Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Варіант 7
1. Проблеми космоцентризму та діалектики у філософії Платона і Аристотеля
2. Прийняття природи,його філософське осмислення.Природне та штучне середовище життя людини.
1.Космоцентризм - система філософських поглядів , в яких космос (як філософське поняття ) займає центральне місце. Стрижневою ідеєю др.греч . філософії був космоцентризм - сприйняття світу як величезного і таємничого Космосу , гармонійного і різноманітного у своїх проявах. Страх і схиляння перед Космосом , прояв інтересу насамперед до проблем походження матеріального світу , поясненню явищ навколишнього світу.
Термін " Д" . вперше вжито Сократом для позначення плідної і взаємозацікавлених досягнення істини шляхом зіткнення протиборчих думок . Творцем першої форми філософської Д. прийнято вважати Геракліта , надала традиційним думкам про зміни абстрактно - загальну і в той же час не поривав з образами форму. Великий внесок у становлення античної Д. внесла Елейський школа , яка виявила глибинну Д. сущого , що не вкладається в логіку понять. Чудові зразки античної Д. зустрічаються у навчанні Платона , осмислюється Д. руху і спокою , відмінності і тотожності , а саме буття трактував як активно самосуперечності координовану роздільність . Діалектичні ідеї Платона знайшли свій подальший розвиток у вченні Аристотеля і в неоплатонізмі , діалектично трактував основні ієрархії буття
2.Поняття "природа" - одне з найбільш широких понять. Явища і об'єкти природи - це і світло далеких зірок, і взаємоперетворення дрібних елементарних часток, безкраї простори океану і тягнуться поруч ліси і луки, могутні річки. Це і нескінченна різноманітність життя на Землі .Частіше, однак, це поняття вживається в декілька більш обмеженому і визначеному сенсі, позначаючи всю сукупність природних умов існування людини і людства.
Для того щоб розглянути це питання більш детально, необхідні деякі пояснення. Найбільш загальне уявлення про взаємодію людини і природи дозволяє отримати поняття «навколишнє середовище».
Прийнято розрізняти природне і штучне навколишнє середовище. Природне навколишнє середовище охоплює гео-і біосферу, тобто ті матеріальні системи, які виникли й існують поза і незалежно від людини, але разом з тим можуть з часом стати об'єктами його діяльності. У зв'язку з розвитком космічної технології та космоплаванія до числа таких об'єктів слід віднести також і певну частину Сонячної системи. Остання, охоплюючи лише поверхню Землі, становить важливу, але не єдину підсистему природного середовища існування людини.
К. Маркс виділяв в природному середовищі існування людини дві групи явищ: природні джерела засобів життя (дикі рослини, плоди, тварини і т. д.) і природні багатства, які є предметами праці (кут, нафту, енергія, падаючої води, вітру і т . д.).
Найважливішим результатом виробництва є створення штучного середовища проживання.Вона включає в себе не тільки неживі предмети, створені людиною і не існують в природі, а й живі організми: рослини, тварини, виведені або створені людиною завдяки штучному відбору або генної інженерії. Однак штучне середовище проживання не зводиться до даної речовій основі. Щоб переконатися в цьому, наведемо такий факт. Маса всіх штучно створених людиною неживих предметів і живих організмів називається техномассой. Маса всіх живих організмів, що існують в природних природних умовах, ще не зазнали олюднення, називається біомасою. До цього слід додати техногенний вплив людини, що приводить до змін "цілих геологічних
12.11.13
структур, створення гігантських штучних водосховищ, зміні атмосфери. З природою нерозривно пов'язана не тільки фізична, а й духовне життя людини. Ми захоплюємося красою дикої природи не менше, ніж красою майстерно розроблених парків.