Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

Подписываем
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Предоплата всего
Подписываем
PAGE 3
Подільський державний аграрно технічний університет
Кафедра енергетики сільськогосподарського
виробництва
ЛАБОРАТОРНА РОБОТА № 1
З'ЄДНАННЯ, ВІДГАЛУЖЕННЯ, ОКІНЦЮВАННЯ ТА ПРИЄДНАННЯ ЖИЛ ПРОВОДІВ .
Склав:
асистент О.В.Горбовий
м. Камянець Подільський
2005
Мета роботи : вивчити технологію , способи та методи з'єднання , відгалуження і окінцюваня жил проводів . Ознайомитись з інструментом , засобами та матеріалами . Набути практичних навичок при виконанні цих робіт.
Загальні відомості .
Для окінцювання і зєднання жил кабелів і проводів застосовують наступні вироби :
наконечники кабельні для пайки , мідні П-2-5 , П-3-4 , П-9-8 , перша цифра означає внутрішній діаметр трубчастої частини ( мм ) , друга діаметр контактного затиску (мм) ;
наконечники кабельні для обпресування , трубчасті , мідні ( ДСТ 7386-70) Т-3 , Т-4 , Т-5 , цифра означає внутрішній діаметр трубчастої частини , мм ( рис. 1,а ) ;
наконечники кабельні алюмінієві ТА 5,4-6 , ТА 7-6 , що закріплюються опресуванням ( ДСТ 968876 ) , цифрові позначення аналогічні позначенням наконечників типу П ( рис . 1,б ) ;
наконечники трубчасті мідно-алюмінієві ТАМ 5,4-6 , ТАМ 7-6 , ТАМ 8-8 , що закріплюються опресуванням ( ДСТ 968876 ) ;
наконечники алюмінієві литі типу ЛА для приєднання за допомогою зварювання ( рис. 1,в ) .
Для зєднання алюмінієвих жил проводів і кабелів способом опресуванням застосовують гільзи ГАО . Заповнення гільз може бути однобічним і двостороннім . У гільзу однобічного заповнення провід вводять з одного кінця , а в гільзу двостороннього заповнення із двох . Опресування виконують одним або двома вдавленнями за допомогою кліщів ПК-2 . Гільзи однобічного заповнення позначають ГАО 4-1 , ГАО 6-1 , а двостороннього ГАО 4-2 , ГАО 6-2 . Цифри 4 і 6 указують розмір внутрішнього діаметра гільзи ( мм ) .
Кріпильні деталі : дюбелі-цвяхи ДГ , дюбелі-гвинти ДВ , шурупи по дереву і по металу , гвинти , болти , штирі , глухарі , дюбелі пластмасові , дюбелі з волокнистим наповненням .
При монтажі освітлювальних установок для ламп розжарювання застосовують підвісні настінні і стельові різьбові патрони . У сирих приміщеннях застосовують порцелянові або карболітові патрони з роздільним уведенням проводів . Для вмикання і вимикання ламп користуються вимикачами різних конструкцій : підйомними , барабанними , кнопковими .
Для вмикання в мережу переносних освітлювальних приладів використовують штепсельні розетки . Вимикачі і розетки розраховані на струм не більш 6 А .
Ізоляційні вироби ( ролики , ізолятори , втулки , воронки , трубки , стрічки, кліщі і т.п. ) призначені для ізоляції струмоведучих частин проводів від заземлених частин . Ролики застосовують як ізолюючі опори для прокладки проводів у сухих і вологих приміщеннях . Ізолятори застосовують у всіх групах приміщень . Втулки і воронки застосовують для окінцювання труб при проході стін , перегородок , перекриттів , а також на введеннях проводів у приміщення . Ізоляційні трубки використовують для схованої прокладки проводів , для виконання перетинань із проводами , трубопроводами і т.п.
Зєднання і відгалуження проводів і кабелів виконують у різних відєднувальних коробках . Незахищені ізольовані проводи , прокладені відкрито , зєднують у коробках типу K-1 . Кабелі в пластмасовій і гумовій оболонці зєднують у карболітових коробках типу КОР .
Проводu схованої проводки зєднують у відєднувальних коробках типу КП-1 або В-197 .
Рис. 1. : Наконечники кабельні :
а трубчастий мідний типу Т ; б трубчастий алюмінієвий типу ТА ; в литий алюмінієвий типу ЛА .
Рис. 1.1 . : З'єднання та відгалуження багатодротових проводів
Скручуванням .
Рис. 2. : З'єднання та відгалуження проводів опресуванням за
допомогою кліщів типу ПК 2 :
а кінці підготовлені до з'єднання ; б кінці заведені до гільзи ; в, гкінці опресовані ; д- кліщі ПК-2 .
Рис. 3. : З'єднання та відгалуження однодротових проводів, скручуванням з наступним пропаюванням :
а - з'єднання проводів ; б-бандажне з'єднання ; в-відгалуження скручуванням ; г бандажне відгалуження ; д- відгалуження в двох напрямах .
Рис. 4 . : Приєднання однодротових проводів за допомогою
контактного гвинта :
а кінець проводу від ізоляції ; кінець проводу сформований в кільце ; в - приєднання проводу за допомогою контактного гвинта ; г - проводи приєднані до з'єднувального зажиму ; д - кільце встановлюється по ходу закручування гвинта або болта .
Рис.5. : З'єднання проводів за допомогою зажимів : 1 гвинт ; 2 - шайба гровер ; 3 - шайба "зірочка" ; 4,6 провід ; 5 пластинка ; 6 чохол .
Рис.6.: Окінцювання та з'єднання алюмінієвих жил опресуваням за допомогою гільз типу ГАО та гідравлічного пресу ПГЕ 20 :
а зачищення внутрішньої поверхні наконечника ( гільзи ) ; б - змащення внутрішньої поверхні наконечника ( гільзи ) ; в кінці жил із знятою ізоляцією : г - зачищення жил ; д - змащення жил кварцево-вазеліновою пастою ; е з'єднання підготовлене до опресування ; ж опресування ; з опресоване з'єднання ; і готове з'єднання .
Рис.7.: .Інструменти для з'єднання проводів опресуванням :
а - прес-кліщі типу ПК-1 для перерізу І6-50 мм2 ; б - гідропрес типу РГП - 7 для перерізу 16 - 240 мм2 .
Рис.8.: Пристрої для з'єднання та кінцювання зварюванням :
а - вугільний утримувач з екраном ; б - з'єднання дротів плавленням в моноліт ; в - приварювання до жили кабельного наконечника ; г- зварювання багатодротових проводів в стик :1 - охолоджувач ; 2- припій ; 3- вугільний електрод ; 4 - кабель від зварювального трансформатора ; 5 - форма для кріплення на жилах хомутом ; 6 з'єднувальні проводи ; 7 - проволочний бандаж ; 8 форма для зварювання ; 9- наконечник .
Рис.9. : Пристрої для з'єднання проводів малих перерізів :
а - з'єднання кліщами електрозварюванням в обоймі ; б - з'єднання кліщами КСП-4 ; в - ізолювання з'єднання за допомогою ковпачка ; г - підготовка проводів до зварювання вугільним електродом ; д - зварювання проводів апаратом ВКЗ-І : 1 плоскогубці ; 2- обойма ; 3 - вугільний електрод ; 4 - кінці проводів підготовлені для з'єднання ; 5 - зварювальні кліщі ; 6 - проводи до джерела живлення апарата ВКЗ-І .
Програма та порядок виконання роботи
1 . Вивчити правила виконання робіт при з'єднанні , окінцюванні та відгалужуванні проводів різними способами .
2 . Ознайомитись з інструментами та зразками виконання цих робіт .
3. Виконати зєднання і відгалуження жил проводів марок АПВ , ПВ способами :
а) скручування згідно рис. 1.1 ;
б) опресування за допомогою кліщівГЖ-2 відповідно з рис. 2 ;
в) скручування з наступним . пропаюванням (рис. 3) ;
г) за допомогою контактного гвинта або зажимів згідно рис. 4 та рис.5 .
4. Виконати з'єднання або окінцювання жил згідно з технологією , яка показана на рис. 6 за допомогою прес-кліщів ПК - 1 або гідропресу РГП - 7 (рис. 7) .
5. Ознайомитись з пристроями для зварювання жил (рис.8 та рис.9) .
6. Дати відповіді на контрольні запитання використавши підручники та довідникову літературу .
Контрольні запитання .
1. Яких вимог необхідно дотримуватись при з'єднанні проводів ?
2. Які особливості з'єднання алюмінієвих проводів ?
3. Які способи з'єднання проводів Ви знаєте ?
4. Які особливості з'єднання алюмінієвих і мідних проводів ?
5. Які інструменти та засоби використовуються при окінцюванні (з'єднанні) проводів ?
6. Які припої та флюси застосовуються при паянні проводів ?
7. Які способи опресування застосовують для контактного з'єднання струмопровідних жил ?
8. Яка послідовність виконання з'єднання жил проводів опресуванням ?
9. Яким чином і за якими показниками контролюється якість контактного з'єднання ?
Загальні вказівки щодо виконання лабораторних робіт і оформлення звітів .
Роботи в учбовій лабораторії виконуються бригадами по 2-3 студенти .
Індивідуальне виконання роботи дозволяється тільки під безпосереднім наглядом викладача .
Перед виконанням роботи потрібно ознайомитися з методичними вказівками , нормативними документами та іншою літературою за вказівкою викладача . Кожен студент повинен чітко уявити собі мету та завдання роботи , ознайомитися із загальними теоретичними відомостями , методикою її виконання .
Складати електричну схему можна тільки після уважного її вивчення та встановлення можливих і допустимих діапазонів вимірювань . Складати схему слід починати з кіл навантаження , а потім вимірювально інформаційних . Струмові кола і кола напруги бажано виконувати провідниками стандартних перерізів з різними забарвленнями . Ручки регулювання напруги встановити в положення , які відповідають мінімальним її значенням .
Складену схему перевіряє викладач і дає дозвіл на вмикання схеми під напругу .
Лабораторну роботу слід виконувати в послідовності передбаченою програмою .
Після виконання лабораторної роботи та перевірки викладачем отриманих результатів потрібно розібрати схему , та оформити звіт . Звіт оформляється у відповідності до вимог Державних стандартів .
В кінці звіту зробити висновки .
Для контролю знань студентів і самопідготовки в кінці кожної роботи наведені контрольні запитання .
Загальні правили роботи в лабораторії монтажу енергетичного обладнання та засобів автоматизації .
Перед початком занять у лабораторії викладач знайомить студентів з планом робіт кожного циклу , розміщенням робочих місць , і провести інструктаж з техніки безпеки ( із записом у журналі інструктажу ) .
Під час роботи в лабораторії студент повинен знаходитись тільки на тому робочому місці , яке визначене графіком виконання лабораторних робіт . При виконанні лабораторних робіт студент зобов'язаний дотримуватись таких правил :
1. Перед виконанням роботи ознайомитись з робочим місцем , розміщенням джерел живлення , способами їх увімкнення та регулювання , а також способом вимикання джерела живлення у екстремальних ситуаціях .
2. Перед складанням електричної схеми впевнитись у відсутності напруги на вводі до робочого місця та наявності захисного заземлення . Під час складання схеми перевірити стан приладів і з'єднувальних проводів .
3. По закінченню складання схеми отримати дозвіл викладача на виконання роботи . Після під'єднання схеми до джерела живлення не торкатися руками затискачів , які знаходяться під напругою . Контроль напруги на затискачах приладів та інших елементів схеми здійснювати тільки за допомогою спеціальних вимірювальних приладів .
4. Не залишати без нагляду схему та вимірювальні , прилади які залишаються під напругою . Всі зміни в електричній схемі проводити тільки при відсутності напруги .
5. Розбирати схему тільки після відключення джерела живленим із дозволу викладача .
6. Змотані провідники та прилади скласти на встановленому місці та прибрати робоче місце .