Будь умным!


У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

тема управління запасами на підприємстві 3

Работа добавлена на сайт samzan.net:

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 9.11.2024

Контрольна робота
на тему:

«Операційний менеджмент.Його функціі на підприємстві»

Виконала:                            

Студентка ІІІ-го курсу
Групи: Б1УБ
Бондаренко Аастасія

ЗМІСТ

1. Операційна функція на підприємстві

2. Система управління запасами на підприємстві

3. Список використаної літератури

1. Операційна функція на підприємстві.

Структура більшості організацій базується на розподілі по функціях.

Конкретне розташування тих чи інших обов'язків може варіюватися, причому в дуже широкому діапазоні. Часом функція закупівель цілком підкоряється виробничому відділу, забезпечення якості - відділам досліджень і розробок, а іноді - тому ж маркетингу. У деяких організаціях мається відособлена функція технічної служби, яка включає в себе дослідження і розробки, виробничий інжиніринг, забезпечення якості, обробку даних і навіть виробничий контроль.

У сфері послуг ситуація звичайно не настільки визначена, але у великих організаціях найчастіше просліджуються аналогічні структури.

Операційна функція - це основа основ будь-якої організації, вона взаємодіє з усіма іншими її функціями. Кадри і закупівлі можна розглядати як сервісні функції стосовно основних операцій (тобто як послуги), у той час як фінанси не тільки являють собою послугу, але і виконують контролюючу функцію. Не настільки однозначні відносини з відділами досліджень і розробок і маркетингу. Обидва вони більш націлені на задачі корпоративного характеру і найчастіше розглядають операції як щось само собою зрозуміле, покликане допомагати їм у роботі.

Ілюстрацією цього конфлікту є часто присутні, але несумісні погляди відділів продажів і виробництва, коли в першому упевнені, що єдина функція виробництва - робити те, що другі повинні продавати, а в другому вважають, що основна задача торгівлі - продавати те, що перші повинні виробляти . Насправді і ті й інші повинні знаходити можливості для задоволення потреби ринку.

Тому для нормальної організації операційного менеджменту в підрозділах варто виділити якусь одну відмітну сферу компетенції, що і стане їх корисним внеском у маркетинг компанії.

Дії, в результаті яких виробляються товари і надаються послуги, мають загальну назву - "операційна функція".

Широко відомі терміни "виробництво" і "операції" мають багато спільного. Однак під виробництвом в основному розуміються випуск товарів і переробка сировини. Термін "операції" ширше, він включає в себе не тільки виробництво товарів, але й надання послуг.

Підприємства (організації) розрізняються за видами діяльності, що входять в операційну функцію. Організації, що виробляють товар, як правило, є матеріально і енергоємними, тобто споживають значні обсяги сировини, напівфабрикатів, паливно-енергетичних ресурсів і т. п. До таких організацій належать об'єкти будівництва, машинобудівні підприємства, хлібозаводи та ін Продукція цих організацій , за винятком будівельної, як правило, розрахована на масового споживача - це автомобілі, пилососи, хлібобулочні вироби і т. д. У той же час організації, які надають послуги (підприємства сфери послуг, аеропорти, автостанції, лікарні), затрачають незначну кількість вихідних матеріалів і енергії. Однак їхні послуги, як правило, індивідуальні і визначаються вимогами клієнтів (замовників).

Використовуючи методологію системного підходу, можна встановити, що будь-яке підприємство чи організація являє собою відкриту систему, яка перетворює вхідні величини, тобто сировину, напівфабрикати, праця та ін, у вихідні, тобто у продукцію, послуги.

Повна система виробничої діяльності підприємства (організації) називається операційною і є центральною ланкою будь-якого підприємства (організації) по випуску продукції та наданню послуг. У цій системі, створеній на основі раціонального (вертикального і горизонтального) поділу праці і сполучення в часі і просторі предметів, засобів і самої праці, реалізується операційна функція, тобто сукупність дій по переробці (перетворенню) ресурсів, одержуваних із зовнішнього середовища, і видачі результатів діяльності під в

нинішні середу (рис. 1).

Рис. 1. Принципова схема операційної системи

Операційна система складається з трьох підсистем:

переробної (виконує продуктивну роботу, непо-безпосередніх пов'язану з перетворенням вхідних величин у вихідні результати);

забезпечення (не пов'язана безпосередньо з виробництвом вихо ¬ да, але виконує необхідні функції забезпечення переробної підсистеми);

планування і контролю (отримує інформацію із зовнішнього та внутрішнього середовищ про стан переробної підсистеми та підсистеми забезпечення, обробляє цю інформацію і видає рішення про те, як повинна працювати переробна підсистема).


Існуючі класифікації операційних систем засновані на характері виходу і типі використовуваного процесу переробки ресурсів (табл. 1). За таким класифікаціям можна представити діяльність будь-якого підприємства промислового виробництва і сфери послуг усіх галузей народного господарства.
 

Таблиця 1 Класифікація операційних систем


Тип

перерабатывающей

системы


Характер производимого товара


Продукция


Объект, оказывающий

услуги


Дискретный

проектное производство



Строительная Произведение писателя



Врач-терапевт Маляр



мелкосерийное производство



Типографская Столярная



Клиническая больница СТО автомобилей



массовое производство



Автосборочного завода Швейная


Аэропорт

Мойка автомобилей


Непрерывный



Нефтепереработки Угольная



Радиостанция Милицейский патруль



Стратегічне призначення кожного підприємства можна представити у вигляді ланцюжка "виробництво - потреби споживача" (рис. 2).


^ Операционная система



Продукция, 

услуги



^ Потребности потребителя





Рис. 2. Ланцюжок "виробництво - потреби споживача"


Стратегія підприємства полягає в тому, щоб за допомогою операційної системи виробляти продукти або надавати послуги з метою задоволення основних потреб споживачів. Визначення того, які саме потреби беруться в якості мети діяльності підприємства, є стратегічним рішенням, при якому повинні враховуватися дані маркетингових досліджень ринків виробів, продукції, послуг.

Відзначимо, що в області виробничої діяльності до найбільш важливим стратегічним рішенням відносяться такі: як, коли і де виробляти товари або надавати послуги. Вибираючи методи виробництва продукції або надання послуг, слід враховувати сумісність (вид або тип) майбутньої продукції (або послуги) з випускається (або наданої), а також з потребами споживачів.

^ 2. Система управління запасами на підприємстві.

Запаси - це резерви матеріальних ресурсів підприємства.

Управління запасами має два основні аспекти:

1. Забезпечення виробництва потрібного товару в потрібний час у достатній кількості.

2. Зниження витрат на підтримку запасів.

Основна мета управління запасами - досягти задовільного рівня обслуговування споживачів, одночасно зберігаючи витрати на підтримку запасів у розумних межах.

Запаси призначені для:
забезпечення безперебійної роботи виробництва;

захист виробництва від недостачі матеріальних ресурсів;

захист від збільшення постачальниками цін на матеріали;

використання переваги знижок при великих обсягах замовлення.

Основні риси ефективного управління запасами.

1.

Облік наявних запасів в стадії виконання замовлення.

2.

Прогнозування попиту на промислову продукцію.

3.

Наявність інформації про матеріали і термінах їх постачання.

4.

Оцінка вартості підтримки (збереження) запасів.

5.

Використання системи класифікації запасів.

Основне завдання менеджера: виконати замовлення в той момент, коли обсяг наявних запасів достатній для задоволення попиту протягом часу, необхідного для виконання замовлення.

Це час визначається точкою відновлення замовлення: відновлення замовлення в той момент, коли наявний запас знижується до певного рівня.

^ Види виробничих запасів.

Запаси, як правило класифікуються за двома критеріями:

параметрами руху матеріальних потоків: простору і часу;

функції запасу. Всі наявні на підприємстві запаси визначаються як сукупні. Сукупні підрозділяються на виробничих і товарних.

Рис.1. Сукупні товари виробництва.

^ Виробничі запаси формуються в організаціях-споживачах і призначені для забезпечення безперебійного виробничого процесу. До них відносяться: предмети праці, які ще не піддавалися обробці.

^ Товарні запаси знаходяться в організацій-виробників на складах готової продукції. Вони необхідні для безперебійного забезпечення споживачів матеріальними ресурсами.

Виробничі та товарні запаси поділяються на такі види:

поточні запаси: забезпечують безперервність постачання виробничого процесу між двома постачаннями;

підготовчі (буферні) запаси: вони виділяються з виробничих запасів і потребують додаткової підготовки перед використанням (сушіння, пресування і т.д.). Вони формуються при відпустці матеріалів споживачу партіями;

гарантійні (страхові) запаси: призначені для безупинного постачання споживача в непередбачених обставин (наприклад затримка постачань при доставці). На відміну від поточних, гарантійні запаси постійні, при нормальних умовах роботи вони недоторканні.

перехідні запаси: залишки матеріальних ресурсів на кінець звітного періоду. Призначені для забезпечення безперервності роботи до чергового постачання.

За часом запаси розбиваються на кількісні рівні:

максимальний бажаний запас: визначає економічно доцільний рівень запасу і застосовується як орієнтир при розрахунку обсягу замовлення

торговий рівень запасу: використовується для визначення моменту часу видачі чергового замовлення

поточний запас: відповідає рівню запасу в будь-який момент обліку. Він може збігатися з максимальним бажаним, граничним або гарантійним запасом.

^ Основні системи управління запасами.

Управління запасами - це визначений вид виробничої діяльності, об'єктом якого є створення і збереження запасів.

^ Основна мета управління запасами на підприємстві - знизити загальні щорічні витрати на утримання запасів до мінімуму за умови задовільного обслуговування споживачів. На практиці розроблено багато методів, прийомів і стратегій управління запасами. Ось деякі з них: 1. Система з фіксованим обсягом замовлення.

2. Управління запасами методом ABC.

3. Система "точно в термін".

Список використаної літератури

1.

Воробйов Л.А. Основи управління виробництвом. - Мінськ: НПЖ «Фінанси, облік, аудит»,2000. - 195 с.

2.

Гевко І.Б. Операційний менеджмент: Навч. посіб. для студ. вищ. навч. закл .. - К.: Кондор, 2005. - 228с.

3.

Гелловей Л. Операційний менеджмент. Принципи та практика. - СПб.: Питер, 2000. - 320 с.

4. Курочкін А.С. Операційний менеджмент: Учеб. посібник. - К.: МАУП, 2000. - 144 с.




1. тематизированное группирование доходов расходов в том числе кредитование за вычетом погашения и финансир
2. реферату- Українська мова її походження вивчення і захистРозділ- Мовознавство Українська мова її походже
3. Доклад- Средства для лечения больных хроническим колитом
4. Империал Брайан повесил записку что им нужен ударник
5. тематики фізики та філософії.
6. а под действием нагрузок
7. Реферат Товароведная характеристика плавленых сыров
8. Об охране труда Кодекс законов о труде КЗоТ Украины статьи
9. . ~ш еселі интегралда цилидрлік координаттар~а к~шу формуласын жазу
10. ТЕМА- АНАЛІЗ БУДОВИ І ПОШИРЕННЯ МЕРЗЛОТНОГО РЕЛЬЄФУ НА ЗЕМЛІ МЕТА- сформувати уявлення про геоморфологічну
11. Система охлаждения автомобиля ЗИЛ-130
12. участниц; установлено что при переходе к евро остаются неизменными ранее взятые контрактные обязательства
13. ом году Спалланцани заметил что если у летучей мыши заткнуть уши она теряет ориентировку он и предположил
14. тема наблюдения измерения регистрации и обобщения данных о хоз явлениях и операциях с целью их управления.
15. индейцы из племени Вампаноаг благодаря помощи которых колония выжила в первую голодную зиму
16. Система технічного обслуговування сільськогосподарських машин.html
17. Компьютеры как средство развития правовой информации
18. Верно ли что делопроизводство ~ это специфическая деятельность по созданию документов связанных с приня
19. тема Серед соціологів існують різні точки зору щодо найхарактерніших сутнісних рис суспільства
20. на тему- Экономическая нестабильность и безработица Выполнила студентка 1го курса