Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
ВИЗНАЧЕННЯ
Тема 8
( Москальчук)
1. Фінанси населення - це грошові фонди, які формуються з доходів громадян, отриманих на основі трудової, господарської або іншої діяльності, а також із спадщини.
2. Формування доходів населення здійснюється з таких джерел:
Грошові доходи:
- оплати праці працівників;
- виплати із соціальних фондів;
- підприємницьких доходів;
- доходів від власності;
- доходів від особистого підсобного господарства та індивідуальної трудової діяльності;
- інших доходів (аліментів, гонорарів, благодійної допомоги тощо).
Натуральні доходи:
- включають продукцію особистого підсобного господарства, що використовується на особисте споживання.
3. Доходи населення це сукупність коштів і витрат у натуральному виразі для підтримання фізичного, морального, економічного й інтелектуального стану людини.
4. Споживання - це частина доходу у розпорядженні, яка надходить для купівлі товарів та послуг у поточному періоді.
5. Заощадження це частина доходу в розпорядженні, яка залишається після задоволення споживчих потреб і спрямовується на споживання в майбутньому.
На макрорівні, заощадження є вартісним показником інвестицій і нагромадження капіталу.
6. Залежність між обсягом споживання і використовуваним доходом має назву функції споживання.
Це поняття, запроваджене Кейнсом, ґрунтується на припущенні, що доход є основним, визначальним фактором споживання, а процентна ставка не відіграє в цьому значної ролі.
С споживання.
Y доход у розпорядженні.
(ВЕЛИГАН Р)
7. Кожній функції споживання відповідає своя функція заощадження, яка виводиться шляхом віднімання від функції доходу, яким розпоряджаються, функції споживання:
Де S = гранична схильність до заощадження, яка в сумі з граничною схильністю до споживання дає 1 (так як у = С + S, то 1 = Су +S ). За підрахунками експертів, для сучасної української економіки цей показник дорівнює 0,3.
Графічно функція заощадження будується шляхом вертикального віднімання графіка функції споживання з графіка доходу, Що утворює кут 45° з лінією абсцис (рис. 4. 5.).
8. фінансовий портфель громадянина - складається з трьох портфелів: споживчого, накопичувального та інвестиційного.
9.Фінансовий портфель - це сукупність фінансових активів фізичної особи. Він є джерелом особистого споживання, накопичення та інвестиційних вкладень.
10. накопичувальний портфель - дорогоцінні метали та каміння, книги, колекції, антикваріат.
11. інвестиційний портфель - це активи, спрямовані на інвестиції з метою підвищення свого добробуту, отримання додаткового доходу.