У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

модуль по ФБР 1Фр це наука про функції рослинного організму які проходять на рівні- Ена усіх названих рівн

Работа добавлена на сайт samzan.net:

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 28.12.2024

Відповіді на перший модуль по ФБР.

1.Фр- це наука про функції рослинного організму, які проходять на рівні: Е)на усіх названих рівнях організаціі.

2. У створенні над молекулярних структур окремих органел клітини мають значення такі зв’язки:
Б)ковалентні
А)водневі
Г) іонні.

3. Опишіть структуру та функції клітинної стінки.

Серединна пластинка, первинна та вторинна стінка. Серединна пластинка скріплює стінки сусідніх дочірніх клітин і складається із клейких, драглистих пектинових речовин та геміцелюлози

Первинні клітинна стінка відкладається протопластами сусідніх клітин з обох боків серединної пластинки . Складається з целюлозних макро- та мікрофібрил, що занурені в матрикс.

Вторинна клітинна стінка- нашарування фібрил целюлози і геміцелюлози під кутами одни до одного із включеннями -  лігнін, суберин, кутин, воски тощо.

Функції кліт. Стінки:

Бар*єрна, транспортна, осмотична, електрична, структурна, енергетична, біосинтетична, секреторна, рецепторно-регуляторна.

4. У формуванні целюлозної основи кліт. Оболонки беруть участь органели (три):

ЕПР, АГ, плазма лема

5.Яку структуру білка визначає :
А) набір і послідовність ак у поліпептидному ланцюзі-
2.
Б) утворення водневих, іонних, гідрофобних та ковалентних зв*язків між поліпептидними ланцюгами – 4
В)утвореня водневих, іонних, гідрофобних та ковалентних зв’яків в одному поліпептидному ланцюзі-3.
Г) утворення дисульфід них
 зв’язків -3.

6.Яке значення має напівпроникність цитоплазми в жтд клітини?
Цитоплазма живої клітини здатна утримувати речовини, що містятьтся у клітинному соку, завдяки властивій їй вибірковості.  Проникність цитоплазми, в свою чергу, залежить від внутрішніх умов, в тому числі від її в'язкості. Різновікові клітини мають різну в'язкість цитоплазми, по різному будуть пропускати речовини зовнішнього розчину. Цитоплазма неоднорідна за своєю будовою. Третій її шар (мембрана) - тонопласт, що оточує вакуолю, складається з більш міцних шар і в орієнтованих міцел, ніж плазмолема, тому, проникність її різна. Тонопласт – найбільшстійка структура і його можна виділити із клітини разом із клітинним соком. Важлива здатність цитоплазми – вибіркова проникність. Жива цитоплазма пропускає окремі фарби у вакуолю і фарбує її. Вакуолі відмерлих клітин не зафарбовуються, зафарбовується тільки цитоплазма і ядро. Проникнення крізь всі три шари цитоплазми називається наскрізною проникністю. Якщо проникає нейтральний червоний (він є індикатором), то можна визначити рН клітини.   Цей індикатор здатен проникати в живі клітини і накопичуватися в них у великій кількості, при цьому цитоплазма живих клітин не відмирає, що  можна перевірити за допомогою плазмолізу. Йони, які підвищуютьступіньгідратаціїколоїдів, збільшуютьпроникністьцитоплазми. Йони, щомаютькоагулюючудію, викликаютьдегідратаціюбілку, зменшення пор мембран і зниженняшвидкостінадходженняречовин до клітини. Відтак, в’язкістьцитоплазмивідповіднозменшуєтьсяабозбільшується. Простежитицеможна, порівнявши тип плазмолізу, щовикликаютьодномолярнірозчинирізних солей, та час плазмолізу (проміжоквідзануреннятканини в розчинплазмолітика до настанняопуклогоплазмолізу).

7.Що свідчить про різницю проникності іонів калію крізь плазмолему та тонопласт? Зовнішня цитоплазматична мембрана – плазмалема має вищу проникність, ніж тонопласт. У цьому можна переконатися, спостерігаючи набрякання цитоплазми під впливом йонів калію, що в ній накопичуються. Плазмолема координує обмін речовин між клітинною та зовн.середовищем.

8.Якій фізіологічний сенс в різній проникності плазмалеми та тонопласта?  Саме концентрацією розчинених речовин і відповідно осмотичним потенціалом вакуолярного соку, оточеного напівпроникною мембраною, визначається здатність клітин поглинати воду з навколишнього середовища.

Вибіркова проникність мембран є важливою властивістю живих непошкоджених клітин, що забезпечує збереження внутрішньоклітинного середовища (гомеостазу). У вакуолях клітин покривних і деяких типів паренхімних тканин часто концентруються водорозчинні пігменти – антоціани, флавоноли, беталаніни тощо, компартменталізація яких забезпечується тонопластом. У разі пошкодження мембран різними стресовими чинниками розмежування речовин зникає і вони вільно дифундують по клітині та за її межами.

9.Скріплення целюлозних мікрофібрил клітинних оболонок у поперечному напрямку здійснюється за допомогою в) геміцеллюлоз

10.Чим пожна пояснити той факт, що дозрілі плоди стають м`якими
А)переходом пектинових речовин середньої пластинки в розчинну форму.
В) мацерація тканин.

?11. Три функції ядра у регуляції та інтеграції клітинного метаболізму:
-контроль за жтд клітини.
-Збереження
-передача генетичної інформації.

12. чи може клітина без ядра бути життєздатною? Ядро присутнє у всіх клітинах рослинного організму крім члеників ситовидних трубок флоеми. Клітини без ядра  не здатні до поділу , тому що в ядрі міститься вся генетична інформація про клітину.

13. Який полімерний вуглевод у рослинному світі синтезується найбільше? Найчастіше цукри запасаються у вигляді крохмалю,що складається з поліцукрів  - амілози та амілопектину.

З яких мономерів складається інулін? Інулін (С6Н10О5)n являє собою полімер фрутози ( в коренях та бульбах жоржини)

Чим обумовлена нерозчинність целюлози та ліпідів у воді? Целюлоза складається з мномерів β-глюкози та за рахунок великого розміру їхніх молекул роблять їх практично не розчинними у воді, тому вони не можуть виявляти на клітину ні осмотичного, ні хім. впливу.

Ліпіди - жироподібні речовини - це складний ефір  3-х атомного спирту гліцерину та ВЖК. Рослинні жири мають ненасичені кислоти.

14.Мікросоми, лізосоми, пероксисоми, гліоксисосми –чим вони подібні та відмінні. Вони належать до мікротілець –особливі внутрішньо клітинні органели овальної форми, оточені однією мембраною, які виконую конкретні функції в обміні речовин.  В матриксі  локалізовані певні ферменти, що синтезуються рибосомами шорсткого ЕР, а їхні мембрани диференціюються та відшнуровуються від мембран ЕР.
Лізосоми містять, головним чином  гідролітичні ферменти. Ферменти, що каталізують процеси розкладу орг. Речовин зосереджені в лізосомах, завдяки чому перебувають ізольовано від решти вмісту цитоплазми.
Пероксисоми знаходяться в фотосинтезуючих клітинах листків вищих рослин, перебувають в тісному контакті з хлоропластами та мітохондріями. Пероксисоми місять ряд окислювальних ферментів( каталаза, гліколатоксидаза) і вважається компартменотом для детоксикації Н2О2 у клітині. Тут проходять окремі етапи фотосинтузу.
Гліоксисоми, знайдено в клітинах ендосперму т сім’ядолей насіння, що запасає жири. Гліоксисоми тісно асоційованні із запасаючими жири овальними частинками-сферосомами. Основна функція гліоксисом - сприяння перетворенню запасних жирів у вуглеводи в процесах дихання під час проростання насіння.
Мікросома- субмікроскопічні білковоліпоїдні тільця клітини. Багаті на рибонуклеїнову кислоту; містять ферменти. 

?15.Вакуоля- поліфункціональне утворення рослинної клітини.
А)прояви осмотичної діяльності: Тургор, плазмоліз
Б)прояви метаболічної діяльності: Запасання речовин (білків) , розщеплення продуктів метаболізму, детоксикація, накопичення нерозчинних сполук(кристалів).
опорна, запасання, накопичення відходів роботи цитоплазми, лізосомна,

16.Які осмотично-активні речовини містить вакуолярний сік? Неорганічні солі, вуглеводи, орг.кислоти, фенольні сполуки, азотисті сполуки, білки, ферменти та ін.

?17.Терміни, що мають відношення до вакуолі. Тонопласт, тургор, антоціани, осмос, плазмоліз, детоксикація,  клітинний сік.

18. Колір яких рослинних об’єктів зумовлений вакуолярним забарвленням?
А) плоди шипшини
В) плоди калини.
Д) листки перили червоної
Е) пелюстки червоних троянд
Є) листки синьої капусти

19. 5 особливостей рослинної клітини.
-клітинна оболонка
-пластиди
-центральна вакуоля
-відсутність центріолей під час ділення
-
целюлоза.

20.Мікротільця у клітині- Г) пероксисоми та гліоксисосми

21.що є мономером лігніну? Д)ароматичні спирти

22.6 терманів, що мають відношення до мітохондрій. Кристи, нуклеоїди, грибовидні частинки, матрикс, кальцієвмісні гранули, АТФ-синтетазний комплекс

23. Чим зумовлена шарувата структура клітинної стінки? В більшості рослинних клітин плазмалема оточена жорсткою клітинною стінкою, яка обмежує розміри протопласта, визначає морфологію, функціїї клітини, а  також бере безпосередню участь  врегуляції росту на фазі ростягування. Клітинна стінка,що формується під час поділу клітини називають первинною.Вона більш еластичніша, не має або зовсім не значний вміст целюлози,тому ця оболонка є мякою і здатна розтягатися при рості клітини. Пізніше в результате потовщена формується вторинна клітини стінка, що вже жорстка тобто здатна підтримувати постійну форму клітини.

24. Назвіть органелли:
А)одномебранні
: ЕПС, АГ, лізосоми, вакуоля.
Б)двомембранні
: мітохондрії, хлоропласти, хромопласти, ядро

25.Осмотичний потенціал складає:
У водних рослин а) 0,1МПа
Галофітів до 20МПа,
Мезофітів- 0,5-3 МПа.
Провідні елементи –0,1- 0,15 МПа
Листки -1-1,8 МПа.

26. 6 структурних компонентів хлоропластів : Хлорофіл, тилакоїд, строма, грани, перфорації, фрети, поріни.

27. Спільні та відмінні риси в хім.складі та структурі зовн. І внутр.. мембрани хлоропластів.
Зовнішня:
проникна для метаболітів (містить порини)
Внутрішня: хлорофіл а і в, каротиноїди, білки, що беруть участь у фотосинтетичних реакціях
те і те – біліпідний шар, напівпроникну, мозаїчна структура і. т.д.

30. Система взаємозв*язаних між собою міжфібрилярних просторів кл.оболонок утворює – апопласт

Протопласти клітин завдяки плазмодесмам об*єднаються в єдину систему, що має назву симпласт.

31.Домінуючим компонентом пектинів є поліуронові к-ти. Вони є полімерами, які у вищих рослин представлені переважно : D-галактуроновою к-тою.

32. Дайте відповіді:
А) Ф-ії білків –
резервна, гормональна, захисна, транспортна, структурна, ферментативна, каталітична.
Б) групи атомів, однакові в усіх амінокислотах –
карбоксильна і аміногрупи.
В) сірковмісні ак –
метіонін, цистеїн, цистин

33. Мембранні структури, з якими пов’язана ЕПР: АГ, лізосоми, плазмалема, пероксисоми(?).

34. Функції мембран рослинної клітини: бар’єрна, транспортна, осмотична, електрична, структурна, енергетична, біосинтетична, секреторна, рецепторно-регуляторна. (Полевой)

35 Доповніть речення
. Тонопласт – вакуолярна мембрана, що відокремлює її вміст від іншої цитоплазми.
Цитоскелет рослинної клітини – динамічна, опірно-рушійна система клітини, що слугує як механізм стабілізації цитозоля. Складається з актинових філаментів та мікрофіламентів.
Пропластиди – це дрібні, різноманітні за формою, двомембранні недиференційовані пластиди, що зустрічаються у меристемі клітин кореня, пагона і є попередниками хлоропластів, хромопластів і лейкопластів.
Гліоксисоми – це різновид мікротілець, знайдених у клітинах ендосперму і сімядолей насіння. Що запасають жири, основна функція яких – це сприяння перетворенню жирів на вуглеводи протягом проростання насіння.
Симпласт – це система, що включає в себе поєднані між собою цитоплазми (протопласти) багатьох сусідніх клітин.

36. Апарат Гольджі неактивний. На формування яких структур це буде відбиватись?  на формуванні мікротілець (наприклад лізосом), зовнішньої мембрани.

37. 6 основних властивостей цитоплазми фізіологічної спрямованості.  еластичність, напівпроникність, структурованість, здатність переходити із стану геля в стан золя і навпаки, рухливість (текучість), в’язкість

38. 10 фізіологічних процесів і явищ, що відбуваються у протопласті:  гліколіз, синтез жирних кислот, синтез нуклеотидів, синтез амінокислот, збирання-розбирання елементів цитоскелету, синтез білків, синтез АТФ, фотосинтез, дихання, детоксикація.

39.Що таке осмос, осмотичний потенціал.  методи його вимірювання . осмос – це перехід молекул розчинника із області з більш високою його конц, в область з більш низькою конц, через напівпроникну мембрану.

Осмотичний потенціал – це це різниця між хімічним потенціалом розчину та хімічним потенціалом чистої води, показує наскільки розчинена речовина знижує активність води, і завжди від’ємний. Спостерігається в системі: розчин - напівпроникна мембрана-розчинник. Вимірюється манометром (але отримуємо протилежне за знаком значення) та плазмолітичним (рефрактометричним) методом, методом визначення концентрацій клітинного соку.

40. Назвіть три явища, які що зумовлюють осмотичні властивості клітини.   дифузія, плазмоліз і осмотичний тиск

41. Т. Осмотичний потенціал клітин листка > осмотичний потенціал кореневих волосків. 

Що є причиною поглинання води рослиною з грунту?Тому що у кореневих волосках нижча концентрація клітинного соку, та через різницю в осмотичному потенціалі – вода рухається в напрямку меншого потенціалу.

42. Чому під час тривалих дощів соковиті плоди  розтріскуються? - через надлишок води, який всмоктується плодом, але не може вивестися – немає гідатод і достатньої кількості продихів.
43. Особливості будови осмометра.  осмометр подібний до напівпроникної мембрани (в мусиенко про осмометр нни слова не нашёл. )
44.
гідрофіти –
Гігрофіти –
Мезофіти – 36 атм
Ксерофіти – 50 атм
Галофіти –  
Сукуленти -

45 Дайте відповіді :
А)  Які процеси будуть відбуватись з амінокислотою, що перебуває в ІЕТ за підвищення рН середовища?
зарядиться негативно
Б)Які структури білка руйнуються при денатурації?
 Третинні
В) Які структури білка руйнуються під час гідролізу?
Вторинні
Г) Чим відрізняється гідроліз білка , який здійснюється пептид азами від гідролізу, який здійснюється у киплячій 1н НСІ?  
1-й – впрорядкований, 2-й – хаотичний.

47. 3 явища, на яких базується плазмолітичний метод визначення величини осмотичного потенціалу :  плазмоліз, напівпроникність мембрани і концентрація зовнішнього розчину.

48. Карбоксильна группа кожного залишку D-галактуронової кислоти пектинів може бути етерифікованною етанолом з утворенням карбоксиметильної группи, утворювати солі з іонами металів (Ca, Mg, K, Na) та залишатись незмінною

49. причини того, що осмотичний потенціал розчинів електролітів є більшим порівняно з неелектролітами:
1) сильні електроліти дисоціюють на йони (концентрація окремих часток більша)
2) переорієнтування диполів вод

50. Правильне твердження :  У клітинах рослин, що ростуть на засолених грунтах,, кон-ія клітинного соку, порівняно з грунтовим розчином :  б)менша

51. 5% розчин сахарози порівняно з 5% розчином глюкози матиме осмотичний потенціал б – менший (сахароза диссоциирует, осмотический потенциал становится более отрицательным, т.е. меньшим)

52. Молярні розчини КСІ і MgCl2 розділені напівпроникною мембраною. Об»ем якого розчину збільшуватиметься -  KCl

53. Чому для визначення тиску може використовуватися рівняння Вант-Гоффа? осмотическое давление имеет много общего с газовым: Наиболее высоким химическим потенциалом обладают молекулы чистой воды, имеющей наибольшую концентрацию. В растворе же химический потенциал воды снижается, уменьшается и ее концентрация. Таким образом, движение воды через полупроницаемую перепонку в осмометре совершается по градиенту ее концентрации от более высокого химического потенциала к более низкому. В результате такой односторонней диффузии воды объем раствора в осмометре увеличивается, что и приводит к возникновению гидростатического давления (прим. Гали: Внаслідок схожості властивостей часток розчиненої речовини в в’язкому середовищі розчинника з властивостями часток ідеального газу в повітрі. Правомірність цієї точки зору підтверджується дослідами Перрена (1906): розподіл часток емульсії часток гемігута в товщі води підпадає під закон Больцмана)

54. За рахунок чого плодові тіла деяких шапинкових грибів, які складаються з ніжних соковитих клітин здатні розламати асфальтове покриття?Основа явища - набухання. Колоїдні високомолекулярні речовини поглинають воду і створюють тиск (може досягати сотні атмосфер)

55. Який взаємозв’язок між концентрацією клітинного соку та осмотичним потенціалом клітини? Чим більша концентрація, тим менше (більш від'ємне) значення осмотичного потенціалу

56. Яким буде значення електричного заряду в ізоелектричній точці білка? сумарний заряд молекули – 0

57. Визначте осмотичний потенціал 12%р-ну глюкози за температури 14С? Р0=R*С*Т*і=8,31*287*12/18*1=596кПа

58. Визначте осмотичний потенціал  0,2 н розчину NaCl: Р0=R*С*Т*і=8,31*Т*0,1*1,5

59. Визначте осмотичний потенціал розчину сахарози 0,8 моль/л, Т=291 P0=8,31*291*0,8*1=0,02МПа

60. Знайдіть осмотичний потенціал 0,2 н розчину Сa(NO3)2 за температури 10С, і=1,8 Р0=8,31*283*0,1*1,8=423 Па

61. Чому дорівнюватиме осмотичний потенціал 3% р-ну сахарози за температури 30С?

62. Чому дорівнює осм.потенц. кліт.соку за температури 3С, якщо відомо, що ізотонічний для даної клітини розчин хлористого калію має концентрацю 0,2 моль/л P0=8,31*276*0,2*1=458 Па

63. Що відбуватиметься з клітиною, яка має остичний потенциал 3 атм при зануренні її в р-н сахарози концентр 0,5 моль/л? Плазмоліз (не зависимо от температуры – 0,5 все равно очень маленькое число)

64. Як викликати плазмоліз клітини, що має осм.потенціал 7 атм?

65. Чи здатна до плазмолізу та деплазмолізу мертва клітина? якщо у неї не пошкоджена мембрана – так

66. Що таки циториз і які його механізми?. циториз - явище стискання і прогинання протоплазми клітин зав'ялих рослин при контакті з гіпертонічним розчином

67. Чи буде життєздатною деплзмолізована клітина? так, буде (вона здатна до зворотнього процесу)

68. Чи може спостерігатися явище плазмолізу в безбарвних клітинах? плазмоліз у таких клітинах йде, але візуального людина може його фіксувати за допомогою барвників або спеціальних оптичних приладів

69. Чим явище плазмолізу відрізняється від явища циторизу? у плазмолізі протоплазма відстає від клітинної стінки, а при циторизі - стискається і тягне клітинну стінку за собою

70. Які умови сприяють збереженню в клітинах ниток Хехта?
-висока вязкість цитоплазми
- судорожний плазмоліз,  зазвичай
в солях кальцію

71. Як впливають іони калію і кальцію на вязкість цитоплазми і форми плазмолізу?- калій проникаючи в цитоплазму, підвищує гідрофільність, зменшує вязкість, це веде до опуклої форми плазмолізу. Кальцій навпаки збільшує вязкість і це веде до судорожної форми плазмолізу.

72. Що містится між оболонкою клітини та протопластом, який відстав від неї? - розчин, який спричинив плазмоліз, або повітря у випадку циторризу

73. Як можна визначити швидкість руху цитоплазми, у клітинах, що не мають хлоропластів?

-  в тяжах цитоплазми можна спостерігати рух різних включеннь, за швидкістю цього руху і визначають швидкість руху цитоплазми.

74. Як змінится швидкість руху цитоплазми при підвищенні температури до 30 та 50 С? - збільшится (ваш Кєп)

75.Якою є залежність між швидкістю руху і в*язкістю цитоплзми? -оберненою - чим більша в*язкість, тим менша швидкість

76. Як можна пояснити той факт, що в*язкість цитоплазми у клітинах цибулі вища, ніж в елодеї? - в цитоплазмі клітин елодеї містится більше незв*язаної води,що забезпечує меншу в*язкість... ХЗ

77. Поставте знак =, >,<  в реченні: в*язкість цитоплазми у жаростійких рослин > в*язкості нежаростійких.

78. Як буде змінюватись в*язкість цитоплазми при посилюванні гідролітичних процесів? - в*язкість буде зростати,  адже вода приєднуєтся до сполук під час гідролізу, а чим менше води, тим більш в*язка цитоплазма.

79. Чому рожевіє гаряча і залишаєтся безбарвною вода при зануренні коренеплоду столового буряка? - з підвищенням температури проникність мембран клітин коренеплоду буряка зростає,  і пігмент бетаціанін виходить з клітини у воду.

80. Дайте відповіді на питання:
а)З яких 3 частин складаєтся молекула амінокислоти?
- аміногрупа, карбоксильна група, радикал
б)Чим відрізняются між собою різні амінокислоти?
- функціональними групами в ланцюзі (
R - радикала)
в)Що називають пептидним зв*язком?
- вид амідного зв*язку, що виникає між альфа-аміногрупою однієї амінокислоти і альфа-карбоксильною групою іншої амінокислоти.
г) Як називають молекулу, що утворилася з восьми амінокислотних залишків?
- пептид  або олігопептид (ХЗ)
д) Яка сполука утворится при амінуванні глутамінової кислоти?
- глутамін

81. Поясність зміну кольору листків жоржин та інших рослин після осіннього приморозку – перетворення хлоропластів на хромопласти (?)

82. Оберіть правильне твердження:
Проникнення у клітини барвника нейтрального червоного свідчить про можливості: в) вибіркового
проникнення мембран

83. В якому з розчинів буде спостерігатися найбільш сильний плазмоліз? г) NaCl

84.Чи можна спостерігати явище плазмолізу в безбарвних клітинах? В безбарвних клітинах плазмоліз відбувається, але спостерігати ми можемо його, якщо препарат забарвити цитоплазматичними барвниками(еозин,фуксин кислий та інші).

85.В якому з розчинів після плазмолізу клітина швидше деплазмолізується?  Плазмоліз швидше відбудеться в розчині сечовини гліцерину

86.  Дайте відповіді на запитання:
а)За якою азотистою основою молекула ДНК відрізняється від молекули РНК?
б)Яка РНК визначає первинну структуру молекули білка?
в)Що означає термін "компартментація" та "комплементарність"?
г)Які хім. зв'язки забезпечують сполучення ланцюгів ДНК між собою та між нуклеотидами в ланцюзі?
д)Назвіть органели клітини, в яких відбувається синтез білка. а) Тимін входить до складу ДНК. В РНК тимін замінюється на урацил.

    б) Матрична рибонуклеїнова кислота (мРНК) визначає первинну структуру білка. 

    в) Компартментація- розмежування фонду іонів і низькомолекулярних сполук у живій клітині на окремі ділянки (компартменти), що відрізняються функціональним значенням і інтенсивністю участі в обміні речовин. Здійснюється за участю мембран і органел клітини. Компартментація має велике значення для внутрішньоклітинної організації, обміну речовин і його регуляції, а комплементарність - взаємна відповідність молекул біополімерів, або їх фрагментів, що забезпечує утворення зв'язків між просторово взаємодоповнюючими (комплементарними) фрагментами молекул, або їх структурних фрагментів унаслідок слабких взаємодій  (утворення водневих зв'язків,гідрофобних взаємодій, електростатичних взаємодій заряджених функціональних груп тощо).
(прим. Галі:  

   г) Полінуклеотидні ланцюги попарно об'єднуються за допомогою водневих зв'язків(між азотистими основами) у подвійну спіраль, а нуклеотиди між собою зв'язуються у полінуклеотидні ланцюги - фосфодіестерними зв'язками.

   д) Шорсткий ендоплазматичний ретикулум(на рибосомах, які  приєднані його до поверхні), цитоплазматичні рибосоми, рибосоми хлоропластів і мітохондрій. У цистернах апарату Гольджі  відбуваються їх модифікації — глікозилювання і фосфорилювання. 

87. Гомеостаз — це система скоординованих реакцій, спрямованих на забезпечення, підтримання або відновлення сталості внутрішнього середовища біологічних систем різних рівнів організації.

88. Чому інтенсивність виходу сполук з клітини може бути критерієм пошкодження останніх? У живій клітині завдяки наявності мембран зберігається внутрішньоклітинний гомеостаз. У разі їх пошкодження ця властивість втрачається і речовини, що містяться в клітинному соку(водорозчинні пігменти – антоціани, флавоноли, беталаніни тощо, компартменталізація яких забезпечуєтьсятонопластом), дифундують у середовище. Ступінь пошкодження корелює з кількістю виділених назовні речовин. Отже, інтенсивність виходу сполук із клітини є критерієм пошкодження мембран.

89.Які речовини клітинного соку можуть змінювати його показник заломлення?  Пігменти(антоціани, флавоноли, беталаніни, антохлор), розчинені органічні кислоти (щавлева, яблучна, лимонна та ін), солі неорганічних кислот (азотнокислий кальцій, магній сірчанокислий, кислий фосфорнокислий калій, солі заліза та багато інших) вуглеводи(сахароза, фруктоза, глюкоза) та інші.

90. Клітина занурена у дистильовану воду. В якому випадку вода у клітину буде надходити, а в якому - виходити з неї? Дистильована вода має найбільший водний петенціал. Водний потенціал клітини буде значно нижчим, а тому вода буде рухатися в одному напрямку( в клітину). Рух води в протилежному напрямку (з клітини) можна викликати великим збільшенням гравітаційного потенціалу та потенціалу тиску.

91. Чому плазмолізовані в розчині сечовини клітини досить швидко деплазмолізуються? Сечовина здатна легко дифундувати крізь плазмалему.

92. Що таке ІЕТ білка? Які фізичні влстивості білка в цій точці? Ізоелектрична точка білка (ІЕТ) – значення рН середовища, при якому білок має однакове число іонізованих кислотних і основних груп. В ІЕТ заряд макромолекули дорівнює нулю, і вона прагне згорнутися у щільний клубок. При цьому не відбувається переміщення макромолекули в електричному полі, спостерігаються мінімальні в'язкість розчину і набухання, максимальне світлорозсіювання.  

93. Чому забарвлюється холодна вода з відрізками коренеплоду столового буряка при додаванні хлороформу, ефіру, кислоти? У живій клітині завдяки наявності цитоплазматичних мембран зберігається внутрішньоклітинний гомеостаз. Під дією хлороформу, ефіру, кислоти відбувається їх пошкодження і вони  втрачають свою цілісність.  Пошкодження тонопласту призводить до виходу пігментів у розин.

94. Як дисоціюють COOH та NH2 групи в кислому та в лужному середовищах? Яким є дійсний заряд білкової молекули? Амінокислоти мають радикал і дві функціональні групи із протилежними властивостями: кислу – карбоксильну та основну – аміногрупу. Амінокислоти є амфотерними електролітами, що можуть дисоціювати з утворенням іонних форм – аніона або катіона. У водному середовищі амінокислоти існують у вигляді рівноважної суміші, що складається з аніонної, катіонної форм та біполярного іона (цвітер-іона).

рН=1

рН=7

 рН=13

катіонна форма

сумарний заряд “+1”

аніонна форма 

сумарний заряд “-1”

біполярна форма (електронейтральна)

сумарний заряд “0

При додаванні до розчину амінокислот додаткової кількості протонів (кислоти) пригнічується дисоціація карбоксильних груп та збільшується кількість позитивно заряджених NH3+-груп. Отже, у сильно кислому середовищі всі амінокислоти переходять у катіонну форму (набувають позитивного заряду). При додаванні лугу, навпаки, збільшується дисоціація карбоксильних груп. Отже, у сильно лужному середовищі всі амінокислоти переходять у аніонну форму (набувають негативного заряду). Таким чином, змінюючи pH розчину, можна змінювати заряд молекул амінокислот.

Зміна сумарного заряду амінокислот залежно від рН середовища

(за Є. С. Северіним та ін.)

Загальний електричний заряд білкової молекули залежить від кількості наявних у ній груп з позитивним і негативним зарядами. Знак і величина загального заряду білка залежать і від реакції середовища (рН). Існують білки здебільшого електропозитивні (лужні) і електронегативні (кислі). Різноманітність білків залежить ще й від того, що поряд із білками, які складаються тільки з амінокислот (простими білками— протеїнами), нерідко трапляються й складні білки— протеїди, що містять у собі нуклеїнові кислоти (нуклеопротеїди), ліпіди (ліпопротеїди), метали (мепгалопротеїди) та ін.

95.Білковий ланцюжок ферменту згортається таким чином, що на поверхні глобули утворюється щілина або западина, до якої приєднуються молекули субстрату. Ця область називається ділянкою (сайтом) зв'язування субстрата. Зазвичай вона збігається з активним центром ферменту або знаходиться поблизу від нього. Крім активного центру деякі ферменти мають алостеричний центр, який регулює роботу активного центру.  Ферментативна реакція також може регулюватися іншими молекулами, як білкової природи, так й іншими — активаторами та інгібіторами. Ферменти виступають в ролі каталізаторів практично в усіх біохімічних реакціях, що відбуваються в біологічних систем різних рівнів організації.

96.Метод електрофорезу, рефракторний метод,  методи набухання та осадження.

Барвники мають забарвлювати лише аніони та нейральні молекули, або лише катіоти  та нейральні молекули. Нейтральні і заряджені молекули мають при їх дії набувати різного забарвлення.   




1. варианта задания по текстовому редактору; созданный вами многостраничный текстовый документ; Опр
2. варіантів мінімально необхідний набір пристроїв роботи з ПК
3. ІГужва ldquo;PR по украинскиrdquo; Персонал 1999 р
4. Финансовый менеджмент для студентов специальности Финансы и кредит и Бухгалтерский учет и аудит
5. ПЦРдиагностика
6. тематика Множества и подмножества
7. Всемирная история без комплексов и стереотипов
8. тема передачі інформації з відеокамер телевізійних камер на обмежену кількість моніторів та записуючих пр
9. лекция 46 ТОПП 9
10. кого взаимоперехода количественны и качественных изменений.
11. исследовательскую и коммерческую деятельности с целью получения соответствующей прибыли
12. Пётр Великий действительно ли он великий
13. Лабораторная работа 26.
14. на тему- Методы правового регулирования международного частного права
15. Права землепользования и недропользования РК.html
16. 1я73 Рекомендовано Міністерством освіти і науки України як навчальний посібник для студентів вищ
17. Поверхностные и пленочные абсорберы
18. Об утверждении и введении в действие стандарта НОУ ВПО Московская академия экономики и права СТО МАЭП СМК
19. ТА височн обл. Границы- соответств линии прикрепления височн апоневроза.html
20. Сутність поняття громадянська активність студентів