У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

на тему ldquo;Зміни в статевих органах молочних залозах в обміні речовин жінки під час вагітностіrdquo;

Работа добавлена на сайт samzan.net:

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 29.12.2024

РЕФЕРАТ

на тему

Зміни в статевих органах, молочних залозах, в обміні речовин жінки під час вагітності


ОБМІН РЕЧОВИН

Білковий обмін. При вагітності відбувається скупчення білкових речовин в організмі жінки. Скупчені білки витрачаються: 1) на ріст матки і молочних залоз; 2) на побудову організму зростаючого плода; 3) частина білків відкладається як запас, що витрачається після родів у зв'язку з годуванням груддю.

Вуглеводний обмін. Вуглеводи, які є енергетичним матеріалом при вагітності, добре засвоюються, концентрація цукру в крові звичайно нормальна. Вуглеводи у вигляді глікогену відкладаються не тільки в печінці і в м'язах тіла, а й у плаценті і мускулатурі матки. Вуглеводи з організму вагітної переходять через плаценту до плода (у вигляді глюкози). При переобтяженні організму вуглеводами у вагітних іноді з'являється цукор у сечі, що пояснюється підвищенням проникності ниркового епітелію. Така глікозурія швидко минає при встановленні правильного режиму харчування.

Жировий обмін. У крові вагітних підвищена кількість нейтрального жиру, холестерину і ліпоїдів. Жирові речовини нагромаджуються також у надниркових залозах, плаценті і молочних залозах. Нерідко при вагітності збільшується підшкірна основа. Ліпоїди витрачаються на побудову тканин матері і плода, нейтральний жир є енергетичним матеріалом. Великою кількістю ліпоїдів у крові пояснюють легкість настання ефірного та інших видів наркозу у вагітних.

Мінеральний і водний обмін. Під час вагітності відбуваються затримка солей кальцію в організмі і витрачання їх на побудову кісткової системи плода. Посилюється засвоєння фосфору, потрібного для розвитку нервової системи і скелета плода, а також для синтезу білків в організмі матері.

Від матері до плода переходить залізо, яке є складовою частиною гемоглобіну. В період внутрішньоутробного життя плід скупчує залізо в печінці і селезінці. При недостатньому введенні заліза з їжею у вагітної виникає анемія, а у плода порушується розвиток.

Ці особливості обміну показують, що вагітна повинна діставати їжу, яка містить достатню кількість заліза, кальцію і фосфорних сполук.

Вітамінний обмін. Потреба організму вагітної жінки у вітамінах збільшена в зв'язку з необхідністю забезпечення ними плода.

Особливо збільшується потреба в аскорбіновій кислоті, необхідній для розвитку плода і зародкових оболонок. Підвищується потреба і у вітамінах — D, ретинолі, тіаміні, токоферолі (вони сприяють розвиткові вагітності) та ін. При недостатньому введенні вітамінів з їжею у вагітної виникає патологічний стан — гіповітаміноз або навіть авітаміноз; перебіг вагітності при недостачі вітамінів порушується.

СТАТЕВІ ОРГАНИ

Вагітність викликає зміни в усьому організмі жінки, проте найзначніші зміни відбуваються в матці. Під час вагітності змінюються величина, форма, положення, консистенція і реактивність (збудливість) матки.

Матка прогресивно збільшується протягом усієї вагітності. Довжина невагітної матки 7—8 см, на кінець вагітності — 38 см. Поперечник збільшується від 4—5 до 25—26 см. Маса невагітної матки 50—100 г, наприкінці вагітності 1000—1200 г (без плодового яйця). Об'єм порожнини матки на кінець вагітності збільшується в 500 раз. Збільшення матки відбувається головним чином внаслідок гіпертрофії (збільшення розмірів) і гіперплазії (збільшення кількості) м'язових волокон матки.

Шийка матки під час вагітності розпушується, стає м'якою і соковитою, розтяжною. Судини в ділянці шийки подовжені, вени різко розширені, наповнені кров'ю; шийка матки має синюватий відтінок.

До IV місяця плодове яйце міститься в порожнині матки. З IV місяця нижній полюс зростаючого плодового яйця розтягує перешийок матки і розміщується в ньому Перешийок з цього часу входить до складу плодовмістилища і разом з частиною нижнього відділу тіла матки становить нижній сегмент матки. Під час родів перешийок разом з шийкою матки перетворюється на вихідну трубку.

Зовнішній і внутрішній зів шийки матки у первовагітних залишається закритим до родів, у повторновагітних канал шийки матки в останні місяці вагітності розширюється і нерідко пропускає палець.

Маткові труби потовщуються, стають соковитими внаслідок гіперемії і серозного просочування тканини. В міру росту матки положення труб стає все більш прямовисним, на кінець вагітності вони звисають вниз по ребрах матки.

Яєчники трохи збільшуються, стають м'якші, овуляція в них припиняється; в одному з яєчників міститься жовте тіло вагітності. У зв'язку з ростом матки яєчники піднімаються з малого таза і розміщуються в черевній порожнині (біля бокової поверхні матки).

Зв'язки матки довшають і потовщуються. Особливо значно гіпертрофуються круглі і крижово-маткові зв'язки, що сприяє вдержуванню матки в правильному положенні під час родів.

Піхва у зв'язку з вагітністю зазнає істотних змін. Кровопостачання стінок піхви різко зростає, відбувається серозне просочування всіх її шарів. Стінки піхви розпушуються, стають соковитими і легко розтяжними. Слизова піхви набирає синюшного забарвлення.

Зовнішні статеві органи під час вагітності розпушуються, слизова входу в піхву стає ціанотичною. У повторновагітних іноді на зовнішніх статевих органах утворюються варикозні вузли.

МОЛОЧНІ ЗАЛОЗИ

Розвиток молочних залоз починається в період статевого дозрівання і відбувається під впливом статевих гормонів.

Під час вагітності молочні залози підготовляються до секреції молока. Залозисті часточки молочних залоз збільшуються, в епітелії альвеол з'являються найдрібніші частинки жиру. Кровопостачання залоз посилюється, підшкірні вени розширяються і просвічують крізь ніжну шкіру. Молочні залози стають напруженими, в них нерідко відчувається легке поколювання. Соски збільшуються, пігментуються разом з навколососковим кружком, монгомерові залози виступають виразніше. Посилюється збудливість гладеньких м'язів, закладених у соску; при механічному подразненні соска м'язи скорочуються, навколососковий кружок зменшується, сосок виступає виразніше.

З молочних залоз уже на початку вагітності удається видавити краплинки молозива.

Підготовка молочних залоз до лактації відбувається під впливом гормонів плаценти і лактогенного гормону передньої частки гіпофіза.




1. реферату- Письменники областіРозділ- Краєзнавство Письменники області Місто Рогатин ~ районний центр Іва
2. Браве торларыны~ 14 т~рі.html
3. Реферат- Специализированные организации в системе ООО- экономический и социальный совет ООН, ЮНКТАД, ЮНИДО
4. Вариант 1 1 Составные компоненты анализитора
5. Елементи функціонального аналізу та диференціальне числення функцій багатьох змінних
6. Ровесник 1989г 7 11 ДИ СНАЙДЕР
7. рамбическая большая часть авлетики и кифаристики1 все это во обще говоря искусства подражательные; р
8. Тема лабораторной работы- Радиопередающее устройство РПрдУ Выполнил- студент группы РАС 5068
9. на тему- Эволюция звёзд Работу выполнила студентка Кузнецо
10. тема основных понятий юриспруденции которые пронизывают все юридические науки.
11. экологической теории которая необходима для того чтобы природопреобразовательная практика
12. Тема 11 Финансовый рынок 1
13. Рекомендацій Держнаглядохоронпрац
14. Предпосылки создания и будущее новой европейской валюты - евро
15.  Основными задачами вертикальной планировки являются- проведение анализа естественного рельефа как
16. Наслідки Першої світової війни
17. Лабораторная работа Теоретические основы объектноориентированного программирования Цель данной ла.html
18. Реферат на тему- Порядок набуття та припинення прав на земельну ділянку Виконав- курсант гр
19. РЕФЕРАТ дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук Луганськ 2006
20. реферату- Парило звичайне папороть чоловіча паслін солодкогіркийРозділ- Біологія Парило звичайне папоро