Будь умным!


У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

і Спостерігається ригідність м~язів потилиці симптом Керніга підвищена чутливість до світла

Работа добавлена на сайт samzan.net:

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 8.11.2024

                                                                 БІЛЕТ №  

Ви фельдшер швидкої допомоги. Вас викликали до пацієнта М.,38 років. Зі слів родичів пацієнт скаржився на сильний головний біль, спостерігалось блювання, годину тому хворий втратив свідомість.

     З анамнезу відомо, що у пацієнта  робота, пов’язана з фізичними перенавантаженням.

    Об’єктивно: пацієнт збуджений, намагається встати з ліжка. Активні рухи в кінцівках збережені. Спостерігається ригідність м’язів потилиці, симптом Керніга, підвищена чутливість  до світла. Зліва - позитивний симптом Бабінського. АТ 170/110 мм. рт. ст., пульс-46/хв., ЧДР-26 за хв., температура – 37,80С.

      

         1.  Поставте та обгрунтуйте діагноз.

         2.  Надайте невідкладну допомогу.

         3.  Визначте тактику фельдшера.

  1.  Надайте інформацію про хворобу.

Ви фельдшер ФАПу.  Вас викликали до трьохрічної дитини, яка  протягом тижня лікується з приводу гнійного отиту. Раптово стан дитини погіршився. Виникли блювання, головний біль, підвищення температури до 39 С.   

При об'єктивному обстеженні: свідомість загальмована, температури до 39С.При аускультації над легенями везикулярне дихання.  Активні рухи в кінцівках збережені. Виявлені ригідність потиличних м'язів, симптом  Керніга з обох боків, підвищена чутливість до світла і шуму.

    

          1.  Поставте та обгрунтуйте діагноз.

          2.  Надайте невідкладну допомогу.

          3.  Визначте тактику фельдшера

  1.  Надайте інформацію про хворобу.

Ви фельдшер ФАПу. Вас викликали до пацієнтки Д.,60 років. Пацієнтка скаржиться на головний біль, головокружіння, слабкість в правих кінцівках.

      З анамнезу відомо, що хворіє  близько 4 міс., коли вперше з’явились головний біль і легка слабкість в правій руці. В подальшому головні болі стали постійними, посилювалися зранку, приєдналася нудота і блювання,  збільшувалася слабкість в правій руці, виникла слабкість в нозі. З’явилося утруднення при вимові слів.  

     Об’єктивно: пацієнтка загальмована, не критична до свого стану,спостерігається порушення орієнтації в місці і часі. Відмічаються елементи моторної афазії, активні рухи в правих кінцівках обмежені,з підвищенням рефлексів і тонусу. Температура тіла-36,8С, пульс 74/хв., АТ 140/80 мм.рт. ст.

      

         1. Поставте та обгрунтуйте попередній діагноз.

         2. Складіть план обстеження.

         3. Визначте тактику фельдшера.

  1.  Надайте інформацію про хворобу.

Ви фельдшер швидкої допомоги. Вас викликали до пацієнта С.,28 років. Зі слів родичів

відомо, що з’явилось шість слідуючих один за одним приступів тоніко–клонічних судом. В період між припадками пацієнт в свідомість не приходив.

        З анамнезу: хворіє епілепсією з дитинства.

       Об’єктивно: пацієнт без свідомості. Пульс–104уд/хв., ритмічний, АТ 100/60 мм.рт.ст., ЧДР-28/хв., дихання хрипле, з рота виділяється піна. Гіперемія обличчя, зіниці широкі, однакового розміру, на світло не реагують. Спостерігається мимовільне сечовипускання.

         1. Поставте діагноз та обгрунтуйте.

         2. Надайте невідкладну допомогу.

         3. Визначте тактику фельдшера.

  1.  Надайте інформацію про хворобу.

Ви фельдшер ФАПу. До вас  звернувся пацієнт С., 38 років, зі скаргами на “перекошення обличчя ”.

      З анамнезу відомо, що хворіє 3 дні, коли  з’явились болі в області лівого вуха та відсутність смаку на передніх 2/3 язика.  Своє захворювання пов’язує з переохолодженням.

     Об’єктивно: свідомість збережена. АТ 120/70мм.рт.ст., пульс-76/хв., температура

тіла-37,2 С. Відмічається відсутність шкірних складок на лобі зліва, не може свиснути, підняти ліву брову. Очні щілини  і зіниці однакові Носо-губна складка  зліва згладжена, кут рота опущений. Ліве око не закривається. Чутливість збережена.

1. Поставте діагноз, обгрунтуйте відповідь.

2. Вкажіть принципи лікування.

3. Визначте тактику фельдшера.

  1.  Надайте інформацію про хворобу.


                                                      БІЛЕТ №  

Ви фельдшер ФАПу. Вас викликали до пацієнтки Н.,55 років. Пацієнтка пред’являє скарги на те, що прокинувшись вночі, не змогла встати з ліжка із-за слабкості в правих кінцівках, хотіла покликати на допомогу, але не змогла вимовити ні слова, порушилась мова. До ранку всі явища пройшли.

        З анамнезу відомо, що знаходиться на диспансерному обліку в зв’язку з гіпертонічною хворобою .

       Об’єктивно: стан свідомості ясний, положення в ліжку активне. АТ – 180/110 мм.рт.ст., пульс 84/хв., ЧДР-21 /хв., температура -36,7С. Активні рухи в кінцівках збережені. М’язева сила справа знижена. Чутливість збережена. Менінгіальні симптоми негативні.

1. Поставте діагноз та обґрунтуйте його.

2. Надайте невідкладну допомогу.

3. Визначте тактику фельдшера.

  1.  Надайте інформацію про хворобу.

Ви фельдшер ФАПу. Вас викликали до пацієнта Г., 44 років. Пацієнт скаржиться на                  головний біль, блювання, порушення ковтання.

        Із анамнезу стало відомо, що  за тиждень у нього відмічалась  температура 390, нежить, сльозотеча, лікувався самостійно. 2 тижні тому він із сім’єю був у лісі  і збирав ягоди.

         Об’єктивно: пацієнт загальмований. АТ100/70 мм.рт.ст., пульс - 58/хв., ЧДР-16/хв., температура тіла-37,8С. Спостерігається ригідність потиличних м’язів і симптом  Керніга. Хворий погано утримує голову. Активні рухи в кінцівках збережені.

     

     1. Поставте та обгрунтуйте діагноз.

     2. Складіть схему дифдіагностики.

     3. Визначте тактику фельдшера.

                 4. Надайте інформацію про хворобу.

Ви фельдшер ФАПу. Вас викликали до пацієнтки  Т.,34 років, яка під час розмови з

чоловіком в присутності сторонніх людей  впала. З’явились  розмашисті рухи в кінцівках, спроби порвати на собі одяг.

       З анамнезу: припадок виник під час конфліктної ситуації.  

      Об’єктивно: свідомість порушена. Очі щільно закриті, реакція зіниць на світло збережена. М’язи напружені. АТ 130/80 мм.рт.ст., пульс-88/хв., ЧДР-22/хв.

1. Поставте та обгрунтуйте  діагноз.

2. Надайте невідкладну допомогу.

3. Складіть схему дифдіагностики.

                4. Надайте інформацію про хворобу.

Ви фельдшер швидкої допомоги. Вас викликали до пацієнтки Ю., 42 років. Пацієнтка скаржиться на серцебиття, задишку, біль в ділянці серця, страх смерті.

          В анамнезі відмічає часті простудні і вірусні захворювання. Тиждень тому хвора захворіла грипом. 

         Об’єктивно: шкірні покрови червоного кольору. АТ 210/120мм.рт.ст, пульс-130/хв., температура тіла-39,6 С. Кисті рук і стоп холодні на дотик. Приступ тривав близько 20 хв. і закінчився виділенням великої кількості сечі.

1. Поставте та обгрунтуйте діагноз.

2. Надайте невідкладну допомогу.

3. Визначте тактику фельдшера.

                4. Надайте інформацію про хворобу.

Ви фельдшер ФАПу. До вас звернулась  пацієнтка  Д., 50 років, з скаргами на  приступи інтенсивних нестримних болей в ділянці правої очної ямки, правого ока, які тривають 40–50 сек.  З анамнезу відомо, що захворіла після застуди.

        Об’єктивно: свідомість ясна. АТ120/70 мм.рт.ст., пульс-76/хв., температура тіла-36,8 С. При пальпації болючість в точці виходу першої гілки трійчастого нерва. Під час приступу відмічається гіперемія кон’юнктиви правого очного яблука, сльозотеча. Очні щілини і зіниці однакові.

1. Поставте та обгрунтуйте діагноз.

2. Складіть план лікування.

3. Визначте тактику фельдшера.

                4. Надайте інформацію про хворобу.

                                                       БІЛЕТ №  

Ви фельдшер ФАПу. Вас викликали до пацієнтки Л.,59 років. Пацієнтка скаржиться на

відсутність рухів в лівій верхній кінцівці  і обмеження рухів в лівій нижній кінцівці.  З анамнезу відомо, що захворіла 2 дня тому, коли з’явились  оніміння і легка слабкість

в лівих кінцівках. Після введення внутрішньом’язево розчину папаверину  ці  явища

зникли, але через декілька годин виникли знову.

      Об’єктивно: стан свідомості ясний, положення в ліжку пасивне. Пульс-64/хв., ЧДР-22/хв. АТ 130/80 мм.рт.ст. Кут рота справа опущений. Активні рухи відсутні  в лівій верхній кінцівці  і обмежені  в лівій нижній кінцівці. Відмічається зниження чутливості зліва. Менінгіальні симптоми негативні.

1. Поставте  та  обгрунтуйте діагноз.

2. Надайте невідкладну допомогу.

3. Визначте тактику фельдшера.

           4. Надайте інформацію про хворобу.

Ви фельдшер ФАПу. До вас звернулась дівчинка 9 років. Мама скаржиться,  що  дитина стала непосидючою, змінився почерк, стала неохайно писати, постійно гримасує, часто кліпає, відкриває і закриває очі, оскалює з однієї сторони зуби, подьоргує плечима.   Уві сні ці явища проходять. З анамнезу відомо, що з дитинства часто хворіє на ангіну, перенесла ревматичний поліартрит.

        Об’єктивно: стан свідомості ясний. АТ110/60мм.рт.ст., пульс 82/хв, температура тіла-36,8С. Спостерігається підвищена рухливість в кінцівках, рухи відмічаються швидкістю і носять розмашистий  характер.  

1. Поставте та обґрунтуйте діагноз.

2. Складіть план обстеження

3. Визначте тактику фельдшера.

                       4. Надайте інформацію про хворобу.

Ви фельдшер ФАПу. До вас звернулась хвора Р.,42 років, зі скаргами на часту       запальність,  підвищену роздратованість, періодичні  головні болі, схильність до плаксивості, поверхневий сон з частими пробудженнями, сон не приносить відчуття відпочинку. На протязі останнього року із-за підвищеної стомлюваності знизилась працездатність.

        З анамнезу відомо, що своє захворювання пов’язує з розумовим  та психічним перенапруженням.

  Об’єктивно: АТ 120/70мм.рт.ст., пульс - 88/хв, ЧДР 18/хв., температура тіла-36,6 С.

стан свідомості ясний. Активні рухи в кінцівках і тонус збережені. М’язева сила однакова. Ураження функції черепно-мозкових нервів не має. Поза Ромберга негативна.

     

      1. Поставте та обгрунтуйте діагноз.

      2. Складіть план лікування.

      3. Визначте тактику фельдшера.

  4. Надайте інформацію про хворобу.

Ви фельдшер ФАПу. До вас звернулась пацієнтка Н.,38 років, зі скаргами на порушення ковтання і голосу (голос став глухіший), слабкість в верхніх кінцівках.        

     З анамнезу відомо, що хворіє декілька місяців. На фоні поступового схуднення верхніх кінцівок розвинулось відсутність відчуття болю і температурних впливів (маються на увазі безболісні опіки в області плечового поясу), тепер розвинулися такі ж  порушення в області обличчя.        

     Об’єктивно: свідомість ясна. АТ 100/60мм.рт.ст., пульс-62/хв, ЧДР-16/хв, температура-36,7 С. Активні рухи в кінцівках збережені. М’язева сила знижена, відмічається гіпотрофія м’язів  верхніх кінцівок. Тонус м’язів збережений. Спостерігається відсутність больової та температурної чутливості в ділянці верхнього плечового пояса. Глотковий рефлекс знижений.

             

             1. Поставте та обгрунтуйте діагноз.

             2. Складіть план обстеження.

             3. Визначте тактику фельдшера.

                         4.Надайте інформацію про хворобу.

Ви фельдшер ФАПу. До вас звернулась  пацієнтка Р.,35 років, зі скаргами  на  пекучі болі в лівій половині грудної клітки.

З анамнезу відомо, що захворіла три дні тому, коли з’явились вищеуказані скарги .

Об’єктивно:  свідомість ясна. АТ 140/90мм.рт.ст., пульс-84/хв., температура

тіла-37,8 С. На шкірі герпетичні висипання і підвищена чутливість по ходу міжреберних нервів від Th2 до Th4 зліва. При аускультації над легенями везикулярне дихання.

1. Поставте та обгрунтуйте діагноз.

2. Назвіть принципи лікування.

3. визначте тактику фельдшера.

                       4.Надайте інформацію про хворобу.

                                                             БІЛЕТ №  

Ви фельдшер швидкої допомоги. Вас викликали до пацієнтки Д.,50 років, яка вранці після стресової ситуації  раптово втратила свідомість.

З анамнезу відомо, що багато років страждає гіпертонічною хворобою.

      Об’єктивно: свідомість  відсутня. Шкірні покрови червоного кольору з синюшним відтінком, АТ 210/110 мм. рт. ст., пульс-60/хв., ЧДР-28/хв. Дихання шумне, зіниці розширені, погляд направлений вліво, лівий кут рота опущений. Підняті праві кінцівки падають, як батіг. Сухожильні рефлекси справа підвищені. Менінгіальні симптоми негативні.   

1. Поставте та обгрунтуйте діагноз.

2. Надайте невідкладну допомогу.

3. Визначте тактику фельдшера.

 4. Надайте інформацію про хворобу.

Ви фельдшер ФАПу. До вас звернувся пацієнт Р.,32 років, з скаргами на  патологічну

схильність до вживання спиртних напоїв.

       З анамнезу відомо,що пацієнт зловживає алкоголем на протязі 2-х років.

       Об’єктивно: свідомість ясна. АТ 130/90 мм.рт.ст., пульс-80/хв., температура тіла-36,6 С. Толерантність до алкоголю висока, синдрому похмілля немає. Критика до свого хворобливого стану збережена. Працює. Бажає пролікуватися.

   

    1. Поставте та обгрунтуйте діагноз.

    2. Назвіть принципи лікування.

    3. Визначте тактику фельдшера.

      4. Надайте інформацію про хворобу.

 Ви фельдшер ФАПу. Вас викликали до пацієнтки М.,13 років. Дівчинка скаржиться на біль і слабкість в нижній кінцівці.

      З анамнезу стало відомо, що  захворіла гостро (біль в епігастральній ділянці, температура тіла підвищилась до 38,80 С, потім з’явився рідкий стілець, блювання), а через декілька днів виникли вищеуказані скарги .

Об’єктивно: стан свідомості ясний, положення в ліжку пасивне. АТ 120/80мм.рт.ст., пульс-72/хв. Активні рухи в лівій нижній кінцівці обмежені, тонус м’язів і сухожилкові рефлекси відсутні. Менінгеальні симптоми негативні.

1. Поставте та обгрунтуйте діагноз.

2. Проведіть  дифдіагностики.

3. Визначте тактику фельдшера.

  1.  Надайте інформацію про хворобу.

Ви фельдшер ФАПу. Вас викликали до пацієнтки Б., 40 років, в зв’язку з неадекватною поведінкою пацієнтки вдома, суїцидальними думками. Пацієнтка скаржиться на зниження настрою на протязі останнього місяця, поганий апетит, порушення сну, відсутність бажання що-небудь робити.

         З анамнезу: вважає себе хворою  на протязі місяця.

        Об’єктивно: АТ 130/90мм.рт.ст., пульс-80/хв., температура тіла-36,6 С. На запитання відповідає після паузи, темп мислення сповільнений, маячні ідеї  самозвинувачення, говорить, що життя втратило для неї сенс. Критика до свого стану відсутня.

1. Поставте  та обгрунтуйте діагноз.

2. Назвіть принципи лікування.

3. Визначте тактику фельдшера.

                                   4. Надайте інформацію про хворобу.

Ви фельдшер ФАПу. До вас звернувся пацієнт  Ж., 52 років, з скаргами  на різкий біль в ділянці попереку, який віддає в ліву кінцівку. 

З анамнезу: вважає себе хворим близько 3-х років, коли вперше з’явились болі в попереково-крижовій ділянці. Лікувався амбулаторно, відмічалось полегшення стану. Три дні тому, після важкої фізичної нагрузки, несподівано відчув різкий біль в області поперека.

      Об’єктивно: свідомість ясна. АТ 130/90мм.рт.ст., пульс-80/хв., температура тіла-36,6 С. При пальпації: болючість в паравертебральних точках попереково-крижової ділянки і по задній поверхні стегна і гомілки. Рухи в поперековому відділі хребта обмежені. Гіпотонія і атрофія м’язів лівого стегна і гомілки. Відсутній лівий ахілов рефлекс.

1. Поставте та обгрунтуйте діагноз.

2. Надайте невідкладну допомогу.

3. Визначте тактику фельдшера.

  1.  Надайте інформацію про хворобу.

   

                                                           БІЛЕТ №  

Ви фельдшер ФАПу. Вас викликали до пацієнтки  Г., 18 років. Пацієнтка скаржиться на оніміння нижніх кінцівок, повна відсутність рухів у нижніх кінцівках, затримання сечовипускання.  

     З анамнезу відомо,що тиждень тому захворіла грипом (головний біль, температура тіла-38,6 С, різка слабкість), через три дні з’явились поколювання  і слабкість в ногах.

Об’єктивно: свідомість ясна, положення в ліжку пасивне. АТ 130/70мм.рт.ст., пульс-76/хв., температура тіла-37,8 С. Активні  рухи в нижніх кінцівках відсутні, тонус м’язів підвищений, сухожильні рефлекси на ногах високі, симптом Бабінського, Опенгейма позитивні. Відсутні больова і температурна чутливість з рівня пупка. Затримка сечовипускання і випорожнень..

1. Поставте та обгрунтуйте діагноз .

2. Складіть план обстеження.

3. Якого догляду потребує хвора?

                       4. Надайте інформацію про хворобу.

Ви фельдшер швидкої допомоги. Вас викликали до пацієнта Р., 24 років. Зі слів родичів пацієнт скаржився на сильні головні болі, блювання, слабкість в лівих кінцівках, потім хворий втратив свідомість

      З анамнезу відомо, що два дні тому, йдучи на роботу, хворий впав і вдарився потилицею. Була короткочасна втрата свідомості, нудота. За допомогою не звертався.

     Об’єктивно: пацієнт без свідомості. АТ 80/50мм.рт.ст, пульс-62/хв., ЧДР-24/хв. Справа - розширена зіниця, зліва – позитивний симптом Бабінського. Менінгіальні симптоми негативні.

1. Поставте та обгрунтуйте діагноз.

2. Надайте невідкладну допомогу.

3. Визначте тактику фельдшера.

                                   4.Надайте інформацію про хворобу.

Ви фельдшер ФАПу. Вас викликали до пацієнта 45 років, в зв’язку з неадекватною

поведінкою пацієнта. Пацієнт скаржиться на те ,що скрізь «фашисти» і хочуть його вбити.

З анамнезу відомо, що зловживає алкоголем, останній раз вживав 3 дні тому.

Об’єктивно: пацієнт підозрілий, тривожний, дивиться зі страхом. Порушена орієнтація в часі і просторі, але в власній особистості збережена. Відмічається виражена пітливість, гіперемія шкіри, особливо обличчя.

1. Поставте  та обгрунтуйте попередній діагноз .

2. Надайте невідкладну допомогу.

3. Визначте тактику фельдшера.

                                   4. Надайте інформацію про хворобу.

Ви фельдшер ФАПу. Вас викликали до пацієнтки Ю.,25 років. Родичі скаржаться на неадекватну поведінку пацієнтки, що виникла вперше.

           З анамнезу відомо, що бабуся пацієнтки неодноразово лікувалась  в психдиспансері.

Об’єктивно: пацієнтка відповідає на питання не завжди по суті. Відмічає, що в останній час з нею відбувається щось незвичайне: не впізнає себе, коли дивиться в дзеркало, всі люди на вулиці звертають на неї увагу, читають її думки, чує всередині голови чийсь голос, який коментує всі її дії. Ефективно напружена, критична до свого стану формально.

1. Поставте та обгрунтуйте попередній діагноз.

2. Назвіть принципи лікування.

3. Визначте тактику фельдшера.

                                   4.Надайте інформацію про хворобу.

Ви фельдшер ФАПу. До вас звернулась пацієнтка 40 років, зі скаргами на слабкість ніг, відчуття оніміння стоп, похитування при ходьбі.

З анамнезу відомо,що протягом 5 останніх років страждає  на В12-фолієводефіцитну анемію.    

При об’єктивному  обстеженні :  свідомість збережена. АТ 130/ 80 мм. рт.ст.,

пульс 68/хв. Активні рухи в нижніх кінцівках обмежені,тонус м язів знижений,сухожилкові рефлекси знижені. Порушене м’язово-суглобове та вібраційне чуття в стопах, поверхневі види чутливості порушені по типу «шкарпеток». Стійкість в позі Ромберга.

1. Поставте  та обгрунтуйте діагноз.

2. Складіть план лікування

3. Визначте тактику фельдшера.

                                   4.Надайте інформацію про хворобу.

   

                                                                     БІЛЕТ №  

Ви фельдшер ФАПу. Вас викликали до дитини, 8 років, зі скаргами на сильний головний біль з нудотою, неодноразове блювання.

      З анамнезу відомо, що захворів вчора, коли раптово підвищилась температура тіла до39,2 С, з’явився руховий неспокій.

   Об’єктивно: дитина загальмована. Пульс 96/хв., АТ 110/70 мм.рт.ст., ЧДР – 26/ хв., температура тіла до 39,2 С.  Голова закинута назад, ноги приведені до живота. Реакція зіниць на світло в’яла.  Виражена ригідність м’язів потилиці, симптом Керніга позитивний. Сухожильні рефлекси загальмовані.

1. Поставте та обгрунтуйте діагноз.

2. Складіть план обстеження.

3. Визначте тактику фельдшера.

                                   4.Надайте інформацію про хворобу.

Ви фельдшер ФАПу. Вас викликали до пацієнтки Д., 64 років. Зі слів родичів відомо,що вчора хвора скаржилась на оніміння, слабкість в правих кінцівках. Зранку не змогла встати з ліжка, перестала говорити, але розуміння мови збереглося.

     З анамнезу відомо, що хворіє на тромбофлебіт нижніх кінцівок.

Об’єктивно: свідомість збережена. АТ145/65мм.рт.ст., пульс-88/хв, ритмічний,ЧДР-18/хв., температура тіла 36,7 С. Активні рухи в правих кінцівках і чутливість відсутні. Тонус м’язів  підвищений. Справа – асиметрія обличчя і відхилення язика вліво.

1. Поставте та обгрунтуйте діагноз.

2. Надайте невідкладну допомогу.

3. Визначте тактику фельдшера.

4. Надайте інформацію про хворобу.

Ви фельдшер ФАПу. До вас звернулись родичі пацієнта Т.,35 років, зі скаргами на зміни його психічного стану. З їх слів, пацієнт став раптово активним: вночі практично не спить, пробує виконувати декілька справ одночасно, але ні одного із них не доводить до кінця. Сексуально розгальмований: на протязі тижня мав статеві зв’язки з декількома малознайомими жінками.

     З анамнезу: погіршення стану відмічається на протязі тижня.

    Об’єктивно: пацієнт не може всидіти на одному місці. Темп мислення прискорений, будує грандіозні плани на майбутнє, ейфоричний.

1. Поставте та обгрунтуйте діагноз.

2. Назвіть принципи лікування.

3. Визначте тактику фельдшера.

                                   4.Надайте інформацію про хворобу.

Ви фельдшер ФАПу. До вас звернулась пацієнтка Д., 32 років, зі скаргами на напади оніміння  пальців рук, що виникають  після переохолодження.

З анамнезу відомо,що 2 роки назад було обмороження кінцівок.

            Об’єктивно: свідомість ясна. АТ 120/80 мм.рт.ст., пульс 80/хв. Відмічається симетричне збліднення кінчиків пальців рук, вони холодні на дотик. Чутливість  знижена. Активні рухи в кінцівках збережені. М’язова сила однакова, тонус збережений.

1. Поставте  та обгрунтуйте діагноз.

2. Назвіть принципи лікування.

3. Визначте тактику фельдшера.

                                   4.Надайте інформацію про хворобу.

Ви фельдшер ФАПу. До вас звернувся пацієнт М.,44 років, якого  турбує головний біль, особливо зранку,  іноді блювання, яке не приносить покращення.

З анамнезу: хворіє протягом трьох місяців. Поступово з’явились  хиткість при ходьбі,

 Об’єктивно: свідомість ясна. АТ 140/90 мм.рт. ст., пульс 86 в хв. Активні рухи в кінцівках збережені. М’язевий тонус знижений. Відмічається інстенційний тремор при виконанні пальце-носової  і п’ятково-колінної проб правими кінцівками. Ністагм при погляді вправо. В позі Ромберга хитається вправо. Чутливість збережена.

1. Поставте  та обгрунтуйте діагноз.

2. Складіть план обстеження.

3. Визначте тактику фельдшера.

                                  4.  Надайте інформацію про хворобу.

   

                                                              БІЛЕТ №  

Ви фельдшер швидкої допомоги. Вас викликали  на будівництво до пацієнта, 37 років. Пацієнт скаржиться на сильний головний біль, блювання.   

    З анамнезу: впав з висоти 3 метри і на протязі 30 хвилин знаходився без свідомості.

   Об’єктивно: пацієнт загальмований, відповідає односкладно.  Пульс 76/хв, слабкого наповнення, АТ 90/60 мм рт.ст. ЧДР – 20/хв. Шкірні покриви бліді. Зіниці однакові.  Активні рухи в правих кінцівках обмежені, чутливість знижена. Не різко виражений симптом Керніга.

1.   Поставте  та обгрунтуйте діагноз.

2.   Надайте невідкладну допомогу.

3.   Визначте тактику фельдшера.

  1.  Надайте інформацію про хворобу.

Ви фельдшер ФАПу. Пацієнтка  С.,55 років, на прийомі несподівано втратила свідомість, впала.

        З анамнезу: відомо, що хворіє на епілепсію.

 Об’єктивно: з’явились тонічні судоми, які через декілька секунд змінились на клонічні.  Дихання стало хриплячим, із рота виділяється піна, відмічається мимовільне сечовипускання. Приступ продовжувався 3 хв. Пацієнтка  не приходила до свідомості. Через 10 хв. приступ у хворої повторився.

1. Поставте діагноз і обгрунтуйте відповідь.

2. Надайте невідкладну допомогу.

3. Визначте тактику фельдшера.

                                   4.Надайте інформацію про хворобу.

Ви фельдшер ФАПу. До вас звернулась пацієнтка М.,30 років, зі скаргами на оніміння та слабкість в кінцівках.

      З анамнезу відомо, що хворіє  на протязі трьох  років, коли  після лихоманки  з’явилось відчуття “ поколювання” в кистях, потім в стопах.  Лікувалась амбулаторно з невеликим покращенням. Останні два місяці слабкість посилилась, їй стало важко ходити.

Об’єктивно: свідомість ясна. АТ 130/80 ммрт.ст., пульс-76/хв., температура тіла-36,8С. активні рухи в дистальних відділах кінцівок обмежені, сухожильні рефлекси відсутні, атрофія м’язів, відмічається зниження чутливості  по типу “ шкарпеток і рукавичок ”. Проба Ромберга негативна.

1. Поставте діагноз і обгрунтуйте відповідь.

2. Назвіть принципи лікування .

3. Визначте тактику фельдшера.

                                   4.Надайте інформацію про хворобу.

Ви фельдшер ФАПу. До вас звернувся пацієнт Т., 15 років, зі скаргами на слабкість в нижніх кінцівках і м’язах плечового поясу .

З анамнезу відомо, що з 14 років став відмічати втомлюваність в нижніх кінцівках, особливо в стегнах при підйомі по східцях. У матері і старшої сестри хворого відмічались такі ж симптоми.

Об’єктивно: АТ 130/80 мм рт.ст., пульс 72/хв. Очні щілини розширені, губи потовщені, гіпотрофія м’язів плечового та тазового поясу, «крилоподібня лопатки». Знижені сухожилкові рефлекси, чутливих розладів немає.

           1. Поставте  та обгрунтуйте діагноз.

           2. Складіть план лікування.

           3. Визначте тактику фельдшера.

  1.  Надайте інформацію про хворобу.

Ви фельдшер ФАПу. Пацієнт В., 37 років, скаржиться на головний біль, підвищення температури до 37,6 С, блювання, загальну слабкість.

     З анамнезу відомо, що пацієнт знаходиться на диспансерному обліку в туберкульозному диспансері.

    При об'єктивному обстеженні: АТ 130/70 мм рт. ст., пульс 88/хв. Активні рухи в кінцівках  збережені. Чутливість не порушена. Позитивний симптом Кернінга. Відмічається   порушення зіничного рефлексу при збереженні конвергенції та акомодації.

1.Поставте та обгрунтуйте діагноз.

2. Складіть план обстеження.

           3. Визначте тактику фельдшера.

                                   4.Надайте інформацію про хворобу.

   

                                                                  БІЛЕТ №  

 Ви фельдшер швидкої допомоги. Вас викликали до пацієнта  С. 22 років. Зі слів родичів двічі було блювання.

 З анамнезу відомо, що пацієнт вживає наркотичні засоби.

      Об’єктивно: ейфоричний, свідомість сплутана. Пульс 93/хв., слабкого наповнення,

АТ 90/60 мм рт.ст. ЧДР – 20/хв. Зіниці вузькі. Шкіра і слизові бліді. Дихання поверхневе. Спостерігається ригідність  м’язів тулуба.

        1.  Поставте та обгрунтуйте діагноз.

        2.  Надайте невідкладну допомогу.

        3.  Визначте тактику фельдшера.

  1.  Надайте інформацію про хворобу.

Ви фельдшер ФАПу. Вас викликали до пацієнтки С.,22 років. Пацієнтка скаржиться на двоїння в очах при погляді вперед і відчуття тяжкості в нижніх кінцівках, втомлюваність при тривалій ходьбі.

     В анамнезі  2 роки тому був випадок  несподіваної втрати зору, який пройшов після  лікування через 4 дні.

Об’єктивно: свідомість ясна , АТ110/70 мм рт.ст., пульс-76/хв. Спостерігається розбіжна косоокість, опущення правої повіки. Активні рухи в нижніх кінцівках обмежені. Відмічається підвищення колінних і ахілових рефлексів, симптом Бабинського позитивний. В позі Ромберга падає назад, позитивна  колінно-п’яткова проба.

1. Поставте та обгрунтуйте діагноз.

2. Складіть план обстеження.

3. Визначте тактику фельдшера.

  1.  Надайте інформацію про хворобу.

Ви фельдшер ФАПу. До вас звернувся хворий Д.,54 років, з скаргами на   болі в лівій нижній кінцівці,  слабкість в лівій стопі, затруднення при ходьбі в зв’язку із звисанням стопи.

      З анамнезу відомо, що на протязі декількох років хворіє остеоходрозом поперекового відділу хребта. 

Об’єктивно: АТ 120/80 мм рт.ст., пульс -76/хв. При пальпації відмічається болючість паравертебральних точок в попереково–крижовій ділянці, а також по задній поверхні стегна і гомілки. Не може розігнути ліву ступню і пальці, не може стати на п’ятку. Відмічається знижена чутливість  по бічному краю гомілки і стопи зліва.

1. Поставте та обгрунтуйте діагноз.

2. Назвіть принципи  лікування.

3. Визначте тактику фельдшера.

  1.  Надайте інформацію про хворобу.

Ви фельдшер ФАПу. До вас звернулась пацієнтка Ч., 30 років, зі скаргами на сильні головні болі, похитування при ходьбі, загальмованість, постійну нудоту, двічі було блювання.

     З анамнезу: вранці, йдучи на роботу, упала на спину, вдарилася потилицею об бордюр тротуару, на декілька хвилин втратила свідомість.

      Об’єктивно:  свідомість ясна. АТ зліва 100/70 мм рт.ст., справа 130/80 мм рт.ст.,

пульс -  96/хв., ритмічний, температура 36,6 С.  Спостерігається нистагмоїдні посмикування  при погляді вліво. Активні рухи в кінцівках збережені. Порушень чутливості немає. Кисті рук холодні на дотик.

1. Поставте та обгрунтуйте діагноз .

2. Надайте необхідну допомогу.

3. Визначте  тактику фельдшера.

  1.  Надайте інформацію про хворобу.

Ви фельдшер ФАПу. До вас звернулась  пацієнтка Н.,30 років, зі скаргами на швидку м’язову втому, неможливість ходити на відстань, довго говорити, під час їжі наступає погіршення ковтання.  

З анамнезу відомо, що після прийому прозерину стан пацієнтки  покращується.

 Об’єктивно: АТ 110/70 мм рт.ст., пульс - 64/хв. Пацієнтка  астенічної будови, активні рухи в кінцівках збережені. М’язова сила знижена, м’язовий тонус збережений, рефлекси однакові. Чутливість збережена. Проба Ромберга негативна.

           1. Поставте  та обгрунтуйте діагноз.

           2. Складіть план обстеження.

3. Визначте  тактику фельдшера.

  1.  Надайте інформацію про хворобу.

                                                            БІЛЕТ №  

Ви  фельдшер швидкої допомоги. Вас викликали до пацієнта Ч.,43 років.    

З анамнезу:  зловживає алкоголем 15 років, неодноразово лікувався. Останній запій тривав 2 місяці. Три дні не вживав алкоголю, став збудженим, непосидючий, вночі не спав.

     Об’єктивно: шкірні покриви вологі, гіперемія обличчя, виражений тремор, оглядається, під ліжком бачить щурів та павуків, намагається їх спіймати, дезорієнтований у місці, часі.

   

     1.  Поставте та обгрунтуйте діагноз.

     2.  Надайте невідкладну допомогу.

     3.  Визначте тактику фельдшера.

  1.  Надайте інформацію про хворобу.

   Ви фельдшер ФАПу. До вас звернувся пацієнт К.,42 років, з скаргами на загальну скутість, повільну ходьбу, тремтіння кінцівок, слюнотечу.

   З анамнезу відомо: вважає себе хворим 2 місяців, близько 4 років тому переніс інфекційне захворювання,  яке супроводжувалось високою температурою, сонливістю і двоїнням перед очима.     

  Об’єктивно: пацієнт  загальмований, АТ 130/80 мм рт.ст., пульс72/хв.

Обличчя амімічне, погляд спрямований в одну точку. Мова тиха, уповільнена, з паузами. Симптомів ураження черепно-мозгових нервів не має. Симптом Ромберга негативний. Пересувається маленькими кроками, руки зігнуті в ліктьових суглобах, прижаті до тулуба. Тремор кистей у спокої. Чутливість збережена. Сухожильні рефлекси знижені  рівномірно.

1. Поставте та обгрунтуйте діагноз.

2. Складіть план обстеження та вкажіть принципи лікування.

3. Визначте  тактику фельдшера.

  1.  Надайте інформацію про хворобу.

Ви фельдшер швидкої допомоги. Вас викликали в зв’язку з автокатастрофою. Постраждалий юнак 18 років.

     Об’єктивно: пацієнт  без свідомості. Було неодноразове блювання. Відмічається блідість шкірних покровів. АТ 90/50 мм рт. ст., пульс 106/ хв., ритмічний, слабкого наповнення, дихання шумне, асиметрія обличчя. Крово- і  лікворотеча із ушей і носа.

1. Поставте та обгрунтуйте діагноз.

2. Надайте невідкладну допомогу.

3. Визначте тактику фельдшера.

  1.  Надайте інформацію про хворобу.

Ви фельдшер ФАПу. До вас звернулась пацієнтка Ж.,36 років , зі скаргами на безладні недовільні рухи у кінцівках, спочатку не різко виражені,  прогресуючі, які почали заважати пацієнтці  нормально працювати.  

З анамнезу відомо, що  хворіє на протязі 3–х років. В сім’ї таким захворюванням хворів батько.

     Об’єктивно: АТ 120/80 мм рт.ст., пульс-78/хв. При бесіді з пацієнткою відзначаються ознаки розумової недорозвиненості: знижена пам’ять, вона робить помилки при простих арифметичних діях, створює враження “гримасування”. При ходьбі розкидає руки і ноги, але рівновагу зберігає.

1. Поставте  та обгрунтуйте діагноз.

2. Складіть план обстеження.

3. Визначте  тактику фельдшера.

  1.  Надайте інформацію про хворобу.

Ви фельдшер швидкої допомоги. Вас викликали до пацієнтки М., 35 років. Яка скаржиться на напад головного болю в скроні та ділянці ока, потемніння в очах, блювання.

      З анамнезу: хворіє з 14 років. Напад триває декілька годин, часто проходить після сну.

     Об’єктивно: свідомість ясна. АТ 120/60 мм рт.ст., пульс 68/хв. Активні рухи в кінцівках збережені. Тонус м’язів однаковий. Чутливість збережена. Проба Ромберга негативна. Симптомів ураження  черепно-мозгових нервів немає.

1. Поставте  та обгрунтуйте діагноз.

2. Надайте невідкладну допомогу.

3. Визначте тактику фельдшера

  1.  Надайте інформацію про хворобу.

   




1. Управление образования городского округа Заречный ЗМОУ Средняя общеобразовательная школа ’ 4.html
2. Оренбуржье _______________ Х
3. Проект реконструкции ИП Ермишкина ЛИ г Арсеньев по производству сдобных булочных изделий
4. Товариство російськомалоросійських артистів під керівництвом П.html
5. Красноярский государственный медицинский университет имени профессора В.
6. Понятие личности профессиональная направленность
7.  Классификация это метод научного познания представляющий собой распределение большой совокупности объ
8. ТЕМА СИТУАЦІЙНОГО УПРАВЛІННЯ З ЕКСПЕРТНОЮ БАЗОЮ ЗНАНЬ ПРОЦЕСОМ ВІДСАДЖЕННЯ ВУГІЛЛЯ
9. ТЕМА- УПРАВЛЕНИЕ ПРОЕКТОМ Руководитель- Устинов А
10. Доклады на научных конференциях семинарах и т
11. . Стоматологія 2011 1 У чоловіка 40ка років на шиї виявлено пухлиноподібне утворення розміром 8х7 см яке хір.
12. diletnt.ru-rticles-8869654-sphrseid538360 Евгений Гонтмахер член правления Института современного развития Столыпин
13. облучения при прохождении радиоактивного облака и при расположении на следе облака; дозы внутреннего облуч
14. Отдел вневедомственной охраны при отделе внутренних дел по Октябрьскому округу г
15. Особенности преподавания математики для детей шестилетнего возраста в условиях современной школьной программы
16. ЛЕКЦИЯ 18 ОСНОВНЫЕ ЧЕРТЫ АФИНСКОГО ПРАВА
17. ндегі эл.магн. процестер ЭІКі электр тогыны~ к~ші мен кернеуі ар~ылы сипатталады Электр тізбекті~ элемен
18. Значение и особенности использования компьютеров
19. 912 Направление Характеристика Направления Характери.html
20. Заимствованная лексика в английском языке и ее использование в различных функциональных стилях