Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Лекції «Основи компютерної графіки» автор Зачковська Х.О.
7. Цифрова фотографія
Фотографія це результат перенесення зображень обєктів на папір або цифровий носій за допомогою світла і різних фізичних і хімічних процесів.
Навіщо потрібна фотографія?
Фото і малюнок необхідні для створення сімейного архіву спогадів кращих і найщасливіших моментів в житті, малюнок допомагає людям подумки повернутися в минуле.
Фото широко використовується як доказ у кримінальних та цивільних судових справах. Правда, якщо плівкова фотографія є 100% доказом наявності або відсутності будь-якого факту, то цифрова фотографія в силу того, що може бути легко змінена і підроблена, є належним доказом тільки в деяких випадках
В останні десять років у світі фотографії відбулася революція. З часу появи на початку двадцятого століття фотоапарата Kodak Brownie такого різкого стрибка в технологічному розвитку в області фотографії ніколи не спо стерігалося. Хоча цифрові фотоапарати доступні ось вже більше десятиліття, вони донедавна були дуже дорогі. Але, подібно до того, як фотоапарат Brownie зробив фотографування доступним майже кожному, ціна цифрових фотоапаратів нещодавно знизилася досить відчутно, досягнувши нижньої межі в 100 доларів.
Цифровий фотоапарат дозволяє робити знімок, негайно його переглядати, переносити на комп'ютер, а звідти друкувати його, розміщувати на Web-сторінці або надсилати друзям. Більше не потрібно купувати фотоплівку або віддавати її на проявлення, щоб отримати фотографії.
Коротка історія фотографії
Історія фотографії почалася в часи класичної Стародавньої Греції, коли було зауважено, що коробка з маленьким отвором в одній стінці створює зображення на протилежній внутрішній стороні. Звичайно, тоді не було способів запису зображення, так що це був лише цікавий оптичний фокус без практичного застосування. У XVI столітті італійські художники використали цей ефект для створення так званої «камери-обскури» (camera obscurci). Ця «камера» була маленькою кімнатою з отвором в одній стіні. Вікно відтворювало зображення на протилежній стіні, до якої художник міг прикласти аркуш паперу і скопіювати бажане зображення.
Камера-обскура це прототип фотографічного апарату, темне приміщення з одним малим отвором (діаметром 0,3-1,0 мм в залежності від розміру камери), через який на протилежну стіну проектується перевернене зменшене зображення предметів ззовні. Латиною camera перекладається як кімната, а obscurа темна. З неї почалася історія фотографії, коли через маленький отвір на папір проектували зображення предмета. Коли була винайдена камера-обскура, точно не відомо, але вже в V столітті до н.е. китайський філософ описав виникнення зображення на стіні затемненої кімнати.
Принципи роботи плівкового фотоапарату
Плівка в стандартному фотоапараті - це рулон пластику, який був покритий гелем (емульсія), що містить мікроскопічні гранули галогенів срібла, які рівномірно насичують емульсію. Галоген срібла реагує при дії світла. Ця реакція виявляється, коли плівка вимочується в проявнику, що робить частки галоїду срібла темними в тому місці, де було яскраве світло. Цей процес створює негатив, який потім може бути використаний для створення позитивного зображення (відбитка).
Кольорова плівка має три шари емульсії. Кожен з цих шарів має фарбуючи речовину, яка пропускає крізь плівку тільки промені червоного, зеленого і синього кольору. Так як всі видимі кольори є комбінаціями червоного, зеленого і синього кольорів, то різні рівні кольору від кожного шару, накладаючись один на одного, дають повноцінне, кольорове зображення.
При плівковому фотографуванні зображення фіксується, фокусуючись на плівці, проходячи через лінзи фотоапарату на плівку. Фотоапарат контролює, як багато світла потрапляє на плівку, за допомогою затвора фотооб'єктива. Відповідна кількість світла визначається швидкістю затвора (як довго він залишається відкритим) і діафрагмою (механізм, що регулює кількість світла,що проходить через об'єктив).
Принцип роботи цифрового фотоапарату
Робота цифрового фотоапарату не дуже відрізняється від роботи плівкового. Зовні обидва фотоапарати виглядають практично однаково. У них є об'єктиви, що вказують на ваш об'єкт, кнопка затвору, при натисканні на яку ви отримуєте фотографію.
Усі відмінності знаходяться всередині. У місці розташування плівки у цифровому фотоапараті розміщується невелика пластинка, яка покрита сіткою сенсорів освітлення. Сенсори називаються пікселями (скорочення від словосполучення елемент зображення picture element).
Ми знайомі з поняттям піксель в комп'ютері. Вони представляють собою найменші елементи комп'ютерного дисплея і є одиницею вимірювання роздільної здатності екрана. Навіть елементарний цифровий фотоапарат має близько мільйону пікселів (відомі, як мегапіксель). Більш досконалі фотоапарати мають кілька мегапікселів. Чим більше сенсорів, тим більше дрібних деталей ми можемо зафіксувати і більшого розміру зображення можемо роздрукувати.
Переваги цифрової фотографії
Цифровий фотоапарат пропонує деякі вражаючі переваги в порівнянні з плівковим. Одна тільки можливість негайно бачити свої фотографії на місці може бути достатньою, щоб переважити всі недоліки. Але існує безліч інших причин, за якими варто перейти від плівкового фотоапарата до цифрового.
Більшість цифрових фотоапаратів мають вбудований екран, так що ви
можете бачити зображення, яке ви тільки що зробили. Вам більше ніколи не доведеться хвилюватися про те чи добре вдасться фото.
Ви можете перенести ваші фотографії на комп'ютер прямо з фотоапарата,
виключаючи необхідність сканування (і наявність спотворень). Так що ви можете робити знімок, переносити його на комп'ютер і посилати друзям за лічені хвилини.
Цифрові фотоапарати використовують для збереження зображень картки памяті. Після того як ви перенесете свою роботу на комп'ютер, ви можете видалити знімки з карти і почати заново. Так що вам ніколи не доведеться купувати плівку або проявляти її.