У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

Бонітуванняовець

Работа добавлена на сайт samzan.net: 2016-06-09

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 6.4.2025

50. Бонітуванняовець. У вівчарствірозрізняють :індивідуальне та класнебонітування. Класнебонітування,проводиться: оцінкатварин за комплексом ознак в результатіякоївстановлюєтьсялишекомплекснийкластварини без деталізаціїрезультатівоцінки за кожною окремоюознакою.Індивідуальнебонітуваннявстанов. комплекснийкластварин на підставіоцінкикожноїселекційноїознакиокремо. Результат ткоїоцінкизаписують у спаціальномужурналі за допомогоюбонітуючого ключа. Основнебонітуваннявсіхпорідовецьпроводять перед першимстриженням у віці одного року. Залежновіднапрямкувівчарства і характеру головноїпродукції, основнебонітуванняовецьможутьпроводити і в іншівіковіперіоди. У смужковомувівчарстві 1-3 дні. У шубному вівчарствібонітуванняпроводять у віці 8-9 міс.через 3 міс.першогостриження. За результатами бонітуванняпоголівяовецьрозподіляють на групи, якімаютьназву «бонітувальнікласи». Вимоги до класів не є постійними і вони встановлюються з урахуванням породи, досягнутогорівняпродуктивності, рівнярозвиткуплеміноїбази та іншихфакторів. За результатами бонітуванняовецьподіляють на 3 класи: еліта, 1 та 2, до першогокласувідносятьтваринякі за продуктивнимиякостямивідповідають стандарту породи. Якщотвариниперевищують стандарт породи то такихвідносять до класу «Еліта» а якщо за живою масою і настригом вовнипоступаються стандартом відносять до 2-го класу.

51. Оцінкабаранів-плідників за якістюнащадків. У танкорунних і напівтонкоруннихвівчарстві до відборубаранчиківприступають при досягненю ними 2-х,3-х тижневоговіку. В цей час не придатні до племіноговикористання, баранчиківкострують. Вдругеїхвідбираютьпід час відлучення в 4-ри міс. Кращіхбаранчиків, виділ. У ремонтнугрупу у кількості яка не перевищує потребу у 5-6 разів. Наступнийвідбірпроводять в 1 рік на підставіданих про походження, індивідуальнебонітування, настриг вовни та живу масу.Кращіхставляютьнаперевірку за якістюнащадків, їхкількість в 3-4 рази більшавідпотреби. Для оцінкиїхпарують з вівцематками 1-го класу не молодше 2,5 років і 2-го класу, перевіркупотрібноробитивідповідно. Спермою кожного плідника в один і той же час запліднюють 75-80 вівцематокоднаковаїякостівід кожного плідниканеобхідноодержати і виростити до основного бонітування, не меншеніж 30 нащадківкожноїстаті, лише в цьомувипадкуможнавигіднооцінитиплеменіякості.Оцінкубаранівплідників за якістюнащадківможназдійснювати 2-ма методами, дочки – матеріі дочки – ровестниці. Такожіснуєспрощений метод ровесниць, вінролягає в тому, щопоказниківнащадків кожного плідника, зіставляютьізпоказникамиодновіковихпотомківусіхплідниківчкіоцінювалисявключаючи і оцінкуплідника. Метод дочки-матері не застосовується, тому щопотрібнозастосовуватипоправнірозрахунковікоофіцієнти на вік.Оцінка методом ровестниць проводиться з урахуванням таких показниківїхнащадків: питома вага елітнихтварин; настриг і довжинавовнипід час банітування; питома вага тваринізбажаним типом вовни; жива маса ягнят під час відлучення, такожслідураховуватистатевуактивність і здатністьспермизапліднювати. Вовновупродуктивністьоцінюють у немитому та митомустані.крім того оцінюютьмасу і структуру руна, довжину і товщіну волокон, вирівняність волокон та ін. показники.Живу масу ягнят під час відлученнявстонов.засередньою величиною цьогопоказникауодногонащадка у розрахунку на 1-ну спарованувівцематок. Якщовівцематкивідрізняються за багатоплідністю то вносять поправки на визнач. середньогопоказника. Поправку одержують в результатіділеннясередньоїживоїмаси ярок і баранчиківодинаків на середню живу масу, ярок і барачиківдвоєнь. відповідно. Оцінкубаранів за багатоплідністюможназдійснюватилишепобічно за показникамиродичівжіночих. Попереднєоцінювання рекомендовано прводити за показникаминапівсистер, а остаточне за багатоплідністюдочок. При  бонітуваніслідврвховуватипоказникиспермо-продукції, заплідненістьвівцематокякібули з ним спарованіатакожзбереженністьїхнащадківвіднародження до відлученнята до бонітування. За племінимиякостямибараниплідникиможуть бути розподілені за категоріями: -достовірніполіпшувачі(криторійдостовірностірізниці » або = 2); - нейтральні (від +1,9 до – 1,9); - погіршувач (- 2 і нижче).

52.Біологічні особливостіптиці як об*єктаселекції. Здатність свійської птиці виробляти високо цінні продукти харчування є однією з основних біологічних особливостей. Відомо, що одне яйце задовольняє потребу людини у вітаміні А на 15 – 17%, В2 – 10 – 13%, В12 – 55 – 100%, D – 13 – 40%. Білок яйця засвоюється людиною майже повністю.Основна біологічна особливість птиці – розмноження шляхом відкладання яєць. Ця особливість дає можливість штучно виводити молодняк у будь-яких кількостях і у будь-яку пору року, уникати сезонності, точно планувати технологічні групи за строками і кількістю, а племінний матеріал (яйця) зберігати і перевозити на значні відстані. Відтворення птиці та тварин відбувається шляхом розмноження. Скороспілість дає можливість вже через 2 – 5 місяців після виведення одержувати товарну продукцію – м’ясо і яйця. У 49-добовому віці курчата-бройлери мають живу масу 1,9-2 кг., а у 150-денному віці яєчні кури починають нестися. Це означає, що за один рік можна мати два покоління птиці і вести селекційну роботу значно швидшими темпами, ніж з іншими тваринами. Всеїдність птиці – важлива біологічна ознака, яка дає можливість використовувати в годівлі різні кормові інгредієнти (концентровані корми, біологічно активні речовини, що забезпечують інтенсивний ріст і розвиток, підтримання нормального імунологічного статусу, резистентність організму та високу продуктивність).Здатність до акліматизації та високої концентрації.С.г птицю можна розводити в усіх регіонах землі де є можливість створювати пташники з регульованими параметрами мікроклімату. Плодючість. Залежить від несучості кількості яєць придатних до інкубації, заплідненість яєць, виводимості і життєздатності виведеного молодняку. Не великий інтервал між виводимістю.

53. Напрями і цілі селекції в птахівництві. Особливістю сучасного промислового птахівництва, є використання гібридної птиці, яку отримують шляхом схрещування спеціально відселекціонованихнапоєднаність батьківських і материнських ліній. Комплекс таких ліній і є кросом.Особливістю організації селекційної роботи в птахівництві є пірамідальна структура, тобто вертикальна передача генетичного матеріалу від селекційних фірм (селекційних) до репродуктивних і товарних господарствах.За теоритичних передумов, основною метою селекції є підвищення частоти бажаних генів (генотипів), що обумовлюють основні господарськл корисні ознаки в популяції. Тому, основним її напрямком є виявлення птиці бажаних генотипів і збільшення її питомої ваги лінії або створення таких генотипів. Найбільш важливою властивістю лінії є її здатність давати в разі схрещування з іншою лінією потомків, що маєть гетерозис за одним або декількома показниками продуктивності.Селекційна програма – це всебічно обгрунтована програма робіт з виведення й вдосконалення ліній, кросів, порід. Вона включає такі складові:визначення мети селекції;вибір вихідного матеріалу і методу розведення;проведення генетичного аналізу селекційних ознак, за якими планують проводити селекцію;визначення спеціалізації ліній у кросі;закладення селекційних груп для виведеня нових ліній кросів;створення нормативних умов середовища для птиці і мтаеріальноі бази селекції;підготовка кадрів, необхідних для створення, розповсюдження та використання кросу. Мета селекції залежить від виду птиці, традицій щодо їх використання та технологій виробництва продукції птахівництва. У яєчному напрямку є досягнення несучками біологічної межі продуктивності одне яйце в день. У м*ясному метою селекції є підвищення швидкості росту молодняку у роньому віці. Окремим завданням селекції яєчнох і мясних курей є створення аутосексних кросів(мічених за статтю під час виврду) для цього використовують дві генетичні системи : колорсексну(забарвлення), федерсексну(різниця за швидкістю оперення).

54.Селекційні ознаки у яєчному птахівництві. на сучасному етапі під час виробництва зі спец.лініями птиці враховують значну кількість ознак за якими проводять оцінку та відбір. Зоокрема за умовами автоматичної обробки даних плем.обліку, у яєчному птах. Враховується понад 50 ознак. Провідними з них є :- несучість та її комп.( вік досягнення стат.зрілості, інтенсивність несучості на її пікові і т.д.). в практичній селекції ознаки відбору поділ.: - основні, - додаткові. До основних відносять ознаки, які характеризують спец.ліній кількість таких ознак коливається від 2-х до 6-ти залежно від форми селекції. Несучість на середню несучку = к-сть яєць знесених за певний період\середнєпоголів*я несучок. Середнє поголів я несучок = загал.к-стькормо.днів\ тривалість днів. Несучість на поч..несушку = к-стьяєць\ початкове стадо. Інтенсивність несучості = к-сть яєць знесених за період\к-сть кормо-днів*100. К-сть кормо днів = середня несучість за період \ к-сть днів в періоді*100. До додаткових ознак селекцій яєчних курей може бути віднесений: екстер’єр, індекс форми яєць, мійність, колір шкарлупи та ін.. заплідненість яєць визначається шляхом відношення к-сті запліднених яєць до к-сті закладених на інкубацію. Виводимість яєць, відношення к-сті одержаного молодняку до к-сті запліднених яєць, які були закладені на інкубацію. Вивід молодняку, відношення к-стіодерж.молодняку до загальної к-сті яєць які були закладені на інкубацію.

56. Трансплантація ембріонів,її значення у селекційному процесі. Трансплантація ембріонів може здійснюватись двома методами хірургічним та не хірургічним. Метод трансплантації ембріонів полягає в пересаджені їх на доінплантаційних стадіях розвитку від тв..донора до тв..рецепієнтів, в організмі якої відбувається його подальший ріст і розвиток до народження. Доний метод складається з наступних ланок:  - стимуляція суперовуляції у донорів, - осіменіння тв..донорів, - не хірургічне вимивання ембріонів, - пошук ембріона, - оцінювання життєздатності, - підготовка реципієнта до трансплантації, - власне, пересадка ембріона. Метод транспортування умовно поділ.на 2 етапи:1) заморожування ембріонів та їх реалізація,2)відбір реципієнта,техніка підготовки. Основне практичне значення трансплантації ембріонів селекційно генетичних програмах обумовлюється можливість отримання більшої кількості нащадків від самок із високим генетичним матеріалом в порівнянні з ген.биком поліпшувачем.




1. Synthetic обеспечивает отличную работу даже в самых тяжёлых условиях эксплуатации
2. Сигнальная система организма
3. азиатских странах большую популярность приобрела идея ускоренного развития по пути социализма или социали
4. Изучение программ MS Office
5. Психометрия
6. Риформинг как способ получения бензинов с улучшенными характеристиками
7. СЭИ Щербатов В
8. Договор пожизненного содержания
9. реферат дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата педагогічних наук Київ ~
10. портфельне інвестуванн