Будь умным!


У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

Тема уроку Загальні відомості про рівняння

Работа добавлена на сайт samzan.net: 2016-03-30

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 16.5.2024

Урок 1

Тема уроку.  Загальні відомості про рівняння. Рівносильні рівняння.

Мета уроку: привести в систему відомості учнів про рівняння, корені рівняння, розв’язування рівнянь, ввести поняття рівносильних рівнянь та формувати вміння учнів знаходити рівносильні рівняння; розвивати інтерес до вивчення математики та історії математики логічне мислення та усний рахунок; виховувати  культуру математичних записів та математичної мови.  

Тип уроку: засвоєння нових знань.

Обладнання: таблиця, портрети Мухаммеда Бен Муса аль-Хорезмі, Франсуа Вієта, Гольфріда Вільгельма Лейбніца, Яна Відмана, Вільяма Оутреда.    

                                                 Хід уроку

І.  Повідомлення теми та мети уроку.

Сьогодні ми розпочинаємо вивчати розділ «Лінійні рівняння з однією змінною». А розпочнемо вивчення даного розділу з теми «Загальні відомості про рівняння. Рівносильні рівняння». Це і є тема нашого уроку. Завдання сьогоднішнього уроку систематизувати відомості про рівняння, їх корені та розв’язування, коротко ознайомитися з історичними відомостями пов’язаними з рівняннями, ввести поняття рівносильних рівнянь та навчитися їх розпізнавати.

ІІ. Мотивація навчальної діяльності.

Алгебра  як наука виникла і розвивалася у зв’язку з відкриттям рівнянь. Ще із сивої давнини єгиптяни, вавілонці та індійці володіли першими елементами алгебри. Вони вміли за умовою задачі складати рівняння і розв’язувати деякі з них. Слово « алгебра» зустрічається вперше в ІХ ст. у праці відомого математика й астронома  Мухамеда  Бен Муса ал- Хорезмі      ( що означає Мухамед - син Муси із Хорезму; тепер це територія сучасного Узбекистану). Ал- Хорезмі написав працю «Кітаб аль-джебр  аль- мукабала», яка присвячена складанню і розв’язуванню алгебраїчних рівнянь. В перекладі аль-джебр означає перенос доданків, а аль- мукабала - зведення подібних доданків.

Ви бачите перед собою портрети вчених, які зробили величезний внесок в розвиток алгебраїчної символіки. У працях стародавніх математиків не вживалися символіка і знаки. Громіздкі алгебраїчні записи (викладені переважно словесно) утруднювали перетворення. І лише у 1489р. німецький математик Ян Відман ввів математичні знаки «+» - додавання і «-» - віднімання,  у 1631р. англійський математик Вільям Оутред – знак «х» - множення, а відповідно у 1684 і 1693 рр. німецький математик, фізик і філософ Гольдрід Вільгельм Лейбніц  - знаки «:» - ділення і «·» - множення. Також величезний внесок  у розвиток алгебраїчної символіки зробив у XVI ст. видатний французький математик Франсуа Вієт, якого називають «батьком алгебри». Саме він став позначати буквами  не тільки невідомі, але й будь- які числа, зокрема коефіцієнти при невідомих.

До XIXст. алгебра розвивалася, як наука про методи  розв’язування рівнянь. Згодом вона збагатилася іншими змістовними лініями. Тепер рівняння – лише одна із складових частин алгебри.

Давайте зараз  ми з вами згадаємо все , що нам відомо про рівняння.

ІІІ. Актуалізація опорних знань.

Метод  « Незакінчене речення».

  1.  Рівність, яка містить невідоме число, називається…(рівнянням)
  2.  Невідоме число у рівнянні називається…(змінною)
  3.  Корінь рівняння - це значення змінної, за якого рівняння…(перетворюється у правильну рівність)
  4.  Розв’язати рівняння - це…(означає знайти його розв’язки  або довести, що їх немає)

Метод «Мікрофон»

1. Який із записів є рівнянням:    а)  7х-21< 0 ;   б)4х+5;                                        в)7х-2=10;         г) (12-10)· 3=6 ?

(Відповідь: в)7х-2=10)

2. Чи є число 3 коренем рівняння:  а) 2х=6 ; (ТАК)     б) х-7=4; (НІ)                             в)2х+3=8 ;(НІ)          г)27:х=9 (ТАК) ?

3. Яке з чисел є коренем рівняння   х2= 2х+3 :    а) 0; б) -1; в) 1; г) 3 ?

ІV Доповнення знань учнів.

Розглянемо два рівняння :  2х-3=9 і  3х=18.   Що у них спільного?               (мають один корінь: х=6). Це рівносильні рівняння.

Два рівняння називаються рівносильними, якщо вони мають одні й ті самі корені, або не мають розв'язків.

Властивості рівнянь:

  1.  якщо у будь - якій частині рівняння розкрити дужки або звести подібні доданки, то дістанемо рівняння, рівносильне даному;
  2.  якщо в рівнянні перенести доданок з однієї частини до іншої, змінивши його знак на протилежний, то дістанемо рівняння, рівносильне даному;
  3.  якщо обидві частини рівняння помножити або поділити на одне і те саме число, відмінне від нуля, то дістанемо рівняння, рівносильне даному.

V. Вдосконалення вмінь.

1) Перевірте, чи рівносильні рівняння:  

а) ( х+3)(х-3)=0 і  х2=9;  (ТАК)                       

  б) х+2=х і  2-х=5 ;(НІ)   

в) х+3= 4 і 5х=10 ;(НІ)

г) 2(х-1) =5х і 2х-2=5х (ТАК) ?

2)Знайдіть  корінь рівняння:

  1.  4y = -8;   

                   у=  -8:4;    

                    у = -2.

Відповіді: а) 2; б) -2; в) ; г) коренів немає.

  1.    x = 7;

                        х=7:;  

                        х = 10,5.

Відповіді: а)  ; б) 10,2; в) 10,5; г) коренів немає.

4.

                      

Відповіді: а)  ; б) 1,2; в)  ; г) коренів немає.

5.                  0,1(x+1)=1;   

                     х+1=1: 0,1;

                      х+1= 10;

                        х=9.

Відповіді: а) 6; б) 9; в) 0,9; г) коренів немає.

6.                   5(y3)12=73;   

                    5(у-3)=73+12;  

                      5(у-3)=85;  

                      у-3=85:5;   

                       у-3=17;    

                        у=17+3;  

                        у=20.

Відповіді: а) 20; б) 0,2; в) 3,2; г)коренів немає.

   7.                   (4+3x) = 2,5 +  ;

                   

Відповіді: а) 3; б) ; в) 1,3; г) коренів немає.

8.                   ;

                                                                                                                                       

Відповіді: а) 10; б)1,4; в)14; г) коренів немає.

9.                       = 2;

                      

              х-9=18;  

                х=27.

Відповіді: а) 18; б) 27; в) ; г) коренів немає.                           

 3)  Задача Піфагора.

- Скажи мені, великий Піфагор, скільки учнів відвідують твою школу і слухають твої бесіди? « Ось скільки, - відповів філософ, - половина вивчає математику, чверть - музику, сьома частина перебуває у мовчанні та, крім того, є ще три жінки». Скільки учнів відвідують школу Піфагора?

Розв’язання

Позначимо  через х - кількість відвідувачів школи Піфагора.Тоді математику вивчає  учнів, музику -  учнів, у мовчанні перебуває  учнів, крім того, є  ще три жінки. Задачу зводимо до рівняння:   

   +++3 = х;

                                                                                                            х=28.                 Отже, школу великого Піфагора відвідують 28 учнів.

Відповідь: 28 учнів.

VІ.  Домашнє завдання.

Складіть задачу про ваш клас, вашу сім'ю, ваших друзів, яка б розв'язувалася за допомогою рівняння, схожу на задачу Піфагора.                                              §1 ; № 8; 10.

VІІ. Підведення підсумків уроку.

Рефлексія.

Що нового ви сьогодні дізналися?

Чи сподобався вам урок?   Що не сподобалося?  Що треба змінити, щоб було краще?  




1. Это Масоны розенкрейцеры тамплиеры Тевтонский Орден
2. Ацетилсалициловая кислота300 мг100 шт
3. Конспект лекций Омск 2006 УДК 681
4. Введение В настоящее время большое внимание уделяется низколегированным алюминиевым сплавам т
5. Оборона Кенгсберга
6. m- I~m gonn try to go for long run tomorrow to rise money for Rndom cts in new event we~re gonn lunch this yer nd hope to do I think nnully which is E4K Endure 4 Kindness.
7. . Общее представления о статистике
8. Большого Взрыва при возникновении Вселенной
9. Бюджетный дефицит и профицит
10. Тема. Типы переменных ПЛАН [0
11. тема- Соучастие в преступлении Слушателя заочной формы обучения
12. trophe ~ пища питание ~ совокупность процессов питания клеток и неклеточных элементов различных тканей обесп.html
13. оптических схемах
14. Грубые корма
15. 4260024002СК Складальне креслення 1
16. тема Денежный мультипликатор
17. Геоинформационные технологии в картографии Понятие о ГИС
18. На тему- Ценообразование на Автотранспортных предприятиях Выполнил- студент группы АТХт07 очн.html
19. СПОРТ ПСИХОЛОГИЯСЫ ПСИХОЛОГИЯЛЫ~ БІЛІМНІ~ ~ОЛДАНБАЛЫ САЛАСЫ РЕТІНДЕ
20. УРАЛЬСКАЯ ГОСУДАРСТВЕННАЯ ААРХИТЕКТУРНОХУДОЖЕСТВЕННАЯ АКАДЕМИЯ ФГБОУ ВПО УралГАХА УТВЕ