Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

Подписываем
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Предоплата всего
Подписываем
Тема роботи: Дослідження навантаження.
Мета роботи: Дослідити порядок виникнення та динаміку зміни навантаження залежно від кількості та типу абонентів а також питомого навантаження яке створюється одним абонентом.
Завдання:
Побудувати графіки залежності навантаження, яке створюється абонентами різних категорій, залежно від їх кількості Y(n), від середньої кількості викликів, що поступають від одного джерела навантаження за одиницю часу Y() та від середньої тривалості зайняття комутаційної системи при обслуговуванні одного виклику n Y().
Формування вхідних даних:
Джерела навантаження (вибираються студентом індивідуально з вказаного діапазону) телефонні апарати (або категорії абонентів за навантаженням) по середній кількості викликів і середній тривалості зайняття поділяються на наступні категорії, номер якої позначимо через i:
абоненти (телефонні апарати) з доступом до ЦМІО або Internet =100-300;
абоненти (телефонні апарати) з підвищеним навантаженням народно-господарського або адміністративного сектору =200-500;
абоненти (телефонні апарати) виробничого (ділового) сектору =200-500;
квартирні телефонні апарати, які діляться на індивідуального користування =500-1000 та колективного користування =100-250;
таксофони міського звязку =25-50.
Загальна кількість телефонних апаратів, які підключаються до комутаційного обладнання (АТС) може бути визначена згідно:
,
де k загальна кількість категорій джерел навантаження, які підключаються до АТС.
Середня кількість викликів від одного джерела в одиницю часу для кожної категорії вибирається студентом з діапазону:
=0,3-0,5 викл/год абоненти з доступом до ЦМІО,
=0,5-0,7 викл/год абоненти народно-господарського або адміністративного сектору,
=0,5-0,7 викл/год абоненти ділового сектору,
=0,1-0,3 та =0,15-0,4 квартирні абоненти індивідуального та колективного користування відповідно.
Тоді при k категорій джерел навантаження, середньозважена кількість викликів від одного джерела визначається виразом:
.
Для простоти розрахунків скористаємося припущенням: вважаємо що всі виклики є успішними (тобто використовується ідеальна система комутації).
Середня тривалість зайняття . Під тривалістю одного зайняття розуміють проміжок часу з моменту підняття абонентом телефонної трубки (при цьому відбувається замикання шлейфу абонентської лінії) до моменту повернення пристроїв станції, які були зайняті в обслуговуванні виклику, у вихідний (початковий) стан. Тривалість зайняття є випадковою величиною і її середнє значення може бути визначене лише на підставі результатів спостережень на діючих мережах. Складові середньої тривалості різних видів зайняття є наступними:
1. Розмова відбулася. Середня тривалість цього вигляду зайняття може бути розрахована по формулі:
де =2-3 с середня тривалість слухання абонентом сигналу „Відповідь станції”,
=1-2 с середня тривалість встановлення зєднання,
=5-10 с середня тривалість посилки виклику абоненту, який викликається,
середня тривалість проведення безпосередньо розмови, для абонентів з доступом до ЦМІО 10-20 хв.; абонентів народно-господарського або адміністративного сектору 2-3 хв.; абонентів ділового сектору 2-3 хв.; квартирних абонентів індивідуального та колективного користування 3-5 хв. та 2-4 хв. відповідно,
=0,5-1 с середня тривалість повернення приладів у вихідний стан того як абонент(и) покладуть телефонну трубку.
Середня тривалість розмови по АТС в цілому визначається як сереtднє зважене тривалостей по кількості розмов джерел відповідних категорій, , тобто по формулі:
,nccc
де кількість абонентів і-тої категорії, середня кількість викликів від одного абонента i-тої категорії, відсоток викликів від всіх абонентів i-тої категорії, що закінчилися розмовою, тривалість проведення безпосередньо розмови абонентом i-тої категорії, k кількість категорій абонентів, які включені в дану АТС.
Середня інтенсивність вхідного навантаження:
.