явиться сітка (по замовчуванню розміром 3x3 комірки. Необхідно відкоригувати форму хмари, перемістивши мишею вузли, які розміщенні на абрисі хмари. В результаті повинен вийти результат, який схожий на (рис.1 5)

                                               

                                                (рис. 1 5). Сітчата заливка хмари

3. Тепер залишилось назначити кольори основним і додатковим вузлам сітки. Щоб назначити колір вузлу сітчатої заливки, достатньо виділити його натисненням інструментом Mesh Fill (Сетчатая заливка), а потім натиснути на зразку екранної палітри з необхідним кольором.

4. Після того як форма і колір хмари будуть підібрані виберіть інструмент Pick (Выбор) і перетяганням маркерів рамки виділення придайте хмарі бажанні розміри, а потім перемістіть його на місце. Друга хмара — копія першого, але з новими відтінками в деяких вузлах сітки.

Заливка циліндра

1. На новій сторінці встановіть п’ять направляючих: дві вертикальні з координатами 50 і 100 мм і три горизонтальні з координатами 250, 240 і 200 мм. Спочатку перетягніть первую направляючу мишею з вертикальної координатної лінійки, а потім відкоригуйте її положення за допомогою відповідного лічильника панелі атрибутів. Так само зробіть з другою вертикальною і трьома горизонтальними направляючими (останні перетягніть з горизонтальної координатної лінійки). Включіть режим Snap To Guidelines (Привязать к направляющим) третьою зправа кнопкою на панелі атрибутів Виберіть інструмент Zoom (Масштаб) і розтягніть прямокутник навколо зони перетину направляючих.(рис 1.6)

                       

                                 (рис. 1.6). Панель атрибутів направляючо

2. Намальовано всередині верхнього з прямокутників, які утворилися перетином направляючих, сильно розтягнутий в горизонтальному направлені еліпс. Почніть з лівого верхнього кута прямокутника і перетягніть вказівник миші в його правий нижній кут. Режим прив’язки до направляючим повинен бути ввімкнений і габарити побудованого еліпса будуть в точності рівні 50 і 10 мм. Виберіть інструмент Pick (Выбор), виділіть ним побудований еліпс і при натиснуто клавіші Ctrl перетягнуто його вниз так, щоб він торкався знизу нижньої горизонтальної направляючої (в момент торкання частина направляючої буде виділена кольором). Перед тим як звільнити ліву кнопку миші, натисніть її праву кнопку, тоді еліпс буде не зміщений, а скопійований одночасно з переміщенням копії. Інструментом Rectanchaptere (Прямоугольник) побудуйте прямокутник, який торкається направляючих всіма своїми сторонами, так щоб він охоплював верхній еліпс і торкався нижнього. Встановлено в лічильнику Y панелі атрибутів значення 220 і натисніть клавішу Enter — горизонтальні сторони прямокутника повинні суміститися з великими вісями еліпсів, а вертикальні — з дотичними до еліпсів  

3. Виділено верхній еліпс і переміщено його на передній план натиснувши на кнопці панелі атрибутів То Front (На передній план). Верхня грань циліндра готова. Тепер необхідно зробити бічні сторони і нижню основу. Виділіть прямокутник, а потім, натиснувши клавішу Shift, нижній еліпс. Натисніть на кнопці Quick Weld (Объединение) на панелі атрибутів. Потім так само виділіть одночасно верхній еліпс і отриману бічну сторону (саме в такому порядку!) і натиснуто на кнопці Quick Trim (Исключение). Циліндр готовий Зображенню необхідна об’ємність, яку необхідно надати градієнтною заливкою.

4. Вибрано інструмент Interactive Fill (Интерактивная заливка), а потім встановлено елементами панеліатрибутів категорію заливки Fountain Fill (Градиентная заливка) і тип заливки Linear Fountain Fill (Линейная градиентная заливка). Вибраному об’єкту буде призначена градієнтна лінійна заливка (по замовчуванню вона представляє собою плавний перехід від чорного кольору до білому з середньою точкою в середині інтервалу). Виділено верхній еліпс і так само назначено йому градієнтну заливку, тільки на цей раз вибравши в списку панелі атрибутів тип Conical Fountain Fill (Коническая градиентная заливка). Тепер циліндр виглядає значно об’ємніше, а його верхня грань дійсно стала нагадувати невисокий конус з вершиною в середині (рис.1.7)

                                        

                          (рис.1.7) Створення циліндра і його градієнтна заливка

Висновок: Засвоїв на практиці прийоми заливки об’єктів і виконання перетворень над ними.

НП РК.ПЕОМ.05.06.00.00.ТЗ

  2

Арк.

Дата

Підпис

докум.

Арк.

Змн.




1. Русский язык Основные функции учебника русского языка
2. брюшной тиф больному который был госпитализирован с первоначальным диагнозом пневмония-- выявление но
3. Оренбургский автотранспортный колледж Заочное отделение ОАТК.
4. Реферат- Организация статистического приёмочного контроля по альтернативному признаку
5. Инвестиции Основные понятия об инвестициях и инвестиционных проектах Инвестиционный климат и и.html
6. Теоретичні відомості Модуляція з ефективним використанням смуги частот Основним завданням спе
7. изучение объекта обработка полученных данных; цель и продолжительность исследований; на основании
8.  Общее понятие о темпераментеТемперамент это индивидуальные особенности человека определяющие динамику
9. Реферат- Психологические особенности эффективного управления
10. Ревизия и аудит учета отгрузки и реализации готовой продукции