Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
3. Характеристика САБ SCROOGE IІI: структура, функції, технічне та технологічне забезпечення
АБС «Scrooge» розроблена для оптимізації діяльності великого банківського бізнесу і призначена для комплексного підходу до питання автоматизації банківської діяльності, що дозволяє найбільш ефективно управляти роботою банку. Впровадження її відбувається протягом всього 4-6 місяців після обстеження фахівцями компанії Lime Systems всього бізнес-функціоналу замовника.
Дана система здійснює автоматичну побудову статистичної звітності, а також легко адаптується до різних змін і нововведень НБУ. Це істотно розширює функціональність системи без необхідності кардинальних програмних змін.
Важливою характеристикою даного продукту є її трирівнева архітектура, яка дозволяє розподілити навантаження на систему, дає можливість використання термінального доступу, і як наслідок, зниження вимог до каналів зв'язку і потужностей робочих станцій. Також, завдяки такій структурі, здійснюється розподіл даних на архівні та оперативні, з «прозорим» для користувачів доступом до інформації, і при цьому система має високу безпеку, надійність і масштабованість.
АБС «Scrooge» вирішує завдання взаємодії зарубіжних систем автоматизації банківської діяльності з законодавством України, що особливо актуально для філій міжнародних банків із впровадженими АБС західного зразка. Цей продукт також може здійснювати побудову і перегляд звітності за попередні періоди, що дозволяє знизити навантаження на персонал банку при необхідності повторного надання звітів.
За своїми функціональними можливостями система може справлятися на високій швидкості з дуже великими обсягами даних, тим самим показуючи кращі результати при менших апаратних потужностях. А максимальне використання можливостей windows-і web-інтерфейсів спрощує роботу з системою з точки зору розуміння, швидкості і зручності для користувача.[7]
Дана система ефективно експлуатується більш ніж у 130 банках України, серед яких такі великі банки з розвиненою філіальною мережею, як Укргазбанк, Кредитпромбанк, «ТАС-Інвестбанк» та інші. Вартість АБС «Scrooge ІІІ» залежить від числа користувачів і коливається в межах від $ 15 тис. до $ 400 тис.
АБС «Scrooge ІІІ» це комплекс автоматизації для сучасного банку, що охоплює весь процес діяльності фінансової установи: від початку роботи з клієнтом, включаючи продаж та обслуговування продуктів, і до потужних аналітичних та прогнозних звітів.
Основні складові системи:
- договірна система (автоматизація операцій з обслуговування клієнтів);
- цінні папери (автоматизація обліку та операцій з усіма видами ЦП);
- система SWIFT (автоматизація операцій з валютними переказами);
- валютний контроль (автоматизація обліку контрагентів, контрактів та ВМД);
- казначейські операції;
- система Cash&Billing (автоматизація прийому платежів);
- внутрішня бухгалтерія;
- факторинг (комплекс фінансових послуг, що надаються клієнтові в обмін на поступку дебіторської заборгованості);
- аналітичні системи (оцінка фінансового стану клієнтів, прибутковості продуктів і т.п.);
- обов'язкова статистична звітність (автоматизація побудови та консолідації звітних файлів НБУ);
- податковий облік;
- система термінових переказів (автоматизація роботи в он-лайн режимі з системою ССП НБУ);
- консолідована база даних;
- банківський розрахунковий центр (внутрішня платіжна система);
- архітектура системи складається з трьох рівнів.
В якості сервера БД використовується промислова СУБД Microsoft SQL Server версії 2005/2008. В якості сервера додатків використовується Microsoft Internet Information Service версій 6.5 і вище.
Система реалізована на базі платформи Microsoft. NET Framework, з використанням технологій ADO.NET 2.0, WinForms, XML, Remoting, ASP.NET, Reporting Services, WebServices.
Переваги системи:
- високий рівень безпеки і масштабованості;
- підтримка basicі integratedавтентифікації;
- проста інтеграція з зовнішніми системами за допомогою механізму веб-сервісів;
- простота інтерфейсу для користувача;
- відповідність стандартам (система пройшла сертифікацію на сумісність з Windows 7 / Windows Server 2008 R2).[8]
Після запуску системи здійснюється завантаження всіх драйверів, потрібних для роботи системи, на екрані з'являється діалогове вікно з вимогою введення імені користувача і його пароля.
Після успішного проходження етапу персоналізації система визначає доступні користувачеві ресурси і, відповідно до них, здійснює настройку оболонки Робочий стіл, на екрані з'являється початкове робоче вікно системи.
Верхній рядок вікна відображає ім'я банку, в якому функціонує система, у наступному рядку - пункти системного меню та інформація про ім'я сервера (Scrooge), назву бази даних (Aval.New), ім'я користувача, під яким був здійснений вхід до системи на робочій станції (avalOl). У нижньому рядку вікна відображається системна підказка і службова інформація. Системна підказка інформує, які дії можна виконати за допомогою функціональних клавіш: F10 - активізація головного меню (аналогічний результат можна отримати, скориставшись маніпулятором миша); F3 - виклик вікна для відкриття файла.
Службова інформація інформує користувача про поточну дату і максимальний обсяг оперативної пам'яті комп'ютера, який можна використовувати для роботи системи Scrooge, та весь доступний обсяг вільної оперативної пам'яті (13916/13979к); про розмір оперативної пам'яті комп'ютера для забезпечення взаємодії із SQL/сервером (ш:217392); про число відкритих з'єднань із SQL/сервером (h:0) (слід наголосити, що Microsoft SQL/Server не дозволяє з однієї робочої станції відкривати більше ніж 15 з'єднань одночасно, причому реальна робота зазвичай не вимагає більше ніж 5-8 одночасних з'єднань із SQL/Server); про час у секундах (10798), через який буде автоматично включений режим Блокування.
Вихід із системи виконується натисканням комбінації клавіш Alt + X, при цьому система перевірить наявність незавершених застосувань, у разі їх виявлення користувачеві буде запропоновано зберегти відповідні документи або відмінити вихід за наявності активних застосувань.
АБС Scrooge побудована за модульним принципом. Модулями (застосуваннями) системи є: Клієнти; Документи; Рахунки; Каса; Вклади +; Кредити; Валюта; ЕМР (система електронних платежів) тощо. Виклик до роботи будь-якого модуля здійснюється через пункт меню Приложения. (Назви модулів, функцій, програмних та діалогових вікон, кнопок тощо подано російською мовою для спрощення сприйняття навчального матеріалу за умов російськомовного інтерфейсу програмного комплексу.) Викликаний до роботи модуль на екрані представлено окремим вікном.
Робочі вікна модулів Scrooge мають кнопки управління вікном. їх призначення: [nj - для закриття вікна; <-> - для виклику вікна фільтра; Т - для зміни розміру вікна; J - для звернення до ядра системи і поновлення змісту вікна. Крім стандартних кнопок, деякі вікна модулів мають свої специфічні кнопки, опції, прапорці. Керування вікном можна здійснювати і за допомогою гарячих клавіш: Alt + Enter - зміна розміру вікна (повноекранне вікно); Ctrl (права) - зміна мови. У повноекранному вікні перемикання мови підтверджується окантовкою певного кольору: зелений колір - українська; червоний колір - російська, сірий колір - англійська мова.
Виконання операцій у системі Scrooge можна здійснювати тільки після відкриття Операційного дня банку: Приложения/Система/Сегодня - з'являється вікно Сегодня з переліком певних системних параметрів і датою попереднього відкриття дня. Активізація кнопки Добавить виводить на екран вікно Вставка, в якому висвітлюється системна дата і визначені параметри для користувача. У цьому вікні користувач повинен визначити дату операційного дня або переконатися у правильності її встановлення, натиснути кнопку Годится - система повертається до вікна Сегодня для того, щоб переконати користувача у відкритті операційного дня (біля дати зліва має з'явитися стрілка ->).[7]